Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

New Nintendo 3DS - większa szybkość, większy ekran, dłuższy czas działania baterii

26 postów w tym temacie

Lepszy procesor w tej samej konsoli? To się może sprawdzić jedynie w grach od Nintendo, gdzie będą sobie mogli pozwolić na podciąganie grafiki dla jednej z wersji konsoli.
Ciekaw jestem, jak to wyjdzie w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 20:15, TheDoc napisał:

A wiadomo jaka będzie cena?


Według plotek i jakiś dziwnych przeliczeń, wychodziło, że tańsza niź nowy 3DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli konstrukcja konsoli prawie w ogóle się nie zmieniła ? Odgrzewany kotlet w nowej obudowie ? :) Zamiast ulepszyć grafikę, procesor (o wiele potężniejszy), dać większy i lepszy ekran a nie taki jakie mają budżetowe komórki. Ble. Nadal jest to przenośna zabawka a nie konsolka. Źle się Nina po raz drugi za to bierze. Poczekajcie miesiąc od premiery i znów będą sprzedawać po kosztach produkcji i wtedy będzie to biznes jak marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do tego N3DS. Może dlatego, że swojego 3DSa kupiłem rok temu. Z zakupem tej nowej konsoli poczekam do czasu ukazania się nowych Pokemonów, które będą exclusivem na N3DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 20:45, vegost napisał:

Czyli konstrukcja konsoli prawie w ogóle się nie zmieniła ? Odgrzewany kotlet w nowej
obudowie ? :) Zamiast ulepszyć grafikę, procesor (o wiele potężniejszy), dać większy
i lepszy ekran a nie taki jakie mają budżetowe komórki. Ble. Nadal jest to przenośna
zabawka a nie konsolka. Źle się Nina po raz drugi za to bierze. Poczekajcie miesiąc od
premiery i znów będą sprzedawać po kosztach produkcji i wtedy będzie to biznes jak marzenie
:)


Eeeee, ale przecież w N3DS będzie ulepszony procek i grafika, no i nie nazwałbym tego przenośną zabawką. Są gry? Są. Są dobre gry? Są. Więc typowa konsola. Nie liczy się grafika, ale jakość.

@Rizzan -----> IMHO dużo exclusivów na N3DS''a nie będzie. Po premierze tej konsoli nadal będzie olbrzymia (na pewno większa od posiadaczy N3DSa) baza graczy i gry nadal będą tworzone na 3DS''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Nintendo postanowiło w końcu wydać nową wersję 3DS, ale dodanie NEW do nazwy jest strasznie głupie. Co zrobią jak będą chcieli wydać kolejną wersję? Nazwą ją NEWER? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TheDoc
Po przeliczeniu wychodzi około 600 zł - 900 zł w zależności od wersji
@vegost
Może 3ds nie ma mega mocy obliczeniowej, ale gry swoją zawartością według mnie są świetne i nie potrzebują bajerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 22:07, KadwaO napisał:

@TheDoc
Po przeliczeniu wychodzi około 600 zł - 900 zł w zależności od wersji


Jesteś pewien? N3DS XL ma cenę w Japoni 18800 jenów co daje przy obecnym kursie ok 580 zł. Doliczając Polskie realia to pewnie wyjdzie ok 600-700 zł za wersję XL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jesteś pewien?
Pewien nie mogę być, ale przeliczałem z szacowanych cen konsolki w Ameryce. W tym przedziale są uwzględnione wydania wersji z grami i limitowanych.
Nowy 3ds nie zagości w Ameryce (i pewnie w Europie) w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 22:22, Rizzan napisał:

Jesteś pewien? N3DS XL ma cenę w Japoni 18800 jenów co daje przy obecnym kursie ok 580
zł. Doliczając Polskie realia to pewnie wyjdzie ok 600-700 zł za wersję XL.

Stary XL kosztuje w Japonii 18900 jenów, a w Polsce cena "sugerowana" oscyluje w okolicach 800-900 zł, więc z N3DSem będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakich exclusivach wy w ogóle piszecie w tych komentarzach? Przecież to nie jest nowa konsola, tylko zwykłe odświeżenie designu. Były jakieś exclusivy na DS Lite? Albo może na DSi (nie licząc chyba trzech gier wykorzystujących aparat)?

vegost, rozumiem, że narzekałeś też, gdy wyszło PS3 Slim i miało tę samą specyfikację sprzętową, co poprzedni model? Też nazywałeś je odgrzewanym kotletem w nowej obudowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:03, Lemonardo napisał:

O jakich exclusivach wy w ogóle piszecie w tych komentarzach? Przecież to nie jest nowa
konsola, tylko zwykłe odświeżenie designu. Były jakieś exclusivy na DS Lite? Albo może
na DSi (nie licząc chyba trzech gier wykorzystujących aparat)?

Xenoblade Chronicles wychodzi tylko na "new", bo stary procek nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:03, Lemonardo napisał:

O jakich exclusivach wy w ogóle piszecie w tych komentarzach?


That''s the joke. Powstaną gry tylko pod nową rewizję 3DSa. Nintendo jak widać do tej pory nie nauczyło się, by swoje konsole nazywać inaczej niż poprzedników (lub chociaż stosować numerację), by klient wiedział, co będzie chodzić na jego konsoli a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:17, Henrar napisał:

That''s the joke. Powstaną gry tylko pod nową rewizję 3DSa. Nintendo jak widać do tej
pory nie nauczyło się, by swoje konsole nazywać inaczej niż poprzedników (lub chociaż
stosować numerację), by klient wiedział, co będzie chodzić na jego konsoli a co nie.


Trzymam kciuki, ze pod naciskiem zmienią NEW na SUPER, w latach 90'' ta opcja się sprawdziła to i teraz dałaby radę. Poza tym, skoro ta wersja jest odrobinę tańsza, a lepsza to spokojnie mogą zaprzestać produkcję 3DSXL i wypuszczać na rynek jedynie n3DSXL. Właśnie w ten sam sposób postąpiło Apple z iPhonem 5 zastępując go iPhonem5c. Co do ekskluzywności gier odsyłam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=307&pid=5422
:)

Ciężko też mówić, że to ta sama konsola. Szczerze mówiąc to tak jakby 3DSa nazywać odgrzewanym koteletem w stosunku do DSi. To zupełnie nowa konsola z tym że ponownie ma ekran 3D co mnie pasuje, tym bardziej, że w końcu nie będzie trzeba nań patrzeć tylko pod jednym kątem, aby wszytko grało.

Do premiery jeszcze się może wiele zmienić tak jak to miało miejsce z WiiU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem exclusivów nie będzie. Why? Bo Big N już raz ten patent zrobiła z DS. DSi miał lepszy procek, był tańszy, miał e-shop, karmerę, etc. (za to wykastrowany z gier na gba, przez co pozostałem na DS Lite). Dzięki lepszej specyfikacji część gier na DSi miała lepszą grafikę. Dlatego sądząc po nazwie nowego 3DS''a podejrzewam że to będzie ten sam patent. Tańsze lepsze i z ładniejszą grafą, za to bez pozostawiania na lodzie użyszkodników zwykłego 3DS''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować