Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

FIFA 15

363 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2014 o 12:25, Accid napisał:

Na allegro znalazłem ofertę za 130zł cyfrówkę bez paczek, a wersja pudełkowa (z nimi)
jest 15zł droższa, przesyłka gratis. Wydaje mi się, że mimo iż cyfrówka tańsza to wartość
tych paczek oscyluje koło 50zł a jest drożej zaledwie o kilkanaście.. Także warto bardzo
pudełkową. Pytanie brzmi: Czy w wersji po premierze pudełka też będą miały te paczki
czy już z nich zrezygnują? Wątpię, żeby wypuszczali bez tego bonusu.

Tzn. z tymi paczkami jest tak, że jest jedna co tydzień, czyli jak ktoś kupiłby grę w grudniu to by spora część paczek przepadła.15 tygodni to jest gdzieś do stycznia-lutego. Co do sklepu gram.pl to nie ma problemów z dostawą? będzie szybciej czyli 23 września? Bo, że wersja pudełkowa to chyba warto z tymi paczkami. Tylko zastanawiam się, czy nie kupić w sklepie np. w empiku, dowiem się jeszcze czy też bedą paczki i umówić się z nimi, że jak dostaną to odbiorę, zazwyczaj grę mają przed premierą. A ja chce mieć już 23, zmienię proxy i gram normalnie już wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 14:46, Luk04229 napisał:

Mam pytanie, czy w poprzednich fifach dało się tak "tańczyć" bramkarzem podczas obrony
karnego jak w 15?? Bo nigdy nie wciskałem ''Y'' podczas karnych a tu w demie 15 się okazało,
że Ter Stegenem mogłem robić "Dudek dance"

EDIT: ''Y'' na padzie xboxa nie na klawiaturze

Pamiętam, że jak był jeszcze Dudek w Fifie to wywijał przy karnych ;) a później to nie pamiętam, ale też możliwe, że było. Z ciekawości odpale demo i sprawdzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 11:41, Radekl2 napisał:

Czy grę kupię to jeszcze otwarta sprawa, w dniu premiery na 95% nie, ale może kiedy trochę
stanieje.

Ja kupię w dniu premiery, bo nastawiam się na ultimate team, a on tak anprawdę jest grywalny max rok, a tak naprawdę po kilku miesiącach rynek się psuje, bo duzo graczy kupuje coinsy, także im szybciej będę miał grę tym więcej skorzystam :) Mają walczyć z tym kupowaniem coinsów, ale wiadomo, że pewnie im się nie uda wyeliminować tego całkowicie. Ja gram za freeko, tzn. punktów od EA, ani coinsów nie kupuje, ale parę paczek jakie dostane z preordera się przyda na rozkręcenie klubu w FUT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z UT dosłownie to samo odczucie. Co mi po tym, że gra za kilka miesięcy będzie o wiele tańsza, skoro czas UT ciągle płynie niezależnie od nas? A rynek jaki jest- każdy widzi. Piłkarze kosztujący na początku w 14 kilkaset/kilkadziesiąt tysięcy byli oddawani za bezcen po kilku miesiącach (dokładnie nie wiem kupowałem grę w lutym a i tak już był rynek mocno nadszarpnięty). Gra wtedy traci ważny element, a jeśli miałbym drugi raz kupić grę pół roku po premierze (Fife).. nie zrobiłbym tego. Spędziłem razem przy UT około 200h i to jest tryb, na który stawiam, i chciałbym go widzieć od początku do końca.
Paoro jak myślisz poradzą sobie z handlarzami coinsami chociaż w stopniu, w którym Ci nie niszczą tak rynku, czy to niemożliwe? Mi wydaje się, że sposób zawsze się znajdzie.. Ale cieszy mnie fakt, że z tym będą walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy dokładnie kupiłem 13 i ile to było po premierze, ale muszę się zgodzić, że wtedy UT był już niegrywalny- moje brązowe ludziki przeciw złotym. Źle mi się to kojarzy dlatego zagrałem może kilka meczy. Największym bajerem w wspomnianej 13 był (i czasami nadal jest) tryb sezonów. Owszem zdarzają się gracze, którzy opuszczają mecz po kilku minutach (sam tak czasami miałem :p) ale tak strasznie mi to nie przeszkadzało. Fajnie mi się gra w tym trybie i jestem ciekawy czy coś tam pozmieniali.
A jeszcze co do samego dema- podczas jednej akcji dostałem karnego za to, że przeciwnik złapał mojego zawodnika za koszulkę. Trochę ta koszulka kwadratowo im wyszła, ale bajer sam w sobie świetny. Mój napastnik oczywiście pokazał klasę i "odleciał" na parę metrów, żeby sędzia miał łatwiej :D
Ogólnie FIFA idzie w dobrym kierunku. Boli mnie jedynie wzrost cen premierowych wydań i to, że mam coraz mniej czasu na gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem z FIFĄ 15. Gdy odpalam grę, wszystko mam w ekranie panoramicznym, czyli mam poziome paski u dołu i góry. Moja domyślna rozdzielczość to 1280x960 i w taką też gram w FIFE 14 nie mając takiego problemu. Ktoś ma tak samo i wie jak to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc.

20140910175044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w formacie 16:10 w rozdzielczości 1680x1050 i chyba nic się z tym nie da zrobić. Na początku jest to męczące, ale szybko się przyzwyczaiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem kilka nowych rzeczy z 14 nie pamiętam. Przy aucie naciskając gałkę tricków można zmienić się w piłkarza do którego podajemy i lepiej się ustawić. Podczas rożnego są taktyki na róg co mają robić nasi piłkarze- minimalistyczne ale fajna sprawa :P
Czy wy też macie ogromne problemy ze strzeleniem bramki sam na sam? Lob jak nie złapie to odbije choćby końcami palców, strzał finezyjny nie wpada zupełnie, ew. na krótki słupek jak się napalę bardzo, ale też rzadko. Główne bramki to z zejściem ze skrzydeł i podaniem na wbicie z pierwszej i oczywiście główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 18:49, Accid napisał:

Zauważyłem kilka nowych rzeczy z 14 nie pamiętam. Przy aucie naciskając gałkę tricków
można zmienić się w piłkarza do którego podajemy i lepiej się ustawić. Podczas rożnego
są taktyki na róg co mają robić nasi piłkarze- minimalistyczne ale fajna sprawa :P
Czy wy też macie ogromne problemy ze strzeleniem bramki sam na sam? Lob jak nie złapie
to odbije choćby końcami palców, strzał finezyjny nie wpada zupełnie, ew. na krótki słupek
jak się napalę bardzo, ale też rzadko. Główne bramki to z zejściem ze skrzydeł i podaniem
na wbicie z pierwszej i oczywiście główki.

14 to żyje swoim życiem ;p a tak serio to nie mam większych problemów ze strzelaniem. Aczkolwiek bramkarze trafiają się jak cyborgi na legendarnym. A masz ustawione strzały z asystą czy ręczne??? Ja gram na ręcznych i te strzały lecą konkretnie tam gdzie chce bo z asystą wydaję mi się jakby latały tylko kilkoma ''ścieżkami''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jeszcze w nową FIFĘ, ale po tym co widzę na screenie na gorze, to spodziewałem sie coś wiecej. Trybuny... mogliby je w końcu lepiej dopasować po tylu latach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomogła częsciowa asysta bo była pełna. na ręcznej to ja nie wiem co strzelam :D

didaGRACZ

Lepiej poczytaj nasze zachwyty i rozpływanie się nad tą grą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 21:53, Accid napisał:


didaGRACZ

Lepiej poczytaj nasze zachwyty i rozpływanie się nad tą grą :D


Nie no kolega mnie rozwalił tym co napisał... Trybun lepszych jeszcze nie było. Za to natknąłem się na ciekawe sytuacje - walczę o piłkę niedaleko ławki rezerwowych, piłka jest nastrzelona, leci szybko w stronę trenera jednej z drużyn a ten się świetnie uchyla od tego. Widok spoko. Jednak żeby nie było tak super - lekka piłka w jego stronę i ten ucieka jakby go kto chciał zabić. W końcu naprawdę fajnie gra się podczas deszczu. Po początkowym nastawieniu, że będzie z nowej Fify max średni tytuł to mocno zaczyna mnie męczyć pre-order...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 21:53, Accid napisał:

Pomogła częsciowa asysta bo była pełna. na ręcznej to ja nie wiem co strzelam :D


Miałem to samo co Ty, również zmieniłem z asysty na częściową i teraz każdy strzał w światło bramki kończy się golem. Nie wiem po jakiego grzyba ustawiali w opcjach na asystę przy strzelaniu, jak się strzelić nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 22:25, Kraju napisał:

Miałem to samo co Ty, również zmieniłem z asysty na częściową i teraz każdy strzał w
światło bramki kończy się golem. Nie wiem po jakiego grzyba ustawiali w opcjach na asystę
przy strzelaniu, jak się strzelić nie da.

W opisie jest, że "automatycznie ustawia piłkę na bramkę", więc może centruje centralnie w zasięg bramkarza? Jakiś błąd? Bo wydawało mi się, że w tej fifie bramkarze to jak to ujął ktoś przede mną "cyborgi". To aż męczyło. Ale częściowa załatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na legendarnym przewaliłem pierwszy swój mecz 4:0 z Chelsea. Nie tak źle? Miałem spojenie jedno :( I nauczyłem się jednego przy kreowaniu akcji- patrz oczami (zupełnie jak w Grze o Tron) bo bez przeglądu pola nic nie zrobisz. Denerwuje mnie to, że nie poprawili gwizdania na połowę.. A raczej pogorszyli. Gwizdał mi już ze 3 razy jak wchodziłem na pole karne przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 23:36, Accid napisał:

W opisie jest, że "automatycznie ustawia piłkę na bramkę", więc może centruje centralnie
w zasięg bramkarza? Jakiś błąd? Bo wydawało mi się, że w tej fifie bramkarze to jak to
ujął ktoś przede mną "cyborgi". To aż męczyło. Ale częściowa załatwia sprawę.

Ale chodzi Ci o 14 tak?? Ja mimo, że już od kilku lat gram na ''ręcznym'' ustawieniu strzałów to w 14 na legendarnym trafiały się naprawde cyborgi. Potrafiłem mieć mnóstwo celnych i nie to, że byle jakich strzałów i do tego z różnych pozycji i w różnych sytuacjach, a oni potrafili to wybronić. Aż nie mogłem czasami uwierzyć, że wyjął jakąś piłe. W demie 15 widze, że zachowują się bardziej realistycznie, ale niech mnie ktoś poprawi czy czasem nie głupio???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 08:29, Luk04229 napisał:

W demie
15 widze, że zachowują się bardziej realistycznie, ale niech mnie ktoś poprawi czy czasem
nie głupio???


Głupio w sensie, że popełniają błędy? To masz rację - czasem wygląda to tak, jakby bramkarz szykował się do jednej z interwencji, po czym w ostatniej chwili zmienia zdanie, zaczyna coś innego i piłka wpada spokojnie do siatki bo po prostu nie ma już szans zdążyć. Prawdą jest również, że zachowują się i tak o wiele bardziej realnie niż w 14. Ciągle mówię oczywiście o wersji PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 09:38, haderQ napisał:

Głupio w sensie, że popełniają błędy? To masz rację - czasem wygląda to tak, jakby bramkarz
szykował się do jednej z interwencji, po czym w ostatniej chwili zmienia zdanie, zaczyna
coś innego i piłka wpada spokojnie do siatki bo po prostu nie ma już szans zdążyć. Prawdą
jest również, że zachowują się i tak o wiele bardziej realnie niż w 14. Ciągle mówię
oczywiście o wersji PC.

Dokładnie o to mi chodzi :) a sytuacje sam na sam teraz można bardzo realistycznie i do tego w łatwy sposób kończyć. Podoba mi się jeszcze jedna rzecz w 15, a mianowicie poprawienie fizyki, ruchu zawodników i to, że jeden zawodnik napawde może przesądzić mecz taką akcją po dryblingu i to nie wymyślnymi ''sztucznymi'' czasem sztuczkami (tak średnio to brzmi sztucznymi sztuczkami, ale ciężko mi ująć to w inny sposób) tylko po prostu zmieniając trochę kierunek i tempo biegu, a bardziej kierunek prowadzenia piłki niczym prawdziwy messi. Również ryzyko przeciwnika, że potrafi zrobić wślizg, a my mamy jakoś więcej czasu (po 14 mamy jakikolwiek czas!) na właśnie ominięcie zawodnika, który robi wślizg, czy nawet kiedy próbuje zwykłe odebranie piłki. Ruch zawodników to bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować