Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: wyłączność na Rise of the Tomb Raider przysłuży się marce

48 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Rise of the Tomb Raider najpierw ukaże się na Xboksie. Microsoft nie wykupił jednak praw do marki, lecz zastrzegł sobie wyłączność na określony czas - później Square Enix będzie mogło wydać grę na innych platformach.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft: wyłączność na Rise of the Tomb Raider przysłuży się marce" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech nie rozbawiają ludzi, chyba ich konsoli się to przysłuży. Nie dość że ośmieszyli sie tą czasową ekskluzywnością mimo że zapewniali że nie ukaże się na inne platformy to teraz takie rzeczy piszą, Microsoft please, marce to się przysłuży multiplatformowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niech nie rozbawiają ludzi, chyba ich konsoli się to przysłuży. Nie dość że ośmieszyli
> sie tą czasową ekskluzywnością mimo że zapewniali że nie ukaże się na inne platformy
> to teraz takie rzeczy piszą, Microsoft please, marce to się przysłuży multiplatformowość.

Ja się na przykład nie zgadzam z teorią że multiplatfomowość pomaga danej marce. Służy to na pewno wydawcy który dostanie więcej pieniędzy ale czy faktycznie potem przekłada się to na jakość produktu to już jest dyskusyjne.

Jestem bardzo ciekawy co Microsoft zrobi z TR i czy faktycznie stworzy konkurencję dla serii Uncharted. Ogólnie ta decyzja jest odważna i proponuje poczekać na rezultaty zanim zaczniemy wyrokować nad przyszłością.

Według mnie studio skupione nad jedną platformą = lepsza jakość produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani marce się nie przysłuży ani konsoli. Aż dziw że koleś z m. jest tak głupi skoro porównuje DR które było nowym IP do TR. Historia DR jest zupełnie inna od tej z TR więc jestem aż zdziwiony głupotą tej wypowiedzi.

Po prostu załamany jestem jak się porównuje nowe IP które by mogły nie powstać bez integracji jakiegoś dużego wydawcy a grą która istnieje od wielu lat na rynku i wcale się źle nie sprzedała. (chociaż SE nie było zadowolone ale mam nadzieje że kubełek zimnej wody jak Capcom z DR3 i Crytek z Ryse dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2014 o 18:05, Jbl napisał:

Jestem bardzo ciekawy co Microsoft zrobi z TR i czy faktycznie stworzy konkurencję dla
serii Uncharted. Ogólnie ta decyzja jest odważna i proponuje poczekać na rezultaty zanim
zaczniemy wyrokować nad przyszłością.


Jaką konkurencję, przecież TR to nie jest ich produk. Wykupili tylko szybszą premierę.

Dnia 18.08.2014 o 18:05, Jbl napisał:

Według mnie studio skupione nad jedną platformą = lepsza jakość produktu.


Owszem ale na takie coś mogą tylko pozwolić sobie exclusive studiów wewnętrznych Sony czy m. (chociaż m. jak ma takie studia bo po za forzą nic innego nie robią co by zanosiło się na stały exclusive).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Posłuchajcie Spencera.
Człowiek wypowiada się tak dobrze jak najlepszy fan gier.
Ja jestem fanbojem i cieszy mnie że TR będzie exclusivem dla X1 (które mam od premiery na zachodzie - jak to fanbojowi przystało ;) ), ALE...
To Spencer pierwszy powiedział że życzy Sony udanej konferencji. To Spencer pierwszy powiedział że fajnie że konkurencja ma fajny sprzęt - dobrze dla graczy. To Spencer mówi że najważniejszy jest gracz i jeśli to konkurencja dostarcza coś fajnego - super, nam jest przykro że nie my - ale super, bo liczą się gracze. To Spencer wyszedł kilka miesięcy temu na scenę na E3 i zamiast [m] głupoty powiedział: "Obiecaliśmy że będą gry, oto one, więc na mnie nie ma tutaj już miejsca." - półtorej godziny zajęte w mniej niż 1% przez szefa dywizji!!!!!!!!!!! Przypominam że to konkurencja "wyśmiała" rywala. I gdzie jesteśmy? No wuaśnie. Teraz Spencer mówi prawdę: "Oczywiście że chcę najlepiej dla swojego produktu, chociaż szkoda...". Ludzie, myślcie. To nie boli (chociaż czasami mam wrażenie że niektórych fizycznie...). Tak czy siak - brawo Phil - za rok jednak chyba podjadę na gamescom żeby Cię poznać i uścisnąć Ci dłoń :) Gracze forever :) A MS vs. Sony? Who gives [m]? Meanwhile MS seems less $ than Sony...

Pozdrawiam,
Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy on mówi o Dead Rising 3? Szaroburej grze, mającej problemy z optymalizacją, w której port PC-towy może nie działać lepiej niż na XOne bo fizyka bazuje na tym że animacja jest wyświetlana w 30 klatkach na sekundę. I niby można odblokować limit, ale konsekwencją może być totalny chaos AI i fizyki?

Albo Titanfalu, który powoli ale sukcesywnie się wyludnia?

I co za win/win. Zapomniał że w tym przypadku nie chodzi o relacje dystrybutor - właściciel platformy. Ale dystrybutor - gracze. A gracze przegrali.

Nie powinien chodzić po drzewach, bo upadki na głowę źle robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solidny bełkot, w sumie nie można się po nim było spodziewać niczego innego. W końcu sytuacja dla graczy jest dość jasna, przynajmniej część nie da sobie mydlić oczu.

Co do sytuacji Square - jedno jest pewne - takie kampanii marketingowej jaką TR bez wątpienia nakręci MS jeszcze nie widzieli. Nawet gdy gra okaże się znowu wydmuszką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 18:05, Jbl napisał:

Ja się na przykład nie zgadzam z teorią że multiplatfomowość pomaga danej marce. Służy
to na pewno wydawcy który dostanie więcej pieniędzy ale czy faktycznie potem przekłada
się to na jakość produktu to już jest dyskusyjne.

Można by polemizować, spora ilość multiplatform jest która jest lepsza od gier ekskluzywnych na jedną platformę.

Dnia 18.08.2014 o 18:05, Jbl napisał:

Jestem bardzo ciekawy co Microsoft zrobi z TR i czy faktycznie stworzy konkurencję dla
serii Uncharted. Ogólnie ta decyzja jest odważna i proponuje poczekać na rezultaty zanim
zaczniemy wyrokować nad przyszłością.

Oby tylko nie spieprzyli tego jak zrobili to z serią fable, gdzie jedynka była rozbudowana i wciągająca z fajną fabułą, dwójka troszkę gorsza a trójka to dla mnie szmira, i mam również nadzieję że zrobią grę godną uwagi i gdy wyjdzie już na PC i PS 4 to fani nie będą żałowali zakupu.

Dnia 18.08.2014 o 18:05, Jbl napisał:

Według mnie studio skupione nad jedną platformą = lepsza jakość produktu.

Nie koniecznie, patrz D3 RoS mimo że wychodzi również na konsole będzie podobnie dobre jak to na PC, GTA V tak samo, Skyrim żaden ekskluzyw chyba nie dostał 10/10 od recenzentów tak jak te dwie gry, nawet TLoU ustąpiło miejsca GTA V mimo większej ilości nagród zdobytych.


CD zrobiło wspaniały prequel, oby Microsoft tego nie skaszanił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 18:05, Jbl napisał:

Według mnie studio skupione nad jedną platformą = lepsza jakość produktu.


Jak to ma się do TR który wyjdzie jednocześnie na XOne i X360? To wspomnienie o chęci skupienia się na jednej platformie upychając obie konsole Microsoftu pod jedną wspólną banderę Xbox to czysty marketingowy bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tutaj pluł jadem na Microsoft póki nie zobaczę efektów skupienia na jednej platformie, bo może faktycznie coś w tym jest (nowe rozwiązania w mechanice, cokolwiek), ale będę miał ubaw jeżeli na PS4 i PC wyjdzie od razu wersja kompletna z dodanymi DLC za które posiadacze Xboxów będą musieli oddzielnie płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdzie na dobre marce, ale może wyjść na dobre wersji gry na XBone, bo skupią się na niej w większym stopniu. A może i będzie tak, że inne platformy dostaną od razu wersję "Definitive" z kolekcją DLC? :P Nie obraziłbym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kafar wiem że to nie jest ich produkt tylko MS wykupił czasową ekskluzywność, ale oznacza to że wyłożyli kasę na fakt że cały zespół będzie dłubał na 2 platformy a nie na 5, a to jest zaoszczędzenie czasu w końcu czas to pieniądz w tej branży.

Wydaje mi się że fakt nie bycia częścią MS Studios, robiąc tylko na ich platformę, nie wpłynie jakoś negatywnie na produkcję wręcz przeciwnie, nie wiszą nad tobą sępy z marketingu gigantycznej "złej" korporacji.

@Tarasada być może mam skrzywione poglądy na temat jakości exów ale to one właśnie zapadły mi w pamięć i to dlatego miałem PS3 a teraz mam PS4.

Zarówno D3 jak i GTA V należą do tego samego przypadku : najpierw były robione na ograniczoną ilość platform ( D3 - PC, GTA V - PS3, Xbox360 ). Skirym faktycznie świeci tu wspaniały przykładem, ale to też zależy kto co lubi ( ja Skyrim''a nie kupiłem ).

Chciałbym po prostu żeby TR powrócił i zachwycił jak część pierwsza, nie ważne na jaką platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"- Kiedy ludzie patrzą na produkcję typu Dead Rising i widzą, czym teraz jest ta gra, powiedziałbym, że nasza współpraca z Capcomem wyszła marce na dobre." - czyli dlatego teraz wydadzą Dead Rising 3 na PC? Rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to ze w tym samym roku wychodzi Uncharted 4, to SE będzie w dobrej sytuacji ze swoją grą, bo kto jak kto ale MS zrobi im taką kampanię reklamową, że nowy Tomb Raider będzie ogromną konkurencją w walce o pieniadze klientów. Zatem Spencer nie kłamie mówiąc ze to pomoże marce.
Druga sprawa jest taka ze bardzo mu zależy na podobnej grze przygodowej na jego platformie, więc na bank dostarczy SE wszelkiego możliwego wsparcia by gra byla rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 21:03, Rafalinda_san napisał:

Biorąc pod uwagę to ze w tym samym roku wychodzi Uncharted 4, to SE będzie w dobrej sytuacji
ze swoją grą, bo kto jak kto ale MS zrobi im taką kampanię reklamową, że nowy Tomb Raider
będzie ogromną konkurencją w walce o pieniadze klientów. Zatem Spencer nie kłamie mówiąc
ze to pomoże marce.


Ta marka to znana legenda, której takie wsparcie wiele nie pomoże, a ta zagrywka wręcz zraziła do niej sporo osób. Chodziło po prostu o posiadanie "swojego" Uncharted, a ludzie mniej bacznie śledzący newsy nie będą pewnie wiedzieć, że gra wyjdzie później na inne platformy. Poszła wiadomość "coming holiday 2015, exclusively on Xbox" i pomoże ona sprzedaży XBone, cel został osiągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 21:24, Diabolicus napisał:

Ta marka to znana legenda, której takie wsparcie wiele nie pomoże, a ta zagrywka wręcz
zraziła do niej sporo osób. Chodziło po prostu o posiadanie "swojego" Uncharted, a ludzie
mniej bacznie śledzący newsy nie będą pewnie wiedzieć, że gra wyjdzie później na inne
platformy. Poszła wiadomość "coming holiday 2015, exclusively on Xbox" i pomoże ona sprzedaży
XBone, cel został osiągnięty.


Po tym wywiadzie wnioskuje ze inne platformy to x360 i PC. Nie wieżę ze wyjdzie na PS4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować