Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

Nabór na Moderatorów forum gram.pl

92 postów w tym temacie

Trzeba rozróżniać interes cudzy od własnego. ;]
Użytkowników forum dotyczyć będzie dopiero ogłoszenie osoby/osób wybranych na moderatora. Ilość zgłoszeń to info, które służy tylko naszemu szanownemu "żyri" i którym modkowie nie muszą się wcale dzielić i jak widać było w tym linku - nie muszą chcieć się nim dzielić.

@up Ano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 20:38, Isildur napisał:

> To stare dane.
Ale wciąż aktualne :P


Nie wierzę. :P

Dnia 30.08.2014 o 20:38, Isildur napisał:

Nie podamy do opinii publicznej ilości zgłoszeń, jest to nikomu niepotrzebne, bo w sumie
po co Wam ta wiedza? Przykładowo powiem, że wpłynęło powiedzmy 20 zgłoszeń* i co z tą
wiedzą zrobisz? ;]

*Liczba zgłoszeń jest wzięta z głowy i nie jest stanem faktycznym.


Gdybym znał tą liczbę, spałbym spokojnie, z wiedzą, że może być lepiej. Więcej Modków, to większe bezpieczeństwo. A my, zwykłe forumowe szaraczki, potrzebujemy opieki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 20:48, Kakarotto napisał:

Gdybym znał tą liczbę, spałbym spokojnie, z wiedzą, że może być lepiej. Więcej Modków,
to większe bezpieczeństwo. A my, zwykłe forumowe szaraczki, potrzebujemy opieki. :D

Przyznaj się, chcesz po prostu wiedzieć, ile bomb przygotować dla konkurencji ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 20:39, theZoSo napisał:

Trzeba rozróżniać interes cudzy od własnego. ;]


Jeśli chodzi o forum, nie ma podziału na własne i cudze, wszystko jest tu nasze, wspólne. ;)

Dnia 30.08.2014 o 20:39, theZoSo napisał:

Użytkowników forum dotyczyć będzie dopiero ogłoszenie osoby/osób wybranych na moderatora.
Ilość zgłoszeń to info, które służy tylko naszemu szanownemu "żyri" i którym modkowie
nie muszą się wcale dzielić i jak widać było w tym linku - nie muszą chcieć się nim dzielić.


Moderatorzy powinni ćwierkać nam o wszystkim. Na bieżąco Jedynie mogą pominąć szczegóły zdradzające tożsamość kandydatów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 20:52, Dared00 napisał:

Przyznaj się, chcesz po prostu wiedzieć, ile bomb przygotować dla konkurencji ;D


Nie mam konkurencji, gdyż nie startuję.

A i lepiej skończ offa, bo twoje szanse spadną do zera, jak cię Modek upomni. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 20:38, Isildur napisał:

Nie podamy do opinii publicznej ilości zgłoszeń, jest to nikomu niepotrzebne, bo w sumie
po co Wam ta wiedza?

Na przykład po to, aby każdy sobie we własnym zakresie ocenił i wyciągnął wnioski z tego, na jakim poziomie plasuje się ogólny odzew gramowiczów, czy ludzie faktycznie się tym zainteresowali lub wręcz przeciwnie - totalnie olali. Można by też na podstawie takiej przybliżonej liczbie ocenić, czy moderatorzy mają w czym wybierać i mogą sobie pozwolić na rozdrabnianie się wśród pożądanych cech, czy też wybiorą "mniejsze zło" z zaledwie garstki zgłoszeń. Wiem, wiem... Zawsze szuka się najlepszej opcji, niezależnie od ilości zgłoszeń. Ale zawsze lepiej jest mieć to szerokie pole do popisu ;) Generalnie chodzi o to, że to wy jesteście dla nas, a nie my dla was. Nikt nie zbiera na nikogo jakichś dowodów zbrodni, nie lustruje, nie szpera w kartotekach. Po prostu ludzie lubią wiedzieć na czym stoją, co się wokół nich dzieje i być poinformowani. Nikt nie prosi o profile każdego kandydata; zwykła wzmianka typu "wpłynęło już ponad 50 zgłoszeń, dzięki" zadowoliłaby chyba każdego. Ponadto, takie pierdoły potrafią zdziałać cuda w procesie ocieplania wizerunku i burzenia murów na linii plebs - władza, o czym w ostatnich latach przekonały się małe biznesy, wielkie korporacje, a nawet rządy całych krajów! W tym tkwi na przykład sukces Twittera - utrzymywanie kontaktu z klientami/fanami/obywatelami i zacieranie granic. Z resztą coby daleko nie szukać, spójrz na relacje gramowiczów z moderatorami czy konsulami, którzy udzielają się w mniej lub bardziej poważnych dyskusjach i uczestniczą w życiu społeczności, oraz ze służbistami, którzy ograniczają się niemal wyłącznie do suchego wykonywania obowiązków. Nie lepiej tak, zamiast wyskakiwania z "A po co wam ta wiedza?" albo wklejanym do znudzenia fragmentem regulaminu, mówiącego o nadboskiej mocy moderatorów?

Po to nam ta wiedza, tak w skrócie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób: jeżeli chodzi o ilość zgłoszeń to jestem pozytywnie zaskoczony. Oczywiście cały czas czekam na kolejne. :) Gdy skończymy nabór postaram się przygotować krótkie podsumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 21:48, Wojman napisał:

Powiem w ten sposób: jeżeli chodzi o ilość zgłoszeń to jestem pozytywnie zaskoczony.
Oczywiście cały czas czekam na kolejne. :) Gdy skończymy nabór postaram się przygotować
krótkie podsumowanie.

Nooo, i o to chodzi :) Wizerunek: ocieplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nowych moderatorów wybiorą wyłącznie obecni moderatorzy, czy konsulowie też będą mieli coś do powiedzenia? Zgaduję, że mógłby brać w tym udział Community Manager, ale z tego co pisano, to obecnie to stanowisko istnieje jedynie na papierze (albo nawet nie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 00:00, ManweKallahan napisał:

Czy nowych moderatorów wybiorą wyłącznie obecni moderatorzy, czy konsulowie też będą
mieli coś do powiedzenia?


Jeżeli konsulowie mają jakieś propozycje czy sugestie to namiary kontaktowe znają. :) Lista nowych Moderatorów zostanie zatwierdzona przez ekipe. Ktoś im te statusy będzie musiał przecież nadać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 01:17, Wojman napisał:

Jeżeli konsulowie mają jakieś propozycje czy sugestie to namiary kontaktowe znają. :)
Lista nowych Moderatorów zostanie zatwierdzona przez ekipe. Ktoś im te statusy będzie
musiał przecież nadać. :)


Jednak w samym naborze Moderatorzy grają główne skrzypce, czyż nie? Wy forum znacie lepiej niż ekipa i lepiej wiecie, kto się nada do waszego błękitnego bractwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 17:11, Kakarotto napisał:

Jednak w samym naborze Moderatorzy grają główne skrzypce, czyż nie? Wy forum znacie lepiej
niż ekipa i lepiej wiecie, kto się nada do waszego błękitnego bractwa. ;)


A i owszem. Niemniej jednak od ekipy gram.pl dostaliśmy zielone światło na przeprowadzenie nowego naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 09:41, SiDi napisał:

Jak się wysyła swoje CV w sprawie pracy to też zadawane są pytania "ile osób się zgłosiło"?
;]


W pracy dostajesz wynagrodzenie, tuta nawet nie ma uścisku dłoni prezesa.
Myślę że nie ma się co tak spinać w przypadku tego naboru, to nie jest praca, a mordokowanie na gramie ma być dbaniem o forum, które się lubi. Nie bądźmy wszyscy tacy poważni.

Te pytania to nie jest tylko czyta ciekawość, to jest ożywienie wywołane zmianami na portalu, który się lubi, a wtedy chce się poznać jakie zmiany mogą zajść. Zresztą, wszystko już @Sandro zgrabnie wyjaśnił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się dowiedzieć czy mam czystą kartotekę i nie wisi nade mną degrad ;P bo to podstawa, gdybym się zdecydował kandydować.. oczywiście jeszcze nie wiem czy i tak bym się zdecydował. Z tego co wiem to można taką informację uzyskać, a jeśli tak to meilowo czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 13:13, Paoro napisał:

A ja chciałbym się dowiedzieć czy mam czystą kartotekę i nie wisi nade mną degrad ;P
bo to podstawa, gdybym się zdecydował kandydować.. oczywiście jeszcze nie wiem czy i
tak bym się zdecydował. Z tego co wiem to można taką informację uzyskać, a jeśli tak
to meilowo czy jak?


Tak mailowo, ale masz czystą kartotekę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kilka dni temu wysłałem zgłoszenie, chociaż podejrzewam że będzie trudniej niż w przypadku GramIRC-a, którego testowałem. Wtedy na pytanie: Dlaczego?? Odpisałem: "Bo mam najdłuższy nick na forum"xd.

Jakoś się specjalnie nie spinam, wierzę (a raczej, cytując za Mulderem :"Chcę wierzyć") ,że są lepsi, nie mniej jednak z ciekawością czekam na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście oczekuje, że zostanie ktoś spokojny bez wysokiego Mniemania o Sobie. Jest dużo potencjalnych osób, które stażem i doświadczeniem mogły by zasługiwać na to by zostać Moderatorem. No, ale z drugiej strony mogą mieć problemy z swoim wysokim Ego.

Jako filrt poleciłbym odrzucenie każdego, kto się udzielał w tych tematach " Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka", "Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni ".

PS. Może tych tematów jest więcej, ale znam tylko te.
PS2. Czemu sam się dyskwalifikuję xD Bo mi nie zależy na moderowaniu. Konkretniej oczekuje od Moderatora, że nie skupi się na dyskusji tylko na swojej funkcji.
PS3. Nie zabraniam moderatorom dyskuji. Tylko uważam, że tak by było lepiej gdyby mało się udzielał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować