Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja kolekcjonerska Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One z ekskluzywnymi dodatkami

223 postów w tym temacie

Ja bym powiedział, że skala piractwa na każdej platformie jest podobna, bo i konsolowe gry, i PCtowe są piracone na potęgę.

A co do samego tematu to ja bym spojrzał na to nie pod kątem tego, że wersja XBox One ma dwie talie kart. Bo jest to tylko kilka kawałków papieru, w które mało kto grać będzie po premierze. Będzie leżało w biurku i się kurzyło. Natomiast bardziej chodzi o to, że Redzi zapowiadali, iż każda wersja gry będzie podobna i nie będzie żadnych dodatków eksluzywnych dla żadnej z konsol czy to w postaci fizycznej, czy cyfrowej. Teraz okazuje się, że jednak Microsoft dogadał się z Redami i jednak kilka dodatków dostaną. Pytanie teraz takie: czy inne wersje także dostaną coś "kolekcjonerskiego" czy też żadnych takich ruchów nie będzie.

No i oczywiście mam nadzieję, że w następnym tygodniu pojawi się jakieś wyjaśnienie Redów w tej sprawie. Bo bądź co bądź trochę namieszali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 21:38, Muradin_07 napisał:

Ja bym powiedział, że skala piractwa na każdej platformie jest podobna, bo i konsolowe
gry, i PCtowe są piracone na potęgę.


Skala piractwa na konsolach jest dużo mniejsza od tej na PC, Zwłaszcza na konsolach nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach nowej generacji owszem, ale na starych? Wcale nie musi taka być wielka różnica między nimi a PC. Ja bym nie rozpatrywał tego problemu w sposób taki, że PC są winne piractwu. No chyba, że bierzemy pod uwagę to, że na komputerze coś najpierw trzeba ściągnąć, aby potem w to zagrać na konsoli nielegalnie...

Tak czy inaczej to nie ten temat, nie ta chwila na rozmowy na temat piractwa jako takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 21:55, Muradin_07 napisał:

Na konsolach nowej generacji owszem, ale na starych?[...]


Na starych też aż tak nie było. Na Xboksie 360 fakt faktem było spore, ale na PS3 aż tak dużo tego nie było. Przynajmniej nie na tyle, żeby nawet przybliżać do liczby na PC. Ale zgadzam się, nie ten temat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 21:38, Muradin_07 napisał:

No i oczywiście mam nadzieję, że w następnym tygodniu pojawi się jakieś wyjaśnienie Redów
w tej sprawie. Bo bądź co bądź trochę namieszali.

Ależ wyjaśnienie już jest: http://bit.ly/1podumv
Po prostu CDPR uwierzył, że jak doda exclusivy do wersji na xboxa, to to im zwiększy sprzedaż gry.

Zacytuję parę rzeczy:
1. "We are also providing special pre-order items for certain retailers around the world, including Witcher comic books, posters, steel books or medallions. Funnily enough, we did not notice any heated comments on the pre-order specials."
Jak trzeba być zaślepionym żeby nie móc odróżnić wpychania exclusiva do pudełka z grą od bonusu pre-orderowego... Podejrzewam, że nikt by się nie czepiał gdyby bonus dodawał M$ do kolekcjonerek zakupionych razem z konsolą, ale jak to ktoś kiedyś powiedział "dalibyśmy więcej rzeczy, ale nie zmieściły się do pudełka". Widać jednak się zmieściły.

2. "If you still consider that adding two decks of Gwent cards and a map of the in-game world to the Xbox One CE equals us betraying our values and not fulfilling our promises, well, it does make us sad, but the final call is always yours to make."
Czyli z bełkotu PR-owego na polski - ups, pogódźcie się z tym, mamy was gdzieś (och, jak nam przykro <liczą hajs od M$>).

3. "...(yes, yes, there are no more exclusives coming)."
Nie wiem czy jeszcze ktoś temu panu kiedyś uwierzy.

Ja tak to widzę. Nie popisali się i z obietnic się nie wywiązali. Nawet bym się nie zdenerwował gdyby to było coś dodawane poza edycją kolekcjonerską, a nie w pudełku. Pewnie nie miałbym nawet za złe gdyby te edycje różniły się od początku, ale dorzucanie czegoś bo tak, kiedy jest de facto po ptokach, bo wszystkie kolekcjonerki są w Polsce wyprzedane jest krzywdzące. Nie mam za złe tego, że xboxowcy są faworyzowani bo M$ sypnął kasą, tylko jest mi przykro, że firma wszędzie podkreślająca, że dla niej fani są najważniejsi odstawia taki numer.

EDIT: To też jest dość zabawne: "Here at CD Projekt Red, we always put gamers first."
But we put the xbox gamers the firstest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 21:30, Lordpilot napisał:

^^ Ależ skończyło się dużo wcześniej. Już w momencie ogłoszenia przez Redów, że skorzystają
z technologii PhysX, co jasno oznacza, że posiadacze kart graficznych AMD będą w czarnej
dupie. To oczywisty fakt, spierać się można jedynie czy będzie to "głęboka czarna dupa"
czy raczej płytka ;-)


Ano zobaczymy, aczkolwiek nie dramatyzowałbym przedwcześnie. Radeony mają pokaźny udział w rynku i nie można ich sobie tak po prostu olać. Mam nadzieję, że w najgorszym razie posiadacze kart AMD nie zobaczą kilku wodotrysków, które nie są do szczęścia potrzebne - grunt by gra była dobrze zoptymalizowana, by nie było bugów w grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas--> Ale przecież już od dłuższego czasu wiadomo że wersja na PC będzie miała wsparcie tylko od zielonych i ich gadżetów w postaci np bardziej realistycznego futra i wody, było o tym mówione jeszcze przed wypowiedzią Marcina Iwińskiego o nie faworyzowaniu żadnej platformy

https://www.youtube.com/watch?v=VvRCM-1aAms
https://www.youtube.com/watch?v=3SpPqXdzl7g
http://cdn2.wccftech.com/wp-content/uploads/2013/09/NVIDIA-GeForce-Witcher-3.jpg
http://blog.cdp.pl/2014/06/24/ultrarealistyczne-futro-zwierzat-w-wiedzmin-3-dziki-gon-tylko-na-pc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 17:17, Shinigami napisał:

Zapomniałeś o wysyłaniu gry na raty, oraz koszulkach w ramach rekompensaty. Też mnie
strasznie ciekawi co odwalą tym razem. Fakt, faktem za dwie ostatnie wysyłki odpowiadało
gram.pl - więc gorzej być pewnie nie może :D


Prawda, zupełnie zapomniałem o ratach i koszulkach. Po siedmiu latach człowiek już zapomniał cyrki z wysyłką i pamięta tylko przyjemność z gry ;D

@Vasto_Lorde

Dnia 16.08.2014 o 17:17, Shinigami napisał:

Nie pamiętam jak było z 1, ale jeśli chodzi o premierę 2 to ją dobrze zapamiętałem
- właśnie przez moją EK. Posiadacze EK mieli mieć możliwość zagrania 24h przed innymi
graczami. Ostatecznie wyszło ok 12h przed resztą świata. Tak więc nie graliśmy po reszczie.

Ot widzisz, mi się zdawało, że dopiero później, ale równie dobrze mogłem dać sobie spokój, odinstalować wszystko i spróbować ponownie gdy byłem pewien, że gra już zadziała ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2014 o 17:18, Vojtas napisał:

Zawsze sądziłem, że najważniejsze, czy gra jest po prostu dobra, a nie czy jest w pełni
zgodna z zapowiedziami marketingowymi. No cóż...

mhm, to kup, ja wiem, kartę graficzną "zapowiadaną marketingowo" jako odpowiednik high-end z dwudziestoma nowymi technologiami i zmienionym chłodzeniem, a która w rzeczywistości dopiero po kupieniu okaże się mocno średnia, ze zwykłym wiatrakiem i tylko połową funkcji które miały do niej trafić, a potem z ręką na sercu powiedz, że ci to nie przeszkadza bo najważniejsze, że nie okazała się totalnym chłamem, który z zapowiedzi nie miał nic, bo nalezy cieszyć się tą połową co jest. No prośba. Samochód z dwoma kołami też byś przyjął, choć wg "zapowiedzi marketingowej" miał mieć cztery?

Ok, gry to może nie pułap cenowy komputerów czy samochodów, ale to też nie jest bilet do kina za dychę czy dwie gdzie nawet jak trailer cię oszuka to (najczęściej) machniesz ręką, wszelkie wały powinny być tępione i stygmatyzowane, a nie traktowane jakby nic się nie stało.

Dnia 16.08.2014 o 17:18, Vojtas napisał:

Średni? To opinia, więc skończ z tonem "słuchać chamy, oto fakty". Niespełnione zapowiedzi
nie spowodowały, że W2 stał się złą grą - był dobry MOIM zdaniem, mimo swoich niedociągnięć.

średnia=/=zła. Weźcie się wreszcie nauczcie, bo to się robi nudne.
I nie, fałszywy marketing nie spowodował, że uważam go za grę przeciętną - taką był i bez niego, fałszywy marketing i włazidupna postawa wobec producenta były tylko tym co przelewało czarę goryczy.

Dnia 16.08.2014 o 17:18, Vojtas napisał:

To był bonus, który przychodził z grą, a nie DLC. Wszystko udostępniono zresztą gratis.
Gra miała nie mieć płatnych DLC - i nie miała.

"Bez znaczenia co Marcin Iwiński miał na myśli - ważne jak to zapamiętali odbiorcy komunikatu." :)
Zresztą, że te DLC są ekskluzywne tylko czasowo to też okazało się po czasie i z drobnym rejdżem posiadaczy kolekcjonerki, którzy dopłacali do czegoś, co inni dostali za frajer w ramach patcha. Pion marketingu to już dawno powinien być tam rozstrzelany, bo co wiedźmin to jakieś jajca, już o innych udanych akcjach wkurzania klienta typu "gog umarł" nie wspominając.

Dnia 16.08.2014 o 17:18, Vojtas napisał:

Osobliwe, że ilekroć jest okazja dowalić CDPR, zawsze się zjawiasz. Zawsze gotów, zawsze
w groteskowym gorsecie ideologicznym, zawsze kategoryczny ze śmiesznym czarno-białym
postrzeganiem świata, zawsze z solidną porcją pogardy dla każdego, kto ma inne zdanie
niż Panicz.

wiesz jak to mówią, z kim przestajsze takim się stajesz ^^ jakbyś poczytał choć raz krytycznie jakąkolwiek dyskusję o wiedźminie to byś zobaczył kto do kogo żywi pogardę, delikatnie podpowiem, że wcale nie ci co grę/studio krytykują ^^'' No ale to byś musiał przestać wreszcie whiteknightować by to dojrzeć, ów angielskie pojęcie w zupełności wyczerpuje zagadnienie co ja myślę o twoim osobliwym wbijaniu do każdego tematu o CDPR gdzie pojawia się krytyka by ich bronić, zawsze gotów, z gorsetem blablabla.
B''sides te rejdże oburzonych fanbojów zawsze są zabawne, ile głupot można wyczytać :D Daleko nie szukając, wspomniana już teoria indoktrynacji jako wytłumaczenie słabej fabuły i jej reżyserii (co by już zostawić biednego wiedźmina w spokoju), never gets old :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

mhm, to kup, ja wiem, kartę graficzną "zapowiadaną marketingowo" jako odpowiednik high-end
z dwudziestoma nowymi technologiami i zmienionym chłodzeniem, [...] Samochód z dwoma
kołami też byś przyjął, choć wg "zapowiedzi marketingowej" miał mieć cztery?


Chybione porównania. Bo niby jak zmierzyć, czy w jakiejś grze się bawiłem lepiej? Czasem trwania wypieków na twarzy? Ilością potu na dłoniach? Jaką mam gwarancję, że dodanie np. skakania dałoby zwiększyłyby ogólną radość z gry? Czy krótsza niż W1 rozgrywka spowodowała, że grało się gorzej? Są ludzie, którzy kupują gry praktycznie nic o nich nie wiedząc i jakoś nie mają takich problemów. Ocena jakiejkolwiek gry na podstawie jakości rozgrywki oraz stopnia spełnienia obietnic marketingowych jest absurdalne. Mylisz gry z wyborami do sejmu.

Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

wszelkie wały powinny być tępione i stygmatyzowane, a nie traktowane jakby nic
się nie stało.


Spoko, stygmatyzuj, sądź i pal na stosie. Daj znać, jak znajdziesz nieskalany grzechem ideał.

>> Średni? To opinia, więc skończ z tonem "słuchać chamy, oto fakty". Niespełnione
>> zapowiedzi nie spowodowały, że W2 stał się złą grą - był dobry MOIM zdaniem,
>> mimo swoich niedociągnięć.

Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

średnia=/=zła. Weźcie się wreszcie nauczcie, bo to się robi nudne.


A czy ja powiedziałem, że powiedziałeś "zła"? Chociaż może warto by sięgnąć do archiwum, może i powiedziałeś, od dawna plączesz się w zeznaniach. Poza tym występuję w liczbie pojedynczej zawsze w swoim imieniu, niczyim innym.

>> To był bonus, który przychodził z grą, a nie DLC. Wszystko udostępniono zresztą
>> gratis. Gra miała nie mieć płatnych DLC - i nie miała.

Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

"Bez znaczenia co Marcin Iwiński miał na myśli - ważne jak to zapamiętali odbiorcy komunikatu."
:)


Nie jesteś odbiorcą komunikatu, pełnisz zupełnie inną rolę.

Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

Zresztą, że te DLC są ekskluzywne tylko czasowo to też okazało się po czasie i z drobnym
rejdżem posiadaczy kolekcjonerki, którzy dopłacali do czegoś, co inni dostali za frajer


Nie przypominam sobie żadnego rejdżu na forum - może były jakieś pojedyncze głosy, ale na pewno nie było żadnego zbiorowego lamentu o to, że udostępniono kurtkę z EK. Tak samo nie słyszałem o masowym narzekaniu na udostępnienie ciuchów, które mieli inni. Wręcz przeciwnie, ogromna większość graczy przyjęła to z zadowoleniem. Należysz do wyjątków rzecz jasna. Coś, co inni uznają za plus, musiałeś uznać za minus. Jakoś mnie to nie dziwi.

Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

jakbyś poczytał choć raz
krytycznie jakąkolwiek dyskusję o wiedźminie to byś zobaczył kto do kogo żywi pogardę,


W sensie tutaj? Tutaj dyskusja tylko czasami była merytoryczna. Najczęściej nie.

Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

delikatnie podpowiem, że wcale nie ci co grę/studio krytykują ^^''


Krytykować trzeba umieć. Ty nie umiesz. A wiesz czemu? Bo jesteś uprzedzony, małostkowy i pamiętliwy. Nawet jeśli piszesz coś z sensem, to prędzej czy później głęboko zakorzeniona niechęć w końcu wyłazi na wierzch i wypacza cały przekaz. I tak krytyka staje się krytykanctwem.

Dnia 17.08.2014 o 00:17, dark_master napisał:

No ale to byś musiał
przestać wreszcie whiteknightować by to dojrzeć, ów angielskie pojęcie w zupełności wyczerpuje
zagadnienie co ja myślę o twoim osobliwym wbijaniu do każdego tematu o CDPR gdzie pojawia
się krytyka by ich bronić, zawsze gotów, z gorsetem blablabla.


Nie wiesz nic na mój temat - masz jedynie wyobrażenia na podstawie wybranych postów z gram.pl dodatkowo wykrzywionych przez swoje uprzedzenia i naturę. Żadnych moich szczegółowych poglądów nie znasz ani nie wiesz, co mi się podoba, a co nie. Nie zapamiętałeś żadnej krytyki mojego autorstwa pod adresem Wiedźmina i CDPR - a jeśli zapamiętałeś, to nigdy tego nie przyznasz. Ale luz, nie zamierzam wyprowadzać z błędu. Wiedz jednak, że każda akcja wywołuje równą jej i przeciwnie skierowaną reakcję. Newton wiecznie żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 22:40, Sebo1020 napisał:

Vojtas--> Ale przecież już od dłuższego czasu wiadomo że wersja na PC będzie miała
wsparcie tylko od zielonych i ich gadżetów w postaci np bardziej realistycznego futra
i wody, było o tym mówione jeszcze przed wypowiedzią Marcina Iwińskiego o nie faworyzowaniu
żadnej platformy


Wiem o wsparciu Nvidii. To zresztą trwa od W2. Nie przywiązywałbym jednak wagi do bajerów, które dla dobrej zabawy są zbędne. Mam GTX560, ale b. poważnie rozważam kupno Radeona w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 21:30, Lordpilot napisał:

^^ Ależ skończyło się dużo wcześniej. Już w momencie ogłoszenia przez Redów, że skorzystają
z technologii PhysX, co jasno oznacza, że posiadacze kart graficznych AMD będą w czarnej
dupie. To oczywisty fakt, spierać się można jedynie czy będzie to "głęboka czarna dupa"
czy raczej płytka ;-)

Swoją drogą zabawne jest to, jak PS4 mimo bycia konsolą wydajniejszą nie będzie posiadać lepszych efektów względem XBO, bo CDP chce zachować tzw. "parity" między platormami.
http://gamingbolt.com/witcher-3-will-not-use-any-special-graphical-features-of-ps4-xbox-one-will-not-use-hardware-msaa#AMuUjwZSUGs0mmYe.99

Innymi słowy, MS sporo posmarował, czego można było się spodziewać, kiedy tylko zapowiedziano W3 na konferencji MSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę macie problemy ... jakieś talie kart,które i tak wylądowałyby w szufladzie...mapy szkoda ale i ona by tam skończyła ;)
i tak najważniejsze w EK są:
a: gra
b: artbook
c: figurka

niech sobie konsolowcy mają coś więcej,ja nie narzekam,oby tylko mój sprzęt pociągnął samą grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 09:59, Henrar napisał:

Swoją drogą zabawne jest to, jak PS4 mimo bycia konsolą wydajniejszą nie będzie posiadać
lepszych efektów względem XBO, bo CDP chce zachować tzw. "parity" między platormami.


No nie do końca: http://forums.cdprojektred.com/threads/31405-Witcher-3-on-consoles-parity-mandatory?p=1390183&viewfull=1#post1390183

"Antialiasing, resolution, textures, etc. do no come under "Special Features"."

:P

Dnia 17.08.2014 o 09:59, Henrar napisał:

Innymi słowy, MS sporo posmarował, czego można było się spodziewać, kiedy tylko zapowiedziano
W3 na konferencji MSu.


Dlatego o wersji na PS4 nie będziemy słyszeć tyle co o tej na XBone. CD Projekt RED ostatecznie nie różni się od innych developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 12:16, Dziablo2 napisał:

jak dla mnie cdp traktuje graczy równo, a to microsoft sponsoruje te dodatkowe talie.
Nie rozumiem o co ten szum :(


Bo Microsoft nie ma nic do tego ;) Chcą dodawać karty do Wieśka? Spoko, droga wolna, ale niech robią to swoimi kanałami. Albo trzeba było o tym powiedzieć PRZED zamówieniami na EK. Wtedy nikt by nie miał pretensji. ;) A nie tak jak jest teraz, gdzie po zapewnieniach, że wszystkie kolekcjonerki będą takie same, gdzie wszystkie już zostały wyprzedane, wychodzi na jaw, że jedna będzie miała bogatszą zawartość. Nie wiem czy ktoś w ogóle ma żal o te karty, chodzi o to, że CDPR mówi jedno, ale okazało się, że robi drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z wygłaszanymi przez niektórych opiniami, iż fani robią szum o jakieś pierdółki dodane do kolekcjonerki, bo właśnie o nie chodzi; jeśli ktoś zamawia edycję kolekcjonerską jakiegokolwiek tytułu, to właśnie dla przeróżnych, często niepraktycznych czy wręcz zbędnych dodatków. Patrząc na skórczenie się zestawu ek do wieśka 3 w prównaniu z poprzednimi częściami, dodanie wcześniej obecnych kart czy mapy tylko dla jednej grupy odbiorców tym bardziej razi po oczach, zwłaszcza że o takich róznicach w składzie zestawów na różne platformy konsumenci winni zostać powiadomieni przed zakupem, a nie długo po nim. Smutno też czytać pełen bullshitu PR redsów na zasadzie: "wszyscy gracze są dla nas równi bla bla bla, jak wam się nie podoba to smutno nam, ale rozumiecie, $ pozwala nam dalej robić to co robimy" (gdy wcześniej wypowiedzi były w tonie "robimy co robimy dzięki wsparciu fanów"). Osobiście wolałem kiedy wiesiek był niszową marką, gdyż wtedy nas potrzebowali i szanowali, ale teraz, gdy W3 jest szeroko rozpoznawalną marką, która ma się sprzedać w milionach, nasza opinia nikogo już nie obchodzi w myśli nowej ubisoftowej maksymy "niezadowolona jest marudna mniejszość"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

Chybione porównania. Bo niby jak zmierzyć, czy w jakiejś grze się bawiłem lepiej? Czasem
trwania wypieków na twarzy? Ilością potu na dłoniach? Jaką mam gwarancję, że dodanie
np. skakania dałoby zwiększyłyby ogólną radość z gry? Czy krótsza niż W1 rozgrywka spowodowała,
że grało się gorzej?

nie, nie są chybione, bo w W2 miały być konkretne elementy, których jednak tam nie było. I to całkiem sporo elementów, jak, bo ja wiem, cały trzeci akt pojawiający się i deus ex machina kończący nagle grę. O tym jak był świetny najlepiej świadczy to, ze choć trochę starano się go naprawić pół roku(?) później w darmowym DLC.

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

Są ludzie, którzy kupują gry praktycznie nic o nich nie wiedząc
i jakoś nie mają takich problemów. Ocena jakiejkolwiek gry na podstawie jakości rozgrywki
oraz stopnia spełnienia obietnic marketingowych jest absurdalne. Mylisz gry z wyborami
do sejmu.

są też ludzie którzy w poważnym magazynie dają DA2 tytuł najlepszej gry RPG ostatniej dekady, są ludzie, którzy odpisują na spamerskie maile/smsy o rzekomej wygranej miliona w losowaniu do którego się nie zgłaszali. Co nie znaczy, ze powinniśmy ich stawiać za wzór.
I nie widzę powodu czemu nie rozliczać z zapowiedzi, zwłaszcza, jak niektóre kłamstwa były bezczelnie podtrzymywane aż do premiery lub po niej (słynne DRM nie wpływa na wydajność). Tak patrząc to równie dobrze mogliby zapowiedzieć RPG wiedźmin, a w pudełka wsadzić nam kosmicznego shootera, bo przecież liczy się jaki ten shooter jest naprawdę a gry to nie wybory i nie powinniśmy nikogo rozliczać z obietnic.

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

Spoko, stygmatyzuj, sądź i pal na stosie. Daj znać, jak znajdziesz nieskalany grzechem
ideał.

w przypadku, bo ja wiem, Batmana nikt nie obiecywał że bedzie batmobil a potem po premierze "sorry jednak nie". Nie wszystko mi się w nim podoba, część rzeczy zrobiłbym inaczej, aleczuję sie oszukany że ktoś bezczelnie kłamał, a właśnie ścieżką kłamstwa podążali panowie z CDPR.

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:


A czy ja powiedziałem, że powiedziałeś "zła"? Chociaż może warto by sięgnąć do archiwum,
może i powiedziałeś, od dawna plączesz się w zeznaniach. Poza tym występuję w liczbie
pojedynczej zawsze w swoim imieniu, niczyim innym.

skoro tak się plączę na pewno nie sprawi ci problemu znalezienie dowodów.
Liczba mnoga, bo to powszechny problem dyskusji o wiedźminie, napisz że coś ci się nie podoba, usłyszysz że jej nienawidzisz i nie jesteś prawdziwym polakiem.

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

Nie jesteś odbiorcą komunikatu, pełnisz zupełnie inną rolę.

Jako konsument, który jest zachęcany do zakupu gry hasłami "patrzcie na nas, jesteśmy ci dobrzy i oldschoolowi, śmierć korporacjom, DRM free, DLC free, jak już to może damy tru oldschool dodatek, wolnośc dla wszystkich i niech nikt nie odejdzie skrzywdzony" a potem jest i DRM i DLC (przy czym by dostać niektóre jak kurtka roche''a trza wywalić dodatkową stówkę na kolekcjonerkę), uważam, że jednak to ja byłem odbiorcą.No bo kto inny Oo

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

Nie przypominam sobie żadnego rejdżu na forum - może były jakieś pojedyncze głosy, ale
na pewno nie było żadnego zbiorowego lamentu o to, że udostępniono kurtkę z EK. Tak samo
nie słyszałem o masowym narzekaniu na udostępnienie ciuchów, które mieli inni. Wręcz
przeciwnie, ogromna większość graczy przyjęła to z zadowoleniem. Należysz do wyjątków
rzecz jasna. Coś, co inni uznają za plus, musiałeś uznać za minus. Jakoś mnie to nie
dziwi.

no bo jak się nalezy do CDREDefenceForces to faktycznie pewnych rzeczy się nie widzi i wiele rzeczy dziwi.
Zresztą wyraźnie zaznaczam, że drobnym, bo posiadaczy kolekcjonerki było 10(?) tysięcy a podstawowej 5 razy tyle, trudno by ci drudzy robili zbiorowy lament.

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

W sensie tutaj? Tutaj dyskusja tylko czasami była merytoryczna. Najczęściej nie.

Bo dla niektórych merytoryczna jest tylko wtedy gdy się można zbiorowo zachwycać. Głosy "wiedźmin jest głupi, bo jest" były i są incydentalne, najczęsciej ktoś umie uzasadnić czemu mu się nie podobało, za to w drugą stronę jest od groma Białych Rycerzy którzy niczego nie widzą, wszystko im się podoba, w innym zdaniu widzą wroga i by uniknąć z nim dyskusji na argumenty robią wyścig kto pierwszy powie hejter.

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

Krytykować trzeba umieć. Ty nie umiesz. A wiesz czemu? Bo jesteś uprzedzony, małostkowy
i pamiętliwy. Nawet jeśli piszesz coś z sensem, to prędzej czy później głęboko zakorzeniona
niechęć w końcu wyłazi na wierzch i wypacza cały przekaz. I tak krytyka staje się krytykanctwem.

miałem coś odpowiedzieć ale..

Dnia 17.08.2014 o 02:25, Vojtas napisał:

Nie wiesz nic na mój temat - masz jedynie wyobrażenia na podstawie wybranych postów z
gram.pl dodatkowo wykrzywionych przez swoje uprzedzenia i naturę. Żadnych moich szczegółowych
poglądów nie znasz ani nie wiesz, co mi się podoba, a co nie. Nie zapamiętałeś żadnej
krytyki mojego autorstwa pod adresem Wiedźmina i CDPR - a jeśli zapamiętałeś, to nigdy
tego nie przyznasz. Ale luz, nie zamierzam wyprowadzać z błędu. Wiedz jednak, że każda
akcja wywołuje równą jej i przeciwnie skierowaną reakcję. Newton wiecznie żywy.

..równie dobrze mogę zacytować to co wyżej. Zamień tylko "nie zapamiętałeś mojej krytyki" na "mojej obrony". I podejrzewam, że na tym możemy zakończyć, bo ten pierwotny wątek o tym, że nagle ludzie sie zbuntowali, choć CDP nie zrobił niczego czego by nie robił wcześniej ("aferka medalionowa" przy dwójce anyone? Zresztą jak wychodziła na x360 to chyba też o coś poszło, jakiegoś steelbooka, pudełko 3d or smth, że na PC nie było i jak to tak), i tak gdzieś się zgubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować