Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III - wystartował długi weekend z premią do znajdowania złota

37 postów w tym temacie


> To co miało być w dodatku to się pojawiło.

Czyli bardzo niewiele. Pewny jesteś? Mi się w jakimś wywiadzie obiło o uszy, że muszą dopracować to i owo, a następnie wydadzą patch do RoS z tym co teraz obecnie ma wyjść. Może nie było mowy o "Skarbcu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 23:05, Luqstar napisał:

Czyli bardzo niewiele. Pewny jesteś? Mi się w jakimś wywiadzie obiło o uszy, że muszą
dopracować to i owo, a następnie wydadzą patch do RoS z tym co teraz obecnie ma wyjść.
Może nie było mowy o "Skarbcu".


Nowy rozdział, nowa postać, nowy tryb gry, itp. To mało? oO
A poza tym czepiasz się bo patch jest za darmo złotówki nie musisz na niego wydawać...

I proszę ciąć cytaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 23:05, Luqstar napisał:

Czyli bardzo niewiele.


Blizzard kiedyś sam powiedział, że wydawanie dodatków do Diablo nie jest dla niego priorytetem. Dlaczego? Bo gra nie jest z abonamentem. Jeżeli ktoś oczekuje częstych darmowych aktualizacji tworzonych przez ekipę z polotem to pozostaje mu uderzyć do PoE - które jest wszystkim tym czym Diablo nie jest - mimo wprowadzenia sporych zmian.

Ta akcja pewnie ma odciągnąć graczy od darmowego produktu konkurencji. Niemniej jak wyjdzie w końcu dodatek z ligami z pewnością sprawdzę jak to wygląda. Bo RoS znudził mnie już kilka miesięcy temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 21:26, Isildur napisał:

U innych ten patch nie nosiłby nazwy patch tylko DLC, tak jak napisał Gumisiek2 ;)

Trololololol. U innych patche, które zawierają mniej (chociaż wcale nie aż tak dużo), niż taki 2.1 do Diablo, wychodzą co mniej więcej 3 tygodnie. Natomiast mini-dodatki zawierające niemalże tyle, co rozszerzenie do D3 pojawiają się co nieco ponad 4 miesiące (teraz będzie to ponad pół roku, ale contentu ma być jeszcze więcej). I jest to oczywiście zawartość darmowa. Do darmowej (w sensie że free-to-play, ale system mikrotransakcji jest prawie pozbawiony rzeczy faktycznie przydatnych w rozgrywce) gry. Do tego jeszcze można dodać fakt, że błędy w grze są zazwyczaj naprawiane w co najwyżej 24 godziny, a jeśli nie, to twórcy z pewnością dadzą znać, co i dlaczego zajmuje im tyle czasu. Zresztą jeśli uwiną się z hotfiksem szybciej, to też pewnie o tym poinformują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porównanie do innych (liczba mnoga) na przykładzie jednej gry, której twórcy skupiają się tylko i wyłącznie na niej :D Blizzard ma na głowie Warcrafta (wliczając w to WoW-a), Starcrafta, Diablo, Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Titana. Dodawanie nowego contentu do gry to tylko i wyłącznie ich dobra wola, bo tytuły już się sprzedały (i to w bardzo zadowalającej liczbie kopii), gra nie wymaga opłacania abonamentu, więc nie trzeba utrzymywać przy niej graczy za pomocą dodawania contentu (patrz World of Warcraft), a na pudełku nigdzie nie pisze, że po premierze będzie systematycznie udostępniana nowa, darmowa zawartość. Popatrz na innych gigantów branży: EA żąda mikrotransakcji za dostęp do broni (!!!) w Dead Space 3, Ubisoft każe płacić sobie 20 złotych za skórki (!) do Watch Dogs. Blizzard dodaje naprawdę sporą zawartość w pełni za darmo, a ludzie jeszcze narzekają. Witamy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 02:46, Gumisiek2 napisał:

Nie ma to jak porównanie do innych (liczba mnoga) na przykładzie jednej gry, której twórcy
skupiają się tylko i wyłącznie na niej :D Blizzard ma na głowie Warcrafta (wliczając
w to WoW-a), Starcrafta, Diablo, Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Titana.


Ale za każda grę jest odopowiedzialny osobny zespół.

Dnia 23.08.2014 o 02:46, Gumisiek2 napisał:

Dodawanie
nowego contentu do gry to tylko i wyłącznie ich dobra wola, bo tytuły już się sprzedały
(i to w bardzo zadowalającej liczbie kopii),

/ciach/

Blizzard faktycznie daje dużo za darmo i tu się zgadzam. Jednak dodanie, lub naprawienie czegokolwiek zajmuje im kosmiczne ilości czasu. O słynnym już barwieniu legend, o którym mówiło się zaraz po premierze podstawki, a pojawiło się dopiero z Ros''em, już nie wspomnę ;)

A tak wracając do tematu. Diablo nie przyciaga mnie już do siebie niestety. Żaden bonus raczej tego nie zmieni, ba, wątpie, że wróce do gry nawet przy premierze patcha. Jak dla mnie gra jest coraz płytsza i jednolita (dex = armor x_X ). Poza tym ostatnio w PoE dzieje się tyle fajnych rzeczy, że jak narazie zostaję tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 02:46, Gumisiek2 napisał:

Nie ma to jak porównanie do innych (liczba mnoga) na przykładzie jednej gry

W Grinding Gear Games pracuje więcej, niż jedna osoba, także nie widzę nic dziwnego w użyciu liczby mnogiej ("u innych twórców"). Zresztą to i tak lepsze od stwierdzenia "U innych ten patch nie nosiłby nazwy patch tylko DLC" bez podania jakiegokolwiek przykładu/dowodu. :D Aha, i ja tutaj porównuję gry z tego samego gatunku, a nie wszystkie firmy produkujące gry, także Ubisoft, EA i reszta mnie średnio interesuje. Po prostu chodzi mi o to, że w porównaniu dodawanego contentu i tempa naprawiania błędów (zresztą nie tylko w tych aspektach) Blizzard wygląda żałośnie słabo, zwłaszcza jeśli uwzględni się fakt, że PoE jest darmowe.
Ogólnie chodzi mi o to, że Isildur sugeruje, że Blizzard nadal jest królem, jeśli chodzi o "dbanie o gry", podczas gdy ten stan minął już jakiś czas temu. Przynajmniej jeśli chodzi o ARPG, czy Hack''n''slashe, czy jakkolwiek inaczej się ten gatunek gier teraz nazywa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak porównanie do innych (liczba mnoga) na przykładzie jednej gry, której twórcy
> skupiają się tylko i wyłącznie na niej :D Blizzard ma na głowie Warcrafta (wliczając
> w to WoW-a), Starcrafta, Diablo, Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Titana.

Jasne, w Blizzardzie pracuje tylko 5 osób i wszystkie one zajmują się wszystkimi wymienionymi projektami... Nie ma to jak wiedza wyssana z banana.

Co do samego patch''a do Diablo. Za dużo w samej rozgrywce to on nie zmieni, zachęci może do zrobienia nowej postaci i pogrania w tych ladderach, ale chyba tylko największych jej fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 02:46, Gumisiek2 napisał:

Nie ma to jak porównanie do innych (liczba mnoga) na przykładzie jednej gry, której twórcy skupiają się tylko i wyłącznie na niej :D


Próba usprawiedliwienia giganta branży - bo ma inne gry - jest niesamowicie komiczna. Całe szczęście, że Blizzard zrozumiał, że traktowanie graczy w sposób jaki prezentował za czasów podstawki (łącznie z AH) popularności mu nie przyniósł - teraz konkurencja jest w pewnych aspektach przed nimi, całe szczęście, że zabrali się do roboty.

Tak na marginesie: na nowy content w WoiWie grającym przyjdzie poczekać ponad rok - chyba im się priorytety trochę poprzestawiały :D

Dnia 23.08.2014 o 02:46, Gumisiek2 napisał:

Popatrz na innych gigantów branży: EA żąda mikrotransakcji za dostęp do broni (!!!) w Dead Space 3, Ubisoft każe płacić sobie 20 złotych za skórki (!) do Watch Dogs.


To, że w wyżej wymienionych (oraz w wielu innych grach tych wydawców) strzyże się klienta jak leci - często ku jego nieopisanej radości, nic dziwnego. Tylko co to ma do Blizzarda. Wszyscy wiemy, że firmy prezentujące ten poziom zrównały się z dnem.

Dnia 23.08.2014 o 02:46, Gumisiek2 napisał:

Blizzard dodaje naprawdę sporą zawartość w pełni za darmo, a ludzie jeszcze narzekają. Witamy w Polsce.


Tak - oczywiście - poza nami nikt nie narzekał na ścieżkę która swojego czasu podążał Blizzard z Diablo. Nikt poza Polakami nie psioczył na cenę, zawartość czy opieszałość w wydawaniu niektórych dodatków (wliczając w to nieprzemyślane decyzje) oraz mityczny już (po premierze!) tryb PvP.

Polecam zajrzeć na oficjalne fora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh uwielbiam newsy o produktach Blizza...
Na przykładzie tego: news jest o evencie poprzedzającym patch na który wszyscy fani Diablo (mówię o tych grających w RoS, bo sorry ale jakoś nie przekonuje mnie tekst typy: "Jestem fanem Diablo ale 2 bo 3 jest za łatwa...") w tym i ja czekają.
Teraz patrząc po komentarzach to po 17 skończyło się jakiekolwiek nawiązanie do newsa, a rozpoczął się maraton wykazywania jak bardzo Diablo 3 jest słabą grą, jak straszny na tle konkurencji jest Blizzard, jak to oni nic nie robią, i jak bardzo PoE jest osom, jacy ci wydawcy są fajni itd.
Czekam tylko na teksty jakie to Diablo 3 jest "cókierkowe".
AAAA! A gdzie fanboje Torchlighta 2 ??? Przecież ta gra też jest lepsza od Diablo 3 !!!
Podsumowując - jak ktoś w DIablo 3 nie gra to niech nie spina swoich zwieraczy próbując dowieść jak bardzo PoE czy Torchlight 2 jest lepszy. Naprawdę wyjdzie to wszystkim na zdrowie.
A ja już sobie pójdę i pozbieram trochę złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tę podróba Diablo (Diablo III) ratuje świetny feeling walki i nic poza tym. Cała reszta jest co najwyżej średnia, o uproszczeniach w grze już nawet nie będę wspominał bo szkoda moich palców na pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spośród gier H&S jest w czym wybierać, każdy znajdzie coś dla siebie, więc szkoda marnować czas na jałowe dyskusje jak ta powyżej. Pozdrawiam wszystkich fanów wybijania potworów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 21:23, Gumisiek2 napisał:

Tyle tylko, że te patche dodają sporo contentu do gry. U innych wydawców takie coś znane
jest jako płatne DLC.


Ale czy to prawdziwy content czy tylko małe drobiazgowe ulepszenia na których skorzystają tylko starzy wyjadacze ? Dodaje to nowe questy ? Nową postać ? Raczej w to wątpię. Blizzard nie daje niczego za darmo. Raczej karze sobie płacić wysokie ceny za parę h rozgrywki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 23:27, vegost napisał:

Dodaje to nowe questy ? Nową postać ? Raczej w to wątpię.

A to co daje "nowym graczom?"
Innych charów nie robię, bo przecież trzeba wbijać paragony. A Questy jak questy... wystarczy robić bounty ;D

Dnia 23.08.2014 o 23:27, vegost napisał:

Raczej karze sobie płacić wysokie ceny za parę h rozgrywki ;p

Gdy same w sobie nigdy tanie nie były. Choć i tak lepiej wychodza jak np kino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 23:28, Zgreed66 napisał:

A to co daje "nowym graczom?"
Innych charów nie robię, bo przecież trzeba wbijać paragony. A Questy jak questy... wystarczy
robić bounty ;D

Wszystko zależy od punktu siedzenia. Nie wiem jaki tam będzie changelog, ale chętnie bym przeczytał. Patch może, ale nie musi wprowadzać powiew świeżości. Ale trudno o nowe rzeczy w produktach od Blizzarda. No nie wiem, dawno nie grałem a sam dodatku jeszcze nie kupiłem. Więc pewnie coś związanego z nim będzie.

Dnia 23.08.2014 o 23:28, Zgreed66 napisał:

> Raczej karze sobie płacić wysokie ceny za parę h rozgrywki ;p
Gdy same w sobie nigdy tanie nie były. Choć i tak lepiej wychodza jak np kino.

Czy ja wiem ? Cena premierówki pozwala na pójście do kina parę razy. Gra jak jest kiepska to długo w nią nie zagramy i odstawimy na półkę. A o filmach szybko zapomnimy. Kinematografia i tworzenie gier to prawie to samo ryzyko straty pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować