Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Najważniejsze w grach...

71 postów w tym temacie

Zależy od gatunku. w cRPGi przygodówkach na pewno fabuła, ale już w strategiach znacznie większe znaczenie ma ilość dostępnych stron konfliktu, ich zróżnicowanie, ilość możliwych taktyk i strategii. Fabuly moze tu nie być (seria Total War nie ma fabuły, a nikt nie powie, że to gnioty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 16:23, Łowca Gier napisał:

Niezbyt dokładnie napisałem pytanie. Od nowa: Co jest najwazniejsze w Twoich ulubionych grach, co najbardziej cenisz?


Dla mnie grywalność ;)
Chodzi o to że nie mogę się od niej oderwać i niezależnie czy jest RTS, FPS czy scigawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 16:53, Łowca Gier napisał:

Proszę nie piszcie "grywalność", bo to takie podsumowanie części składowych. Grywalność tworzy klimat, muza, fabuła, grafika...


No ale to właśnie jest najważniejsze. Zresztą nie grałeś jeszcze w grę bez tych atrybutów a niesamowicie grywalną??? Arkanoid, Bluuby Volley, Prowadź pijaka do domu, Walnij pingwina bejsbolem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 16:59, Budo napisał:

No ale to właśnie jest najważniejsze. Zresztą nie grałeś jeszcze w grę bez tych atrybutów a niesamowicie
grywalną??? Arkanoid, Bluuby Volley, Prowadź pijaka do domu, Walnij pingwina bejsbolem itd.


Jest wiele rzeczy tworzących grywalność. W tych grach najwazniejszym składnikiem tworzącym grywalnośc jest pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 16:53, Łowca Gier napisał:

Proszę nie piszcie "grywalność", bo to takie podsumowanie części składowych. Grywalność tworzy klimat, muza, fabuła, grafika...


Nie prawda.
- Gra może mieć straszną grafikę, a mimo to być grywalna (odpalcie Settlers I, Mario ;)
- Gra może mieć denną fabułę, ale może być grywalana (FPSy)
- Gra może mieć straszną oprawę dzwiękową i być grywalna (wszstko co używa PC Speakera)
- Gra może nie mieć klimatu, ale być grywalana (ot choćby windowsowy Saper czy Pasjans - któż z Was nie odpalał jak już zupełnie nie było w co grać?)

Prawdą jest, że:
- Gra jest grywalna, gdy nie możesz oderwać się od kompa.
- Gra jest grywalna, gdy kładąc się spać błagasz Boga, aby sen przyszedł jak najszybciej, aby się móc jak najszybciej obudzić i znowu grać
- Najbardziej grywalną grą na świecie jest World of Warcraft ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. nie chodzi mi o to, że grywalność tworzą tylko te cechy. po prostu zadałem pytanie: Co jest najważniejsze w grach, i żebyscie nie pisali grywalnośc bo to zbyt ogólny termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 17:14, Łowca Gier napisał:

Źle mnie zrozumiałeś. nie chodzi mi o to, że grywalność tworzą tylko te cechy. po prostu zadałem pytanie: Co jest najważniejsze
w grach, i żebyscie nie pisali grywalnośc bo to zbyt ogólny termin


A właśnie, że nie jest zbyt ogólny!
Ja kocham np. Half-Life 2 za grafikę, Syberię I/II za wzruszającą fabułę, a WoW''a nie za grafikę (mimo, że nie narzekam), nie za muzyke (chociaż głosników nie wyłączam), a właśnie za grywalnośc, za tę kedną cechę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w grach liczy się głównie fabuła i tzw. klimat :) Bardzo rozbudowany wątek fabularny nie jest konieczny w FPS`ach. No oczywiście w innych grach liczy się także sam pomysł i jego wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>WoW''a nie za grafikę (mimo, że nie narzekam),

Dnia 30.10.2005 o 17:25, Ciechan napisał:

nie za muzyke (chociaż głosników nie wyłączam), a właśnie za grywalnośc, za tę kedną cechę...


Tu najważniejsza dla Ciebie jest forma gry (z ludźmi z calego świata, cRPG, questy) lub pomysł gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszy jest klimat. To znaczy otoczka gry. Jeśli gra na dobra, dobrze opowiedzianą fabułę okraszoną miłą dla ucha i odpowiednio dobraną muzykę to jest świetnie. Grafika dla mnie schodzi na plan dalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę wszystkie te cechy o których była mowa są ważne. Dla jednych mniej dla innych bardzej. Jako wieloletni fanatyk RPG-ów stawiam bezwzgłednie na fabułę i multi ale od czasów NWN liczy się dla mnie, i grafa i dźwięk. Dodajmy do tego zestawu klimat, podkrążone oczy i nie przespane noce a otrzymamy gre idealną. Grywalną, miodną czy jak ją tu nazwiemy ;) no ale to tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie, oprócz większości cech gier o których już wspomnieliście, bardzo ważne jest to aby gra nie była liniowa! w grach powinno być wiele możliwych dróg aby ją przejść, to jest bardzo ważne jeśli jakąś grę chce się przechodzić po kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt razy. uwielbiam gdy jakąś grę przechodzę po raz kolejny i za każdym razem odkrywam coraz to nowe rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak siadam do nowo kupionej gry to oczekuje przede wszystkim wielkiego bogatego świata pełnego różnych rzeczy. Mnostwo misji. Mnogośc taktyk przejścia gry. Rozbudowany system tworzenia i rozwijania postaci. Grafika oraz rózne czary zaklęcia, opcje syneregii ich. Doś prosty, funkcjonalny, rozbudowany system multi-player :)
Powyższe wymagania stawiam grom rpg :) Bo takie najbardziej lubie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą cechą gry wg. mnie jest jej "wciągalność" :D:D
Czyli ta cecha, dzieki ktorej zapomina sie o rzeczywistosci i o czasie :P
Niestety ta cecha jest od 01.09 również wadą :D (z wiadomych powodów :/)

P.S. Lubię sobie też popatrzeć na ładną graficzkę :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najważniejsza w grach jest fabuła i nieliniowość (raz przejść gre to za mało :P)
i najważniejsze jest to żeby gra wciągała żeby nie mozna się było oderwać. zapomnieć o świecie rzeczywistym i całkowicie zagłębić się w grze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować