Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Najważniejsze w grach...

71 postów w tym temacie

Najwazniejsze...

1. Fabuła - a''la BG
2. Muzyka - a''la CoD2 (te motywy kampani rosyjskiej, wgniataja w fotel)
3. Grafika przecietna, ale najbardziej cieszy gdy dopasowana do jak najszerszego grona graczy, i nie cofajaca sie w tyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 17:50, Łowca Gier napisał:

Tu najważniejsza dla Ciebie jest forma gry (z ludźmi z calego świata, cRPG, questy) lub pomysł gry.


Wrrr, a skąd Ty możesz wiedzieć co jest dla mnie najważniejsze? Napisałem, że grywalność i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grywalnosc, fabula - potem dobrze gdy grafika jest na poziomie (ale bez wodotryskow).
Dla mnie spelniaja to:
- wszystkie cRPG firmy Black Isle
- praktycznie kazda gra Blizzarda
- wiele amatorskich projektow wlasnie nadrabia w tej dziedzinie prezentujac za to srednia grafike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 09:05, Ciechan napisał:

Wrrr, a skąd
Ty możesz wiedzieć co jest dla mnie najważniejsze? Napisałem, że grywalność i kropka.


OK. Jeśli tak, to tak Ci napiszę Ciechan: wyobraź sobie, ze przychodzi facet do lekarza i mówi : jestem chory. Lekarz pyta: może powie pan coś dokładniej? Gościu: jestem chory. Doktor: Ale może coś dokładniej? Boli pana brzuch, wymiotuje pan, zęby bolą, głowa... Gościu: bzdury pan gada! Janka nie bolał brzuch, a chory był , Andrzeja nie bolały zeby, a chory był! Chory jestem i już!

Tak samo mi Ty napisałeś. Jak ja pisałem OGÓLNIE co tworzy grywalnośc, to Ty źle to zrozumiałeś. Pisałeś mi, że gra nie ma jednego elementu z mojego wyliczenia, a jest grywalna. Ja nie uważam, że gra musi miec wszystkie elementy z tego wyliczenia by być grywalna. Wystarczy jeden. Zauważ tez, że po moim wyliczeniu było "...", więc nie wymieniłem wszystkich elementów. Ale nie chce się kłócić bo moje wyliczenie nie było do końca zrozumiałe, Więc przepraszam Cię. Mam nadzieje, że się pogodzimy i zakończymy ten spór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, w każdej grze liczy się nastawienie do niej po odejściu od komputera - wtedy dopiero jestem w stanie powiedzieć, czy gra jest dobra, zła, czy znakomita. Jeśli po skończeniu grania wciąż mam ochotę przerwać inne czynności (choćby nie wiem jak ważne) i dalej grać bez względu na konsekwencje, to oznacza, że w tej grze "coś" jest. Takimi grami były na przykład hirołsy (wszystkie części, razem z IV), Fallouty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To coś" na które składa się pare czynników, grywalność, klimat.

W obecnych czasach większy nacisk kładzie się na rozwiąznia graficzne. Gry powinny być na podobnym lub lepszym poziomie graficznym jak konkurencyjne.
Nasuwa mi sie na myśl jedna gra, która była brzydsza niż wydane w podobnym okresie a mianowicie Arcanum.
Arcanum był wydany w 2001 a chociażby BG 2 wydany w 2000 jest od niego ładniejszy. Choć sam fakt iż Arcanum nie jest tak ładny wcale nie dyskredytuje jest gry i uważam, że jest ona wartościowa :-).

Inna kwestia to czas potrzebny na przejście gry. Z moich obserwacji wynika, że czas potrzebny na przejście nowych gier cRPG jest, krótszy i to dość znaczenie od starszych gier cRPG:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze w grach są dwie rzeczy: klimat i muzyka. Jeśli gra nie ma którejś z tych dwóch cech jest do bani. Potem długo, długo nic i dopiero jest grafika. Oczywiście ważne jest aby gra była doskonale wyważona ponieważ gra zbyt długa może się znudzić, a zbyt krótka może pozostawić niedosyt. Dlatego ważne jest, aby po skończeniu rozgrywki czuć spełnienie. Ważne są również wymagania sprzętowe, dobra gra powinna oferować świetną grafikę za niewielkie wymagania sprzętowe (dla mnie niewielkie tzn. PIV 2.6 512 RAM, karta 256 MB). Dopiero po spełnieniu tych kryteriów gre można uznać za dobra i wartą polecenia, natomiast hitem jest gra, dla której chęć ponowenego zagrania jest jak bumerang, zawsze wraca i nigdy się nie nudzi. Dla mnie taką grą jest: MAFIA: The City of Lost Haven, albo Battlefield II. Natomiast ze starszych pozycji: Dune II: Building a Dynasty, albo PREHISTORYK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sytuacji:
ZAWSZE - grywalność
Dla dysponujących słabym sprzętem - małe wymagania
W przygodówkach - fabuła i grafika
W RPG''ach - fabuła
A najlepiej żeby gra posiadała wszystkie te cechy (grywalność, małe wymagania, fabuła, grafika, muzyka itd.) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 15:12, fanfilmu.pl napisał:

Zależy od sytuacji:
ZAWSZE - grywalność
Dla dysponujących słabym sprzętem - małe wymagania
W przygodówkach - fabuła i grafika
W
RPG''ach - fabuła
A najlepiej żeby gra posiadała wszystkie te cechy (grywalność, małe wymagania, fabuła, grafika, muzyka
itd.) ;)



to wymień jakąś grę która spełnia wszystkie te wymagania :P

P.S. pisząc muzyka miałeś na mysli chyba ogólnie dźwięk? muzyka, głosy postaci, i odgłosy :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 15:32, UMC.Hugo napisał:

to wymień jakąś grę która spełnia wszystkie te wymagania :P


Tutaj niestety nie istnieje chyba gra, która miałaby (na chwilę dzisiejszą) bardzo dobrą grafikę i niskie wymagania sprzętowe, ale bez jednego z tych warunków mogę wymienić choćby ze starszych - StarCraft, a z nowszych - KotOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie najważniejsza jest fabuła(poza FPs :P), nieliniowość.CZyli takżeby gre można było przejść 3-4 razy albo żeby w trakcie gry niepojawialo sie cos takiego "ale to już było !".Achh..No i klimat.Nastepnie drugie cechy podrzędne, które umilaja grę to grafa i muza :).Dajmy na to dla porównanie Fallout 2 - grafika jak na dzisiaj została by wyśmiana...Ale jeśli wyszła by gra ze wspaniałą grafika...poprostu rewolucja !! Ale z beznajdziejnym klimatem, fabuła, gra która jest barzo liniowa...Najwazniejsze cechy w grze to fabuła, klimat i nieliniować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2005 o 15:32, UMC.Hugo napisał:

> A najlepiej żeby gra posiadała wszystkie te cechy (grywalność, małe
wymagania, fabuła, grafika, muzyka
> itd.) ;)

to wymień jakąś grę która spełnia wszystkie te wymagania :P


Morrowind chyba były najbliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 17:04, LordBrylant napisał:

Dlamnie najważniejsza jest fabuła(poza FPs :P), nieliniowość.CZyli takżeby gre można było przejść 3-4 razy albo żeby w trakcie
gry niepojawialo sie cos takiego "ale to już było !".Achh..No i klimat.Nastepnie drugie cechy podrzędne, które umilaja grę
to grafa i muza :).Dajmy na to dla porównanie Fallout 2 - grafika jak na dzisiaj została by wyśmiana...Ale jeśli wyszła
by gra ze wspaniałą grafika...poprostu rewolucja !! Ale z beznajdziejnym klimatem, fabuła, gra która jest barzo liniowa...Najwazniejsze
cechy w grze to fabuła, klimat i nieliniować :)

DLATEGO TORMENT JEST JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH GIER WG TWOICH CECH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w grze liczy się najbardziej grywalność... Nawet gdyby gra miała odstraszającą grafikę i tak przyciągnie rzeszę fanów. Aha, i przydaje się też oryginalność, coś co wyróżnia grę spośród "tłumu". Nie lubię gier, które są klonami różnych hitów. (Weźmy na przykład RTS-y. Większość z nich to po prostu kopie Age of Empires lub Star Crafta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2005 o 10:11, Łowca Gier napisał:

OK. Jeśli
tak, to tak Ci napiszę Ciechan: wyobraź sobie, ze przychodzi facet do lekarza i mówi : jestem chory. Lekarz pyta: może powie
pan coś dokładniej? Gościu: jestem chory. Doktor: Ale może coś dokładniej? Boli pana brzuch, wymiotuje pan, zęby bolą, głowa...
Gościu: bzdury pan gada! Janka nie bolał brzuch, a chory był , Andrzeja nie bolały zeby, a chory był! Chory jestem i już!


No i miał rację. Był chory - psychicznie ;)

>Ale nie chce się kłócić bo moje wyliczenie nie było do końca zrozumiałe, Więc przepraszam Cię. Mam nadzieje, że się pogodzimy i

Dnia 31.10.2005 o 10:11, Łowca Gier napisał:

zakończymy ten spór


No ja też uważam, że to głupi spór, więc już koniec tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2005 o 15:32, UMC.Hugo napisał:

to wymień jakąś grę która spełnia wszystkie te wymagania :P

P.S. pisząc
muzyka miałeś na mysli chyba ogólnie dźwięk? muzyka, głosy postaci, i odgłosy :|

nie ma takiej ;(
odgłosy oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+Klimat.
+Muzyka.
+Fabuła (przyznam bez bicia-nie jestem-tak BARDZO jak niektórzy-wymagający w stosunku do niej:D).

Gry w które gram muszą mieć w sobie TO COŚ, grafika nie jest najważniejsza... Po prostu taką swego rodzaju magię, która przykuwa mnie do monitora, i nie chce puścić! Weźmy na przykład MU Online (sic!). Do dziś tego nie rozumiem, serio! Grafika cienka, niemal nic z prawdziwego RPG, muzyki mało, głupota rozgrywki;)... A mimo coś mnie przy niej trzymało, i nie tylko ja to doświadczam... A może raczej-tak było przed pojawieniem się tej całej zgrai Cheaterów itd., wtedy naprawdę dostrzegało się głupotę gry, jej beznsens itp. Dziwna sprawa:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować