Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Piętnaście lat z Tonym Hawkiem

21 postów w tym temacie

Thps2 forever the best. W dalszych częściach juz przesadzili ze wszystkim, jakieś łapanie się samochodów, jeżdżenia po molo itp. Dla mnie największą frajda były te zamknięte parki z ukrytymi przejściami. Znaleźć cos takiego, to było wooohooo. No i ta muzyczka, do dzisiaj p.o.d. z piosenka alive kojarzy misie tylko z ta gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przypominam sobie poszczególne czesci. 1 i 3 czesc maja jedna wade, ze da sie je przejsc w pol godziny. Ogolnie trojka imo to moja ulubiona czesc. Pare dni temu przeszłem czesc czwarta co chyba nigdy mi sie nie udalo. Wydawalo mi sie ze jest trudna a teraz zrobilem wszystkie zadanka ledwo sie meczac. I teraz smigam w THUG 2 i przyjemnie sie gra. Lubie ten klimat Jackassa w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tę serię. Część 2 i 3 są świetne, ale najlepiej bawiłem się w czwórce - na tyle, że to chyba jedna z moich ulubionych gier. Całość skończyłem ze trzy razy na 100%, a wiem, że jak tylko ponownie zainstaluję, to wszystko przejdę raz jeszcze. Długa, rozbudowana i posiadająca sporo trudniejszych zadań, miodzio.

Kolejne części w które grałem, czyli THUG 2 i American Wasteland, tu było już gorzej. Ten pierwszy był w miarę spoko, ukończyłem nawet z jakąś przyjemnością, chociaż do poprzedniczek nie miał doskoku. AW ukończyłem już tylko z powodu głodu - nowa gra z Tonym w tytule. Generalnie najsłabsza część serii z tych, w które grałem. Ograłem też tą nową wersję HD, w miarę przyjemnie, ale bez szału. Ciągle daleko do frajdy jakiej dostarczały 2,3 i 4. Mimo tego szkoda, że o nowych, pełnoprawnych grach z cyklu nic nie słychać.

Reszty części niestety nie miałem okazji ograć, ale na pewno to nadrobię po ponownym zakupie konsoli. Na pewno też obczaję Skate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra (THPS2) w której doceniłem soundtrack posklejany z normalnych kawałków
Bring The Noice, Guerilla Radio, No Cigar, Blood Brothers. Dobrze się przy tym jeździło.
Potem mimo, że Moaarr wszystkiego już się tak nie przykleiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko powiedzieć, że powstaje gra "On A Roll" o jeździe agresywnej na rolkach... kto wie, może będzie dla rolek tym, czym Tony Hawk Pro Skater dla deskorolkarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 18:00, XywkaToy napisał:

Seria która wydaje się konsolowa, a to właśnie na PC zyskała największą popularność chodzi
mi tu o świetną 2 i 3 część oraz 4.

Źródło poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, należy nadmienić, że THUG2 ma moda, który dodaje do niego mapy z poprzednich gier THUG1 i THPS4 (choć tylko w multiplayerze i free ride) a nazywa się on THUG PRO. Warto obczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 21:06, Henrar napisał:

> Seria która wydaje się konsolowa, a to właśnie na PC zyskała największą popularność
chodzi
> mi tu o świetną 2 i 3 część oraz 4.
Źródło poproszę.


Widać jesteś jeszcze młodym graczem konsolowym który nie pamięta starych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tej serii najbardziej utkwił mi w pamięci kawałek "Ace of Spades" Motorhead. Nie pomnę już czy było to w "2" czy "3" (tylko w te odsłony serii grałem). W ogóle soundtrack był mocny na tyle, że dzięki grze sięgnąłem po płyty kilku zespołów, po które wcześniej bym nie sięgnął ;-)

@Xywka Toy,

Naprawdę nie wiesz o co Henrarowi chodzi ? Pisanie, że ta seria najbardziej popularna była na PC, to (nazwę to delikatnie) spore nadużycie i zaklinanie rzeczywistości. Stąd nie dziwi jego prośba o źródło tych "rewelacji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że pierwsze gry z Tony Hawkiem były robione 14 lat temu głównie pod komputery, ba nawet genialna 2 część ukazała się tylko na PC. W ogóle w tamtym okresie chodziłem do podstawówki i nie przypominam sobię aby ktoś grał w tą grę na konsolach, nawet pamiętam jak grało się na jednym komputerze turniej w kilka osób bo taki tryb posiadała pierwszy częśći z tej serii.
A to, że późniejsze części były robione pod konsole to nie ma znaczenie ponieważ przez fanów i recenzentów były uważane za coraz to gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 11:18, XywkaToy napisał:

Może dlatego, że pierwsze gry z Tony Hawkiem były robione 14 lat temu głównie pod komputery,

Pierwsza cześć nie wyszła na PC. Na PS sprzedała się w pięciu milionach egzemplarzy.

Dnia 01.09.2014 o 11:18, XywkaToy napisał:

ba nawet genialna 2 część ukazała się tylko na PC.

To tytuł multiplatformowy: według wiki głównie na PS, reszta dostała porty.

Dnia 01.09.2014 o 11:18, XywkaToy napisał:

W ogóle w tamtym okresie chodziłem
do podstawówki i nie przypominam sobię aby ktoś grał w tą grę na konsolach

Źródło jak się patrzy. xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 11:18, XywkaToy napisał:

Może dlatego, że pierwsze gry z Tony Hawkiem były robione 14 lat temu głównie pod komputery

Idealny przykład - pierwszy THPS, która na PC się nie pojawiła.

Dnia 01.09.2014 o 11:18, XywkaToy napisał:

ba nawet genialna 2 część ukazała się tylko na PC.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Hawk%27s_Pro_Skater_2

Dnia 01.09.2014 o 11:18, XywkaToy napisał:

nie przypominam sobię aby ktoś grał w tą grę na konsolach

No popatrz, a ja pamiętam, bo graliśmy z kumplem i w dwójkę, i w trójkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 14:20, Masquamacus napisał:

Thps2 forever the best. W dalszych częściach juz przesadzili ze wszystkim, jakieś łapanie
się samochodów, jeżdżenia po molo itp. Dla mnie największą frajda były te zamknięte parki
z ukrytymi przejściami. Znaleźć cos takiego, to było wooohooo. No i ta muzyczka, do dzisiaj
p.o.d. z piosenka alive kojarzy misie tylko z ta gra :)


Alive nie było w żadnym Tonym.

@Naimad-PL
"Ta piosenka legenda w Tony Hawk Pro Skater 2 tylko takiej się słuchało: https://www.youtube.com/watch?v=GU6EHAGpSR4"

Wole oryginalną wersje która była w THPS 2: https://www.youtube.com/watch?v=y-NXLOwUgRg

A teraz troche wspominek:

THPS 2 - Obok Gothic-a jest/była to najczęściej przechodzona przeze mnie gra. Dosłownie przeszedłem ją ponad 100 razy. W pewnym momencie doszedłem do takiej perfekcji że każdą mapę z kampanii robiłem na 100% podczas jednego góra dwóch runu, a całą kampanie (pojedynczym zawodnikiem oczywiście) przechodziłem w mniej niż pół godziny.
THPS 3 - Do dziś pamiętam dzień w którym odbierałem moje kartonowe pudełeczko w Empiku przy rondzie de Gaulle’a (jeszcze wtedy bez palmy :D). Początkowo strasznie wkurzały mnie zmiany bo już nie byłem takim koksem jak w dwójkę no ale trening czyni mistrza i z czasem standardem stało się kończenie mapki mając kilka milionów punktów :D
THPS 4 - Dużo ludzi narzekało na zmienioną formułę ale mi się właśnie bardzo podobały te zmiany. Wprowadzenie otwartego świata (jak na tamte czasy otwartego) było super pomysłem i bardziej podobało mi się szukanie zadań na mapie niż od razu dostawanie całej listy.

Ogólnie wszystkie Pro Skater-y uważam za gry świetne. Niestety kolejne pokazały że można bardzo szybko zniszczyć markę.

THUG 2 - matko boska... nie lubię Jackass-owych klimatów. Chciałem pojeździć na desce a nie rzucać w ludzi pomidorami, podpalać kupy czy inne tego typu tandetne żarty (postać jeżdżąca na wózku inwalidzkim zamiast deski...). Bardzo ale to bardzo nie podobało mi się w jakim kierunku poszli twórcy.
THAW - trochę normalniejsze niż poprzednia część ale niestety też niczym ciekawym się nie charakteryzowała. Przechodziłem bardziej z sentymentu do poprzednich części.

THP8 - mimo rozczarowań spowodowanych ostatnimi dwoma częściami bardzo liczyłem na Project 8 jakież było moje rozczarowanie że nie wyszła na PC (jakoś nigdy nie było mi po drodze z konsolami) :( Mimo wszystko pograłem trochę u kolegi i wydawało mi się że to dobra część nie wiem dlaczego ma dosyć słabe oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować