Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Platige Image potwierdza - powstaje film fabularny Wiedźmin

42 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Nie trzeba było długo czekać na komentarz ze strony Platige Image - rozpoczęto już prace nad nowym, pełnometrażowym filmem Wiedźmin. Wiemy już także, że nie będzie to animacja, lecz film z udziałem aktorów.

Przeczytaj cały tekst "Platige Image potwierdza - powstaje film fabularny Wiedźmin" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak myślę o naszych polskich "gwiazdach" to w sumie po za Żebrowskim (no i Dorocińskim) w roli Geralta i Zamachowskim-Jaskrem, nie mogę sobie wyobrazić nikogo więcej wcielającego się chociażby w Yen, Triss, Lwiątko z Cintry i całą masę innych postaci...

Żeby nie było, trzymam mocno kciuki i dopinguję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję Sashę Grey na Yennefer. Jakoś zawsze mi Sasha do niej pasowała, w sumie nie
> wiem czemu. :D
>
Ciekaw jestem kogo byś w rolę Ciri i Triss wcielił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że to muszą być polscy aktorzy? Johny Depp Jaskrem!!! :D

Inna sprawa że wolałbym zobaczyć produkcję podobną do Beowulfa, zwłaszcza w wykonaniu PI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Bagiński dobrze wyreżyserował intra do gry ale film pełnometrażowy to zupełnie co innego. Tym bardziej, że ma być to film aktorski. Praca z aktorami i innymi osobami odpowiedzialnymi za film wymaga dużego doświadczenia. Do tego trzeba postawić pytanie - jakim budżetem będą dysponować? Jeśli polskim to boję się, że znowu powstanie błazenada. Czy jest jakiś polski scenarzysta zdolny napisać scenariusz do adaptacji Wiedźmina? Raczej tylko autorzy fabuły do gry Wiedźmin. Marzę, by jakiś wizjoner pokroju Petera Jacksona z potężną wytwórnią za plecami zrealizował adaptację Pięcioksięgu. Wymarzona obsada:

Geralt - Gerard Butler/ Tom Hardy/ Goran Višnjić
Jaskier - Josh Holloway lub Bradley Cooper
Yennefer - Ayelet Zurer
Vesemir - Liam Neeson

Można by też wziąć mniej znanych, często to się sprawdzało. Ale niech to będą aktorzy z krwi i kości a nie manekiny.

Jeśli już znów Polacy biorą się za adaptację niech zrobią to na podstawie "Sezonu Burz". Niech najpierw udowodnią, że mogą to zrobić, w co obecnie mocno wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie CGI czy live action?
Bo tbh, rzucałbym bankomatem w monitor gdyby było CGI z Rozenkiem i stałą ekipą z gier.

EDIT: Oh, pora zacząć czytać te wytłuszczone nagłówki... Szkoda, liczyłem na to co Platige robi best czyli CGI :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, to ma byc polaczkowy film polegajacy na wyciagnieciu kasy od polskich podatników czy hollywoodzki skoro proponujecie tu zagranicznych aktorów?
Jezeli polski to nawet nie ide , bo pewnie zimny pot mnie zaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, najpierw dowiedzmy się nieco więcej o budżecie, planach etc. Potem typy...chociaż Holloway albo Cooper jako Jaskier? The hell? Zbyt mięśniaści, Jaskier to chucherko było. Za to Neeson jako Vesemir to trafiony IMO typ. Jednakże IMO brakowałoby mi tej swojskiej polskości w takim filmie. Jeśli postarają się o jakieś szkockie, walijskie, australijskie akcenty, które nadałyby różnym postaciom i grupom (kransoludy, elfy) jakiejś bardziej swojskiej specyfiki, to jestem w stanie to znieść.

Niech próbują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Projekt wzbudza wielki entuzjazm - w końcu Tomasz Bagiński, autor m.in. zwiastunów i intra do gier z serii Wiedźmin oraz nominowanej do Oscara Katedry, udowodnił już, że jest dobry w swoim fachu."

A co ma doświadczenie w produkcji CGI do robienia filmu aktorskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawa do ekranizacji może wydać tylko Sapkowski i wątpię by się zgodził, ponieważ nie podoba mu się co CDP RED robi z historią w grach. A dodatkowo film i serial były klapą, więc tym bardziej nie da zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako animacja, to byłbym wręcz pewien, że będzie do świetna produkcja...
Jako film fabularny... to mam spore obawy. Nie mówię o Bagińskim i jego ekipie... po prostu polscy aktorzy są... no cóż... jedną wiedźmińską klapę już mieliśmy...
Ale trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście Żebrowski bardzo odpowiadał jako wiedźmin. Ale nie mowie ze nie mogłoby to być Hollywood :) jak ktoś u gory wspomniał jako jaskier Johnny Depp, Antony Hopkins jako Vesemir, no jest mnóstwo aktorów, którzy by się nadawali. Niestety to Polska, wiec obstawiam ko-ko-kombo szyć/Karolak/socha/musiał(jako wiedzmin ofc) itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jako animacja, to byłbym wręcz pewien, że będzie do świetna produkcja...
> Jako film fabularny... to mam spore obawy. Nie mówię o Bagińskim i jego ekipie... po
> prostu polscy aktorzy są... no cóż... jedną wiedźmińską klapę już mieliśmy...
> Ale trzymam kciuki.

https://www.youtube.com/watch?v=-0e_nXm2TZg
Dla przypomnienia, ze zywi aktorzy nie wykluczaja animacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować