Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon w rozdzielczości 1080p na konsolach? "Prawdopodobnie nie"

91 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2014 o 07:39, Numenpl napisał:

> /cut/
> optymalizować, dlatego nigdy nie powstają tam gry pokroju Gothica 3.
Akurat wiedźmin 2 na X360 wygląda dosyć ładnie w porównaniu z wieloma grami na xpudle
więc nie chrzań bzdur że grafika była odpychająca.


"dosyć ładnie" :-) wiem, że obecnie kolejki do okulisty są długie... ale jednak polecałbym się wybrać, zanim zaczniesz wypisywać swoje typowe farmazony na publicznym forum

W porównaniu do innych gier wiesiek 2 na xboxie był słaby (na pc w sumie też), fakt chodził bez absolutnie żadnych ścin, ale poza tym nie oferował zbyt wiele. Owszem nie jest to tak słaba gra jak riseny od 2 w górę, ale nie do porównania z np. dragon age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 11:39, DonOskar napisał:

ale nie do porównania z np. dragon age.

Przepraszam, ale co?
Twierdzisz, że Dragon Age Origins lub dwójka wyglądały lepiej na X360 od konsolowej wersji Wiedźmina 2?

http://xboxoz360.files.wordpress.com/2012/05/the-witcher-2-enhanced-edition-xbox-360-screenshots-oxcgn-6.jpg - Wiedźmin 2
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/105/1054054/dragon-age-origins-collectors-edition-20091210011239117.jpg - DA:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 09:44, Shaddon napisał:

A ja nadal nie rozumiem, czemu ktoś miałby chcieć grać w jedną z najładniejszych gier
w historii na sprzęcie, który nigdy w życiu nie będzie w stanie pokazać pełni jej piękna.
Nie ma znaczenia, czy będziecie mieć te "full hd", czy nie, bo i tak dostaniecie grę
skrojoną na miarę niewielkich możliwości sprzętowych obecnej generacji konsol. I nie,
nie chcę was w żaden sposób obrazić, po prostu stwierdzam fakt, który oczywisty jest
dla każdego, kto nie dał się porwać PR-owemu potokowi bzdur - zarówno PS4 jak i X-Box
One były przestarzałe w dniu swej premiery i nie należy oczekiwać po nich cudów, a raczej
tego, że będą hamować rozwój grafiki niemal równie skutecznie jak PS3 oraz X-Box 360
do tej pory.


Będą tak przestarzałe, że w dniu premiery ich grafika ma odpowiadać ustawienią wysokim na PC. Ciekawe ilu graczy PC osiągnie taką jakość grafiki i płynną rozgrywkę? Sądzę, że nieliczni. Konsole zawsze mialy to do siebie, że gra była optymalizowana pod konkretny sprzęt i gracz PC z podobnymi, a nawet trochę lepszymi bebechami, nie osiągnie takiego efektu na swoim piecu, co ma gra na konsoli.
I nie, nie mam ani x1, ani PS4, że ich tak bronię, a w Wiedźmina 3 będę grał na PC, ale zdaję sobie sprawę, że będzie to co najwyżej mid w 30-40 fps, przy okazji nie jest pewne czy będzie to 1080p czy trochę niższa rozdzielczość. Być może nawet lekko obniżę rozdzielczość by bardziej cieszyć się szczegółowością grafiki. Redzi nigdy nie byli mistrzami optymalizacji, a jeszcze jak robią świat większy od Skyrima, to już w ogóle może być katastrofa. Pożyjemy, zobaczymy, ale nie sądzę, że nawet 60-70% graczy osiągnie na swoich PC, to co będzie oferowała gra na konsolach.

Dnia 21.08.2014 o 09:44, Shaddon napisał:

"dosyć ładnie" :-) wiem, że obecnie kolejki do okulisty są długie... ale jednak polecałbym
się wybrać, zanim zaczniesz wypisywać swoje typowe farmazony na publicznym forum

W porównaniu do innych gier wiesiek 2 na xboxie był słaby (na pc w sumie też), fakt chodził
bez absolutnie żadnych ścin, ale poza tym nie oferował zbyt wiele. Owszem nie jest to
tak słaba gra jak riseny od 2 w górę, ale nie do porównania z np. dragon age.


Akurat Dragon Age to jeszcze gorzej od Wiedźmina wyglądał na xboxie, a to, że wszędzie widziało się to samo, wszystko tak samo wyglądało, tylko potęgowało ten efekt ;) Ale zgodzę się, że było wiele gier na x360 ładniejszych od W2. Może mnie ktoś wyśmieje, ale dla mnie lepiej wyglądał nawet AC2, a świat miał ''bardziej otrawty'' od Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ostatnio dzień bez skopania CDP to dzień stracony :)
A nie uważacie że to wina słabych konsol ?

Tak z ciekawości zapytam- zapewne wszyscy którzy tutaj krzyczą, mają TV Full HD i wiedza z jaka jest optymalna odległość przy danej przekątnej aby cieszyć oko odpowiednią rozdzielczością ekranu :)
Ja wiem że 1080p to magiczne zestawienie cyferki z literką i dla wielu główny wyznacznik jakości, ale może poczekajmy do premiery ? Jeżeli po premierze okaże się że to co widać na ekranie jest super, to będziecie dalej dla zasady narzekać na "cyferki" czy cieszyć się grą ?
Oj będą wewnętrzne bitwy pomiędzy oczami które przekonują, że to co widza jest ładne, a świadomością która mówi ale przecież to nie 1080p, to nie może być ładne :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 12:00, Henrar napisał:

> ale nie do porównania z np. dragon age.
Przepraszam, ale co?
Twierdzisz, że Dragon Age Origins lub dwójka wyglądały lepiej na X360 od konsolowej wersji
Wiedźmina 2?

http://xboxoz360.files.wordpress.com/2012/05/the-witcher-2-enhanced-edition-xbox-360-screenshots-oxcgn-6.jpg
- Wiedźmin 2
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/105/1054054/dragon-age-origins-collectors-edition-20091210011239117.jpg
- DA:O


Nie, w tym akapicie chodziło mi o generalną jakość gry (stąd słowo "słaby" a nie "brzydki" - patrz sjp.pl oraz osobny akapit). Choć ogólnie uważam, że tak Dragon Age 2 wyglądał lepiej od Wiedźmina 2 na xboxie. A już zupełnie graficznie zmiażdżył go Skyrim, który przy otwartym świecie powinien wyglądać dużo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Marcin Iwiński chyba znów przeholował z zapowiedziami ;D Pewnie wersja na PS4 działała
> w 1080p ale przecież wszyscy gracze są równi więc i rozdziałkę zmniejszą do 900 taka
> jak na XBOX. Chyba nie sądzicie że na PARTNERA konsole wypuścili by lepszy gorszy produkt
> prawda?
Tak tak... Szukajcie sobie spisku tam gdzie go nie ma. PS4 także ssie, a Wieśki zawsze miały dość duże wymagania ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 12:46, DonOskar napisał:

Nie, w tym akapicie chodziło mi o generalną jakość gry (stąd słowo "słaby" a nie "brzydki"
- patrz sjp.pl oraz osobny akapit). Choć ogólnie uważam, że tak Dragon Age 2 wyglądał
lepiej od Wiedźmina 2 na xboxie.

http://www.consolegames.ro/forum/attachments/f46-game-reviews-previews/105369d1304017282-user-review-dragon-age-2-xbox-360-screenshot5.jpg
Nie, nie, po prostu nie.

Dnia 21.08.2014 o 12:46, DonOskar napisał:

A już zupełnie graficznie zmiażdżył go Skyrim, któryprzy otwartym świecie powinien wyglądać dużo gorzej.

Tu się mogę zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 12:52, Henrar napisał:

> Nie, w tym akapicie chodziło mi o generalną jakość gry (stąd słowo "słaby" a nie
"brzydki"
> - patrz sjp.pl oraz osobny akapit). Choć ogólnie uważam, że tak Dragon Age 2 wyglądał

> lepiej od Wiedźmina 2 na xboxie.
http://www.consolegames.ro/forum/attachments/f46-game-reviews-previews/105369d1304017282-user-review-dragon-age-2-xbox-360-screenshot5.jpg

Dnia 21.08.2014 o 12:52, Henrar napisał:

Nie, nie, po prostu nie.


Co nie? Jakie nie? To już nie wolno mieć subiektywnej opini? :-)
Chodzi mi o to, że owszem grafika w wiedźminie była bardziej realistyczna, a w DA kreskówkowa, ale koniec końców DA nie miało takich problemów z antialiasingiem i kiepską rozdzielczością. Chodzi mi po prostu o takie jawne niedoróbki graficzne, które moim zdaniem powodowały, że oglądanie tej gry zwyczajnie bolało.

Tego nie oddadzą zwykłe screeny. Oceniać grę po screenach jest bez sensu. Przy dobrych screenach nie odróżnisz gry z PC na high od gry z xboxa, a w rzeczywistości grając różnice będzie widać.

Dnia 21.08.2014 o 12:52, Henrar napisał:

> A już zupełnie graficznie zmiażdżył go Skyrim, któryprzy otwartym świecie powinien
wyglądać dużo gorzej.
Tu się mogę zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 16:35, DonOskar napisał:

Tego nie oddadzą zwykłe screeny. Oceniać grę po screenach jest bez sensu. Przy dobrych
screenach nie odróżnisz gry z PC na high od gry z xboxa, a w rzeczywistości grając różnice
będzie widać.

po tej wypowiedzi weź ty lepiej się nie odzywaj i sam przejdź się do okulisty jak tu co niektórym proponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 22:04, Numenpl napisał:

(...)Tomb Raider na XBO nie może osiągnąć 1080p mimo że ma hd 7790 na pokładzie.

>

Nie do końca jestem pewien, czy można to nazwać HD 7790 ;) Wydajnościowo jak najbardziej, ale przez sporo wolniejszy RAM w praktyce ciężko go wykorzystać- ten Radek z 1GB GDDR5 radzi sobie nawet lepiej ;p
To jest główny problem, upośledzenie procesora graficznego w stopniu, który albo wymaga naprawdę rzetelnej optymalizacji, albo szybkich acz drastycznych cięć;

Dnia 20.08.2014 o 22:04, Numenpl napisał:

A czemu, a no proste co z tego, że APU jak CPU nie wyrabia nawet po podkręceniu.

>

Nie wiem na ile nie wyrabia sam Jaguar, gdyż podstawową bolączką XO jest jego gpu, któremu założono kaganiec. Ten element ma tak kluczowe znaczenie, że cała reszta po prostu blednie ;D

Dnia 20.08.2014 o 22:04, Numenpl napisał:

(...) prędzej czy później też pojawi
się granic a sprzętowa (...)

>

Normalna sprawa, cóż więcej rzec. Silnikami się nie martwię, bo większość z nich w dalszym ciągu jest w stanie zmasakrować dowolny sprzęt, który zmasakrowałby ps4 ;) Zazwyczaj napędzały one zabawki o skrajnie odmiennej architekturze i filozofii działania, dostosowanie się do nowej będzie zaledwie kwestią czasu. Wtedy się zobaczy ile tak szczerze były warte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 17:40, Numenpl napisał:

weź ty lepiej się nie odzywaj i sam przejdź się do okulisty


Dziękuję za rzeczowy wkład w dyskusje. Twoja wypowiedź z pewnością wiele wniesie do problemu o jakim dyskutujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować