Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2014: Might & Magic: Heroes VII - pierwsze wrażenia

17 postów w tym temacie

Czekam. Wbrew zbiorowemu hejtowi szóstka bardzo mi się podobała. Jednocześnie jestem fanem "kultowej trójki" i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyglada calkiem super, mniej cukierkowo i dodatkowo widzę, że wróci trochę typów zasobów (już nie same kryształy)

mam nadzieje, że DLC i mikropłatności nie zepsują tego (nie miałbym nic przeciwko robieniu dodatków do gry zamiast DLC/itp, tak jak w czasach HOMM3 ale nie oszukujmy się, to raczej mało prawdopodobne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Heroes III ma status prawie równy bogom, ludzie są zupełnie zaślepieni sentymentem, więc nie szarżowałbym z pisaniem o zadowoleniu fanatyków trójki ;)

A ja jak zwykle czekam. Lubię wszystkie części Heroesów, z każdą bawiłem się przynajmniej dobrze. A co do tekstu - moim zdaniem już V była czystą trójką w nowej oprawie, jeśli pokażą coś takiego, tylko ulepszone i dopieszczone, ewentualnie dodając kilka dobrze pasujących, nowych elementów - będzie się działo.

Już się pogodziłem, że genialnej w swej prostocie trzeciej odsłony nic nie zastąpi (bo to zwyczajnie szalenie grywalna produkcja, a do tego nostalgicznie do niej wszyscy podchodzimy...), więc liczę po prostu na dobrą odsłonę serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje jedna kwestia - czytam różne źródła i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy będziemy mieli powrót do 7 poziomów jednostek, czy może będzie zachowany z VI system 3 poziomów (Core, elites, champions)? O ile możemy powiedzieć wiele złego o szóstce, to prawdopodobnie posiadała najciekawszy system walk (3 tiery jednostek i lepiej przygotowane zdolności frakcji niż w V), chociaż fakt, że były pewne problemy z balansem. Osobiście mam również nadzieję, że postawią na nieco więcej zdolności jednostek z zakresu support i utility, co wraz z kierunkami ataku wprowadzi więcej opcji taktycznych do samej walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce Heroes III ma status prawie równy bogom, ludzie są zupełnie zaślepieni sentymentem,
> więc nie szarżowałbym z pisaniem o zadowoleniu fanatyków trójki ;)
>
> A ja jak zwykle czekam. Lubię wszystkie części Heroesów, z każdą bawiłem się przynajmniej
> dobrze. A co do tekstu - moim zdaniem już V była czystą trójką w nowej oprawie, jeśli
> pokażą coś takiego, tylko ulepszone i dopieszczone, ewentualnie dodając kilka dobrze
> pasujących, nowych elementów - będzie się działo.
>
> Już się pogodziłem, że genialnej w swej prostocie trzeciej odsłony nic nie zastąpi (bo
> to zwyczajnie szalenie grywalna produkcja, a do tego nostalgicznie do niej wszyscy podchodzimy...),
> więc liczę po prostu na dobrą odsłonę serii.

Trójka jest najlepsza z serii i nie ma to nic wspólnego z zaślepieniem sentymentem.

Natomiast ty jesteś całkiem nieźle zaślepiony skoro uważasz, że "V była czystą trójką w nowej oprawie" skoro w piątej części nie było nawet motywu heroes of might AND magic...

5 była słaba ale 6 to był już czysty tragizm dlatego nie mam za grosz zaufania do Ubisoftu a do tego ten ich DRM w szóstej części i kompletna olewka klienta i opuszczanie swoich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 13:49, Smash-PL napisał:

5 była słaba ale 6 to był już czysty tragizm dlatego nie mam za grosz zaufania do Ubisoftu
a do tego ten ich DRM w szóstej części i kompletna olewka klienta i opuszczanie swoich
produktów.

Mi się V podobała ... może dlatego że nie jestem fanem rozwiązania by każda kolejna częśc wyglądała jak III tylko w ulepszonej szacie graficznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 była dobra wcale nie była słaba ! Gorsza od 3 ale 3 to już legenda, a z tym byłoby ciężko konkurować ale 5 była świetna ! Co ja mięsa rzucałem przy tej grze to już lepiej nie wspominać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Trójka jest najlepsza z serii i nie ma to nic wspólnego z zaślepieniem sentymentem.

Wiem, że jest najlepsza w serii i nie ma to wiele wspólnego z sentymentem. Chodziło mi o to, że fani mówią o wszystkich aspektach trójki, jako idealnych - a wcale wszystko w tej grze nie było idealne, chociaż to nie zmienia faktu, że to legendarna i grywalna do dziś gra.

Druga sprawa, że ogrom fanów jojczy na wszystkie części po trójce, że są żenujące, że słabe, że wszystko w nich jest głupie i nieprzemyślane. Oczywiście nie bronie nikomu mieć swojej opinii, ale ja po prostu wyczuwam w takich wypowiedziach, że trochę za bardzo taka osoba porównuje wszystko do trójki i "siedzi w zamkniętym pokoju". Jak pisałem - trójka to legenda, najlepsza część serii, nic jej nie pobije. Można się więc z tym zwyczajnie pogodzić i czerpać przyjemność z grania w inne odsłony bez ciągłego narzekania, że trójka lepsza.

> Natomiast ty jesteś całkiem nieźle zaślepiony skoro uważasz, że "V była czystą trójką
> w nowej oprawie" skoro w piątej części nie było nawet motywu heroes of might AND magic...

Masz na myśli motyw muzyczny? Przecież mi nie chodzi o to, że V to remake III. Po prostu była najbliżej trójki w porównaniu do 4 i 6. Wielkich różnic w samej rozgrywce też nie widzę*, a zmiany jak już były, to dosyć małe, a część z nich nawet mi się podobała. Właśnie moim zdaniem dobrze, że jakieś zmiany w ogóle wprowadzili. Jakby zrobili dosłownie kompletną kalkę trójki, to ludzie też by narzekali, że to jest to samo, a i tak gra się gorzej.

*Oczywiście abstrahując od gadania, że trójka jest świetna, a piątka słaba, bo to subiektywna opinia.

> 5 była słaba ale 6 to był już czysty tragizm dlatego nie mam za grosz zaufania do Ubisoftu

Patrz mój tekst powyżej. Możemy porównywać kolejne części do LEGENDARNEJ NIESAMOWITEJ PONADCZASOWEJ TRÓJKI i pluć na nie, ale ja proponuję po prostu zapomnieć o wielkim poprzedniku i cieszyć się porządnymi grami. Naprawdę nie są AŻ TAK złe.

Może też rzeczywiście nie ma w Tobie dużo tego sentymentu o którym piszę, podchodzisz do kolejnych części w miarę obiektywnie i na spokojne i normalnie w świecie Ci się te gry nie podobają. Nie negują, że tak też może być, jednak ja uważam, że są całkiem okej.

> a do tego ten ich DRM w szóstej części i kompletna olewka klienta i opuszczanie swoich

Z DRMem nie miałem akurat problemów, ale dołączę się do tych narzekań na UBI - straciłem 6 godzin rozgrywki, bo coś mi z sejwami w chmurze nie chciało działać. Byłem bardzo, bardzo niezadowolony. Na pewno muszą ogarnąć swoją usługę i ogólnie warstwę techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, póki ta gra ma cokolwiek wspólnego z Ubisoftem, należy nastawić się na spore komplikacje i źle wykonane pomysły, które wydają sie nie do spartolenia. Nadziei że ta gra będzie tym na co wszyscy czekaliśmy nie mam, tylko i wyłącznie z powodu o którym już wspomniałem, Ubisoft -.-

Jednakże na pewno zagram w tą część, jeśli grafikę trzeba będzie umrocznić, są od tego mody typu ENB czy SweetFX, więc to przeżyję. Ale małych pól bitew, czy ogólnie nie dokńca dobrze działającej mechaniki jednak nie przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja być może wszystkich zaskoczę, ale dla mnie legendą nie do pobicia była 2 część HoMaM. W trójkę grało mi się minimalnie gorzej. O czwórce nie mogę nic powiedzieć, bo nie grałam. Piątka mnie wkurzyła i zawiodła, grałam trochę w trybie hotseats z moim facetem i znajomymi. W szóstkę grałam raz i już nigdy do tej gry nie wróciłam - lepiej pominąć ją milczeniem. Dla ciekawych dodam, że w jedynkę także grałam. Osobiście posiadam pierwsze trzy części serii i nie czułam nigdy potrzeby posiadania pozostałych. Może kolejna odsłona to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam cały czas tłukę piękną V. Od tej gry wprost nie mogę się oderwać i ciągle do niej wracam choć wszystkie mapy znam niemal na pamięć. No i mam obywa dodatki do piątki. VI już mniej mi się podobała. A VII? Ano zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 12:04, rha napisał:

mnie interesuje jedna kwestia - czytam różne źródła i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie
czy będziemy mieli powrót do 7 poziomów jednostek, czy może będzie zachowany z VI system
3 poziomów (Core, elites, champions)? ...

https://mmh7.ubi.com/en/factions/haven nawet 4 jeżeli wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> mnie interesuje jedna kwestia - czytam różne źródła i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie
> czy będziemy mieli powrót do 7 poziomów jednostek, czy może będzie zachowany z VI system
> 3 poziomów (Core, elites, champions)? O ile możemy powiedzieć wiele złego o szóstce,
> to prawdopodobnie posiadała najciekawszy system walk (3 tiery jednostek i lepiej przygotowane
> zdolności frakcji niż w V), chociaż fakt, że były pewne problemy z balansem. Osobiście
> mam również nadzieję, że postawią na nieco więcej zdolności jednostek z zakresu support
> i utility, co wraz z kierunkami ataku wprowadzi więcej opcji taktycznych do samej walki.

tutaj masz myślę odpowiedź ile będzie poziomów jednostek https://mmh7.ubi.com/pl/factions/academy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne części które mi się spodobały to dwójka i szóstka. Zacząłem grać w Heroesy znacznie później niż się ukazały więc wrażenia były inne. Dwójka mnie urzekła pod względem graficznym. Dziś takie gierki się retro nazywają. Po prostu uwielbiam ten poziom technologiczny. Jeśli chodzi o "ukochaną" trójkę to odpuściłem. Wstrętna. Szóstka bardzo przypadła mi do gustu bo jej poprzedniczka zrobiła z jednostkami to co settlersi już dawno temu. Wyglądają jak jakiś żart, zabawki, parodia. W VI rycerz w końcu wygląda jak cholerny badass knight! Nigdy nie zrozumiem dlaczego Disciples - konkurent odpadł z rywalizacji. Nie odbiegał od heroesowej sagi specjalnie. Trudno się mówi. Na ironię, gra która wyparła konkurenta sama w VII będzie wyglądać jak D3. Zniszcz i wykorzystaj zalety wroga/konkurenta. A może po prostu kwestią popularności jest znaczek Ubi. O gigancie każdy słyszał. Za to .dat? Znacznie mniej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować