Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tomasz Bagiński chce zrobić pełnometrażowy film "Wiedźmin"

65 postów w tym temacie

Prosiłem, abyś ciął cytaty. Znowu nie posłuchałeś. Prosiłem, abyś pisał czytelne posty. Znowu nie posłuchałeś. Degrad -2 za nie stosowanie się do poleceń Moderatora. Od razu informuję, że za każdy nieczytelny post będę przyznawał Tobie po degradzie -1. Mam dość poprawiania Twoich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Gra o Tron" jako serial jest słaba: nuda bez scen batalistycznych,na które zabrakło
> kasy,nie czytałem książek ale sam serial po pierwszym sezonie zniechęcił mnie do dalszego
> oglądania,i nie tylko mnie,wielu znajomych,fanów Fantasy wytrwało tyle albo i mniej.

Książki czytałem jeszcze zanim HBO wzięło się za ekranizowanie i pod tym postem podpisuję wszystkimi członkami. No ale cóż... Pokolenie McDonalda i tak będzie się napinać jaki to serial jest zajefajny bo jest dużo seksu i juchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Książki czytałem jeszcze zanim HBO wzięło się za ekranizowanie i pod tym postem podpisuję
> wszystkimi członkami. No ale cóż... Pokolenie McDonalda i tak będzie się napinać jaki
> to serial jest zajefajny bo jest dużo seksu i juchy.

Serial zaczął się jako gorszy od książek, ale z sezonu na sezon robił się coraz lepszy, a książki wręcz przeciwnie, z tomu na tom coraz słabsze. Wolę obejrzeć następny sezon niż przeczytać następny tom, bo Taniec ze smokami był tak kiepski, że naprawdę mi się nie chce.

A HBO to telewizja, która odpowiada, oprócz Gry o Tron, za takie gnioty jak Kompania Braci, Six Feet Under, The Wire, Sopranos, Deadwood i Generation Kill. Zdecydowanie nie powinniśmy im oddawać w ręce naszego dziedzictwa narodowego. Bo jeszcze by je zrobili lepiej, niż nam się śniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zebraliby odpowiednio dużo pieniędzy i zrobili to w formie animacji - mogłoby być dobre. Ale aktorska wersja raczej nikogo nie zachwyci - wszystkie polskie filmy tego typu są raczej średnie albo wręcz tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 20:03, KeyserSoze napisał:

Serial zaczął się jako gorszy od książek, ale z sezonu na sezon robił się coraz lepszy,
a książki wręcz przeciwnie, z tomu na tom coraz słabsze. Wolę obejrzeć następny sezon
niż przeczytać następny tom, bo Taniec ze smokami był tak kiepski, że naprawdę mi się
nie chce.


Akurat co do serialu mam dokładnie przeciwne zdanie. Pierwszy sezon był dość wierny i fajnie poprowadzony, a każdy kolejny coraz słabszy i pełen "widzimisię" scenarzystów. A akurat "Taniec" po beznadziejnej "Uczcie" zaczął się od połowy znowu rozkręcać.

Dnia 21.08.2014 o 20:03, KeyserSoze napisał:

A HBO to telewizja, która odpowiada, oprócz Gry o Tron, za takie gnioty jak Kompania
Braci, Six Feet Under, The Wire, Sopranos, Deadwood i Generation Kill. Zdecydowanie nie
powinniśmy im oddawać w ręce naszego dziedzictwa narodowego. Bo jeszcze by je zrobili
lepiej, niż nam się śniło.


Tego akurat nie neguję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz się śmieję, na serio XD. Dlaczego? Bo Bagiński nie może od tak sobie nakręcić filmu o Wiedźminie. Potrzebuje pozwolenia Sapkowskiego, a temu nie podoba się to co robi CDPR, a film i serial były klapą. Więc zapewne Sapkowski nie wyda zgody na kolejną ekranizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 19:44, Wojman napisał:

Prosiłem, abyś ciął cytaty. Znowu nie posłuchałeś. Prosiłem, abyś pisał czytelne posty.

>
O który konkretnie post Ci chodzi i co w nim jest nieczytelnego?
sorki ale inni robią monstrualne cytaty i jakoś nie są degradowani,nikogo nie obrażam,staram się nie wdawać w wojenki a degradujesz mnie za byle co,proszę o wskazanie tego za długiego cytatu i nieczytelnego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Serial zaczął się jako gorszy od książek, ale z sezonu na sezon robił się coraz lepszy,
> a książki wręcz przeciwnie, z tomu na tom coraz słabsze. Wolę obejrzeć następny sezon
> niż przeczytać następny tom, bo Taniec ze smokami był tak kiepski, że naprawdę mi się
> nie chce.
>
> A HBO to telewizja, która odpowiada, oprócz Gry o Tron, za takie gnioty jak Kompania
> Braci, Six Feet Under, The Wire, Sopranos, Deadwood i Generation Kill. Zdecydowanie nie
> powinniśmy im oddawać w ręce naszego dziedzictwa narodowego. Bo jeszcze by je zrobili
> lepiej, niż nam się śniło.
>

wot i głos rozsądku pośród typowo polaczkowskiego hejtu się znalazł. mamy jakąś markę i zamiast zastanowić się, jak ją najlepiej wykorzystać i zarazić nią cały świat, narzekamy, że wszystko byłoby do dupy. tak najłatwiej. HBO złe, bo tylko seks i przemoc? dzięki HBO mamy dzisiaj seriale na poziomie kina, a grają w nich gwiazdy oglądane do niedawna tylko na srebrnym ekranie. popatrzcie trochę w przeszłość, jak wyglądały seriale w latach 90tych. śmiech z taśmy głównie, z nielicznymi, bardziej ambitnymi wyjątkami, które niestety trwały sezon, albo i krócej. polactwo i narzekactwo w wykonaniu niektórych wręcz mnie brzydzi. podobnie jak biadolenie, że Wiedźmin 2 był do bani, a trzeci tnie się na gameplayach... ale tekstu WORK IN PROGRESS nie umio już przeczytać. jednak gdyby autorzy dali wyraźniejszy napis, polactwo i narzekactwo stwierdziłoby, że im napis przeszkadza w oglądaniu filmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest potwierdzenie facebookowe czy to aktorski czy animacja.

https://www.facebook.com/platigeimage/photos/a.10151074200201991.426135.61763291990/10152192689161991/?type=1&theater

Niestety aktorski. Pozostaje jedynie mocno trzymać kciuki, żeby żadne Karolaki, Adamczyki itd. się do filmu nie dopchały - tylko wtedy ten film wyjdzie dobrze. W przeciwnym razie Bagiński stanie przed ciężkim zadaniem. Wielka szkoda, że to nie animacja - wtedy sukces byłby na 99%, a tak... Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byłby chyba jego pierwszy pełnometrażowy film, a to oznacza dość spore ryzyko. Druga sprawa to pieniądze. Film animowany, zwłaszcza taki kinowy to trochę studnia bez dna. Dziesiątki milionów pln to może być za mało, a tyle to w naszym kraju tylko lektury dostają. Tak czy inaczej powodzenia życzę. Jeśli mu się uda to będzie niesamowity sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 18:36, aragorn14 napisał:

A nie sugerował przypadkiem kiedyś, że za wiedźmińskie uznaje tylko książki a reszta
go nie obchodzi?


Nie powiedziałem, że AS uzna film za kanon, bo na pewno nie uzna - kanonem jest książkowy cykl wiedźmiński, reszta to adaptacje. Miałem na myśli sprzedanie licencji na film. Zapewne tak się już stało, skoro dzieło Bagińskiego jest w trakcie realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 20:03, Tarasada napisał:

Niech dokończą W3 potem rozmyślają nad filmem.


Ale jaki to ma związek? Ogarnij się zanim coś napiszesz... to zupełnie inny projekt robiony (jeśli dojdzie do skutku) przez zupełnie innych ludzi.

Ja nie mam nic przeciwko osobiście. Fakt, że film był kichą, ale serial nie był zły. Poza tym było to dawno temu, zanim jeszcze gry dały wiedźmakowi większy rozgłos. Obecnie może w to pójść większa kasa, oczekiwania będą większe, ale i potencjał na zrobienie naprawdę dobrej produkcji również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 23:53, Budo napisał:

Ale jaki to ma związek? Ogarnij się zanim coś napiszesz... to zupełnie inny projekt robiony
(jeśli dojdzie do skutku) przez zupełnie innych ludzi.

Życzę im jak najlepiej, i mam nadzieję że jeśli dojdzie do skutku to ten film nie będzie taką kichą jak poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak marzenia się spełniają. Pisałem chyba nawet kiedyś tutaj albo na jakimś innym forum że marzę o tej chwili i teraz powoli staje się to realne. Trzymam kciuki bo wreszcie tak wspaniała powieść i uniwersum które dzięki grom dodatkowo zostało wypromowane doczeka się ekranizacji z prawdziwego zdarzenia bo projekt jest w dobrych Bagińsowych rękach. Oby się udało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa. Mam nadzieję, że dojdzie to do skutku.
Bagiński ma doskonałe oko i wyczucie jeśli chodzi o klimat wiedźmina. Pytanie tylko kto napisze scenariusz : )
Ale tak czy tak trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu sporo osób oglądało filmy pełnometrażowe Bagińskiego. A to bardzo ciekawe skoro jeszcze żaden nie powstał. Dajcie mu rozwinąć skrzydła a kto wie może jego film będzie nieporównywalnie lepszy od GoT.
Twierdzicie że w Polsce nie powstają dobre filmy, więc zamiast gadać że to Hollywood powinno nakręcić Wiedźmina dajcie szansę naszemu krajanowi nagrać film i pokazać na świecie że Polacy tez potrafią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować