Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejna gra z minionej generacji wybiera się na PS4 i X1

53 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Albo recenzenci szukają wtedy dziury w całym i takie Limbo dostaje wysoką notę za... no właśnie,
za co?

Zapewne za świetny klimat :)

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

@Morrdin - serio nie ma różnicy między 30 a 60fps? Kurczę, idę do okulisty a graczom
będę usuwał z gier opcję VSync.

Różnica jest, to oczywiste. Ale ponieważ mało kto ma możliwość porównania bezpośredniego, więc 30 fps po minucie grania jest tak samo komfortowe jak 60 fps. Gdyby w 30 fpsach nie dało się grać to raczej nie byłby to standard na konsolach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Praktycznie każdy tytuł startowy poprzedniej generacji zabija nudny benchmark Ryse, kompletne
dziadostwo Knack (metascore 54%? wow, ale dużo!), a Sunset? O nim mało wiemy więc trudno
wyrokować. Infamous na PS4 to też nie jest wybitna pozycja, Killzone: SF to jedynie grafika,
nawet zachwalany jak na razie Deep Down śmierdzi na kilometr testem silnika i przy okazji
zdarcia kasy z graczy. Ale wszystko się jeszcze okaże.


Zastanów się o czym chcesz dyskutować, pleciesz trzy po trzy. Najpierw piszesz, że "łeee spodziewałem się nowych marek a nie ma" (są, parę przykładów podano, a inne nowe IP już się smażą - odsyłam do Google), bo nowa marka niezależnie od jakości to "zawsze coś nowego na rynku", tylko żeby później ową jakość poddać w wątpliwość ("to też nie jest wybitna pozycja" - fantastyczna krytyka, można tak określić praktycznie wszystkie gry). Sequel, prequel czy port to zło wcielone, bo nie jest nową marką (wracamy do punktu wyjścia), a przecież nowa generacja powinna z miejsca oznaczać rewolucję w gamingu obejmującą każdą grę (vide "ja nic next-genowego w tych tytułach nie widzę").

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Masz rację, to ja wymyśliłem te nadzieje. Tylko ja i miliony graczy po choćby obejrzeniu
słynnego trailera Watch Dogs z E3 2012.


http://www.youtube.com/watch?v=mqnAbRpyqfI

Krytykuj marketing, łykaj wszystko jak młody pelikan (w sumie dotyczy to również wytworu twojej imaginacji pt. "1080p@60 fps" i innych bajek). Jak tu w ogóle brać cię na poważnie?

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Zapraszam w takim razie do statystyk graczy na stronie 3DMark.com - tam zobaczysz, co
to znaczy wydajność PS4/XONE. Steam to wylęgarnia indyków i zintegrowanych grafik Intela:
odsyłam do Steamowych statystyk :)


Tak, bo benchmarkowa strona daje o wiele lepsze wyobrażenie o ogóle graczy PC niż statystyki najpopularniejszej platformy, której wymaga praktycznie każda gra AAA.

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Serio bronisz tych kłamców? Przecież zaraz na drugi rok wyszła ulepszona wersja i przynajmniej
z mojego kręgu znajomych nikt nie miał problemów by grać w rozdzielczości niedostępnej
wtedy na konsolach. Skoro EA posiada takie dane to z jakiej paki wydali na PC Battlefielda
3, z którego do dziś widzę masę zachodnich filmików w niskich detalach? Sam czekałem
2 lata na zagranie. Ale fakt, gra wygląda obłędnie dlatego nie dziw się jak w nią zagrałem
na PS3 i zobaczyłem to, co pisałem wcześniej.


Tak, bo odbiorcy FIFY to ten sam target co odbiorcy Battlefield 3, a kłamcy EA wydali wersję na starym silniku żeby zrobić na złość pecetowcom. Co tam dane dostępne EA poprzez choćby Origin, twoi znajomi przecież grę odpalili.

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Dlatego konsolowcom wydaje się, że ich wspaniałe gry chodzą płynnie.


To raczej ty masz jakieś śmieszne wyobrażenie o graczach pecetowych, ale to normalne u Glorious Master Race. Muszę cię sprowadzić na ziemię - entuzjaści to margines. Po to na PC istnieją rozbudowane opcje graficzne, żeby grę skonfigurować pod posiadany sprzęt. Nie, (co najmniej) Full HD i 60/120 FPS to nie żaden "standard".

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Albo twórcy tego
nie chcą pokazać. A ząbki to już inna para kaloszy - na PC absolutny standard a na konsolach?


To samo co wyżej.

Dnia 04.09.2014 o 03:11, Agntx napisał:

Czyli my tu gadamy tylko po to by się pogrążać bądź ośmieszać?


"w zamian za to zamieścisz tu swoją fotkę z napisem "jestem burakiem?""
"Na pewno skończyłeś okres dojrzewania i ciągłego współzawodnictwa z kolegami?"

To tak apropos ośmieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie ściągę: jak nie chcesz się męczyć to przeczytaj końcówkę posta. Ale jeszcze postaram się tu zdawkowo odpisać.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Niewiele. A ile trójwymiarowych sandboksów wyszło na PSX? Nie porównujmy trójwymiarowej
gry z 1991 roku do trójwymiarowych z lat 1997-2000.

A czemu nie? Przecież przez te lata był tzw. postęp a były to czasy, gdy do PC średnio raz na rok wkładało się nową grafikę.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

c) Killzone od początku jako seria jechała na grafice.

Czyli chcesz powiedzieć, że ten absolutnie flagowy system seller jest tylko pokazówką możliwości Playstation? To po co sprzeczki co jest lepsze: Halo vs Killzone? Znów wszystko rozbija się o grafikę...

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Bo on nie jest skierowany do posiadaczy Note''a 3 tylko konkurencji/poprzednich Note''ów.

Oczywiście ty to wiesz. A kolejki pod salonami Apple tworzą się od kilku dni tylko dlatego, że zeszli się właściciele konkurencji i iPhone''ów 3GS.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

To samo tyczy się Xperii Z3.

Problem w tym, że od czasu pierwszej Zetki wmontowany jest tam choćby ten sam procesor a taktowanie poszło o całe 5% w górę. Postęp!

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Bo to prawda. TLoU jest dziełem wybitnym. A wydanie na PS4 to jedyne kompletne wydanie
ze wszystkimi DLC. Grałeś? Chyba nie. Ew. widziałeś na YT.

Nie grałem akurat w tę grę bo nie interesują mnie takie klimaty ale widziałem gameplaye i rozgrywka prezentuje się wyśmienicie. Remaster tymczasem absolutnie niczym się nie rózni od podstawki co pokazują liczne porównania na żywo.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

To jest wasza wina, że po raz kolejny daliście się nabrać Ubisoftowi.

Żeby nie było: ja mam grafikę w tej grze gdzieś. Kupiłem ją dla zabawy.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

I nie, Watch Dogs na pozątku nie był pokazywany na konsoli. Był pokazywany na PC.

Co nie przeszkadzało twórcom mówić, że tak samo będzie się gra prezentowała na PS4/XONE a graczom w to wierzyć. The Division i FarCry 4 już uległy degradacji detali po ostatniej prezentacji dla dziennikarzy gdy zniesiono embargo, przeczytałem o tym zdaje się na Gamespot.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Wersja na PS4 już była widocznie gorsza graficznie. I zanim wyskoczysz "hurrr duurr,
to wina konsol" - Watch Dogs już teraz wygląda o wiele lepiej na PC na najwyższych detalach
niż na PS4.

Nie musze wyskakiwać, bo nie będę pisał rzeczy oczywistych. To tylko ty chcesz żebym takie rzeczy udowadniał ale pytam sie: po co?

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Ty sobie w tej chwili chyba kpisz. 3D Mark to strona dla benchmarkowców i nie dziwnym
jest, że są tam ludzie z mocnym sprzętem. Problem w tym, że Steam to największy sklep
PCtowy a większość gier AAA na PC wymaga go do działania. Statystyki jak najbardziej
odpowiadają rzeczywistości. High-end się nie sprzedaje. Deal with it.

Wejdź proszę cię na tę stronę i nie gadaj głupot. 3D Mark jest obecnie na tyle skalowalny, że można nim nawet przetestować smartfona z jednym rdzeniem. Skończyły się czasy, że ten benchmark wyciskał soki skoro ja na swoim sprzęcie ze średniej półki w najcięższym teście mam około 30 klatek na sekundę:
http://www.3dmark.com/fs/2599933
Jeszcze raz: przejrzyj katalog najczęściej granych gier na Steam i złapiesz się za głowę jakie głupoty piszesz:
http://store.steampowered.com/stats/?l=polish
Szukaj tam gier current-genowych. Tylko weź lupę. Jak to napisałeś: deal with it. Poza tym jak ktoś chce w miarę grać to przecież nie na karcie zintegrowanej nadającej się do pasjansa. Kiedy ostatnio gadałeś z jakimś pecetowcem?

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Ah, ten zatrzymany postęp. Jakim cudem więc ci wielcy twórcy zamiast olać konsole i tworzyć
tylko i wyłącznie na PC, robili gry głównie pod konsole? Uwaga, bo tam się to sprzedaje.

Hmm... let me think. Bo na PC możesz mieć najnowszą grę w godzinę nie płacąc grosza?

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Jak się zadaje z fanbojami konsol i/lub zagina rzeczywistość pod własną tezę, to tak
jest ("anegdotal evidence", czyli żaden dowód, ale wiele się po tobie i tak nie spodziewałem).

Ale pamiętasz newsy o niewykorzystywanej mocy PS3? W przypadku XONE znów mamy to samo bo jak się oleje Kinect to jest boost 15% a do tego wyjdzie jeszcze DX12.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Znowu anegdotal evidence. I tak, bardziej wierzę EA niż GPCGMR.

Wierzę, bo wierzę, bronisz wciąż rzeczy z kosmosu a ja mam jeszcze coś udowadniać. Nice, jak to mówił Markus Fenix.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Inny target. FIFA to o wiele większa masówka niż kolejny Battlefield.

Nie wiem do końca czy się zgodzić bo BF na PC to flagowa produkcja.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Lol. Tak, tak. Problem w tym, że to on coś stworzył na te konsole (i wcześniejsze) i
jest autorem jednych z najlepszych FPSów i najbardziej zaawansowanych silników na rynku.

Trudno zaprzeczać i tego nie robię ale widać na jakim etapie się skończyło jego wizjonerstwo. Już idTech 4 był co najmniej średni w swoich czasach. Poza tym w czasach dinozaurów fpsy były novum i miał pole do popisu a teraz to standard.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Kim ty jesteś, by podważać jego opinię? No pochwal się tymi grami, które zrobiłeś i na
jakie platformy one wyszły :D

Przepraszam, idę do swojej norki :( Bo Carmack to przecież takie guru...

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

A co to ma do rzeczy? Przeczytaj sobie, co zrobił Carmack oraz jego kolejne wypowiedzi
nt. silników graficznych. Obejrzyj kody źródłowe gier id Software. Może znasz C/C++,
to zobaczysz, dlaczego jego kod jest taki dobry.

Myślisz, że nie wiem nic o Carmacku? Czym ty chcesz mnie niby zagiąć? Na swoje czasy był obeznany w swojej branży ale już po sukcesie Q3A spoczął na laurach a niedawno zwyczajnie się sprzedał.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Czyli widać, że nie widziałeś VR na oczy. Ośmieszaj się dalej. I tak, to jest next-gen.

Nie widziałem bo mam dosyć tych super rozwiązań. Oglądałem za to materiały wideo redaktorów z G-O-La testujących to na żywo a także czytałem liczne teksty w CDA. Podsumowując w skrócie: VR to ciekawostka za duże pieniądze, bo której zbiera na wymioty. I odnieś się do pozostałych wymienionych przeze mnie next-genów jak 3D, QHD czy sensorów ruchu bo nic nie piszesz o nich.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Btw. tak, PS4 jest next-genem.

Wierzę ci na słowo :P

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

To jest problem developerów PCtowych, że nie chce im się pod PC optymalizować a nie tego,
że poprzednie konsole były mocniejsze od PCtów.

Nie były sprzętowo mocniejsze ale programowo już tak, to raz. A dwa to wyobraź sobie co by było, gdyby gry na PC nie były downscalowane i gdyby były optymalizowane. Jako że czas dobrych exclusive''ów już się skończył to zwyczajnie nikt by konsoli nie kupił.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Żeby te posty miały jeszcze jakiś sens. Bo to, co piszesz to zlepek bzdur i "anegdotal
evidence" bez żadnych twardych dowodów.

Za to ty stosujesz takie twarde dowody jak przeciętny nastoletni penis gościa, który zobaczył Selenę Gomez. Ja nie jestem od argumentów, te czasy się skończyły. Zresztą patrz na koniec postu.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Ile osób na PC gra w 60FPSach a ile w 120FPSach, gdy twarda większość nie ma nawet monitora
FullHD? :D

Dawaj teraz ty jakieś dowody bo zaraz zarzucę ci invite na FB i pogadasz z moimi kumplami o ich specyfikacjach. Zapomniałem dodać, że obecnie każdy gracz PC gra np. w Watch Dogs na czarno-białym kinieskopie 15" 640x480. Ech...

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Na PC AA to standard? Kpisz? To pierwsza rzecz, jaką gracze wyłączają, bo prawdziwe AA
w postaci supersamplingu lub MSAA robią z kart wiórki.

Od zawsze stosowałem AA i nigdy wiórek nie miałem. Ba, na stareńkim GF8800/9800GT spokojnie mogłem włączyć wygładzanie w Crysis na wysokich detalach w 1280x1024@30fps. Nie wyobrażam sobie grania z aliasingiem na LCD i mało kto nie podziela mojego zdania. Widać na PC nie grałeś nigdy, zresztą znów odsyłam do końca posta.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Czyli traktuję to jako brak dowodów.

A ja traktuję to tak, że jak na razie to ty nic mi nie udowodniłeś a ja już parę rzeczy tak np. o newsach nowych gier czy o moich urządzeniach mobilnych.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Source, idTech 6, UE3/4, Frostbite, Anvil, wewnętrzne silniki GG/ND/343i/Remedy, CryEngine,
itp, itd. Zaiste, parę.

Wymieniłeś 5 najczęstszych silników a więc jest to parę według słownika polszczyzny. Wewnętrzne silniki są stosowane w ledwie trzech produkcjach na całą generację.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Czysty marketing. Wow.

Chciałeś się dowiedzieć o co chodzi w current-genach? To się dowiedziałeś.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Podajesz argumenty, nie podajesz dowodów. Potem sam się mieszasz w zeznaniach. Żeby dyskutować
trzeba mieć jakieś zdanie a nie naginać wszystko pod swoje pseudo-argumenty.

Chłopie, ale ja nawet nie próbuję pisać żadnych argumentów! Bo po co udowadniać coś, o czym każdy ogarnięty wie? Jesteś sfokusowany na jednej platformie to się nie dziw takiej jałowej dyskusji bo ja staram się być otwarty na resztę rzeczy, co pokazałem ci choćby przy okazji systemów mobilnych. Nie kupiłem tego dla zabawy czy nadmiaru kasy tylko dla wiedzy i obeznania.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

A wszystkie gry AAA pamiętasz? Pamięta się o dobrych indykach, np. Hotline Miami, Fez,
Journey czy Gone Home. Słabe/średnie są zapominane.

Problem w tym, że gros średnich czy słabych dostaje pozytywne komentarze za jedno rozwiązanie, które przyciąga na chwilę. A że w dzisiejszych czasach jest tyle gier to nawet recenzentom nie chce się przechodzić wszystkiego do końca (co przyznał nawet redaktor z CDA w zdaje się zeszłym roku).

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Jakby się okazało, że gra wyjdzie na PC, to pewnie byś się cieszył i mówił, że konsole tego nie pociągną.

Może przejrzyj moje posty na G-O-Lu i znajdź, gdzie piszę takie bzdury a potem pogadamy, ok? A mógłbym to robić choćby w przypadku konwersji Ryse, która już została zapowiedziana jako PC-killer (choć ja osobiście się tego nie boję bo co tam niby ma być takiego, żeby zagiąć średnie kompy jak mój? ale zobaczymy).

>> Coś jak z pierwszym Crysisem, który

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

i tak na konsole się pojawił i źle nie wyglądał (uwaga, uprzedzam, jak wrzucisz screen,
gdzie nie ma trawy w wersji konsolowej - to screen z bety, w finalnej jak najbardziej krzaczory są)

Niczego nie muszę udowadniać: jeśli grałeś na PC a potem na 360/PS3 to wiesz jak bardzo edycja na konsole odstawała graficznie. Zresztą na szczęście nie muszę być gołosłownym - Del z tv-gry ostatnio wrócił do tego tytułu i mówi na ten temat dobitnie.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Wycieczki osobiste. I jak mam cię traktować poważnie?

Tak, bo ty nie stosujesz wycieczek choćby wręcz wskazując mnie palcem jako kretyna czy cytując mnie.
Poza tym mam dziwne wrażenie, że opuściłeś pewne kwestie poruszone przeze mnie jak choćby moje mobilne urządzenia czy moja krytyka QHD lub 3D.

Dnia 04.09.2014 o 11:41, Henrar napisał:

Wiesz chociaż, co robi VSYNC?

Masz mnie, nie wiem! Kurczę, ciekawe po co z tej opcji korzystałem od 2003 roku czyli od momentu mojego pierwszego peceta? Gapa ze mnie :(

I teraz kwestia ostatnia: niestety ale dopiero teraz spojrzałem na twojego GSa z którego jasno wynika, za czym twardo stoisz. Sama lista gier nie napawa optymizmem, wpis o problemach z kompem śmierdzi osobą nie mającą (delikatnie mówiąc) pojęcia, co to myszka a konfiguracja laptopa jest daleko za tym, co obecnie można w tej klasie cenowej kupić stacjonarnie. I jak mam być w tej materii poważny? Ja przynajmniej staram się ogarnąć konkurencję, co widać choćby na moim podlinkowanym FB (niektóre wpisy są tam widoczne, obczaj) ale tobie ewidentnie skacze żyłka. Tak więc naprawdę nie ma sensu nic tu pisać bo to jak udowadniać wyższość sera białego nad żółtym - oba są serami, oba mają białko, oba są z mleka ale smakują każdemu inaczej. Problem w tym, że ja mam do czynienia codziennie z tymi dwoma serami a ty nie za bardzo. Plus jest taki, że lubisz LOST ;)
Tak więc z mojej strony to tyle a jak chcesz odpisać to na lenrok.trance@gmail.com bowiem tutaj praktycznie nie zaglądam o czym już wspominałem i mogę przegapić posta. To tyle z mojej strony.

@wolverine
"Gdyby w 30 fpsach nie dało się grać to raczej nie byłby to standard na konsolach"
Da się grać ale zauważ jak to wygląda? Dosłownie jak filmy, które są niewiele wolniejsze bo mają 25fps. O ile film wygląda ok o tyle taki NFS Rivals czy The Crew to porażka co zresztą widać po wrzawie w sieci gdy było ogłoszone ścięcie ich framerate''u. Tymczasem jak na konsolach jest ogłoszone 60fps to już zaczyna się otwieranie szampanów jak w przypadku Killzone, TLoU czy inFamous. Ba, przecież róznice techniczne to główny powód spin między XONE a PS4 więc coś tu jest na rzeczy, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

A czemu nie? Przecież przez te lata był tzw. postęp a były to czasy, gdy do PC średnio
raz na rok wkładało się nową grafikę.

Wiesz dlaczego?
Bo wtedy nie byliśmy nawet blisko barier fizycznych. Intel ma problem z 14nm, TSMC ma problem z wdrożeniem 20nm. Karty graficzne wtedy... Ile one brały? 20W prądu? Teraz pobierają 250-300W. Czym chcesz to chłodzić?

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Czyli chcesz powiedzieć, że ten absolutnie flagowy system seller jest tylko pokazówką
możliwości Playstation?

Od czasu KZ3 dokładnie tak jest.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

To po co sprzeczki co jest lepsze: Halo vs Killzone? Znów wszystko rozbija się o grafikę...

Od czasu KZ3 Halo jest lepsze. W momencie, gdy GG zachciało się CoD crowd seria mocno osłabła.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Oczywiście ty to wiesz. A kolejki pod salonami Apple tworzą się od kilku dni tylko dlatego,
że zeszli się właściciele konkurencji i iPhone''ów 3GS.

A co ma Apple do Samsunga? Besides, nowy iPhone to znacznie większy ekran niż 5S, prawdopodobnie NFC i parę innych nowości, których w iPhone''ach nie było (konkurencja to miała, ale to już inna sprawa). Poza tym, ludzie kupują to, na co mają ochotę. Jak ktoś ma Xperię Z2 i chce się przesiąść na Z3 mimo niewielkiego skoku - tobie nic do tego.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Problem w tym, że od czasu pierwszej Zetki wmontowany jest tam choćby ten sam procesor
a taktowanie poszło o całe 5% w górę. Postęp!

Pierwszej Zetki? Pierwsza Zetka miała tandetny ekran (jakościowo), słabą baterię, problem z flapem na mini-jacka. W Z1 to poprawili - poza ekranem, który został załatwiony przy okazji Z2. Co do samych bebechów - pierwsza Zetka ma Snapdragona S4 Pro o taktowaniu 1,5GHz. Z1 ma już Snapdragona 800 o taktowaniu tak +/- 2GHz. To nie jest ten sam układ.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Nie grałem akurat w tę grę bo nie interesują mnie takie klimaty ale widziałem gameplaye
i rozgrywka prezentuje się wyśmienicie. Remaster tymczasem absolutnie niczym się nie
rózni od podstawki co pokazują liczne porównania na żywo.

Gameplay''owo nie. Co do grafiki i działania gry - nie pleć bzdur, bo znowu pokazujesz swoją nie wiedzę.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Żeby nie było: ja mam grafikę w tej grze gdzieś. Kupiłem ją dla zabawy.

Jednocześnie co chwila płaczesz, jakie to nowe konsole są słabe, PCty mocne :D

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Co nie przeszkadzało twórcom mówić, że tak samo będzie się gra prezentowała na PS4/XONE
a graczom w to wierzyć. The Division i FarCry 4 już uległy degradacji detali po ostatniej
prezentacji dla dziennikarzy gdy zniesiono embargo, przeczytałem o tym zdaje się na Gamespot.

Źróóóódłaaaa. Bo ani w przypadku Division ani FC4 nie było jeszcze informacji o downgrade. A nawet jeśli - cóż, to Ubisoft. To nie pierwszy ich numer.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Nie musze wyskakiwać, bo nie będę pisał rzeczy oczywistych. To tylko ty chcesz żebym
takie rzeczy udowadniał ale pytam sie: po co?

Czyli nie masz dowodów.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Wejdź proszę cię na tę stronę i nie gadaj głupot. 3D Mark jest obecnie na tyle skalowalny,
że można nim nawet przetestować smartfona z jednym rdzeniem. Skończyły się czasy, że
ten benchmark wyciskał soki skoro ja na swoim sprzęcie ze średniej półki w najcięższym
teście mam około 30 klatek na sekundę:
http://www.3dmark.com/fs/2599933
Jeszcze raz: przejrzyj katalog najczęściej granych gier na Steam i złapiesz się za głowę
jakie głupoty piszesz:
http://store.steampowered.com/stats/?l=polish
Szukaj tam gier current-genowych. Tylko weź lupę. Jak to napisałeś: deal with it. Poza
tym jak ktoś chce w miarę grać to przecież nie na karcie zintegrowanej nadającej się
do pasjansa. Kiedy ostatnio gadałeś z jakimś pecetowcem?

Czyli nadal zaprzeczasz, że większość PCtów graczy jest po prostu słaba? LOL. Masz statystyki pod nosem. Najpopularniejsza gra na PC wśród core''owców to LoL, którego odpalisz na integrze Intela. Oto właśnie GPCGMR.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Hmm... let me think. Bo na PC możesz mieć najnowszą grę w godzinę nie płacąc grosza?

W takim razie nie dziwcie się, że jesteście równo zlewani przez wydawców. Wydaj 2000 złociszy na kartę graficzną i nie miej stówki na grę, bo przecież są takie drogie :D

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Ale pamiętasz newsy o niewykorzystywanej mocy PS3?

Widziałeś porównania pierwszego Resistance z trzecim? Widziałeś porównania GTA IV z V? Widziałeś porównania pierwszego Uncharted z Uncharted 2/3? Niewykorzystana moc jak najbardziej była.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

W przypadku XONE znów mamy to samo
bo jak się oleje Kinect to jest boost 15% a do tego wyjdzie jeszcze DX12.

Bo coś na pewno będzie. Nie będzie to skok niewiadomo jaki, ale będzie. Wiesz, co to optymalizacja?

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Wierzę, bo wierzę, bronisz wciąż rzeczy z kosmosu a ja mam jeszcze coś udowadniać. Nice,
jak to mówił Markus Fenix.

Zapieraj się dalej.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Nie wiem do końca czy się zgodzić bo BF na PC to flagowa produkcja.

Zobacz wyniki sprzedaży obu serii. BF to przy FIFIE popierdółka i zawsze nią pozostanie.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Trudno zaprzeczać i tego nie robię ale widać na jakim etapie się skończyło jego wizjonerstwo.
Już idTech 4 był co najmniej średni w swoich czasach. Poza tym w czasach dinozaurów fpsy
były novum i miał pole do popisu a teraz to standard.

idTech 4 w swoich czasach miał najlepsze oświetlenie w grach w porównaniu do konkurencji. W przypadku idTech 5 udało mu się zrobić silnik, któy na konsolach trzyma te 60FPS i wygląda miejscami lepiej od bezpośredniej konkurencji latającej w 30FPS.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Przepraszam, idę do swojej norki :( Bo Carmack to przecież takie guru...

Bo w tym przypadku najzwyczajniej w świecie jest.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Myślisz, że nie wiem nic o Carmacku? Czym ty chcesz mnie niby zagiąć? Na swoje czasy
był obeznany w swojej branży ale już po sukcesie Q3A spoczął na laurach a niedawno zwyczajnie
się sprzedał.

Ahhh, czyli jak ktoś przejdzie do innej firmy, by kontynuować swoją pasję, to się sprzedaje... Mhm.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Nie widziałem bo mam dosyć tych super rozwiązań. Oglądałem za to materiały wideo redaktorów
z G-O-La testujących to na żywo a także czytałem liczne teksty w CDA. Podsumowując w
skrócie: VR to ciekawostka za duże pieniądze, bo której zbiera na wymioty. I odnieś się
do pozostałych wymienionych przeze mnie next-genów jak 3D, QHD czy sensorów ruchu bo
nic nie piszesz o nich.

Lol, bazujesz na opinii innych, którzy testowali pierwszy PROTOTYP? Nie rozśmieszaj mnie i zobacz, co ludzie sądzą nt. Morpheus czy nowej wersji OR. Niebo a ziemia.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Nie były sprzętowo mocniejsze ale programowo już tak, to raz. A dwa to wyobraź sobie
co by było, gdyby gry na PC nie były downscalowane i gdyby były optymalizowane. Jako
że czas dobrych exclusive''ów już się skończył to zwyczajnie nikt by konsoli nie kupił.

I dlatego multiplatformy sprzedają się lepiej na konsolach niż na PC mimo rzekomego braku exclusive''ów....

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Za to ty stosujesz takie twarde dowody jak przeciętny nastoletni penis gościa, który
zobaczył Selenę Gomez. Ja nie jestem od argumentów, te czasy się skończyły. Zresztą patrz
na koniec postu.

To masz problem.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Dawaj teraz ty jakieś dowody bo zaraz zarzucę ci invite na FB i pogadasz z moimi kumplami
o ich specyfikacjach. Zapomniałem dodać, że obecnie każdy gracz PC gra np. w Watch Dogs
na czarno-białym kinieskopie 15" 640x480. Ech...

Odsyłam do największej PCtowej platformy do grania:
http://store.steampowered.com/hwsurvey/
I nie, twoi koledzy to nie żadna grupa, na której można robić badania tego, co mają PCtowcy w domach.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Od zawsze stosowałem AA i nigdy wiórek nie miałem. Ba, na stareńkim GF8800/9800GT spokojnie
mogłem włączyć wygładzanie w Crysis na wysokich detalach w 1280x1024@30fps. Nie wyobrażam
sobie grania z aliasingiem na LCD i mało kto nie podziela mojego zdania. Widać na PC
nie grałeś nigdy, zresztą znów odsyłam do końca posta.

Ahahah. HAHAHAH. O boziu, leżę i kwiczę.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

A ja traktuję to tak, że jak na razie to ty nic mi nie udowodniłeś a ja już parę rzeczy
tak np. o newsach nowych gier czy o moich urządzeniach mobilnych.

Tak, bo jak ja daję dowody, to ty twierdzisz, że się nie liczą. Naginasz fakty..

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Wewnętrzne silniki są stosowane w ledwie trzech produkcjach na całą generację.

Wystarczy.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Chłopie, ale ja nawet nie próbuję pisać żadnych argumentów! Bo po co udowadniać coś,
o czym każdy ogarnięty wie? Jesteś sfokusowany na jednej platformie to się nie dziw takiej
jałowej dyskusji bo ja staram się być otwarty na resztę rzeczy, co pokazałem ci choćby
przy okazji systemów mobilnych. Nie kupiłem tego dla zabawy czy nadmiaru kasy tylko dla
wiedzy i obeznania.

Każdy wie? Co wie? Że część PCtów jest mocniejsza od current-genów? To tak. Ale ty nadal się zapierasz, że większość graczy PCtowcych ma PCta mocniejszego od PS4, co jest śmieszne.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Niczego nie muszę udowadniać: jeśli grałeś na PC a potem na 360/PS3 to wiesz jak bardzo
edycja na konsole odstawała graficznie. Zresztą na szczęście nie muszę być gołosłownym
- Del z tv-gry ostatnio wrócił do tego tytułu i mówi na ten temat dobitnie.

Pierwszy Crysis był rzekomym przykładem, że Crysis nie jest w ogóle możliwy na konsolach. I co? I okazało się to wierutną bzdurą.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Tak, bo ty nie stosujesz wycieczek choćby wręcz wskazując mnie palcem jako kretyna czy
cytując mnie.

Obrażam cię przez cytowanie? Hahaha. To są twoje słowa, które kłócą się z tym, co piszesz. Nie pisz głupot, to nie będę wrzucał tych cytatów.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Poza tym mam dziwne wrażenie, że opuściłeś pewne kwestie poruszone przeze mnie jak choćby
moje mobilne urządzenia czy moja krytyka QHD lub 3D.

Pokazałeś - ok, fajnie. Co do krytyki systemów - nie rzuciłeś żadnym argumentem.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Masz mnie, nie wiem! Kurczę, ciekawe po co z tej opcji korzystałem od 2003 roku czyli
od momentu mojego pierwszego peceta? Gapa ze mnie :(

W takim razie do czego?

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

I teraz kwestia ostatnia: niestety ale dopiero teraz spojrzałem na twojego GSa z którego
jasno wynika, za czym twardo stoisz. Sama lista gier nie napawa optymizmem, wpis o problemach
z kompem śmierdzi osobą nie mającą (delikatnie mówiąc) pojęcia, co to myszka a konfiguracja
laptopa jest daleko za tym, co obecnie można w tej klasie cenowej kupić stacjonarnie.

Uwaga, uwaga, bo widzę, że kolejny się trafił. Często jeżdżę po kraju, więc dla mnie stacjonarka nie wchodzi w grę. Łapiesz? Chyba nie. Zostaje laptop, na którym można sobie spokojnie pograć i gdzieś zanieść. Dlaczego akurat ten a nie coś mocniejszego w podobnej cenie? Bo nie zamierzam nosić na uczelnię prawie pięciokilowego GT70. A lista gier nie była aktualizowana od dawien dawna.
Chcesz wiedzieć, w co teraz gram? W Far Cry 3. Na PS3. Dlaczego, mimo że mój laptop spokojnie go pociągnie? Bo wolę grać na konsoli (ekosystem, pad i brak problemów z dźwiękiem 5.1 na obecnym sprzęcie).
A twoim przypadku ewidentie widać, za tym ty stoisz. Na konsoli nie grasz. Większość konsolówek widziałeś na YT. Ja w przeciwieństwie do ciebie w PCtowe wersje gier grałem, Steama używam na co dzień, GoGa, Battle.netu i Origina też.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

I jak mam być w tej materii poważny? Ja przynajmniej staram się ogarnąć konkurencję,
co widać choćby na moim podlinkowanym FB (niektóre wpisy są tam widoczne, obczaj) ale
tobie ewidentnie skacze żyłka.

To tobie na razie skoczyła żyłka, jak zobaczyłeś zremasterowaną grę, która i tak do ciebie nie jest skierowana.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Tak więc naprawdę nie ma sensu nic tu pisać bo to jak
udowadniać wyższość sera białego nad żółtym - oba są serami, oba mają białko, oba są
z mleka ale smakują każdemu inaczej. Problem w tym, że ja mam do czynienia codziennie
z tymi dwoma serami a ty nie za bardzo.

To mało o mnie wiesz.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

Plus jest taki, że lubisz LOST ;)

To akurat mało powiedziane.

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

@wolverine
"Gdyby w 30 fpsach nie dało się grać to raczej nie byłby to standard na konsolach"
Da się grać ale zauważ jak to wygląda? Dosłownie jak filmy, które są niewiele wolniejsze
bo mają 25fps. O ile film wygląda ok o tyle taki NFS Rivals czy The Crew to porażka co
zresztą widać po wrzawie w sieci gdy było ogłoszone ścięcie ich framerate''u. Tymczasem
jak na konsolach jest ogłoszone 60fps to już zaczyna się otwieranie szampanów jak w przypadku
Killzone, TLoU czy inFamous. Ba, przecież róznice techniczne to główny powód spin między
XONE a PS4 więc coś tu jest na rzeczy, nie sądzisz?

Te dyskusje spowodowane są tym, że
a) ludzie wytykają marketing MSu, który twierdził, że nie ma mocniejszej konsoli od XBO
b) tym, że PS4 jest tańsze lub w podobnej cenie (gdyby pojawiły się GPU w podobnych do siebie cenach, ale jedna karta byłaby 40% wydajniejsza od drugiej, widziałbyś takie same dyskusje)
c) fanboje Sony chcą się odgryźć na fanbojach MSu za poprzednią generację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> I teraz kwestia ostatnia: niestety ale dopiero teraz spojrzałem na twojego GSa z którego

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

jasno wynika, za czym twardo stoisz.



^^ Ja dla odmiany spojrzałem na twojego GSa i... tak "jasno z niego wynika za czym twardo stoisz" :)

Sama lista gier nie napawa optymizmem,


^^ Lol - "przyganiał kocioł garnkowi" :) Mam henrara w znajomych na steam (mój nick taki sam jak tu: lordpilot) i na samym steam (tylko na steam - pomijam jego konsolowe konta) on ma sporo więcej gier niż ty oryginałów, którymi się chwalisz na gramsajcie :) Także zbastuj trochę z sucharami, którymi tu sypiesz...


wpis o problemach

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

z kompem śmierdzi osobą nie mającą (delikatnie mówiąc) pojęcia



^^ LOL :DDD Pisze to gość, który na swoim gramsajcie opisuje problemy z grzałą :DDD. Cóż tam widzimy - w ciągu dwóch lat padły ci dwie karty. Przykra sprawa... ale może po prostu nie masz pojęcia jak się z kompem obchodzić ? Skoro takie problemy ? Kupowanie "na pałę" drugi raz karty tej samej firmy, z którą wcześniej były problemy również "śmierdzi mi" ostrą niewiedzą albo niekompetencją ;-)


a konfiguracja

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

laptopa jest daleko za tym, co obecnie można w tej klasie cenowej kupić stacjonarnie.



^^ Potrafisz pojąć że cena nie jest jedynym wyznacznikiem ? Może on potrzebuje akurat sprzętu UWAGA (wybolduje ci to, żeby dotarło) MOBILNEGO
, a nie "pancernika Potiomkina" stojącego pod biurkiem ?


> I jak mam być w tej materii poważny?


^^ No specjalnie nie jesteś. Tak się podkładasz, że mnie już brzuch boli ze śmiechu :)


Ja przynajmniej staram się ogarnąć konkurencję,

Dnia 04.09.2014 o 15:06, Agntx napisał:

co widać choćby na moim podlinkowanym FB (niektóre wpisy są tam widoczne, obczaj) ale
tobie ewidentnie skacze żyłka. Tak więc naprawdę nie ma sensu nic tu pisać bo to jak
udowadniać wyższość sera białego nad żółtym - oba są serami, oba mają białko, oba są
z mleka ale smakują każdemu inaczej. Problem w tym, że ja mam do czynienia codziennie
z tymi dwoma serami a ty nie za bardzo.


^^ Chyba raczej odwrotnie :) Samą ilością gier na steam już zmasakrował twoją kolekcję, a podał też nick na PSN (na gramsajcie), więc też to i owo można sprawdzić. No, ale masz szansę się zrehabilitować, podaj swój nickname na PSN czy tam xbox live, to się sprawdzi z "iloma serami codziennie masz do czynienia" ;-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

^^ Ja dla odmiany spojrzałem na twojego GSa i... tak "jasno z niego wynika za czym twardo
stoisz" :)

Problem w tym, że jedyną rzeczą aktualizowaną na moim GSie jest lista premierowych kupionych gier i nowej muzyki oraz informacje o mnie. Reszty nie ruszam, nawet tabeli rozgrywanych gier bo czasy działalności mojej na gram.pl przypadały na końcówkę 2007 roku bo po prostu ten wortal mi nie odpowiada.

Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

on ma sporo więcej gier niż ty oryginałów, którymi się chwalisz na gramsajcie :)

Nie chwalę się nimi bo to informacja bardziej dla mnie to po pierwsze. Po drugie nie wchodzę nawet do wątku o pokazywaniu kolekcji żeby w końcu zrobić fotę jednej gry, gdy tymczasem np. ściągnę sto innych. I na koniec nie przyszło ci do głowy, że to może być tylko drobna część mojej kolekcji? Bo ja wymieniłem tam tylko PREMIEROWE wydania. A jakbyś zobaczył kolekcję moich różnych pierdół w pokoju to byś zzieleniał.

Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

^^ LOL :DDD Pisze to gość, który na swoim gramsajcie opisuje problemy z grzałą :DDD.

To był wpis wklejony na siłę bo opublikowałem go na dobreprogramy.pl abym mógł tam głosować na inne wpisy ludzi więc wysmarowałem coś właściwie z tyłka.

Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

Cóż tam widzimy - w ciągu dwóch lat padły ci dwie karty. Przykra sprawa... ale może po
prostu nie masz pojęcia jak się z kompem obchodzić ?

Faktycznie trzeba nie umieć działać przy kompie żeby się karta spaliła. A te setki tysięcy RRoD''owanych pierwszych XBoxów to też, nie wiem, ludzie do wody wrzucali.

>> Kupowanie "na pałę" drugi raz karty tej samej firmy, z którą wcześniej były problemy również "śmierdzi

Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

mi" ostrą niewiedzą albo niekompetencją ;-)

Bo dosłownie za kilka miesięcy kupiłem komputer, który od pewnego czasu planowałem, aby móc grać bez problemów w next-geny.

Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

^^ Potrafisz pojąć że cena nie jest jedynym wyznacznikiem ? Może on potrzebuje akurat
sprzętu UWAGA (wybolduje ci to, żeby dotarło) MOBILNEGO
, a nie "pancernika Potiomkina" stojącego pod biurkiem?

Rozumiem, ale na laptopie grać się niestety za bardzo nie da. A jak ktoś mi porównuje Core i7 na stacjonarce z laptopowym odpowiednikiem, lub co gorsza chwali się prockiem AMD, to wyrazy współczucia (nie piszę tu o Henrarze!)

Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

^^ No specjalnie nie jesteś. Tak się podkładasz, że mnie już brzuch boli ze śmiechu :)

Za to ty błyszczysz jak psu jaja.

Dnia 04.09.2014 o 16:23, Lordpilot napisał:

podaj swój nickname na PSN czy tam xbox live, to się sprawdzi
z "iloma serami codziennie masz do czynienia" ;-)

Chciał gość link do newsa o tym, co się liczy w next-genach? Dostał. Chciał zdjęcia moich urządzeń? Dostał. Napisałem wtedy, że więcej przykładów dawać nie będę bo nie mam co udowadniać. Bo zamieszczenie głównego gamertaga (mam jeszcze z GfWL) raczej by nie dało mi korzyści a o tej całej dyskusji (z mojej strony) i opluwaniu mnie z waszej nic by nie wynikło. Mam być gorszy, że nie mam current-genowej konsoli? Weź przestań. Jak coś się na rynku zmieni to pomyślę. Na razie odpuszczam.

I nie broń go tylko dlatego, że sam jesteś graczem ściśle sfokusowanym na jedną słuszną i oczywistą platformę. Z mojej strony to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 13:52, Agntx napisał:

Rozumiem, ale na laptopie grać się niestety za bardzo nie da. A jak ktoś mi porównuje
Core i7 na stacjonarce z laptopowym odpowiednikiem, lub co gorsza chwali się prockiem
AMD, to wyrazy współczucia (nie piszę tu o Henrarze!)

Odniosę się tylko i wyłącznie do tej bzdury, bo nie chce mi się kontynuować dyskusji
a) mobilne Core i7 różnią się od desktopowych odpowiedników wyłącznie zegarami i/lub możliwością podkręcania (pomijam serię ULV). Mają 4 rdzenie, osiem wątków, feature-set jest dokładnie ten sam
b) na laptopie grać jak najbardziej się da i to w wymagające gry. Polecam zobaczyć, jakie bebechy mają w środku Clevo & rodzinka, Asusy serii ROG, MSI czy Alieny. Że nie są tak potężne jak desktopy gamingowe? To wiedzą wszyscy. Ale gamingowy laptop to maksymalnie 6kg wagi (i to tylko jak bierzemy Alienware m18 pod uwagę) a nie 12kg+. Jest znacznie mniejszy i łatwiejszy w transporcie. Słyszałeś o takim pojęciu jak mobilność?

Wciąż się nie pochwaliłeś konsolami ani kolekcją gier.

A mój Steam wygląda tak:
http://steamcommunity.com/id/henrar/games/
Raptr:
http://raptr.com/Henrar/games
Origin:
http://i.imgur.com/HSTeikd.jpg
Mam sypnąć jeszcze GOG i Battle.netem czy może wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego się wtrącasz w inną dyskusję i w ogóle bronicie się nawzajem (rzecz jasna tylko mnie opluwając) jeśli w tym momencie na poletku stricte PC jestem sam? Czujesz przez to jakąś satysfakcję seksualną czy co?

Dnia 05.09.2014 o 16:04, Henrar napisał:

a) mobilne Core i7 różnią się od desktopowych odpowiedników wyłącznie zegarami i/lub
możliwością podkręcania (pomijam serię ULV). Mają 4 rdzenie, osiem wątków, feature-set
jest dokładnie ten sam

Choćby ta strona mówi zupełnie coś innego.
Procki desktopowe: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-procesorow
Procki mobilne: http://laptopy.benchmark.pl/laptopy-procesory-ranking.html
Ba, strona 3DMark też kłamie tym, że oznacza najmocniejsze mobilne APU od AMD i średnie i5 jako segment "office" w stosunku do desktopowych odpowiedników.
Poza tym ja się nie odnosiłem tylko do różnic w wydajności - ja piszę o tym, że są niektóre Core i7 na laptopach, które są słabsze od zwykłych stacjonarnych Dual Core sprzed 8 lat ale to nie przeszkadza, by gość z i7 "M" chwalił się, że ma najmocniejszy procesor na rynku :P

Dnia 05.09.2014 o 16:04, Henrar napisał:

b) na laptopie grać jak najbardziej się da i to w wymagające gry. Polecam zobaczyć, jakie
bebechy mają w środku Clevo & rodzinka, Asusy serii ROG, MSI czy Alieny. Że nie są tak
potężne jak desktopy gamingowe? To wiedzą wszyscy.

Nie wiem, po co to piszesz. Oczywiście, że da się grać! Tylko jaki jest sens wydawać 7k na "podręczną" cegłę, której energia skończy się w 30 minut grania, do tego jeszcze na gładziku (jak się nie ma gdzie dać myszki na biwaku - a niestety mam kumpla, który do dziś gra na laptopie w fpsy... gładzikiem :/ ) i to jeszcze w takich sobie detalach, gdy tymczasem w domu podłączasz kompa do telewizora, bierzesz pada, odpalasz kino domowe i za cenę poniżej 3000zł grasz we wszystko na max detalach w 1080p@60fps.

Dnia 05.09.2014 o 16:04, Henrar napisał:

Słyszałeś o takim pojęciu jak mobilność?

Nie w przypadku grania w choćby Battlefielda z głośniczków laptopa. A takich ludzi jest maaaaaaaaa(...)aaasa.

Dnia 05.09.2014 o 16:04, Henrar napisał:

Wciąż się nie pochwaliłeś konsolami ani kolekcją gier.

Wskazałeś do udowodnienia newsa i systemy mobilne po których to dowodach nic już nie odpisałeś. Tymczasem teraz ja wysunę żądanie, że pokażę właściwego gamertaga (btw - banalnego do znalezienia, ale się nie starasz) gdy wykonasz najpierw jakąś rzecz ;)

Dnia 05.09.2014 o 16:04, Henrar napisał:

A mój Steam wygląda tak: Raptr: Origin:

Prosiłem, byś coś udowadniał tymi kolekcjami? Nie. Więc po co to robisz? Ale jak już sobie wszystko przejrzałem (choć konto Origin jest baaardzo podejrzane bo masz same blockbustery, malutko punktów i dodatkowo nie są te gry uwzględnione w statystykach, a sam UI po Angielsku więc...) to wziąłem lupę by znaleźć tam jakieś "next-geny" na PC i niestety ich nie widzę :( Dobra, to może chociaż na konsolach? Tu też pusto :( Więc po co gadamy w kółko o czymś, o czym (niby tylko ja?) nie masz ZIELONEGO pojęcia? Masz jakąś lepszą jakość na YouTube, że widzisz te wszystkie smaczki graficzne np. bardziej zieloną teksturę trawy w TLoU Remastered (bo nic tam innego nowego nie ma)?
Tak jak pisałem tamtym razem: ja nie przedstawiam argumentów bo to nie mój cel, a ty rzekomo tak choć nic takiego nie widzę. Ja kończę dyskusję, jak to zaznaczyłem na tamtej stronie a gdybyś chciał już pisać normalnie a nie pod publiczę, by twoi kumple się masturbowali, to śmiało skopiuj całość i uderzaj na lenrok.trance@gmail.com lub mojego FB.
Swoją drogą bardzo skromniutka ta kolekcja, porównując choćby z moimi premierówkami. A tak wyżej jakiś twój Wielki Obrońca pisał, że rzekomo tych gier masz miliony :D

@kodi24
Wiem, że bronisz swojego kumpla Lordpilota, ale to nie znaczy, że musisz pisać do mnie per "nieuku". Jakbym był twoim ojcem to bym ci zabrał te wszystkie gierki i byś piszczał o przebaczenie. Poza tym gdzie się odniosłeś jak boisz się nawet cokolwiek napisać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę bronić kolegów ojcze, oni świetnie radzą sobie beze mnie :-)
A pisać nic więcej nie muszę, bo napisano już tutaj wystarczająco dużo, ile jeszcze osób wg. ciebie powinno dołączyć się do obalania twoich wywodów? C''mon dude nie każdemu się chce, sugestia była do nich, nie do ciebie. Wkładanie czegoś komuś do łba na siłę równa się marnowaniu zasobów, równa się hiper-offtop;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

Nie wiem, dlaczego się wtrącasz w inną dyskusję i w ogóle bronicie się nawzajem (rzecz
jasna tylko mnie opluwając) jeśli w tym momencie na poletku stricte PC jestem sam? Czujesz
przez to jakąś satysfakcję seksualną czy co?

To raczej ty za punkt honoru uznaleś, że trzeba zdyskredytować konsole jako platformy do grania.

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

Choćby ta strona mówi zupełnie coś innego.
Procki desktopowe: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-procesorow
Procki mobilne: http://laptopy.benchmark.pl/laptopy-procesory-ranking.html
Ba, strona 3DMark też kłamie tym, że oznacza najmocniejsze mobilne APU od AMD i średnie
i5 jako segment "office" w stosunku do desktopowych odpowiedników.
Poza tym ja się nie odnosiłem tylko do różnic w wydajności - ja piszę o tym, że są niektóre
Core i7 na laptopach, które są słabsze od zwykłych stacjonarnych Dual Core sprzed 8 lat
ale to nie przeszkadza, by gość z i7 "M" chwalił się, że ma najmocniejszy procesor na
rynku :P

Nie wiem, w którym miejscu mobilne i7 jest słabsze od osmioletniego dwurdzeniowca
http://www.futuremark.com/hardware/cpu/Intel+Core+i7-4700MQ/review
Wydajność i5 4670.

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

Nie wiem, po co to piszesz. Oczywiście, że da się grać! Tylko jaki jest sens wydawać
7k na "podręczną" cegłę, której energia skończy się w 30 minut grania, do tego jeszcze
na gładziku (jak się nie ma gdzie dać myszki na biwaku - a niestety mam kumpla, który
do dziś gra na laptopie w fpsy... gładzikiem :/ ) i to jeszcze w takich sobie detalach,
gdy tymczasem w domu podłączasz kompa do telewizora, bierzesz pada, odpalasz kino domowe
i za cenę poniżej 3000zł grasz we wszystko na max detalach w 1080p@60fps.

Odpal na rym sprzęcie Crysisa 3 na maks w 60fps lub nowego Tomb Raidera.
A co do mobilności laptopa - widać, że tego nie pojmujesz. Jestem studentem, już widzę jak wracam do domu i biorę desktopa do domu lub na uczelnię. A jako że robię przy CUDA lub OpenCl to potrzebna mi mobilna wydajność.

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

> Słyszałeś o takim pojęciu jak mobilność?
Nie w przypadku grania w choćby Battlefielda z głośniczków laptopa. A takich ludzi jest
maaaaaaaaa(...)aaasa.

Polecam usłyszeć MSI GT70, ew. Kupić słuchawki.

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

Wskazałeś do udowodnienia newsa i systemy mobilne po których to dowodach nic już nie
odpisałeś. Tymczasem teraz ja wysunę żądanie, że pokażę właściwego gamertaga (btw - banalnego
do znalezienia, ale się nie starasz) gdy wykonasz najpierw jakąś rzecz ;)

Jeden news i to ma być, że w każdej grze zachwalają silnik? Kpisz?

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

Prosiłem, byś coś udowadniał tymi kolekcjami? Nie. Więc po co to robisz? Ale jak już
sobie wszystko przejrzałem (choć konto Origin jest baaardzo podejrzane bo masz same blockbustery,

Gry wrzuciłem, żebyś mi przestał chrzanić, że na PC nie gram. A że na Original są same blockbustery? Dziwi cie to? Tam mam gry od EA. Ile indyków wydali w ostatnim czasie?

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

malutko punktów i dodatkowo nie są te gry uwzględnione w statystykach,

Tylko Mass Effect 3 i Battlefield 3.

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

a sam UI po Angielsku więc...)

FYI ja każdy system i program mam po angielsku, nawet Windowsa. Taki kaprys..
to wziąłem lupę by znaleźć tam jakieś "next-geny" na PC i niestety ich nie widzę

Dnia 05.09.2014 o 19:18, Agntx napisał:

:( Dobra, to może chociaż na konsolach? Tu też pusto :( Więc po co gadamy w kółko o czymś,
o czym (niby tylko ja?) nie masz ZIELONEGO pojęcia? Masz jakąś lepszą jakość na YouTube,
że widzisz te wszystkie smaczki graficzne np. bardziej zieloną teksturę trawy w TLoU
Remastered (bo nic tam innego nowego nie ma)?
Tak jak pisałem tamtym razem: ja nie przedstawiam argumentów bo to nie mój cel, a ty
rzekomo tak choć nic takiego nie widzę. Ja kończę dyskusję, jak to zaznaczyłem na tamtej
stronie a gdybyś chciał już pisać normalnie a nie pod publiczę, by twoi kumple się masturbowali,
to śmiało skopiuj całość i uderzaj na lenrok.trance@gmail.com lub mojego FB.
Swoją drogą bardzo skromniutka ta kolekcja, porównując choćby z moimi premierówkami.
A tak wyżej jakiś twój Wielki Obrońca pisał, że rzekomo tych gier masz miliony :D

To pochwal się tymi premierówkami. Mam też sporo gier na gogu i na konsole, od psx począwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem: minął tydzień a ja wciąż nie otrzymałem maila aby kontynuować tą jałową dyskusję prywatnie. Tym samym potwierdzasz, że tylko chciałeś tu zaistnieć a i zapewne masz jakieś ogromne problemy z niedowartościowaniem. Cóż, nie moja sprawa. Może to ja się skompromitowałem (oczywiście według ciebie i twych zaślepionych kumpli) ale ostateczny wynik "batalii" jest jednoznaczny.

I jeszcze bonus:

Dnia 05.09.2014 o 21:45, Henrar napisał:

To raczej ty za punkt honoru uznaleś, że trzeba zdyskredytować konsole jako platformy do grania.

Ciekawe w jakim miejscu tak napisałem? Jedynie neguję current geny jako next-geny.

Dnia 05.09.2014 o 21:45, Henrar napisał:

Polecam usłyszeć MSI GT70, ew. Kupić słuchawki.

Tak, bo laptop i słuchawki zapewnią to co dedykowana karta dźwiękowa z DACem i np. konfiguracją 5.1 jak moje Logitechy Z-906.

Dnia 05.09.2014 o 21:45, Henrar napisał:

Jeden news i to ma być, że w każdej grze zachwalają silnik? Kpisz?

Chciałeś przykład dałem przykład.

Dnia 05.09.2014 o 21:45, Henrar napisał:

To pochwal się tymi premierówkami. Mam też sporo gier na gogu i na konsole, od psx począwszy.

Masz je na moim GSie. Co do twoich gier to bronisz current geny a tymczasem nie masz ani jednej gry z XONE/PS4. Przypadek? Zmykam z powrotem na GOLa do ludzi a nie do dziwaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować