Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy zalecane wymagania sprzętowe The Sims 4. Wysokie!

31 postów w tym temacie

Ok 4 GB RAM ma odniesienie, lecz core i5? ;o zawsze mam troszkę bawią mnie te wymagania w nowych grach dziwnie zawyżane zawsze bez sensu. Jakaś nowa polityka? Zaczęło się od GTA IV i tak to leci ciągle do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Simsy w porównaniu z innymi grami muszą "pod maską" bardzo dużo zależności przeliczać więc dobry procek nie powinien dziwić. Natomiast grafika nie wiele różni się od Sims 3, a GPU wymaga silniejszego. Pewnie gówniana optymalizacja, albo Simsy będą się kalkulować na GPU :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 20:13, kalashnikov456 napisał:

/.../

Prosimy o usunięcie!

Ale nie cytujemy tych postów tylko je zgłaszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania to kpina? I5 =/= athlonowi ba nawet FX-owi, do tego GTX 650 redakcjo jest gorsza od GTX 460 więc czy takie wysokie to bym polemizował.

Piterparkouri Lajtowo ci śmignie na wysokich.

Piotreq14 Nie przesadzaj bo Simsów 3 aż tak drastycznie nie wzrosły (o ile w ogóle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 20:38, Tarasada napisał:

Te wymagania to kpina? I5 =/= athlonowi ba nawet FX-owi, do tego GTX 650 redakcjo jest
gorsza od GTX 460 więc czy takie wysokie to bym polemizował.



Umm... nikt nie pisał KTÓRY i5. A przypomnę, taki i5 750 bez OC Phenoma II wyprzedzał o ledwie 10-15% (i ok. 20-25% od Athlona II X4 650).
http://puu.sh/bama0/5cf9389254.png
Z kolei nieco niższe i5 (i5-6xx) z tamtej generacji miały tylko 2 fizyczne rdzenie. I jeśli gra wykorzystywałaby 4 to porównanie ich do Athlonów II X4 jest... bardzo trafne.

Zaś co do GTX650 wolniejszego od GTX460 - żebyś się nie zdziwił, te karty są w sobie w zasadzie równe w grach (nieco szybsza jest wersja 1GB):
http://puu.sh/bamla/bd359c4341.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 20:53, ziptofaf napisał:

Umm... nikt nie pisał KTÓRY i5. A przypomnę, taki i5 750 bez OC Phenoma II wyprzedzał

Kiedyś patrzyłem na takie stronki i się nimi sugerowałem ale od pewnego czasu przestałem gdyż dane mijają się z tym co w rzeczywistości jest na ekranie i co wskazuje fraps. Tak czy siak ja uważam ze jak na 2014 rok pisanie że wymagania takie są wysokie to czysty absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokie to one może będą dla tych co nie zmienili sprzętu od czasu Sims 3. Na mnie te wymaganie nie robią wrażenia, a są wręcz niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 21:23, Tarasada napisał:

Kiedyś patrzyłem na takie stronki i się nimi sugerowałem ale od pewnego czasu przestałem
gdyż dane mijają się z tym co w rzeczywistości jest na ekranie i co wskazuje fraps. Tak
czy siak ja uważam ze jak na 2014 rok pisanie że wymagania takie są wysokie to czysty
absurd.


Wiesz, jakkolwiek wiele stron może rzeczywiście fałszować wyniki o tyle tamten screenshot jest z pclaba:
http://pclab.pl/art50000.html
...Zdecydowanie nie zarzucałbym im niewiedzy czy niewłaściwej metody testowej a 34 przetestowane aplikacje to jednak dość dużo by było miarodajne. Ot, pierwsze Core i5 nie były AŻ tak dobre (czy może raczej - na pewno nie niepodkręcony i5 750, jego siłą było to że ze standardowych 2.66 GHz dało się wycisnąć 3.5 i wtedy rzeczywiście był bardzo mocny). Dopiero druga i trzecia generacja tych procesorów zjadła AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pójdzie. Z resztą co na takiej karcie nie pójdzie?...

Dnia 27.08.2014 o 20:22, kodi24 napisał:




^^ EA wie co robi - target ma być jak najszerszy, to i wymagania muszą być niskie. To pójdzie na każdym zlomie, a takowy przecież gości u wielu graczy pecetowych (wg. statystyk steam). Mnie tylko zastanawia jakie będzie zapotrzebowanie na ram ? W "trójce" loadingi były koszmarnie długie, a jak dokupiłem (dla żony :D) dodatek (tylko jeden), to wzrosły na tyle, że myślalem, że gra zawisła :). Ponoć jak ktoś ma komplet dodatków, to gra potrafi się ładować dobre 10-15 minut. A oni w 4 nadal postawili na 32 bity... No to już są jaja :)

ps. Widzę, że Eternal/Freak-man pod nowym kontem nadal się bawi, we wróżbitę jak, komu i co pójdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 10:54, Lordpilot napisał:

(...) A oni w 4 nadal postawili na 32 bity... No to już są
jaja :)


To jest właśnie beznadziejnie żałosna polityka nabijania kabzy w EA- odgrzewać na okrągło ten sam kod, bez specjalnych ulepszeń w zakresie optymalizacji, tanio i skutecznie.

Tak nawiasem mówiąc kiedy czytam http://ts4news.com/post/94541924952/89-features-missing-from-the-sims-4 to zastanawiam się co zostało z tych całych Simsów poza nazwą własną. Ja rozumiem politykę DLC, ale takie dzielenie materii to chyba gruba przesada;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować