Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy zalecane wymagania sprzętowe The Sims 4. Wysokie!

31 postów w tym temacie

Ludzie ogarnijcie się.
Autor artykułu zapodał z newsa nie czając kompletnie bazy i uznał (nie wiem na jakiej podstawie), że wymagania są wysokie.

Co to jest płynna animacja (25, 30 czy 60 klatek na sekundę)?
Co to są wyższe detale?
Dlaczego nie ma wzmianki o rozdzielczości? (to właśnie w ogromnej mierze zależy płynność i detale jakie można ustawić)

Co to znaczy procesor i5? (od 2009 roku na rynku jest 80 modeli tego procesora o różnym taktowaniu, i ogromnie różnej wydajności: goo.gl/wpohUP (same mobilne).
Wiecie, że kartę wspomnianą kartę graficzną można kupić za 200-300zł? (to są wysokie wymagania?) A może procesor Athlon X4, który kosztuje 199zł (i którego przy okazji też jest 40 modeli) jest wysokimi wymaganiami?

Cały artykuł jest jednym wielkim uogólnieniem, które nie mówi kompletnie nic oprócz tego, że nie gra nie będzie chodzić płynnie na najtańszym możliwym sprzęcie na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 10:54, Lordpilot napisał:

Ponoć jak ktoś ma komplet dodatków, to gra potrafi
się ładować dobre 10-15 minut.

U mnie przy 4 dodatkach samo ładowanie menu przy starcie trwa tyle, że można sobie w tym czasie zrobić gorącą czekoladę. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon x4 i i5 tak naprawdę niczym się nie różnią poza intelowską nowszą technologią, można znaleźć dobre procesory dość tanio. To co tu pokazali to jakby nie patrząc można tanio złożyć i zmieścić się w tysiącu. Wymagania wcale nie są takie mocne jakby się wydawało. A o ile pamiętam założeniem 4 miało być, że będzie chodziła na większości "słabszych" kompów. Ciekawe ile w tym teorii, a ile będzie praktyki.

Będę się śmiać, jak mój sprzęt nie da rady na tym...a mam ciut wyżej niż rekomendowane wymagania. Ale wspominając działanie 3, może być dość zabawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> U mnie przy 4 dodatkach samo ładowanie menu przy starcie trwa tyle, że można sobie w
> tym czasie zrobić gorącą czekoladę. ;p

U mnie The Sims 3 z dodatkami ładuje się koło 6 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie często pada . Ale muszę je zadać bo mam zastój od gier i chce trochę nadrobić nowymi premierami . Czy coś wogólę na tej konfiguracji poleci ? (ps laptop ma 2 lata)
Procek:Intel(R) Core(TM) i5-2410M CPU @ 2.30GHz
Ram:4Gb
Grafika: GeForce GT 525M/Intel Graphic HD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja już w przypadku newsa o wymaganiach "Lords of the Fallen" nazwała komputer sprzed około 4-5 lat jako coś bardzo mocnego, drogiego i inne bzdury w tym wypadku. Problem w tym, że tam sprzęt jeszcze jakoś mógł robić wrażenie, ale patrząc na rekomendowane potrzeby The Sims 4 i zrobienie z tego afery to chce mi się tylko głośno śmiać! No kurczę, przecież na to wychodzi, że można złożyć bardzo spokojnie komputer, który da sobie radę z tą grą na najwyższych detalach (i zapewne przy okazji w Full HD) który kosztować będzie nieco ponad połowę ceny nowej PS4 lub XONE!! Tak więc spokój ludzie - jeśli ktoś dziś w jakiś sposób interesuje się grami to nie posiada konfiguracji, która umożliwia granie tylko w sapera. Nie dajmy się zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 18:03, Kadaj napisał:

A mimo wszystko nie dało się wepchnąć do gry zróżnicowania wzrostu Simów. T_T.

Może w "piątce".


Nie w "piątce", w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 13:34, Shimaonari napisał:

Ludzie ogarnijcie się.
Autor artykułu zapodał z newsa nie czając kompletnie bazy i uznał (nie wiem na jakiej
podstawie), że wymagania są wysokie.


Wysokie w kontekście konfiguracji minimalnej - co zostało podkreślone zarówno we wprowadzeniu, jak i w rozwinięciu newsa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 10:54, Lordpilot napisał:

Ponoć jak ktoś ma komplet dodatków, to gra potrafi się ładować dobre 10-15 minut.
A oni w 4 nadal postawili na 32 bity... No to już są jaja :)

IMHO bardziej w dysk SSD. Ale dowodu póki co nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 04:19, Gumisiek2 napisał:

Nie w "piątce", w dodatku.

Skoro, jak czytałem w zapowiedziach, nawet nastolatki są teraz wzrostu dorosłych, to stawiam, że przeszkody ustawione już w fazie planowania są na tyle duże, że nie da się ich przeskoczyć. Tym bardziej, że do tej pory wszystkie dodatki do gier z serii wprowadzały jakieś nowości lub rozszerzały istniejące elementy, ale nigdy ich nie przebudowywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować