Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja: jak działa Dragon Age: Keep?

14 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Zamiast wykorzystywać zapisane stany gry, gracze będą mogli określić za pomocą Dragon Age: Keep, jakie decyzje podjęli w poprzednich odsłonach serii - ograniczając się do najważniejszych lub analizując szczegółowo setki możliwości.

Przeczytaj cały tekst "Dragon Age: Inkwizycja: jak działa Dragon Age: Keep?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie dopiero teraz się o tym dowiaduje. Musiałem męczyć się 18h z crapowatym DAII żeby tylko moje poczytania z pierwszej części przeszły do III. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się tą aplikacją pobawię. Co do samej gry - zastanowię się nad kupnem dopiero wtedy, gdy sporo osób na forum będzie narzekało. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 21:43, Arcling napisał:

Nie będzie importu, Keep ma tutaj służyć w zastępstwie. To akurat nie jest informacja
nowa, bo już długi czas temu to ogłaszali.


Pffff, ja pamiętam że to miało być alternatywą (między innymi dla konsol), a nie jedynym wyjściem jeśli chce się mieć jakieś swoje decyzje. Na pewno będzie mi się chciało wybierać to wszystko, mam save i tam są moje wybory. Poza tym i tak pewnie ten edytor nie wyczaruje mi ani Hawke''a, ani Wardena jakim grałem i z lootem w jakim biegałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA Keep zapowiedziano ponad rok temu. To bardzo dobry pomysł. Miejmy nadzieje, że wykonanie również będzie solidne. Z tego co wiem to inspiracją do stworzenia tej aplikacji był podobny, fanowski projekt, który pozwalał odtworzyć tło wydarzeń z DAO przed premierą DAII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam tekst, ze nie bedzie w ogole, bo silnik DA3 jest nowy i sie nie da przeniesc wyborow. Moze malo kto juz to pamieta, ale zdarzaly bugi przy przenoszeniu "sejwa" z DA1 do DA2 typu tu npc zyje, a tam byl trupem, co wplywalo na wystepowanie pobocznych zadan. DA keep jest w becie i byl wyciek z screenami i mozna zobaczyc jak to wyglada.
Twarz nie wiem czy da sie w 100% odtworzyc, moze wybor z listy domyslnych jakis jest? A loot? standardowe rozwiazanie to utrata przedmiotow i reset przedmiotow, raczej Hawke ma swoj kanoniczny stroj, a straznik to niewiadoma, ale po X latach od podstawki raczej nowe ciuszki beda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja pamietam tekst, ze nie bedzie w ogole, bo silnik DA3 jest nowy i sie nie da przeniesc
> wyborow.

Co ma piernik do wiatraka?
Silnik nie ma nic wspólnego z przenoszeniem save.
Save to kompilacja odpowiednich liczb 1 lub 0 przy pewnych flagach.

Istnieje możliwość, że jakiś wybór którego nie uwzględnili w save będzie miał wpływ na fabułę, ale wątpię w to.
Tak czy tak zrobili gdzieś kaszanę i teraz kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 10:21, Kijkowaty napisał:

Co ma piernik do wiatraka?

To bioware/PR? takie informacje dawno temu przekazywalo o chociazby tutaj http://gexe.pl/dragon-age-3/newsy/7591,dragon-age-iii-inquisition-trzy-grafiki-koncepcyjne-i-nowe-informacje widac, a takie pytanie zadawali inni trzeźwomyslący

Dnia 29.08.2014 o 10:21, Kijkowaty napisał:

Tak czy tak zrobili gdzieś kaszanę i teraz kombinują.

juz raz przy da2 zrobili i chca uniknac powtorki, przyklad przenoszenia sejwow Da1 do 2, gdzie mieli mieli bugi pokazuje, ze chca sie zabezpieczyc, zreszta przez Keep nie musza szukac rozwiazania na przenoszenie sejwow miedzy roznymi sprzetami typu pc na konsole i miedzy konsolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pffff, ja pamiętam że to miało być alternatywą (między innymi dla konsol), a nie jedynym
> wyjściem jeśli chce się mieć jakieś swoje decyzje. Na pewno będzie mi się chciało wybierać
> to wszystko, mam save i tam są moje wybory. Poza tym i tak pewnie ten edytor nie wyczaruje
> mi ani Hawke''a, ani Wardena jakim grałem i z lootem w jakim biegałem.

O ile dobrze kojarzę, jeśli grało się z originem i postacie zostały importowane na serwery na tej zasadzie co osiągnięcia, to keep ściągnie te dane i pozwoli ci przejrzeć wszystkie decyzje z save''ów i ewentualnie je zmienić. Choć wciąż nad tym pracują.

Polecam filmik na yt, na którym jest pokazane jak to wszystko działa: http://youtu.be/3rNDZ0Ih3v0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 10:21, Kijkowaty napisał:

Silnik nie ma nic wspólnego z przenoszeniem save.

Sarinew się trochę pomylił, bo nie chodziło tu o to, że silnik unieżliwiał przeniesienie wyborów, a o problemy z przeniesieniem ustawień wyglądu Wardena i Hawke do DA:I. Nie byłoby to możliwe ze względu na nowy silnik, a save nie ma do tego informacji. Druga sprawa to zbugowane sejwy, gdzie błędnie oznaczało wybory (np. u mnie Zevran był martwy, a po imporcie do DA2 żył i pojawił się w pobocznych queście), więc Keep służy także temu aby stworzyć sobie stan gry zgodny z przejściem gracza.

Dnia 29.08.2014 o 10:21, Kijkowaty napisał:

Istnieje możliwość, że jakiś wybór którego nie uwzględnili w save będzie miał wpływ na
fabułę, ale wątpię w to.

Nie będzie, bo i tak nie dałoby się tego przenieść.

Oficjalnie już zademonstrowano Keep:
https://www.youtube.com/watch?v=3rNDZ0Ih3v0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie ma nic do rzeczy w przypadku importu save''a. Pomijając to, że plik może zawierać wygląd postaci, będzie posiadał także wybory w postaci flag. Jakby chcieli, to potrafiliby to zaimplementować w DA:I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem:P, ale "newsmeni" pisali "Zmiana silnika na Frostbite 2 nie pozwoli na bezpośredni import zapisanych stanów gry z DA2, ale BioWare zastanawia się, co zrobić, by nasze poprzednie wybory nie pozostały bez znaczenia w DA3: Inquisition. "
Jak widac zrzucaja wine na silnik, szczegolow nie podaja, a czy to Bio czy newsmeni podali skrotowo informacje nie sprawdze.
"miniBurza" juz byla w http://www.gram.pl/news/2012/10/21/dragon-age-inquisition-nowe-szczegoly-i-garsc-grafik-koncepcyjnych.shtml ze tego podwatku w tym temacie juz nie ruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować