Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poznajcie Szczurnika z Śródziemie: Cień Mordoru

22 postów w tym temacie

Myślę że ta gra zostawi w tyle wszystkie tegoroczne premiery gier, wliczając w to przyszłoroczną premierę naszego Wiedźmina. Już osiągnęła wiele nagród, a zdobędzie prawdopodobnie jeszcze więcej. Scenka wspaniale zrealizowana w stylu Tomka Bagińskiego, a może i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że ta gra zostawi w tyle wszystkie tegoroczne premiery gier, wliczając w to przyszłoroczną
> premierę naszego Wiedźmina. Już osiągnęła wiele nagród, a zdobędzie prawdopodobnie jeszcze
> więcej.

Dobry żart. Nie twierdzę, że Śródziemie będzie złą grą - wręcz przeciwnie, uważam, że dostaniemy rewelacyjną grę akcji, wzbogaconą ciekawym Systemem Nemesis. Ale tutaj nie widać nic odkrywczego, oprócz SN. Ok, może z tegorocznymi premierami ma jakieś szanse, ale raczej małe- w końcu w tym roku wychodzą takie gry jak Destiny, Obcy: Izolacja, The Crew czy AC: Unity(który jest z tego samego gatunku), nie mówiąc o tych, które już wyszły - chociażby Dark Souls II.
A do Wiedźmina 3 tej grze raczej daleko - i mówię to bez fanbojstwa. Poza tym, te dwie gry to inne gatunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 12:21, zeebee napisał:

Już osiągnęła wiele nagród, a zdobędzie prawdopodobnie jeszcze
więcej. Scenka wspaniale zrealizowana w stylu Tomka Bagińskiego, a może i lepiej.

Ta, gra jeszcze nie wyszła, a już przyznano jej nagrody. Media o tematyce growej naprawdę często potrafią zaszkodzić generując dodatkowy, sztuczny hype tymi swoimi "nagrodami" i zapowiedziami, artykułami w stylu "why you should be excited for...". Nie należy się tym kierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 14:13, hellghaasst napisał:

Ale tutaj nie widać nic odkrywczego


Przepraszam, ale czy gramy jedynie w odkrywcze tytuły? Bo obawiam się, że tak naprawdę, to "odkrywczych" gier dostajemy może jedną, góra dwie w roku. I zwykle są to produkcje indie, wprowadzające prawdziwy powiew świeżość do świata gier. Natomiast przytłaczająca większość segmentu AAA opiera się na wykorzystywaniu znanych i sprawdzonych rozwiązań, jedynie w nowych "szatach".

Dnia 30.08.2014 o 14:13, hellghaasst napisał:

A do Wiedźmina 3 tej grze raczej daleko - i mówię to bez fanbojstwa.


Serio? Grałeś, że wiesz? I pod jakim względem jej daleko do Wiedźmina? Bo wiesz, to, o czym piszesz, jest kwestią bardzo subiektywną. Dla mnie osobiście żadna z gier z serii Wiedźmin nie była niczym szczególnym. Nie podobała mi się fabuła, nie podobało mi się rozwiązanie "zabili go i uciekł", nie podobały mi się modele postaci i tak dalej. Może zatem warto by było ostrożnie podchodzić do tego typu ocen? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z orkiem może się okazać bardzo fajną częścią rozrywki i... historii - tym bardziej że za fabułę odpowiada twórca opowieści z Red Dead Redemption.
Braknie mi tu tylko klimatu Władcy Pierścieni :( Może to przez te "Mordorowe" okolice...
Oby tylko gra nie była monotonna (patrz - WP : Wojna na Północy). Kto wie ? Może rzeczywiście szykuje nam się hit :) Hype na szczęście nie jest ogromny, więc rozczarowania pokroju Watch Dogs nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Współpraca z orkiem może się okazać bardzo fajną częścią rozrywki i... historii - tym
> bardziej że za fabułę odpowiada twórca opowieści z Red Dead Redemption.
> Braknie mi tu tylko klimatu Władcy Pierścieni :( Może to przez te "Mordorowe" okolice...
>
> Oby tylko gra nie była monotonna (patrz - WP : Wojna na Północy). Kto wie ? Może rzeczywiście
> szykuje nam się hit :) Hype na szczęście nie jest ogromny, więc rozczarowania pokroju
> Watch Dogs nie będzie...

Gram właśnie w Watch Dogs i jednak jest prze kozak. Rozczarowaliśmy się grafiką i optymalizacją, ale reszta jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 19:42, Scyzoryk17 napisał:

Hype na szczęście nie jest ogromny, więc rozczarowania pokroju
Watch Dogs nie będzie...

Widzę że gry na 8-8.5 są teraz uznawane jako rozczarowania .. No no robi się ciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 21:46, Morrdin napisał:

Widzę że gry na 8-8.5 są teraz uznawane jako rozczarowania .. No no robi się ciekawie
:D

Gdyby gry oceniane na 8-8.5 były uznawane jako słabe - wtedy robiłoby się ciekawie. WD nie jest moim zdaniem grą słabą, ale rozczarowującą - już tak. Tym bardziej że nikt sobie tych obietnic nie wyssał z palca, sami twórcy nakręcili tę otoczkę wokół gry, hype był ogromny ("pierwszy prawdziwy next-gen"). Miała być rewolucja, a dostaliśmy przyzwoitego sandboxa. W tym wypadku chyba mam prawo czuć rozczarowanie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po gameplayach było widać że będzie to bardzo dobry sandboks a te pojawiały się kilka miesięcy przed premierą a nie objawienie czy bóg wie co . A jeśli ktoś wierzy w 100% tego co twórcy mówią przed premierą to już nie moja wina ;p Ja dostałem dokładnie to czego oczekiwałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granica pomiędzy grą bardzo dobrą a ''Bóg wie co'' nie jest wcale taka wielka, więc nie dziw że oczekiwania nie zmalały po ujawnieniu gameplay''ów. Trudno ocenić grę na podstawie kilku filmików, dlatego też ludzie nadal wierzyli w rewolucje i nie mogli się doczekać aż sami zagrają...
Nie chodzi nawet o ''Bóg wie co'' - poziom dopracowania WD ma prawo rozczarować - o ile dobrze pamiętam premierę WD przesunięto o pół roku, by ''dać graczom jak najbardziej dopracowany produkt'', a tu proszę: w dniu premiery syf :( http://www.youtube.com/watch?v=idA9BEA4Hxs
Jak wyglądałaby ta gra, gdyby jednak nie dano tych 6 miesięcy na ''dopracowanie''... Jak tu nie czuć rozczarowania, gdy myślisz że twórcy poświęcają ostatnie momenty na szlify, oni zaś doprowadzają grę do stanu grywalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 23:26, Scyzoryk17 napisał:

Trudno ocenić grę na podstawie
kilku filmików, dlatego też ludzie nadal wierzyli w rewolucje i nie mogli się doczekać
aż sami zagrają...

Na neogafie przed premierą stawiali na to że średnia ocen będzie pomiędzy 75-85% . A średnia to 80% . Więc widać można z nich się dowiedzieć bardzo wiele

Dnia 30.08.2014 o 23:26, Scyzoryk17 napisał:

Jak wyglądałaby ta gra, gdyby jednak nie dano tych 6 miesięcy na ''dopracowanie''...
Jak tu nie czuć rozczarowania, gdy myślisz że twórcy poświęcają ostatnie momenty na szlify,
oni zaś doprowadzają grę do stanu grywalności...

Jak już mówiłem rozczarowanie mogą czuć chyba tylko Ci którzy naiwnie wierzyli że ta gra będzie taka jak twórcy określali ją na pierwszych prezentacjach . A tak nigdy nie jest . Jak ktoś śledził uważnie gameplay''e to dostał dokładnie to czego chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 23:38, Morrdin napisał:

Na neogafie przed premierą stawiali na to że średnia ocen będzie pomiędzy 75-85% . A
średnia to 80% . Więc widać można z nich się dowiedzieć bardzo wiele

Owszem, można się wiele dowiedzieć, zobaczyć jak prezentuje się gra, ale często to co najważniejsze w grze po prostu nie może zostać ujęte krótkim materiale wideo. Prezentowane są tylko fragmenty rozrywki, a każdy jest ciekaw jak będą one razem ''współpracować'' i pochłaniać gracza. Nie mówiąc już o fabule, sekretach miasta i efekcie ''jeszcze jednej misji''. To trzeba przeżyć na własnej skórze, by ocenić produkcję. Stąd właśnie te oczekiwania, których gameplaye nie zdusiły, a wręcz podsyciły. Trudno graczom omijać obojętnie zapowiedzi typu ''GTA od Ubisoftu'', WD było 2 najbardziej oczekiwaną grą 2014 roku ( po Wiedźminie 3) - tylu graczy nie zniechęciły gameplaye. Wielu jak widać miało oczekiwania wobec tej gry, wielu rozczarowało się grając, inni zaś już zwęszyli coś oglądając materiały z gry. Może masz racje - trzeba było nie wierzyć w obietnice. Tylko większość uwierzyła, czyż nie po to są zapowiedzi ?

Dnia 30.08.2014 o 23:38, Morrdin napisał:

Jak już mówiłem rozczarowanie mogą czuć chyba tylko Ci którzy naiwnie wierzyli że ta
gra będzie taka jak twórcy określali ją na pierwszych prezentacjach . A tak nigdy nie
jest . Jak ktoś śledził uważnie gameplay''e to dostał dokładnie to czego chciał

Chyba mam prawo oczekiwać, że gra będzie dopracowana skoro premiera przełożona zostaje o pół roku w związku z chęcią doszlifowania jej, czyż nie ? Rozumiem, że zawsze może coś umknąć, ale nie aż tyle absurdalnych wpadek ? :O
Wiadome było że WD raczej nie przebije GTA V, ale nawet jako słabszy konkurent tej serii gra po prostu chwilami zawodzi sama w sobie - zawodzi jak Watch Dogs, nie jako gra mająca być rewolucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 00:32, Scyzoryk17 napisał:

Chyba mam prawo oczekiwać, że gra będzie dopracowana skoro premiera przełożona zostaje
o pół roku w związku z chęcią doszlifowania jej, czyż nie ? Rozumiem, że zawsze może
coś umknąć, ale nie aż tyle absurdalnych wpadek ? :O
Wiadome było że WD raczej nie przebije GTA V, ale nawet jako słabszy konkurent tej serii
gra po prostu chwilami zawodzi sama w sobie - zawodzi jak Watch Dogs, nie jako gra mająca
być rewolucją.

Hm dziwne , dla mnie gra pod względem poziomu zmiata takie gry jak Sleeping Dogs czy Saints row , tak samo jak GTA IV . co do V się nie wypowiem bo nie grałem . Poza tym jak mówie , po gameplaych było widać to będzie dobra gra , nic ponadto . Ale jak ktoś patrzy po pierwszych prezentacjach a później twierdzi że zawód to nie moja wina ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować