Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2014: pierwszy gameplay z Dead Island 2

17 postów w tym temacie

Teoretycznie jest to "podróbka" podpinająca się pod znaną markę, w praktyce Yager ma szansę wyciągnąć potencjał z tej produkcji, którego Techland w pełni niestety nie zdołał wykorzystać. Materiał wygląda nieźle, choć ciągle jest sporo do poprawienia - kuleje przede wszystkim AI zombiaków. No i dobrze, że twórcy nie chcą już wciskać, że Dead Island dotyka jakichś głębszych emocji.

Pytanie tylko - czy tytuł zdoła sprostać konkurencji, choćby nadchodzącemu The Walking Dead z Overkill. No i kolejni - czy ludzie dalej będą chętni, aby wybijać tony zombiaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z podpalaniem niespecjalnie mi się podoba.
Przecież wszyscy znamy tylko jedną rzecz gorszą od biegnącego w naszą stronę zombie - biegnący w naszą stronę płonący zombie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się jeszcze bardziej kozacko niż pierwsza część, mam tylko nadzieję że broni palnej nie dostaje sie na początku gry, a jeśli już że jest ona dużo mniej skuteczna w walce z umarlakami niż broń biała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę jak ktoś gra w strzelankę padem i ma reakcje jak mucha w smole, obraca się jak robot i 90% pudłuje to mnie po prostu krew zalewa... jak można grać padem w FPS?! JAK?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra poszła w stronę Dead Raising co mnie sie osobiście nie podoba. Dużo lepiej wygląda Dying Light. Ma odpowiedni klimat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie ta gra poszła w stronę Dead Raising co mnie sie osobiście nie podoba. Dużo
> lepiej wygląda Dying Light. Ma odpowiedni klimat ;)

Jakie RAIsing, aż przystanąłem żeby zaobserwować tą pisownie xD Nie chodzi o to, że się spinam bo każdemu literówki się zdarzają lub jakieś inne błędy, ale to mnie rozbawiło bardziej niż powinno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak widzę jak ktoś gra w strzelankę padem i ma reakcje jak mucha w smole, obraca się
> jak robot i 90% pudłuje to mnie po prostu krew zalewa... jak można grać padem w FPS?!
> JAK?!
Ja gram padem w FPSy i sądzę, że to kwestia umiejętności. Osoba, która gra w pokazanym gameplayu wygląda jakby pierwszy raz miała do czynienia z padem. Po dłuższym czasie zyskuje się na precyzji i gra się nawet lepiej niż przy użyciu klawiatury i myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie tylko - czy tytuł zdoła sprostać konkurencji, choćby nadchodzącemu The Walking
> Dead z Overkill. No i kolejni - czy ludzie dalej będą chętni, aby wybijać tony zombiaków?


Na pewno ja. Zwłaszcza, że nie zrobiono jeszcze porządnej gry o zombiakach. Potencjał jest tu taki, jak w Stalkerach - gigantyczny i mocno niewykorzystany, nawet w kilku promilach.
Najbliżej tego, w co chciałbym pograć jest State of Decay i (prawdopodobnie, bo nie grałem) DayZ, czyli nadal słabo i nadal jest tu co stworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja gram padem w FPSy i sądzę, że to kwestia umiejętności. Osoba, która gra w pokazanym
> gameplayu wygląda jakby pierwszy raz miała do czynienia z padem. Po dłuższym czasie zyskuje
> się na precyzji i gra się nawet lepiej niż przy użyciu klawiatury i myszki.

Nie chcę tutaj robić wojen, ale nie wiem jakim cudem może się grać precyzyjniej na gałce niż przy myszce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 09:39, LESZ3u napisał:

Pytanie tylko - czy tytuł zdoła sprostać konkurencji, choćby nadchodzącemu The Walking
Dead z Overkill. No i kolejni - czy ludzie dalej będą chętni, aby wybijać tony zombiaków?

Ja jak najbardziej jestem chętny. Naturalnie żeby sobie pomiażdżyć kilka głów i rozczłonkować parę trucheł nie potrzebuję kupować nowej gry bo wystarczy mi Dead Island.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2014 o 09:39, LESZ3u napisał:

Pytanie tylko - czy tytuł zdoła sprostać konkurencji, choćby nadchodzącemu The Walking
Dead z Overkill. No i kolejni - czy ludzie dalej będą chętni, aby wybijać tony zombiaków?



Jest to mocno osadzony element popkultury. Podejrzewam, że jeszcze długie lata się nie wypali.
Opcjonalnie zmieni się trend i być może do łask wrócą tak mocno niedocenione Wampiry i Wilkołaki.
O ile tym pierwszym "medialne samobójstwo" zaserwowały gnioty typu Zmierzch o tyle te drugie od lat są mocno zapomniane. A patrząc chociażby na genialne lore WoD to jest tu nieograniczone pole do popisu i możliwości stworzenia zarówno genialnych cRPG jak i przyzwoitego RTSa czy przygodówek PnC.

Btw - dobrze zaserwowane klimaty zombie nigdy nie są złe :)
Problem jest taki, że ostatnio branża [tak growa jak i filmowa] idzie na ilość a nie jakość. Sam czekam mocno na kolejne tytuły od Undead Labs, bo do dziś w State of Decay bawię się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 19:21, Pietro87 napisał:

Btw - dobrze zaserwowane klimaty zombie nigdy nie są złe :)


Żeby nie było - też wychodzę z takiego założenia, ale ostatnio coraz częściej pojawiają się narzekania, że "tylko zombie". Jakby nie patrzeć moda na nieumarlaki w grach nie będących horrorami rozkręciła się za sprawą Left 4 Dead (o ile przyjmiemy, że przeciwnicy to zombie), czyli nie tak znowu dawno temu. Zdaje się jednak, że rzeczywiście nie jest to okresowy trend i nie zaczniemy zbyt szybko narzekać na brak mięsiwa do rozczłonkowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ja gram padem w FPSy i sądzę, że to kwestia umiejętności. Osoba, która gra w pokazanym
>
> > gameplayu wygląda jakby pierwszy raz miała do czynienia z padem. Po dłuższym czasie
> zyskuje
> > się na precyzji i gra się nawet lepiej niż przy użyciu klawiatury i myszki.
>
> Nie chcę tutaj robić wojen, ale nie wiem jakim cudem może się grać precyzyjniej na gałce
> niż przy myszce :P

Jak się nie próbowało to się nie wie ;) tylko ignorant wypowiada się tylko od jednej strony. Grałem i na myszce i na padzie. I według mnie druga opcja jest 100% lepsza. Mam w tym lepszą wprawę niż każdy kto się przemądrza na forum o tym, jakie to zajebiste jest granie na myszce - gówno prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować