Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

12 dni z Xbox One - bilans żywota Xboksa One

18 postów w tym temacie

Myślę że większym strzałem w kolano niż prezentacja konsoli jako (multimedialnego centrum rozrywki) była próba wprowadzenia opłat za używki gier które były przypisane tylko do danej konsoli i żeby móc ją sprzedać kupujący musiał jeszcze Microsoft płacić. Jeszcze jak mniemam pożyczenie gry też miało być płatne. Po tej akcji od razu konsolkę Microsoftu skreśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że większym strzałem w kolano niż prezentacja konsoli jako (multimedialnego centrum
> rozrywki) była próba wprowadzenia opłat za używki gier które były przypisane tylko do
> danej konsoli i żeby móc ją sprzedać kupujący musiał jeszcze Microsoft płacić. Jeszcze
> jak mniemam pożyczenie gry też miało być płatne. Po tej akcji od razu konsolkę Microsoftu
> skreśliłem.

Niestety przez takich ludzi jak Ty ta konsola straciła jeden z największych atutów. Niedoinformowanie i jeszcze raz niedoinformowanie, hejt i wymuszenie zmian. Na Steamie wszyscy chwalą usługę Family Sharing, a jest ona strasznie upośledzona. Na Xboxie chociażby na jednej kopii gry mogłyby by grać 2 osoby na raz. Dla mnie byłby to wystarczający powód żeby przerzucić się z pudełek na cyfrówki. Rozumiem po części zarzuty odnośnie używek, ale czy na Steamie ktoś płacze, że nie może odsprzedać gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multimedialne centrum rozrywki w czym problem w ogóle.... To jest jak prucie się o to że ktoś nam sprzedaje nowy samochód z instalacją gazową. Jeżeli nie ma to wpływu na cenę to nie wiem o co problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Multimedialne centrum rozrywki w czym problem w ogóle.... To jest jak prucie się o to
> że ktoś nam sprzedaje nowy samochód z instalacją gazową. Jeżeli nie ma to wpływu na cenę
> to nie wiem o co problem...
To tak jakby ktoś sprzedawał Ci ciężarówkę jako samochód, gdy Ty szukałeś samochód terenowy i zachwalał jaka to ona nie jest pojemna i świetnie nadaje się do przewożenia towarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie byłby to wystarczający powód żeby przerzucić
> się z pudełek na cyfrówki.

Czyli Ty byś chciał płacić tyle samo kasy za grę bez pudełka i płyty? Co za kraj...

> Rozumiem po części zarzuty odnośnie używek, ale czy na Steamie
> ktoś płacze, że nie może odsprzedać gry ?

Tak, dlatego na PC gra się tylko w ostateczności (jeśli rzeczywiście jakiejś gry nie ma na konsoli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie XOne nie przekonuje, bardziej ciekawe powstają na PS4, które zamierzam kupić. Teraz jest bieda ale do listopada na pewno coś fajnego wyjdzie dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem po części zarzuty odnośnie używek, ale czy na Steamie
> ktoś płacze, że nie może odsprzedać gry ?

Tak, ja. M.in. dlatego przesiadam się na ps4. Przy dobrych wiatrach, po miesiącu od premiery udaje się kupić z allegro klucz na steama za 100zł. Super. Przechodzę grę w załóżmy 15h i nic nie mogę z nią zrobić. Za to na ps4, jeśli gra zajmuje 15h to przejdę ją pewnie w tydzień albo dwa. Zakładając, że kupiłem ją jako używaną i zaraz po przejściu ją sprzedam, stracę 5-10zł, a nie 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Family Sharing, a jest ona strasznie upośledzona. Na Xboxie chociażby na jednej kopii
> gry mogłyby by grać 2 osoby na raz. Dla mnie byłby to wystarczający powód żeby przerzucić
> się z pudełek na cyfrówki. Rozumiem po części zarzuty odnośnie używek, ale czy na Steamie
> ktoś płacze, że nie może odsprzedać gry ?

Bo na steamie gry masz za 5-10 euro (nigdy za grę na steamie nie dałem więcej) a nie za 50 euro. Nie widzisz różnicy? Ja nie kupuje żadnych cyfrowych wersji za kwotę gdzie mogę mieć grę w pudełku. Więc kolega wyżej ma dużo racji i to nie jest kwestia niedoinformowania, gry cyfrowe na konsoli mają masakryczne ceny i pewnie przy tym co proponował m. były by jeszcze wyższe.

Jak by gry cyfrowe na konsoli miały takie promocje jak steam to podpisuje się pod tym co chciał m. wprowadzić, ale tak nie ma. Nadal są to duże róznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi dumą nie jest jeźdzenie samochodem na gaz ;D wręcz ostrą żenadą która jest powodowana "biedą" w naszym kraju ;) w życiu bym samochodu na gaz nie przerobił a jak by mi ktoś chciał nowy sprzedać to bym po prostu wysmiał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:18, Lukasz915 napisał:

Rozumiem po części zarzuty odnośnie używek, ale czy na Steamie
ktoś płacze, że nie może odsprzedać gry ?


A co ty chcesz odsprzedawać, jak nawet gier na Steamie nie kupujesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że piszecie o tym czego M$ i tak nie wprowadził, chcieli wprowadzić ale jednak zobaczyli, że hajs będzie mniejszy i się opanowali więc nie taki Xbox zły jak go malują. Mam PS4 i mam XOne i jednak wole odpalić sobie Xboxa, więc coś w nim jednak jest (na razie różnic w grafice tak naprawdę nie widać, chyba że ktoś liczy piksel po pikselu), niestety przez opinie jaką sobie wyrobili w zeszłym roku i potraktowaniem naszego rynku nie będzie takiego sukcesu jak z X360. Ostatnio MS też poprawia nonstop swoją konsole poprzez aktualizacje a Sony stanęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Microsoftowi było tak ciężko:
a) wytłumaczyć to dokładnie konsumentowi a nie zmuszać go do szukania informacji na własną rękę
b) wrzucić family sharing do wersji cyfrowych gier, jednocześnie zostawiając edycje pudełkowe po staremu. Jeżeli stary system był taki dobry, cyfrówki obroniłyby się same.

I nie, nie można by było na Xboksie grać w jedną grę na raz w dwie osoby na różnych konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XO mam 10 miechów i jest w porządku, jakbym miał jeszcze raz coś kupować to też bym go wybrał ponownie, mam swój wiek i potrzebuję konsolę zarówno do gier jak i rozrywki.
PS4 nie ma u mnie szans, nie kupię czegoś co nie potrafi nawet odczytać zwykłego formatu audio-cd (a słucham dużo, tak jak i gram).
Wsparcie zewnętrznego dysku, a w drodze kolejne formaty jak avi, mkv czy mp3.
Co jak co ale skośni nie mają tak potężnego doświadczenia jak MS jeśli chodzi o update systemu, po za tym tu się słucha potrzeb graczy, a nie "może kiedyś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo z tym, że wcześniej miałem PS4 i bardzo się na niej zawiodłem właśnie ze strony software''owej, grafika i tak w sumie nie ma różnicy tak naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:18, Lukasz915 napisał:

Dla mnie byłby to wystarczający powód żeby przerzucić
się z pudełek na cyfrówki. Rozumiem po części zarzuty odnośnie używek, ale czy na Steamie
ktoś płacze, że nie może odsprzedać gry ?


Na rynku PC masz konkurencję, wiele sklepów wielu wydawców i wielu dystrybutorow. Na konsoli wszystko przechodzi przez ręce właściciela konsoli. Tak więc te pudełka to jedyny element który oddziela nas od pełnego monopolu. Zresztą wystarczy spojrzeć na ceny w sklepach konsolowych i na steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 10:26, Kafar napisał:

Uwierz mi dumą nie jest jeźdzenie samochodem na gaz ;D wręcz ostrą żenadą która jest
powodowana "biedą" w naszym kraju ;) w życiu bym samochodu na gaz nie przerobił a jak
by mi ktoś chciał nowy sprzedać to bym po prostu wysmiał ;)


Jesteś pewnie fanem Apple. Czemu płacić więcej skoro można mieć praktycznie to samo taniej? Porównanie w mojej opinii nietrafione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2014 o 12:23, Namaru napisał:

Jesteś pewnie fanem Apple. Czemu płacić więcej skoro można mieć praktycznie to samo taniej?
Porównanie w mojej opinii nietrafione.


Jestem fanem androida :''(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować