Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tomasz Bagiński chce zrobić pełnometrażowy film "Wiedźmin"

65 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2014 o 16:17, garczesjan22 napisał:

Mówcie co chcecie ale narzekając na Grę o Tron jesteście w zdecydowanej mniejszości,
niestety dla was ;). Ja tam bym z chęcią zobaczył Wiedźmina zrealizowanego przez HBO,
niemniej jeżeli pan Tomek zdecyduje się na animacje to może wyjść coś fajnego.


HBO wpadło sobie na pomysł,że im więcej seksu i krwi,tym bardziej "dorosłe" będą ich seriale,na tym patencie leciał "Rzym","Spartakus" i "Gra o Tron" a "Wiedźmin" to nie tylko seks i rzeźnia, to ciekawa fabuła,postacie,dialogi i cały świat Sapkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogę dać "like" :D

> Oglądałem ten zwiastun z 15 razy i zawsze się jaram. To lepsze od seksu, chociaż krótkie
> :( Dobrze, że moja dziewczyna nie wchodzi na gram.pl, bo zostałby mi tylko zwiastun :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałoby to być utrzymane w takiej konwencji jak ten trailer to jak najbardziej jestem za ! :) Widać coraz wiecej ludzi zaczyna się interesować tematem. Dobrze... bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> HBO wpadło sobie na pomysł,że im więcej seksu i krwi,tym bardziej "dorosłe" będą ich
> seriale,na tym patencie leciał "Rzym","Spartakus" i "Gra o Tron" a "Wiedźmin" to nie
> tylko seks i rzeźnia, to ciekawa fabuła,postacie,dialogi i cały świat Sapkowskiego.

Spartakus nie jest od HBO, tylko od Starz. Ja też nie chciałbym, żeby HBO robiło coś z Wiedźminem, oglądałem jeden cały odcinek Gry o Tron i fragmenty kilku innych i jako fanowi książek nie podobało mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to marzyłby się taki serial na miarę "Gry o Tron" czy "Vikingów". Z polskimi aktorami oczywiście, którzy mówiliby po polsku bez żadnego kitowania dla amerykańskiego rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno będzie lepsze od tego czegoś co było wcześniej. To uniwersum po prostu zasługuje
> na film i tyle. Wolał bym żeby były to animacje a nie film z aktorami.
>

Dokładnie. Wtedy moglibyśmy znowu usłyszeć kunszt Rozenka. Jak go słucham mam wrażenie, że on został stworzony do podkładania głosu Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech Polacy już się nie zabierają za robienie filmów - coś im to ostatnio nie wychodzi - szkoda bo chętnie bym poszedł do kina na coś B.Dobrego i POLSKIEGO:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Bagiński stworzył Katedrę, Sztukę Spadania, filmiki do Wiedźmina, jeśli to trafi w jego
> ręce to możemy być jako tako spokojni.

Akurat to biznes w którym pracuje i to co ON zrobił nie ma zupełnie żadnego wpływu na efekt końcowy. Instytut dziesiątek milionów nie może dać. Nawet jak by to był film Polski to ciułali by się po sponsorach idąc na kompromisy. W realiach Polskiego systemu finansowania sztuki nie da się zrobić dobrego Wiedźmina (fabularyzowanego) animację to już nie ma problemu. Cała nadzieja tylko na zainwestowanie kasy jakiegoś wielkiego studia europejskiego albo amerykańskiego jeżeli by się chciało wersję aktorska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 18:14, Kafar napisał:

Akurat to biznes w którym pracuje i to co ON zrobił nie ma zupełnie żadnego wpływu na
efekt końcowy. Instytut dziesiątek milionów nie może dać. (...)


Maksymalnie 300 tysięcy zł dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 16:23, Vojtas napisał:

Prawa do filmów ma AS i to on będzie błogosławił (lub nie). :)


A nie sugerował przypadkiem kiedyś, że za wiedźmińskie uznaje tylko książki a reszta go nie obchodzi? Tak samo z tym minifilmem "Geralt of Rivia" - nie wiem czy twórcy mają błogosławieństwo Sapkowskiego w tej sprawie, a mimo to dalej tworzą. Choć pewnie różnica jest, że oni tworzą docelowo na YT, a z Bagińskim nie wiem jak będzie, czy kino czy YT.

BTW. http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/nadchodzi-wiedzmin-od-baginskiego,460851.html
Wg wypowiedzi Bagińskiego dla TVN 24 film jest w fazie developmentu i więcej usłyszymy z końcem roku (oby 2014 :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 18:36, aragorn14 napisał:

A nie sugerował przypadkiem kiedyś, że za wiedźmińskie uznaje tylko książki a reszta
go nie obchodzi? Tak samo z tym minifilmem "Geralt of Rivia" - nie wiem czy twórcy mają
błogosławieństwo Sapkowskiego w tej sprawie, a mimo to dalej tworzą. Choć pewnie różnica
jest, że oni tworzą docelowo na YT, a z Bagińskim nie wiem jak będzie, czy kino czy YT.

"Piniondz nie śmierdzi", a prawa i tak są u Sapkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 18:17, Dandzialf napisał:

Maksymalnie 300 tysięcy zł dofinansowania.


Nie patrzyłem na co oni złożyli dokumenty czy na scenariusz, etap przygotowawczy czy jakie tam inne. Ale na samą produkcję z Polskiego Instytutu można wyszarpać parę baniek nawet :)

Wiem bo między innymi na tym zarabiam że przygotowuje taką dokumentacje. Ale nawet 5-8 milionów było by za mało na dobrego wiedzmina. Pomijam fakt że tamten Wiedzmin miał duzy budżet ale był przekrętem i tak zwane pod stolikiem wracało do odpowiednich ludzi ale to już przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2014 o 18:47, hans_olo napisał:

> jest, że oni tworzą docelowo na YT, a z Bagińskim nie wiem jak będzie, czy kino
czy YT.


Do instytutu nie składa się o finansowanie projektów na YT.. jeszcze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 19:04, TrissM napisał:

Może ciekawie wyszłoby gdyby pan Bagiński dogadał się z Peterem Jacksonem od Hobbita


Jackson i WB lub MGM dają kasę i Wetę, a my scenariusz,reżysera,plenery i aktorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować