Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard nie liczy na to, że popularność World of Warcraft znów wzrośnie

27 postów w tym temacie

Mimo archaicznego systemu walki życzę im szczęścia: długo nie będzie MMO, które przez tyle lat nie było zagrożone i trzymało się doskonale mając cały czas abonament. Jednakże po spróbowaniu Wildstar, które jest cholernie dynamiczne mój powrót do świata WoW jest wykluczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 10:01, Night_Elf napisał:

EVE Online jest duzo starsze od WoWa i do tej pory ma abonament :P


Czy tak dużo to nie wiem... EVE jest starszy od WoWa o ok. 1,5 roku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wchodzi dodatek, to pewnie sporo osób wróci. Pytanie tylko na jak długo, ja z MoP wytrzymałem 3 tygodnie, zanim znudzenie znów dało o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 11:54, NemoTheEight napisał:

Myślę, że zyskaliby na usunięciu abonamentu, bo to on odpycha niektórych.


:D

Gdyby zrezygnowali z abonamentu z gry zrobiłby się taki śmietnik jak z praktycznie wszystkich produkcji F2P. Zresztą WoW już od wielu lat jest dostępny w takiej nieoficjalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie leveluję nową postać na zupełnie nowym serwerze, robiąc tylko dungeony. W sumie start całkowicie od nowa. Od tej gry trzeba trochę odpocząć, aby móc powrócić z nowymi chęciami do zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od lat świetnie się bawię a MoP bez wątpienia byl tym dodatkiem przy którym bawiłem się najlepiej. Wrażenia z bety WoDa też jak najbardziej pozytywne póty co. Wildstar może i ma dynamiczniejszą walkę ale świat jest strasznie miałki i nijaki a to mnie strasznie odpycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 12:12, Undertaker napisał:

Od tej gry trzeba trochę odpocząć /.../


Ja już odpoczywam ponad rok, biorąc pod uwagę to, że PvP w WoD zapowiada się całkiem nieźle, poważnie rozważam powrót. Oczywiście dopiero w dniu wydania dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 13:11, Reffan napisał:

/ciach/

Może i tak, ale pamiętaj, że Wildstar na chwilę obecną ma całkiem nowy świat, nowe uniwersum, a nie tak jak WoW startuje już z czegoś co gracze poznawali przez kilka lat - mimo to dużo rzeczy pojawia się dość cyklicznie (niedługo kolejny content patch wraz z nowym dungeonem oraz strefą) i moim zdaniem rajdy są dużo ciekawsze i na pewno bardziej wymagające. W WoWie swego czasu zacząłem specjalnie tankować, bo grając Hunterem po prostu na rajdach zasypiałem - nuuuuuuda. Niestety dość szybko również i tankowanie przestało bawić i znów pojawiało się zasypianie podczas rajdów. W W* nie doświadczam tej przypadłości, bo po prostu nie ma czasu na bierne stanie w miejscu, bo nawet przy trashach trzeba się ruszać. :D Ale jak to mawiają: dla każdego coś miłego - ja do WoW wracać nie zamierzam, a jeśli ostatecznie W* mnie zmęczy to ogólnie oleję MMO - nie mam już na nie czasu. :)
BTW: legalne kupowanie prepa w W* za kasę z gry to jak dla mnie jedno z lepszych posunięć, którego cholernie brakowało mi w WoW - do tej pory zapłaciłem jedynie za grę, a w zapasie mam jeszcze 5 miesięcy abonamentu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 14:53, Pajonk78 napisał:

ciach


Z perspektywy gracza to taki system kupowania prepaidów za walutę z gry jest świetny, nie ma co ukrywać. Tylko jak z punktu widzenia biznesowego? CCP daje jakoś radę z PLEXami w EVE Online ale myślę że to może mieć dla twórców Wildstara negatywny skutek. Łatwo jest na tego prepaida w Wildstarze zarobić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 15:07, Reffan napisał:

/ciach/

Nie wiem jak działa ten system EVE Online, ale w przypadku W* kupno C.R.E.D.D.a wygląda tak, że ktoś za "żywą" gotówkę kupuje na ich stronie takowy abonament miesięczny - cena tegoż jest wyższa od normalnego abonamentu o bodajże 2-4€ - wtedy taka osoba ma go przypisanego do konta i poprzez specjalnego NPCa w grze może wystawić go na sprzedaż. Carbine nic na tym nie traci, a nawet zyskuje, bo jednak taki zakup jest droższy, a w samej grze jest to niezły money sink ze względu na podwójne opodatkowanie takiej transakcji (co samo w sobie wydaje mi się debilizmem, ale cóż: i tak się to opłaca). Samo kupno odbywa się na proste zasadzie: mamy Buy Now albo składamy Buy Order, który wiadomo jest niższy niż Buy Now. Czy jest łatwo zarobić? Zależy od wielu czynników: w ciągu ostatnich 2 tygodniu cena C.R.E.D.D.ów poszła w górę o prawie połowę, więc wiele osób psioczy - daleko jej do ceny tuż po ich premierze (>30 platyn - aktualnie ~10 platyn), ale też i część z posiadanych kupiłem za 5-6, ostatnio dałem 9,45 platyny, a na mainie posiadam raczej stałe 30 platyn - co nie jest raczej żadnym wyczynem, bo jakoś szczęścia tak do dropa jak i handlu nie mam za bardzo.
Ale dość tego: temat o WoW, a zaczynamy śmiecić - jak ktoś się zastanawia nad graniem w W* w doborowym towarzystwie to wyszukajcie gildię Utgard. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta, w szczytowym okresie gra miała nieco ponad 12 milionów aktywnych subskrypcji. Pewnie na dodatek trochę strat odrobią, może wrócą do tych 7 milionów na jakiś czas, ale tendencji spadkowej już nie zatrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: "WoWa się nie rzuca, po prostu robi się dłuższą przerwę". I jest w tym trochę racji. Ja zazwczyaj gram tak, że 2-4 miesiące grania, a potem 0,5 - 1 rok przerwy. Teraz dokończę questa na legendarną pelerynkę i do WoWa wrócę przy premierze WoDa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 15:23, Pajonk78 napisał:

Nie wiem jak działa ten system EVE Online /..../


Panowie od WS wzorowali się na tym systemie. Jednak ten z EVE ma nad nim ogromną przewagę - tam wszystko co posiadasz możesz stracić. W WS cena będzie rosła w ten sposób jeszcze długo, bo zależy tylko od ilości grających. Których z tego co widziałem niestety ubywa.

W EVE borykają się teraz z podobnym problemem (ceny PLEX''a na przestrzeni roku znacznie wzrosły), jednak jak przystało na sandbox możliwości jest nieco więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować