Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja kolekcjonerska Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One z ekskluzywnymi dodatkami

223 postów w tym temacie

Przy każdej kolekcjonerce Wiedźmina były różne jaja - opóźnienia, brak zawartości, połamane głowy. Ale to byly kwestie techniczne, durne błędy wieku dziecięcego firmy. Teraz zaczęli grać w duzej lidze i zapewniali, że nadal będą fair wobec graczy. Nie wszystko musi się udawać, ale będą fair. I nagle taki policzek. Nie chodzi o karty i inne szmatki - chodzi o zachowanie na poziomie największych i najgorzej ocenianych molochów branży. Była już firma wielkich twórców cRPG, która zmieniając właściciela obiecywała, że nie zmienia się nic. Kilka lat później stali się synonimem zdradzonych marzeń i kolorowych zakończeń.

Obiecaliście równe traktowanie i zaczynacie teraz kręcić i kombinować. Beznadziejna sprawa, a tłumaczenia że jakoś komuś musieliście się sprzedać (mimo sprzedania wszystkich EK, więc co zamierzacie zyskać ?) przywodzą jasne skojarzenie jak powinno się taką sytuację nazwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nasi gracze masowo wstąpili do armii bylibyśmy chyba najpotężniejszym narodem na świecie. Takich walecznych serc nie widziałem jeszcze nigdzie indziej. Byle talia kart i już sięgają po widły i pochodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2014 o 13:50, Vojtas napisał:

Bez znaczenia co Marcin Iwiński miał na myśli - ważne jak to zapamiętali odbiorcy komunikatu.
Prawda jest taka, że Redzi padli ofiarą własnego wyidealizowanego wizerunku. Teraz każde
odstępstwo od zasad, o których była mowa, jest traktowane niemal jak zdrada.

Nie, po prostu fanboje (a w tym kraju niestety wygląda tak, że CDPR i wiedźminowi można jedynie wchodzić w dupę, a wszelkie inne opiniie to proszenie się o kłopoty) to takie dziwne stworzenia, że można naobiecywać złotych gór, a następnie oddać produkt który nie będzie miał nawet połowy zapowiedzianych rzeczy i ogólnie będzie średni, jedynie pozorować oldschool przemycając ile się da z ''tych złych gier AAA od złych wydawców'', a oni i tak będą bronić "swojej" firmy i "swojej" marki do upadłego niczym niepodległości posuwając się do najbardziej absurdalnych argumentów, byle tylko nie przyjąć do wiadomości, że coś mogło być nie tak (jak to było chociażby z drugim wiedźminem).. aż tu nagle wychodzi jakaś piredoła typu "sprawa gwinta", która niczym nie różni się od podobnych działań z przeszłości (kto pamięta ekskluzywne DLC dla sklepów w przypadku dwójki, choć gra miała być non-DLC?), ale fanboj tym razem zapomina założyć swoje różowe okulary które nosił do tej pory, nagle się buntuje i robi smród na cały internet :D Prawie jak ME, które od początku było sztampowe, ze słabym writingiem i rzeczami które działy się "bo tak" bez specjalnego sensu czy uzasadnienia, a bunt wybuchł dopiero przy zakończeniu trójki, jakby jakoś specjalnie odbiegało poziomem bullshitu :D
tbh jeśli coś mnie bawi/zenuje w całej tej aferze, to najwyżej to całe nagłe przejrzenie na oczy ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal mi tej materiałowej mapki, ale szczerze mówiąc już się do tego przyzwyczaiłem - z każdą kolekcjonerką Wiedżmina jest jakiś cyrk. Być może już o tym zapomnieliście, ale:

EK Wiedżmin:
Miało być kilka tysięcy egzemplarzy kolekcjonerki i ludzie praktycznie zabijali się o zestaw. Tuż przed premierą zwiększyli nakład o kolejne, 2-3 tysiące sztuk. Redzi próbowali załagodzić sytuację oświadczeniem, że część dochodu z tych dodatkowych kolekcjonerek (z których spora część wylądowała w Empikach, Media Marktach i innych sieciach z kolejnymi bonusami) zostanie przekazana na biedne dzieci. Dodatkowo w ramach przeprosin każdy z nabywców oryginalnego nakładu otrzymał kupon o wartości 100 zł na zakupy w gram.pl, plakat i list z przeprosinami. Wielu forumowiczów odgrażało się, że w życiu kolejnej gry od Redów nie kupi.

EK Wiedźmin 2:
Nabywcy kolekcjonerki mieli jakoby zagrać w grę kilka dni przed resztą świata. Koniec końców nic nie działało, kody rejestracyjne nie były akceptowane przez klienta gry, klient nie chciał się aktualizować, a nabywcy kolekcjonerki zagrali w Wiedźmina dopiero po reszcie świata, kiedy rozwiązano problemy. Ważniejsza była bowiem premiera gry. Wielu ludzi czuło się jak króliki doświadczalne. Należy również wspomnieć, że dołączone do gry gipsowe popiersia Geralta były często poobijane. Wszyscy poszkodowani otrzymali drugie niepoobijane popiersie oraz wiedźmiński medalion. Bez listu z przeprosinami. Wielu forumowiczów odgrażało się, że w życiu kolejnej gry od Redów nie kupi.

Tak więc nie gorączkujcie się tak bardzo. Do premiery jeszcze sześć miesięcy, można się więc spodziewać kolejnych "afer" i fal hejtu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 16:36, Alamut napisał:

Żal mi tej materiałowej mapki, ale szczerze mówiąc już się do tego przyzwyczaiłem - z
każdą kolekcjonerką Wiedżmina jest jakiś cyrk. Być może już o tym zapomnieliście, ale:

Dnia 16.08.2014 o 16:36, Alamut napisał:


EK Wiedźmin 2:
Nabywcy kolekcjonerki mieli jakoby zagrać w grę kilka dni przed resztą świata. Koniec
końców nic nie działało, kody rejestracyjne nie były akceptowane przez klienta gry,
klient nie chciał się aktualizować, a nabywcy kolekcjonerki zagrali w Wiedźmina dopiero
po reszcie świata, kiedy rozwiązano problemy. Ważniejsza była bowiem premiera gry. Wielu
ludzi czuło się jak króliki doświadczalne. Należy również wspomnieć, że dołączone do
gry gipsowe popiersia Geralta były często poobijane. Wszyscy poszkodowani
otrzymali drugie niepoobijane popiersie oraz wiedźmiński medalion. Bez listu z przeprosinami.
Wielu forumowiczów odgrażało się, że w życiu kolejnej gry od Redów nie kupi.

Tak więc nie gorączkujcie się tak bardzo. Do premiery jeszcze sześć miesięcy, można się
więc spodziewać kolejnych "afer" i fal hejtu xD



Nie pamiętam jak było z 1, ale jeśli chodzi o premierę 2 to ją dobrze zapamiętałem - właśnie przez moją EK. Posiadacze EK mieli mieć możliwość zagrania 24h przed innymi graczami. Ostatecznie wyszło ok 12h przed resztą świata. Tak więc nie graliśmy po reszczie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 16:36, Alamut napisał:

Tak więc nie gorączkujcie się tak bardzo. Do premiery jeszcze sześć miesięcy, można się
więc spodziewać kolejnych "afer" i fal hejtu xD

Tam zaraz hejt :P Po prostu krytyka, ale to było do przewidzenia, bo najpierw naobiecywali, a potem się z tego nie wywiązali. Można powiedzieć, że PR "nieco" ich zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie dotrzymali obietnicy że wszystkich graczy traktują po równo. No niestety a myślałem że to jedyne studio które nie leci w kulki z graczami. Czyli wszystko zostaje dalej po staremu, kłamstwa i obiecanki wydawców i prodycentów gier na porządku dziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 15:41, Vroo napisał:

Gdyby nasi gracze masowo wstąpili do armii bylibyśmy chyba najpotężniejszym narodem na
świecie. Takich walecznych serc nie widziałem jeszcze nigdzie indziej. Byle talia kart
i już sięgają po widły i pochodnie ;)


Jednocześnie nie ma ludzi bardziej naiwnych od graczy. Wierzą w miłe słówka ludzi, którzy po prostu chcą zarobić. Ufają ludziom, którzy milion razy ich w czymś oszukali (5 mega i gotowe!), którzy dali plamę. W końcu gracze potrafią dać się nabrać na odgrzewane kotlety (seria AC), obrzydliwy hype (WD) czy żenujące mikropłatności/dlc (DA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o wysyłaniu gry na raty, oraz koszulkach w ramach rekompensaty. Też mnie strasznie ciekawi co odwalą tym razem. Fakt, faktem za dwie ostatnie wysyłki odpowiadało gram.pl - więc gorzej być pewnie nie może :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 15:56, dark_master napisał:

Nie, po prostu fanboje (a w tym kraju niestety wygląda tak, że CDPR i wiedźminowi można
jedynie wchodzić w dupę, a wszelkie inne opiniie to proszenie się o kłopoty) to takie
dziwne stworzenia, że można naobiecywać złotych gór, a następnie oddać produkt który
nie będzie miał nawet połowy zapowiedzianych rzeczy


Zawsze sądziłem, że najważniejsze, czy gra jest po prostu dobra, a nie czy jest w pełni zgodna z zapowiedziami marketingowymi. No cóż...

Dnia 16.08.2014 o 15:56, dark_master napisał:

i ogólnie będzie średni,


Średni? To opinia, więc skończ z tonem "słuchać chamy, oto fakty". Niespełnione zapowiedzi nie spowodowały, że W2 stał się złą grą - był dobry MOIM zdaniem, mimo swoich niedociągnięć.

Dnia 16.08.2014 o 15:56, dark_master napisał:

(kto pamięta ekskluzywne DLC dla sklepów w przypadku dwójki, choć gra miała
być non-DLC?),


To był bonus, który przychodził z grą, a nie DLC. Wszystko udostępniono zresztą gratis. Gra miała nie mieć płatnych DLC - i nie miała.

Dnia 16.08.2014 o 15:56, dark_master napisał:

tbh jeśli coś mnie bawi/zenuje w całej tej aferze, to najwyżej to całe nagłe przejrzenie
na oczy ^^''


Osobliwe, że ilekroć jest okazja dowalić CDPR, zawsze się zjawiasz. Zawsze gotów, zawsze w groteskowym gorsecie ideologicznym, zawsze kategoryczny ze śmiesznym czarno-białym postrzeganiem świata, zawsze z solidną porcją pogardy dla każdego, kto ma inne zdanie niż Panicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mi to wisi. Ciesze się natomiast że Mikrosowt nie skusił CDP kasą aby Wiedźmin był grą na wyłączność (czasową) dla Xboksa, bo coś mi się wydaje że mogli ich tak trochę kusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim chodzi o to, że wiara pozamawiała EK, myślała, że dostanie najbardziej dopakowana wersje gry, z takim przeświadczeniem to robiła i teraz dostaje gonga, że jednak nie, tylko Ci od x''one dostana tą najlepsza wersje. W sumie tez tak to odbieram,zamawiałem kolekcjonerki na PC tej serii gier za każdym razem, teraz sie czuje że zamówiłem za 350zł Edycje "prawie" Kolekcjonerską. W dodatku podkopuje to zaufanie do firmy, teraz tego nie odczują, bo hajsy od M$ sie zgadzają, ale przy CP2077, może sie okazać, ze Ci co kupowali ich grę na premierę zrobia to jak zejdzie do ceny 5 ojrosów na wyprzedaży, to jeszcze pół biedy, ale np. ściągną grę z netu. No i tym ruchem pokazują, że ich wizerunek firmy dającej wszystkim ten sam produkt(o prawie Linux sie nie liczy) podupadł i ludzie zaczną sie zastanawiać czy w przyszłości nie będzie "ekskluzywnych DLC dla PS4/XONE/PC" dowolne skreślić. Gdzie wcześniej nie mieli takich podejrzeń. Nie bedę oczywiście z tego powodu nie wiadomo jak lamentował że nie dostałem szmatki i talii kart, ale... tu nie o to chodzi i nie ufam juz tak CDPR. Ciekawe czy to słyszą, czy jednak maja już uszy zapchane hajsem od M$? Hmm... kolekcjonerki CP2077 nie biorę i nie wiem czy gre kupie na premiere po tym ruchu.

Ogólnie dla mnie CDPR strzeliło se tym w stopę, zobaczymy czy sie reanimują grą i czymś jeszcze czy jednak palec odleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 17:18, Vojtas napisał:

Średni? To opinia, więc skończ z tonem "słuchać chamy, oto fakty". Niespełnione zapowiedzi
nie spowodowały, że W2 stał się złą grą - był dobry MOIM zdaniem, mimo swoich niedociągnięć.


Zawsze mnie to bawiło, to podkreślanie "moim". Zupełnie jakby to nie było oczywiste, że w swojej wypowiedzi umieszczasz(uwaga) swoje zdanie :D
Tak czy siak, dark_master zauważył ciekawe zjawisko. Wielu uznaje Wiedźmina za drobrą grę, bo polską. Sam bardzo lubię pierwszą część i złego słowa na nią powiedzieć nie mogę, to zachowanie niektórych jest żenujące. Raz nawet spotkałem się z sytuacją gdzie osobnik gotów był zwyzywać oponenta od "zdrajcy narodu i braku polskości"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zirytowali bo nie byłoby całej afery gdyby nie powiedzieli, że wszystkie edycje będą równe w dodatki a tu się okazuje, że to g*** prawda :P. karty mnie jakoś średnio jarają ale taka mapę bym w antyramę zawiesił. Nosz wa mać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 18:19, Snafu napisał:

Zawsze mnie to bawiło, to podkreślanie "moim". Zupełnie jakby to nie było oczywiste,
że w swojej wypowiedzi umieszczasz(uwaga) swoje zdanie :D


Nie jest to wcale takie oczywiste. Wszystko zależy od tego, jak wypowiedź została skonstruowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po tym temacie widać, która platforma ma największych chamów. Nie dość, że piracą, hackują, to jeszcze są wulgarni i ohydni. Żal nawet to komentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mówili, że wszystkie wersje będą jednakowe... Ja wiem, że chodziło im o samą GRĘ, nie zaś dodatki pokroju karcianek, ale... Ale... Eh, CDP Red ma ode mnie klapsa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może należało uważniej

Dnia 16.08.2014 o 13:45, Vojtas napisał:

dobierać słowa w przeszłości, może należało ugryźć się w język. Ta ekskluzywna zawartość
to znak, że coś się skończyło.



^^ Ależ skończyło się dużo wcześniej. Już w momencie ogłoszenia przez Redów, że skorzystają z technologii PhysX, co jasno oznacza, że posiadacze kart graficznych AMD będą w czarnej dupie. To oczywisty fakt, spierać się można jedynie czy będzie to "głęboka czarna dupa" czy raczej płytka ;-)

^^ Stąd obecna wiadomość nie robi na mnie żadnego wrażenia. Po prostu od samego początku słów Iwińskiego nie traktowałem poważnie - ot, chlapnął ozorem, nie pierwszy i nie ostatni raz. Szoku nie ma, choć świństwo (zrobione posiadaczom edycji kolekcjonerskich na PC i PS4) jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować