Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja kolekcjonerska Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One z ekskluzywnymi dodatkami

223 postów w tym temacie

Obiecywali, że wersje kolekcjonerskie będą równe pod względem fizycznym czy multimedialnym? Bo tu jest różnica. Jeśli pod względem fizycznym - to wtopa, jeśli multimedialnym - to wtopy brak, tylko gracze (nie pierwszy raz) popisują się umysłowym rojem o lotności jaskółki w porach deszczowych. Podobny poziom Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

IMO wiele hałasu o nic - na wakacje ludziom się nudzi i chcą pucze wywoływać. Widać ludność jeszcze nie wyrosła z igrzysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 19:52, kodi24 napisał:

Ehh, MS zwyczajnie "wykupuje" się z problemów ;D Bo że CDP wzięło te pieniądze wcale
mnie nie dziwi


Ahh, czyli wszystkiemu winny jest MS? Śmieszą i dziwią zarazem, mnie takie oskarżenia. Microsoft wyłożyło pieniądze i dało warunki, jednocześnie zapewniając posiadaczą swojej konsoli lepsze wyposarzenie EK, co w tym złego? To CDPR nie wywiązuje się ze swoich słów i idzie na takie warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z czego ma CDP funkcjonować jak nie z pieniędzy? Widzę, że wszyscy chcieliby tylko rozliczeń i dotrzymywania obietnic, nie próbując nawet pomyśleć czemu CDP zrobiło jak zrobiło i czemu wzięli - jeśli wzięli - te pieniądze. Firma potrzebuje hajsu, by funkcjonować, by mogła robić - UWAGA TO WAŻNE - GRY, które ludzie lubią. Jeśli potrzebowała tych pieniędzy na dalszy rozwój lub nawet pensje dla pracowników to moim skromnym zdaniem zrobili po prostu to, co należało - trzeba było wybrać mniejsze zło i ugiąć trochę obietnice, by móc dalej funkcjonować na poziomie, który sprawi, że dalej będzie można owe obietnice składać.

Geez, wszyscy chcą za widły brać, po co wiedzieć coś więcej, jeśli można patrzeć się cielęcym wzrokiem w powierzchnię jeziora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP to FIRMA. Ma zarabiać. Jak nie zarobi to padnie. Na miejscu CDP robilibyśmy nie takie cuda i przestańcie się o szlachetni oszukiwać. Każdemu bredzącemu o fair play, przyjaciołach gracza itp. bzdetach polecam założyć samemu interes i zobaczyć jak to jest.

Moim/naszym z kolei zadaniem jest dbać o stan portfela. Ja przestałem jakiś czas temu kupować EK i wydawać po 100-250 na premierach. Czekam. Na to, aż kupujący od razu zrobią beta testy. Wyjdą patche, fixy, mody albo community patche. Wszystkie DLC, dodatki i exclusive contenty. A cena dojdzie za GoTY do 5 EUR. I wtedy kupuję. Polecam. Ile nerwów i kasy zaoszczędzonej. A gra jak jest dobra to i po 3/4 latach dalej dobra będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 20:57, Leos8 napisał:

A z czego ma CDP funkcjonować jak nie z pieniędzy? [...]

Zbytnio nie wiem czemu ten post kierowany jest do mnie. Nie napisałem że to źle, tylko ze MS nie ponosi tu żadnej winy a wręcz przeciwnie. Zapewnił posiadaczom Xboksa dodatkową zawartość w EK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 13:53, Isildur napisał:

> Ból tyłka o talie kart jest jeszcze śmieśniejszy.

Nie uważam, że to ból tyłka o talie kart, lecz o zapewnienia CD Projekt RED, że wszystkie
edycje będą takie same.Chodzi o to, że Redzi nie dotrzymali słowa.

Ja mam w nosie te karty bo i tak by leżały w szufladzie ale o sam fakt, że mówili A a
zrobili B...


Tylko oni akurat mówili o grze jako takiej (brak ekskluzywnych DLC itp. gra wszędzie będzie taka sama), a nie o tym co za dodatkowe śmieci będzie zawierać kolekcjonerka na daną platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 18:37, Snafu napisał:

W takim razie po co tak czekasz na EK i wydajesz na nią tyle pieniędzy, skoro standardowa
edycja zawiera to co najważniejsze?


Eee nie wiem czy doczytałeś, czy może to ja niedostatecznie to zaznaczyłem, ale nastawiam się tak na nią i nie wydaję na nią na razie pieniędzy, bo jak mówiłem - może się okazać że jej nie będę miał, bo nie zdążyłem się załapać na zamówienia EK. Jak się uda dostać z listy rezerwowej, na co mam nadzieję i z ww. powodów mogę zakładać jako możliwe, to się ucieszę, bo:
Po 1. Wiedźmina 1 i 2 kupiłem na przecenach na steam, ponieważ dość późno zainteresowałem się grami. W sumie wydałem nie więcej niż dwadzieściaparę złotych, a gry okazały się bardzo dobre i chcę jakoś podziękować Redom wydając na trzecią część trochę więcej niż do normalnego szczęścia mi potrzebne.
Po 2. Nie mam żadnej wiedźmińskiej EK wcześniejszej, więc nie mam problemu z brakiem miejsca spowodowanym głową Geralta :D no i medalionu żadnego ani nic z tych rzeczy też nie mam, a miło by było mieć jednak jakiś gadżet wiedźmiński (nie, nie jestem tego typu gościem, który na allegro i innych będzie za tym latał bo trzeba to mieć i bez tego życie nie ma sensu i wszystko jest be. Podziękowanie podziękowaniami, ale takie 7 stów w przypadku EK W3 to jednak trochę za dużo jak dla mnie. I tak będzie to najdroższa EK, którą w życiu kupiłem, a kupiłem ich w życiu w sumie 4 kierując się podobnymi zasadami i za każdym razem starannie zastanawiając się czy warto).
Po 3. Ten element ekskluzywności, gdzie chyba nikt ze znajomych kolekcjonerki nie zamówił ani na rezerwową się nie wpisał ;)
Jeszcze raz podkreślam - podchodzę do tego jak do niezobowiązującej rzeczy. Kiedy wiedziałem, że cały nakład na PC został sprzedany to stwierdziłem, że przynajmniej spróbuję zdobyć EK w taki sposób, jak to zrobiłem. Nie chciało mi się bawić w kupowanie na inną platformę, której nie mam, tylko dla gadżetów a potem sprzedaż samej gry i załatwianie wersji PC. Uda mi się z listy rezerwowej dorwać EK - super, bo będę miał nie tylko grę, ale i inne fizyczne dodatki w czasach, gdy coraz częściej EK oznacza po prostu więcej DLC. Nie uda się to się nie załamię, bo i tak pre-order złożę i grę mieć będę. Jak będzie, tak będzie i z tym się pogodzę :) Może podejście dziwne, ale taki już jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 20:50, Snafu napisał:

Ahh, czyli wszystkiemu winny jest MS? Śmieszą i dziwią zarazem, mnie takie oskarżenia.

>

Winny jest na pewno sytuacji, w której klienci zdecydowanie chętniej niż przez ostatnie osiem lat wybierają platformę konkurencji. Doprowadziło to do sytuacji, w której zamiast dwóch silnie konkurencyjnych platform z pokaźną bazą klientów po obu stronach mamy jedną wiodącą i jedną kulejącą, przy czym koszty wyprodukowania wersji na XO nie są trzy razy niższe niż port na ps4.

Także jeśli nie MS to niech będzie, że szeregowi gracze, którzy z sobie znanych powodów wolą tę drugą konsolę (czy PC), albo nie kupują na XO wystarczająco dużo multiplatformówek- jeśli to coś zmienia.

Dnia 17.08.2014 o 20:50, Snafu napisał:

Microsoft wyłożyło pieniądze i dało warunki, jednocześnie zapewniając posiadaczą swojej
konsoli lepsze wyposarzenie EK, co w tym złego?

>

Nie powiedziałem, że robią źle- muszą coś robić, żeby XO był konkurencyjną konsolą. Z drugiej strony rozumiem ludzi, których tego typu praktyki zwyczajnie brzydzą, niektórzy twierdzą iż MS powinien grać produkcjami first-party a nie skubać desperatów z innych platform, temu też ciężko zaprzeczyć.

Dnia 17.08.2014 o 20:50, Snafu napisał:

To CDPR nie wywiązuje się ze swoich słów
i idzie na takie warunki.

>

Wydaje mi się, że ludzie powinni zacząć powoli schodzić na ziemię, ideały -jak to w życiu bywa- nie zawsze idą w parze z ekonomią. Bycie dobrym wujkiem w tej branży to niemałe ryzyko, jeśli myślisz o przyszłości studia oraz ludzi, dla których jest to pasja, źródło utrzymania jak i przepustka do życia na przyzwoitym poziomie- musisz myśleć zielonymi. Posiadawszy przywilej zawierania umów z takim partnerem jak Microsoft możesz niechcący zapomnieć o paru wypowiedzianych w przeszłości słowach, które ktoś wziął sobie za bardzo do serca.
Nie chcę w ten sposób powiedzieć, że wywiązywanie się z obietnic nie jest istotne, po prostu jestem w stanie zrozumieć ich decyzję. Niech każdy ocenia po swojemu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2014 o 21:17, hydzior napisał:

Tylko oni akurat mówili o grze jako takiej (brak ekskluzywnych DLC itp. gra wszędzie
będzie taka sama), a nie o tym co za dodatkowe śmieci będzie zawierać kolekcjonerka na
daną platformę.

No dobra, nawet jeśli, to niech obniżą ceny pozostałych ek, czemu ludzie mają płacić tyle samo, za mniej zawartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 21:41, kodi24 napisał:

> [...]


Nie, gracze również nie są winni. Cała "wina" leży po stronie CDPR i właśnie dlatego, że złamali słowo, bo o to każdy ma chyba najwięcej żalu a także o to, że takie informacje wypływają już po sprzedaży EK. Nie wiem też w którym momencie Xboks kuleje, to chyba lekka przesada. Napiszę jeszcze raz, to że MS chce przyciągnąć klientów i jednocześnie zapewnić kilka bonusów swoim urzytkownikom, absolutnie nie jest złe czy godne potępienia.
"Biznes is biznes"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji to następnym razem niech Marcina Iwińskiego nie łże i nie robi z firmy CDP Robin Hooda przemysłu growego a nie będzie takich afer. Sprzedać cztery litery to nie wstyd w dzisiejszym świecie, ale udawanie że nic się nie stało to już wstyd na całej linii.

A jeżeli już takim Robin Hoodem chcą być to niech nie kłamią i mówią od razu czym się wersje będą różnic, to także nie będzie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS zapewnia swoim klientom bogatszą wersję kolekcjonerki nowego Wiedźmina: dobrze.
CDP się zgadza: źle, bo łamie słowo.

Ok, to jest Twoja interpretacja, nie będę z nią dyskutował, bo przecież jej nie obalę ;-)

Moja jest taka: MS dał ciała i podobnych akcji będzie prawdopodobnie więcej, właściciele XO będą wniebowzięci grając w kupowane na czasową wyłączność gry o multiplatformowym rodowodzie, albo kolekcjonując ekskluzywne fanty. Wszystko dla dobra "urzytkownika";

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 22:21, kodi24 napisał:

MS zapewnia swoim klientom bogatszą wersję kolekcjonerki nowego Wiedźmina: dobrze.
CDP się zgadza: źle, bo łamie słowo.
[...]


Właśnie tak i tak to właśnie interpretuję. Że baty, niestety, należą się tylko i wyłącznie CDPR.
A co do tego że gracze na Xboksie będą wniebowzięci- bardzo dobrze. Powiem wprost, podoba mi się takie zagranie MS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ich obecne obietnice, że więcej żadnej ekskluzywnej zawartości nie będzie czy innych różnic, to już chyba w formie żartu można tylko rozpatrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki minus dla CDP Red. Zobaczymy czy się ugną, ale jeśli nie, to poważnie rozważę anulowanie mojego preordera na kolekcjonerkę- niby te dwie talie i mapa to nic wielkiego ale wciąż. Bardzo nieeleganckie zachowanie ale wiadomo, chajs się musi zgadzać. Ciekawe tylko czy biorąc pieniądze od MS wzięli pod uwagę to jaki ból zadka wywoła ta informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również zależy na jak najlepszej kondycji rynkowej nowego Xboxa, imo powinien być konkurencyjny. Zbyt długa dominacja jednej platformy nie jest korzystna dla nikogo. Szkoda tylko, że biorąc pod uwagę hardware i jego cenę ciężko będzie przekonać klienta inaczej niż na chama. Za to właśnie mam do nich lekkie pretensje- przyczynili się do powstania sytuacji, w której by zrobić dobrze jednym muszą obrzydzić życie drugim.

A CDP? Pochwalam ich za tę trudną decyzję, jaką podjęli ;-) Im też pewnie zależy, by wersja na XO była możliwie dochodowa, a ponieważ sporo inwestują nie mogą kierować się dokładnie tymi samymi hasłami, na których budowali reputację w innych okolicznościach czasu i przestrzeni. Sam przecież napisałeś "biznes is biznes" i nie jest to akurat stwierdzenie na wyłączność Microsoftu;


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 22:48, kodi24 napisał:

Mnie również zależy na jak najlepszej kondycji rynkowej nowego Xboxa, imo powinien być
konkurencyjny. Zbyt długa dominacja jednej platformy nie jest korzystna dla nikogo. Szkoda
tylko, że biorąc pod uwagę hardware i jego cenę ciężko będzie przekonać klienta inaczej
niż na chama.


Akurat ceny launchowe XOne''a to są bardziej niż konkurencyjne biorąc pod uwagę to, co jest w pakietach. Już kilka stron temu pisałem, że mnie irytuje takie głupie gadanie. Ludziom nie przeszkadzało, jak Sony kupowało sobie tu i tam godzinkę grania ekstra dla PS4 - ale kilka kawałków papieru więcej dla XOne''a to już jest żenada i desperacja MS. FOR ZE PLEJERS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po ogłoszeniu podziękowałem za kolekcjonerkę. Lepiej to zrobi mojemu portfelowi, a i zmniejszy się kolejka o jedną osobę do kolekcjonerki na PC.
Mnie takie akcje rozbrajają. Wiecie co, to już nie chodzi o to co oni mówili w wywiadzie, w którym teraz się okazuje (czy nie), że chodziło o dodatkową zawartość w grze. Każda platforma miała być równa? Hm? Równa? Dobra kupię kolekcjonerkę i chciałbym te karty to co, ile mam dorzucić kaski? No i ile? 30 zł na talię? To za dwie 60 zł, a posiadacz Xbox One dostaje za darmo w cenie kolekcjonerki. Dobra, dla mnie to powiedzmy 60 zł to nie dużo i nawet nie interesuje mnie ta karciana gra (nie wiem czy bym zagrał i tak), ale chodzi o sam fakt. Nie wspierałem wcześniej takich praktyk i wspierać nie będę. Jednakże biorąc pod uwagę przeszłość CDPR, jak również ich przyszłe tytuły kupię edycję zwykłą.

(30 zł za talię to liczba z głowy, nie wiem ile takiego coś może kosztować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 19:11, Piotrek_K napisał:

I jak napisane wyzej, jesli nie bedzie nowej partii (choc nigdy nie wiadomo w zwiazku
z ostatnia ''afera'' Pana ''Wszystkich-graczy-traktujemy-tak-samo'' Iwinskiego), to nie
ma sensu zapisywac sie na liste rezerwowa.

Sprawdziłem. Na allegro EK sprzedają nawet po 700zł. Na wszelkiego zapisałem się na listę rezerwową. A możesz mi przypomnieć co to była za afera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować