Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obcy: Izolacja - już graliśmy

23 postów w tym temacie

Narobiliście mi smaku, tym artykułem.... może warto rozważyć pre-order, bo widzę że nie nie zapowiada się taka kicha jak Colonial Marines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy że Alien Isolation wywołuje tak pozytywne reakcje, bo jest to chyba ostatnia dla mnie pozycja w tym roku do kupienia, a powiem szczerze że też mam pewne obawy. Różnie to z tymi horrorami bywa, przeważnie właśnie do momentu kiedy poznajemy przeciwnika, to już jest po tzw "climaxie" i emocje lecą tylko w dół. Tak miałem przy Outlast - chociaż gra wciągała jak diabli, to potem już bardziej męczyło to chowanie się przed tymi mutantami, niż straszyło. Nieco lepsza jak dla mnie była Amnesia i Penumbra z tego względu że fabularnie były bardziej ciekawe a i klimat jakoś udało się długo podtrzymać.
Alien ma tutaj najgorzej, bo jest to już uniwersum znane i "przebadane" przez filmy, gry i komiksy. Odtworzenie tego niepowtarzalnego klimatu jedynki jest dla mnie rzeczą naprawdę ciężką do zrobienia. I to jeszcze tak by autentycznie dopadł cię strach, kiedy pierwszy raz poznawałeś "jedynkę".
Jeżeli im się to uda (na co naprawdę liczę) to może jeszcze odzyskam wiarę, że ktoś potrafi dobrze wykorzystać ten potencjał bo nie da się ukryć... Aliena ostatnio strasznie krzywdzono ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam z utęsknieniem. Na rynku horrorów posucha, a to zapowiada się świetnie przez klimat i sposób straszenia i utrzymywania gracza w poczuciu zagrożenia. W końcu będe się bał, że Obcy mnie znajdzie, a nie, że skończy mi się amunicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czekam z utęsknieniem. Na rynku horrorów posucha, a to zapowiada się świetnie przez klimat
> i sposób straszenia i utrzymywania gracza w poczuciu zagrożenia. W końcu będe się bał,
> że Obcy mnie znajdzie, a nie, że skończy mi się amunicja.

Bez przesady z tą posuchą, pojawiły się Amnesie, Outlast, Forest i parę innych, choćby przygodówki czy indie. Ja bym powiedział że jest całkiem nieźle pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się jedna z tych gier, w które w życiu nie nie zagram, bo nie nienawidzę się bać, za to z przyjemnością zobaczę sobie gameplay na YT bo jestem fanem starego sci-fi :)

Ze swojej strony chciałbym pogratulować Sławkowi za świetny tekst: naprawdę, dawno nie czytałem niczego na takim poziomie edytorskim na polskim portalu o grach. Konsekwentnie poprowadzony wątek (tak że nie muszę się domyślać o czym autor w danym momencie myślał), logicznie skonstruowane zdania, bogaty język i koherentna całość.

Wincyj takich tekstów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bardzo fajny tekst, świetnie się czyta. Co do gry to już się szykuję, jakis czas temu skończyłem Amnesie i było to na prawdę kilka intensywnych godzin. A Alien zapowiada się równie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło mi się przeczytało ten artykuł.
Ja pre-order zrobiłem już dawno, gdy tylko się pojawił bo akurat gry z Obcym to dla mnie must have (nawet to nieszczęsne A:CM). Teraz z niecierpliwością odliczam dni do 7 października, aby wkroczyć na stację Sevastopol... i zacząć się bać : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli dobrze zrobiłem zamawiając pre order. Ma się nosa do dobrych tytułów ;p.

Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 11:42, MBi napisał:

> Czyli dobrze zrobiłem zamawiając pre order. Ma się nosa do dobrych tytułów ;p.
Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

Chyba żartujecie. Trzeba mieć naprawdę, naprawdę krótką pamięć, żeby po Colonial Marines, Watch Dogsach, Battlefieldzie 4 i Dark Souls 2 dalej zamawiać pre-ordery i wierzyć w rzeczy, które twórcy pokazują w trailerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady z tą posuchą, pojawiły się Amnesie, Outlast, Forest i parę innych, choćby
> przygodówki czy indie. Ja bym powiedział że jest całkiem nieźle pod tym względem.

Forest dla mnie ma zero z horroru - ani razu serce mocniej mi nie zabiło. Amnesia - ok, ale i tak rynek horrorów jest ubogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 11:49, Dared00 napisał:

Chyba żartujecie. Trzeba mieć naprawdę, naprawdę krótką pamięć, żeby po Colonial Marines,
Watch Dogsach, Battlefieldzie 4 i Dark Souls 2 dalej zamawiać pre-ordery i wierzyć w
rzeczy, które twórcy pokazują w trailerach.


Chłopie przypomnij sobie co się działo jak ludzie gadali, że nie kupią żadnej gry z alienem po cyrkach z AVP. A potem chmara ciemnej masy się rzuciła na ACM, a efekt wszyscy znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja cos czuje ze w grze bedzie zajezdzac nuda, ewentualnie zadowoleni beda tylko fani horrorow. Reszta ktora da sie nabrac na ten caly hype bedzie zalowac wydanej kasy.

To mowilem ja, wrozbita Tajger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Czyli dobrze zrobiłem zamawiając pre order. Ma się nosa do dobrych tytułów
> ;p.
> > Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.
> Chyba żartujecie. Trzeba mieć naprawdę, naprawdę krótką pamięć, żeby po Colonial Marines,
> Watch Dogsach, Battlefieldzie 4 i Dark Souls 2 dalej zamawiać pre-ordery i wierzyć w
> rzeczy, które twórcy pokazują w trailerach.
> Narobiliście mi smaku, tym artykułem.... może warto rozważyć pre-order, bo widzę że nie
> nie zapowiada się taka kicha jak Colonial Marines.

Żyjemy w czasach gdzie sto lat przed premierą wiadomo już co to będzie. Zresztą jeżeli się robi (nie dbam o nią) grafikę na takim poziomie to zwykle reszta nie będzie odstawać.
Mam słabą pamieć serio ale czy wyszła jakaś gra która miała genialną oprawę graficzną a resztę słabą? Pewnie znajdą się jacyś nienawistnicy czy antyfani crysisów, ale... Gra będzie dobra. To widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować