Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

gramTV - Lenovo Y50 kontra gry, czyli testujemy wydajność

13 postów w tym temacie

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie wszystkie gry(a właściwie mniejszość) były testowane w rozdzielczości natywnej. Do tego co to znaczy: "wysokie lub bardzo wysokie efekty szczegółowe"? Taki np. blur czy DoF zwykle wymagają o wiele mniejszej mocy niż np. wyższa jakość cieni. Trochę ta "recenzja" mglista. Można też było podać jak gry sprawują się w FHD ze wszystkim na max a następnie podać ustawienia w których da się komfortowo grać w dany tytuł(czyli te podane w filmiku). Wystarczyłoby wyświetlić te ustawienia na ekranie i git.
Miło by było też wiedzieć ile "niezbędnych" programów działa w tle i ile zasobów, szczególnie RAMu zjadają. Laptopy zwykle mają niestety mnóstwo bzdetnych śmieci startujących z systemem.
W tej cenie Y50 wydaje się niezłą propozycją, choć przydałoby się nieco więcej info. No i te 15" to ciut mało jak na moje oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można w ogóle odpalać gry w 900p na laptopie z matrycą fullhd? Wszystkie inne rozdzielczości niż natywna sprawiają, że gra wygląda okropnie. Wolałbym grać na niskich detalach, ale w natywnej rozdzielczości, niż na wysokich w niższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> a jak temperatury? :)
Z tego co widziałem test na innej stronie to temperatury są bardzo wysokie i występuje potężny throttling. Wydajność tego GF GTX860m jest czasami na poziomie GF GTX760m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że epoka marketingowej próby zabicia bud i wciskania ludziom lapków, jako maszyn do grania przeminęła. Granie laptopie, to jak granie na konsoli. Niby się da, niby fajnie, ale jakoś tak kompletnie bez sensu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże... kto to nagrywa. Nie dość, że szumy to jeszcze trudno zrozumieć i głos jakby nos miał zatkany. No ludzie... profesjonalizmu trochę. No i dźwięk w pewnym momencie zanika... co biorąc pod uwagę jakość, nie jest takie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 15:55, BigQ800 napisał:

Myślałem, że epoka marketingowej próby zabicia bud i wciskania ludziom lapków, jako maszyn
do grania przeminęła. Granie laptopie, to jak granie na konsoli. Niby się da, niby fajnie,
ale jakoś tak kompletnie bez sensu :D


Kolega sobie pierdyknął Della Aliena za 10 000 tys. i patrząc na to, jak chodzą tam gry, to co piszesz, jest nie prawdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 15:55, BigQ800 napisał:

Myślałem, że epoka marketingowej próby zabicia bud i wciskania ludziom lapków, jako maszyn
do grania przeminęła. Granie laptopie, to jak granie na konsoli. Niby się da, niby fajnie,
ale jakoś tak kompletnie bez sensu :D


Pomijam całą tą akcję reklamową Lenovo.
To co piszesz nie jest do końca prawdą, ja na przykład jestem graczem i mam laptopa i mi to odpowiada. To, że dla Ciebie "bez sensu", to nie znaczy, że dla innych też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 13:57, Jeffero napisał:

Jak można w ogóle odpalać gry w 900p na laptopie z matrycą fullhd? Wszystkie inne rozdzielczości
niż natywna sprawiają, że gra wygląda okropnie. Wolałbym grać na niskich detalach, ale
w natywnej rozdzielczości, niż na wysokich w niższej.


Wystarczy zmienić opcje skalowania. Rezultatem będą czarne "pasy" po obwodzie ekranu, ale obraz zachowa ostrość.
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/Doc/images/1002/c03907650.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 13:39, Principes napisał:

Wystarczy zmienić opcje skalowania. Rezultatem będą czarne "pasy" po obwodzie ekranu,
ale obraz zachowa ostrość.

No tak, ale Y50 ma 15 cali. Po dołożeniu "ramki" mamy ekran o wielkości niczym z netbooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 13:50, Dared00 napisał:

> Wystarczy zmienić opcje skalowania. Rezultatem będą czarne "pasy" po obwodzie ekranu,

> ale obraz zachowa ostrość.
No tak, ale Y50 ma 15 cali. Po dołożeniu "ramki" mamy ekran o wielkości niczym z netbooka.


Oczywiście, ale wielkość rzeczonych "pasów" zależy jednak od rozdzielczości - przy 640x480 wyświetlany obraz będzie rzecz jasna malutki, ale już w przypadku 1440x900 czy 1680x1050 dokuczliwość czarnej obwoluty okaże się znikoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować