Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja kolekcjonerska Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One z ekskluzywnymi dodatkami

223 postów w tym temacie

Śmieszne są te wasze lamenty. Takie typowe dla tego narodu. Jak wiele nienawiści potrafi wywołać kilkadziesiąt nadrukowanych kawałków papieru. . Nie dodali dwóch talii kart do wersji PC i PS i jest cholera jasna TAKI raban jakby co najmniej zapowiedzieli, że edycja PC wyjdzie z półrocznym opóźnieniem względem konsol (wtedy larum byłbym w stanie zrozumieć i zaakceptować) Powinniście się wstydzić, ale znając ten naród wstydu nie ma w nim za grosz a jeszcze mnie się dostanie bo kurde reprezentuję odmienne stanowisko jak większość. Mam to głęboko gdzieś! Ja jakoś potrafię zrozumieć stanowisko CDP a jeśli wy tego nie pojmujecie to wasz problem. CDP to jedyne znane mi studio które na prawdę szanuje i liczy się z graczami ale widać, że Polakom to nie wystarczy, to za mało. "Bo mnie się należy i tyle!" Śmieszne dzieciaki będą teraz masowo anulować pre ordery. A anulujcie sobie na zdrowie! Przynajmniej Ci którzy na prawdę będą ją chcieli dostać ją dostaną. Łaski nie robicie. Potem i tak wam będzie żal tyłek ściskał, że nie zostawiliście pre ordera a niektórzy na pewno kupią jeszcze raz na Allegro za horrendalne ceny. Ale żałować was nie zamierzam wtedy. A wszystko przez pieprzoną talię kart! Kto by pomyślał. . Żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 08:48, Ekonochrist napisał:

Mam to głęboko gdzieś! Ja jakoś potrafię zrozumieć stanowisko CDP a jeśli wy tego nie
pojmujecie to wasz problem


Och, ale wiesz, że to jest tylko twoje zdanie? Które nikogo nie interesuje?

Och, nie tylko Polacy narzekają, polecam wyjść poza to forum.

Chociaż nie wiem czy to tylko trolling czy na poważnie to napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowe wersje mnie nie obchodzą i dopóki zawartość w grze będzie taka sama mogą sobie dodawać jakieś karty do innych wersji.
Panowie to jest biznes, jak mają możliwość zarobić to niech zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 23:19, TFClecho napisał:

Akurat ceny launchowe XOne''a to są bardziej niż konkurencyjne biorąc pod uwagę to, co
jest w pakietach. Już kilka stron temu pisałem, że mnie irytuje takie głupie gadanie.

>

Twoja irytacja to Twój problem, zaś ceny XO nie są ani trochę konkurencyjne w porównaniu do cen ps4 (zważywszy na hardware i jego wątpliwą przyszłość);

Dnia 17.08.2014 o 23:19, TFClecho napisał:

Ludziom nie przeszkadzało, jak Sony kupowało sobie tu i tam godzinkę grania ekstra dla
PS4 - ale kilka kawałków papieru więcej dla XOne''a to już jest żenada i desperacja MS.
FOR ZE PLEJERS.

>

Mi przeszkadzało, bo nie lubię tego typu praktyk, choć zmuszony jestem je akceptować. A że MS jest w desperacji to rzecz oczywista i nie wymagająca dalszych wyjaśnień. Koncepcja, którą sobie umyślili na początku generacji uległa radykalnej zmianie, teraz muszą kombinować jak z tego wybrnąć. Szkoda tylko, że nie do końca własnym kosztem, ale większych zastrzeżeń mimo wszystko nie posiadam;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 09:51, kodi24 napisał:

Twoja irytacja to Twój problem, zaś ceny XO nie są ani trochę konkurencyjne w porównaniu
do cen ps4 (zważywszy na hardware i jego wątpliwą przyszłość);


Litości, hardware w obu konsolach jest praktycznie taki sam*, różni się wykorzystanie zasobów - w tym momencie faktycznie na korzyść PS4 ale trzeba być fanbojem Sony żeby twierdzić żę devowie w końcu nie rozgryzą XOne''a.

*sorry, PS4 ma szybszą pamięć - fap, fap, fap ;)

Dnia 18.08.2014 o 09:51, kodi24 napisał:

Mi przeszkadzało, bo nie lubię tego typu praktyk, choć zmuszony jestem je akceptować.
A że MS jest w desperacji to rzecz oczywista i nie wymagająca dalszych wyjaśnień.


Od kiedy chęć zapewnienia czegoś ekstra/ekskluzywnego posiadaczom swojej konsoli to desperacja? Umówmy się - Wiedźmin 3 NIE JEST system sellerem dla XOne''a i nigdy nie miał nim być, chyba nie wydaje Ci się, że Microsoft myślał, że ludzie będą kupować konsolę dla kilku kawałków papieru, mimo ich kolekcjonerskiej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiedziałem że gram jako jedyny serwis na świecie nie zacytuje wcześniejszych słów CDP
> :) o tym że wszyscy są równi. A jak się okazuje są równi i równiejsi ;)

Mało kto razem z tobą te słowa zrozumiał niestety. Ludzie powinni je jeszcze raz przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 09:58, TFClecho napisał:

Litości, hardware w obu konsolach jest praktycznie taki sam*4

Nie, nie jest. GPU są w innej klasie cenowej na PC.

Dnia 18.08.2014 o 09:58, TFClecho napisał:

Ludziom nie przeszkadzało, jak Sony kupowało sobie tu i tam godzinkę grania ekstra dla PS4

W przypadku tamtych serii nikt nie obiecywał takiej samej zawartości (to, w jakim kontekście Iwiński to powiedział to inna sprawa) na wszystkich platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 09:25, eLp_Ne napisał:

Och, ale wiesz, że to jest tylko twoje zdanie? Które nikogo nie interesuje?

Och, nie tylko Polacy narzekają, polecam wyjść poza to forum.

Chociaż nie wiem czy to tylko trolling czy na poważnie to napisałeś.


I co, mniejszości prawa głosu nie mają? W demokracji żyjesz, licz się z tym, że ktoś ma inne zdanie niż Ty. Takie jest założenie demokracji. I interesuje - o to się już nie martw.

Tymczasem ja zapytam - co z tego, że nie tylko Polacy narzekają? To ludzie, nie naród, mają kompleks "Mój czubek nosa, mój tu, dalej nie widzę, nie rozumiem, bo nie chcę i mi się należy! O!". CDP podjęło taką decyzję i miało ku temu jakieś powody - nie wiem jakie, ale nie sądzę, by pozwolili sobie na taką "wtopę" (chociaż tutaj nie obarczam ich do końca, bardziej poziom Wielkiej Rewolucji Francuskiej wśród graczy) PijaRową. Jako firma potrzebowali pieniędzy, a te pieniądze pewnie pomogą ich produkować kolejne Wiedźminy i Cyberpunki, na które tak bardzo ludzie czekają. Serio - ktoś tutaj myśli, że oni robią gry za motylki i cukierki?
Nie twierdzę, że nie postąpili źle, jednak moim zdaniem wybrali mniejsze zło. Lepiej wziąć hajs i prosperować dalej, by potem odzyskać jakością gier dobre imię niż powoli je tracić, bo hajsu zabrakło na szlify, dokończenie, kolejną produkcję, wynagrodzenia. Staram się zrozumieć obie strony - parafrazując Ciebie - "wyjść poza czubek własnego nosa".

EDIT: Poza tym dalej zdaje mi się, że była mowa o równości platform pod względem zawartości multimedialnej, niekoniecznie fizycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 09:35, Szymon666 napisał:

Pudełkowe wersje mnie nie obchodzą i dopóki zawartość w grze będzie taka sama mogą sobie
dodawać jakieś karty do innych wersji.

Ta. Tylko ja i kilka tysięcy innych osób zapłaciliśmy ponad 2 stówy ekstra właśnie za dodatki materialne.

Dnia 18.08.2014 o 09:35, Szymon666 napisał:

Panowie to jest biznes, jak mają możliwość zarobić to niech zarabiają.

To jest biznes z moim udziałem. DE facto ja (i reszta) jesteśmy tutaj najważniejsi, bo jak my pokażemy palec, to nie będzie żadnego biznesu. Wszystko kręci się wokół tysięcy graczy, którzy kupią grę. wtedy biznes będzie. Albo nie kupią. Wtedy nie będzie. A jak ktoś robi ze mną cokolwiek, co opiera się o moje pieniądze, to nie cierpię jak robi też coś na boku w tym samym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 11:48, NemoTheEight napisał:

To jest biznes z moim udziałem. DE facto ja (i reszta) jesteśmy tutaj najważniejsi, bo
jak my pokażemy palec, to nie będzie żadnego biznesu. Wszystko kręci się wokół tysięcy
graczy, którzy kupią grę. wtedy biznes będzie. Albo nie kupią. Wtedy nie będzie. A jak
ktoś robi ze mną cokolwiek, co opiera się o moje pieniądze, to nie cierpię jak robi też
coś na boku w tym samym temacie.


Pamiętaj, że ludzie kupujący EK to nisza - 95% ludzi w dniu premiery kupi w sklepie zwykłą wersję i będzie mieć w pompie gipsowe dodatki. I to oni napędzą 95% sprzedaży gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 10:34, Leos8 napisał:

/.../
Tymczasem ja zapytam - co z tego, że nie tylko Polacy narzekają? /.../


Demokracja, mój drogi, opiera się na zdaniu większości, nie mniejszości. I, owszem, chodzi tu o nas, bo to my jesteśmy potencjalnymi klientami, i to my czujemy, że coś jest nie fair. Co do decyzji, o nie wybrali "mniejszego zła", bo druga opcja nie była żadnym złem. Odrzuciliby propozycją MS i byłoby git. Tak teraz właściwie popełnili samobójstwo i to mało honorowe. Prawdopodobnie nie odkręcą tego, bo nie mogą (złamaliby umowę z MS, chyba, ze się mylimy i wspomogli X1 z dobroci serca, a nie za kasę). a cokolwiek zrobią innego smród pozostanie. I nie, nie robią gry "Za motylki i cukierki". Robią je za pieniądze graczy. Jak CDP będzie dawał gry za darmo, to nie będzie mi przeszkadzało od kogo biorą pieniądze i co gdzie za to dodają. Jak chcą pieniądze ode mnie (i podobnie myślących graczy, których jest dość sporo), to będą musieli nas traktować tak jak my to uważamy za słuszne. Inaczej faktycznie będą musieli robić gry za "motylki, cukierki" i kasę od MS, czy Sony. A odzyskiwanie dobrego imienia jakością? UbiSoft też ma świetnej jakości gry i CDP wygrywało z nim tylko i wyłącznie dobrym imieniem. Nie ma co się czarować Ubi jest świetne, ale pazerne na kasę niezależnie, czy metody są fair, czy nie. Którego nie musiało tracić, ale straciło. I nie odzyska, bo dobre imię jest do odzyskania praktycznie tylko przy utracie niesłusznej. Tym bardziej, że jakby gracze odpuścili, to z tego by nie wyszedł jednorazowy wybryk. Poszło raz, poszłoby i dalej, skoro zgoda jest, aż w końcu okazałoby się kiedyś, że płatne DLC też nie są takie złe. W końcu to po to, żeby mieć kasę na więcej dobrych gier, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 11:54, TFClecho napisał:

Pamiętaj, że ludzie kupujący EK to nisza - 95% ludzi w dniu premiery kupi w sklepie zwykłą
wersję i będzie mieć w pompie gipsowe dodatki. I to oni napędzą 95% sprzedaży gry.

To tak nie działa. Raz, że ta "nisza" to setki tysięcy zł (licząc XBoxa łączna cena wszystkich EK to 3,5 mln jeśli dobrze liczę, bo było ich 10 000 podobno). Zresztą te 95% kupiłoby grę tak, czy siak, więc straty na EK nie są rekompensowane praktycznie niczym. To tak jakbyś stwierdził, że masz 300 zł, więc spuścisz 30 w haźlu. Dwa, ze w każdym biznesie mniej się liczy kto co kupuje, a bardziej renoma. Poza tymm pamietaj, że 2-3 razy wiecej za grę płacą tylko zapaleńcy. Prawie każdy, kto kupuje EK to stały klient. Utrata stałego klienta boli, szczególnie jak traci się wielu. Do tego masz jeszcze wspominane tu dobre imię, bo CDP wyróżniało się brakiem przesadnej pazerności i równym traktowaniem. Ja np, mając do wyboru 3 gry i nie aż tak sporo kasy, czy czasu zrezygnowałem z nowego Batka na rzecz Wieśka, bo Rocksteady dodało do jednej wersji DLC ze Scarecrowem, co jest lekką przesadą, bo to ważna postać. Wiesiek wygrał równym traktowaniem. Właściwie traktowanie graczy fair to główna przewaga CDP nad konkurencją. Teraz ta przewaga jest wątpliwa, bo CDP pokazało gracom, że należy je traktować jak każde inne studio. Też da exclusive''a, jak im zapłacą, za rok, czy dwa, pewnie w końcu każe płacić za DLC. Najpierw za przyśpieszacze, później za drobne dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 09:58, TFClecho napisał:

Litości, hardware w obu konsolach jest praktycznie taki sam*, różni się wykorzystanie
zasobów - w tym momencie faktycznie na korzyść PS4 ale trzeba być fanbojem Sony żeby
twierdzić żę devowie w końcu nie rozgryzą XOne''a.

>

Faktycznie, litości..

Dnia 18.08.2014 o 09:58, TFClecho napisał:

*sorry, PS4 ma szybszą pamięć - fap, fap, fap ;)


Spostrzegawczość na sokolim poziomie ;)

Dnia 18.08.2014 o 09:58, TFClecho napisał:

Od kiedy chęć zapewnienia czegoś ekstra/ekskluzywnego posiadaczom swojej konsoli to desperacja?

>

Od kiedy zdecydowana większość klientów (w tym ci, którzy przeszli z X360) woli zabawkę konkurencji.
No bo jak nazwiesz łyknięcie Tomb Raidera na czasową wyłączność? Ewidentnie chodzi tu o rozruszanie sprzedaży XO i uczynienie go platformą atrakcyjniejszą także dla wydawcy;

Dnia 18.08.2014 o 09:58, TFClecho napisał:

Umówmy się - Wiedźmin 3 NIE JEST system sellerem dla XOne''a i nigdy nie miał nim być,
chyba nie wydaje Ci się, że Microsoft myślał, że ludzie będą kupować konsolę dla kilku
kawałków papieru, mimo ich kolekcjonerskiej wartości.

>

Myślał myślał, cały czas myśli jak wyciągnąć XO z dołka, który sami wykopali. Kolekcjonerkami tego nie dokonają, ale sukcesywne wykupywanie przywilejów w ten czy na inne sposoby zrobi swoje. Skoro nie potrafią wyprodukować czegokolwiek, co zachęciłoby klienta do XO to muszą to sobie kupić, proste. Inaczej Sony będzie nimi wycierało podłogę z każdym kolejnym razem;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 09:58, TFClecho napisał:

Litości, hardware w obu konsolach jest praktycznie taki sam*

I dlatego kazda gra albo ma wieksza rozdzielczosc albo wiecej klatek na sekunde od X1. Jesli dla Ciebie 30% wiecej mocy dla PS4 to ''praktycznie tyle samo'' to nara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wtrącę, Marcin Iwiński powiedział "Partnerów", a może miał na myśli raczej "Sponsorów" lub "Pracodawców". No rozumiem te dodatki w wersji "materialnej" na Xboxa, ale (i tu stawiam takie definitywne, twarde "ale") zazwyczaj jak jakaś firma nawiązuje kontakt i współpracę z dużymi korporacjami, to po kilku wspólnych projektach zostaje ta firma pochłonięta (czyt. wykupiona) przez swojego większego partnera. Nie zdziwię się jak wreszcie kupię Wiedźmina 3 na swój komputer i po kilku dniach dowiem się, że: "CDP RED się poddał. Ekskluzywny dodatek DLC Płonący Miecz Foltesta i misja Twierdza Khaer Morhen tylko na Xbox One". Nie zdziwiłbym się także, jakbym przeczytał w grudniu: "CDP sprzedany Microsoft. Microsoft RED tworzy Wiedźmin 4 (myśleliście, że to koniec?) Zabójca Potworów." Nie żebym krakał, ale mam takie przeczucia i zazwyczaj się one potwierdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft pokazał Wiedźmina na swojej konferencji, przedstawił go z szacunkiem i zrobił niesamowitą wręcz reklamę. Dzięki temu Wiedźmin trafił na salony i przyniesie to, ba już przyniosło, wymierne korzyści. Nie tylko dla CDPR, ale dla całego community. Lepsza sprzedaż to dłuższy support, dłuższy support to więcej smakołyków, więcej smakołyków to więcej zabawy. Dla wszystkich.
Tymczasem na forach pierdzenie bo karty, bo coś tam ktoś powiedział, bo mapy na serwetce nie bedzie wszędzie. Ręce same opadają. Współczuję Redom ze maja takie krótkowzroczne, pazerne community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze cena tej edycj to 800 zl nie ma to jak kupic gre od cdp i sprzedawac na allegro masa tego frajerstwa w polsce sie na tym dorobiła a zwykły grasz morze pomarzyć bo nie wiem jak wy ale 800zl za gre to raczej nie wydam za to mam 4 gry na konsole a na pc to ze 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demokracja to zdanie większości - co ciekawe, bardzo mylnej, bardzo g...niemądrej i z bardzo dużymi ciągotkami do zachowywania się jak opera bydlana (od Kopernika po wybory dzisiaj...) - ale z jednoczesnym poszanowaniem zdania mniejszości. Demokracja TO NIE TYLKO WIĘKSZOŚĆ, to także szacunek wobec odmienności zdań mniejszości i respektowanie w ich w należytym stopniu. Tak, mój drogi?

Odrzuciliby propozycję MS - i sporo szmalu, który z jakichś powodów był potrzebny już teraz. A nie ukrywajmy tego, że MS jest w stanie zaoferować sumy, których gracze nie przebiją. Poza tym większość - demokratycznie ;) - i tak kupi, prawda? Jojczenie o talię kartę zniknie przy jakości gry i odejdzie w zapomnienie.

Wiesz w czym jest problem? W tym, że traktowanie was jak WY to uważacie za słuszne skończyłoby się brakiem gier. Bo gracze są jak kobiety, społeczność jest jak kobiety - nie da się dogodzić, zawsze będzie źle, niedobrze, a permanentny okres jeszcze to podbija. Wolę by firmy trzymały się jak najbliżej złotego środka pomiędzy kasą a graczami i CDP - nawet teraz - moim zdaniem tak robi, niż by miało słuchać swojego pazernego community.

Podpisuję się pod postem aope.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty, kartami - jeżeli wierzyć ostatnim informacjom gra na PS4 trafi w nieco gorszym stanie, tak żeby zbytnio nie odbiegała od tego co można będzie zobaczyć na konsoli MS. Ah, te konsole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować