Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Komu jest potrzebny New Nintendo 3DS?

19 postów w tym temacie

Do mnie na przykład skierowane, bo jeszcze nie mam 3DS-a, ale póki co cena odpycha. Za tę kwotę wolałem kupić już jakiś czas temu PS Vitę. Gdyby nie PS Plus, może bym później kupił, ale i tak byłoby to przed 3DS-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintendo powoli naprawia swoje błędy. Wydają sporo świetnych gier first-party na Wii U poprawiając sytuację stacjonarki (sam Mario Kart 8 i nadchodzące dlc do niego coraz bardziej zachęcają mnie do kupna konsoli) i teraz podobną rzecz robią z 3DSem. Poprawiają poprzednie błędy. Nowy dostaje c-sticka, szybszy procesor oraz lepsze kąty widzenia 3D, pola na których zwykły po prostu zawodzi. Widać, że wielkie N się stara a co z tego wyjdzie pokaże nam dopiero czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ds"Tutaj jestem zdecydowanie bardziej sceptyczny, szczególnie przed podaniem cen w dolarach i euro." Nie ma powodów do sceptycyzmu, bo o ile u nas tego nie ma (przynajmniej nie widziałem), to na Zachodzie istnieje wspaniałe trade-in. Żeby daleko nie szukać. W samym brytyjskim GAME oddając obecnego 3DSa dostanie się 60 funtów zniżki (przy premierowej cenie 170 nawet funtów jest to duża różnica), więc upgrade jest sprawą oczywistą tym bardziej, że nie kupujemy zupełnie nowej konsoli. Jest to wręcz sytuacja marzeń. Kupujemy nową, silniejszą konsolę i mamy już do niej całe mnóstwo gier do kupna/wypożyczenia/czy w swojej kolekcji.
Dla nowych osób? Lepsza grafa, śliczne case''y, bogata biblioteka gier, ulepszenia konsoli, dwie wersje do wyboru, cóż może stać na przeszkodzie? Cena? Wszystkie znaki na niebie wskazują, że cena będzie ciut niższa lub taka sama, hell yeah, co nie?
W 2015 powinni wyjść na prostą. Mocny line-up WiiU, 3DS drugi rok z rzędu szaleje i nie oddaje tronu mimo tego, że Ninny wyraźnie skupiło się na WiiU (i słusznie).

Póki co muszą albo zmienić nazwę z n3DS na super3DS albo/i przywalić konkurencji ostrą kampanią reklamową (zaznaczającą że jest to nowy silniejszy produkt) i zapewniać na każdym kroku, że właściciele obecnej wersji nie muszą się o nic martwić. Myślę, że sytuacja Xenoblade''a nie będzie regułą - na pewno nie w kwestii 3rd party -, bo nikt nie chce kosztów zwiększać. Spodziewam się update''ów do pobrania z eShopa i to byłoby najrozsądniejsze, więc win win win, a wybór konsoli pozostanie sprawą indywidualną. Zresztą już raz podzielili swój światek handheldów - DSi.

Najważniejsze by można było system wyeksportować na kompa, sprzedać 3DSa, kupić XL i przenieść wszystkie dane na n3DSa. Tak nam dopomóż Haruhi.

Kończąc, najważniejsze. Ceną nie ma się co martwić, bo widać wszystko po sytuacji w Japonii. Technologia idzie do przodu jednocześnie taniejąc. Do pełni szczęścia brakuje ulepszonego aparatu (swoją drogą, rozgryzł już ktoś te dodatkową kamerkę?). I proszę autora o nie wyśmiewanie się z osób, które nie ograły Xenoblade''a ;P Drogi po zbóju jest i ciężki do zdobycia :( szczęśliwie z n3DSem się to zmieni i w końcu położę łapy na tej grze.
Dajcie nam tylko jeszcze Ni no Kuni, Yokai Watch (które potwierdzono na 100%!), Lost in the Labyrinth, Dragon Quest VII, a i Captain Toad w spółce z Mario Makerem w wersji na 3DSa by nie zaszkodził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nadal nie widzę przesiadania się z 3ds lite na tą nową maszynkę. Problem pozostaje taki sam jak w poprzedniej wersji. Brak gier skierowanych do bardziej hardcorowych graczy jak to się mówi. Kolejne pokemony lub gierki fleshowe z japoni to już mnie nudzą. No i ciągle te jrpg albo slaszery. Chciałbym czegoś więcej a od 2 lat konsoli już nie wyjąłem z futerału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 09:22, Kafar napisał:

Jakoś nadal nie widzę przesiadania się z 3ds lite na tą nową maszynkę. Problem pozostaje
taki sam jak w poprzedniej wersji. Brak gier skierowanych do bardziej hardcorowych graczy
jak to się mówi. Kolejne pokemony lub gierki fleshowe z japoni to już mnie nudzą. No
i ciągle te jrpg albo slaszery. Chciałbym czegoś więcej a od 2 lat konsoli już nie wyjąłem
z futerału.



Skoro już podejmujesz temat "hardkora" to go wykorzystam ;)

Pora, aby ktoś zdefiniował "hardkor", bo jak dla mnie to jest to gracz, który lubi do perfekcji opanowywać różne gry, ktoś o nastawieniu arcade''owym. Natomiast to o co Ty prosisz, to po prostu gry 16+ RES:Revelations, Moon Chronicles, Monster Hunter, ZombiU czy Tekken.
Serio, sama nazwa "hardkor" wyraźnie mówi, że ktoś czemuś oddaje się bardziej niż inni. Jak dla mnie bardziej hardkorowym jest umiejętność wykonywania szeregu czynności z dokładnością co do pixela niż przejście Alana Wake, która to jest nazywana grądla hardkorów.

Zatem, jeśli szukasz gier wg. mojej definicji, to porządnie przejrzyj katalog eShopu i 3DSa.
Jeśli chcesz gier wg. tego co mi się wydaje, że chciałeś przekazać (Alan Wake, InFamous, Gears of war, RES, Bioshock, czyli zwykłe gry +16) to faktycznie, na tę chwilę wiele tego nie ma w ofercie Nintendo, ale w razie czego podaję spis gier w tym stylu ;) - kosztem wielu jeszcze lepszczych tytułów.

3DS
Fire Emblem: Awakening
Zero''s Escape: Virtue''s Last Reward
Luigi''s Mansion: Dark Moon
Bravely Default
Project X Zone
Resident Evil Revelations
Ghost Recon: Shadow Wars
Ketzal''s Corridors
Cave Story 3D
Super Street Fighter IV 3D Edition
Metal Gear Solid: Snake Eater 3D
Resident Evil: the Mercenaries 3D
Shin Megami Tensei: Devil Summoners: Soul Hackers
Shin Megami Tensei IV
Castlevania: Lords of Shadow: Mirror of Fate
Sweet Memories Blackjack hehe
Samurai Warriors
Ridge Racer
Steamworld Dig
Star Fox 64
Driver: Renegade

WiiU
Bayonetta 2*październik*
Call of Duty: Ghosts
Watch Dogs *grudzień*
Assassin''s Creed III
The Walking Dead: Survival Instinct
Assassin''s Creed IV Black Flag
Call of Duty: Black Ops II
Deus Ex Human Revolution: Director''s Cut
ZombiU
Resident Evil Revelations
Darksiders II
Ninja Gaiden 3 Razor''s Edge
Tom Clancy''s Splinter Cell Blacklist
Mass Effect 3 Wii U Special Edition
Injustice: Gods Among Us
Batman Arkham City: Armored Edition
Batman: Arkham Origins
Monster Hunter 3 Ultimate
Tekken Tag Tournament 2

I to tylko wybrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2014 o 11:49, Ichibanboshi-kun napisał:

Pora, aby ktoś zdefiniował "hardkor", bo jak dla mnie to jest to gracz, który lubi do
Serio, sama nazwa "hardkor" wyraźnie mówi, że ktoś czemuś oddaje się bardziej niż inni.
Jak dla mnie bardziej hardkorowym jest umiejętność wykonywania szeregu czynności z dokładnością


Ale po co mi to mówisz? PRzecież to wiem i dlatego określenia hardcore użyłem w cudzysłowiu bo dla mnie to określenie akurat nie oznacza nic jeżeli chodzi o gry, ale dla niektórych graczy jest ważne więc uzyłem gdyż nie wiem kto to będzie czytał.

Nie mam nic do nintendo mam prawie ich wszystkie konsole od czasów szarego gameboya (po za tymi ostatnimi ale DS Lite mam:) i po prostu po tylu latach wiem że Te gry do mnie nie trafiają już. Lubię Mario i bosko go wspominam ale już np. gry z tej serii mimo sympatii mnie nudzą :(

Z tych tytułów co wymieniłeś na DS to np. dla mnie żaden nie jest wart wyrzucenia powiedzmy tej 100 polskich złotych. (a wiadomo że te tytuły są droższe) ale nie oceniam ich jako syf. Z WiiU wszystkie chyba te gry mogę mieć na konsolach starej bądź obecnej generacji albo na PC. Ja jestem graczem PC ale uważam że powinno się mieć jak najwięcej platform do grania, natomiast musiałem wprowadzić kryteria i patrzeć na liczbę exclusivów.

Nintendo na razie nie ma ani jednego dla mnie ciekawego (i pewnie dla statystycznego gracza z europy tez nie) patrząc po wynikach sprzedaży konsol i gier w europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 13:05, Kafar napisał:

Ale po co mi to mówisz? PRzecież to wiem i dlatego określenia hardcore użyłem w cudzysłowiu
bo dla mnie to określenie akurat nie oznacza nic jeżeli chodzi o gry, ale dla niektórych
graczy jest ważne więc uzyłem gdyż nie wiem kto to będzie czytał.

To też specjalnie podkreśliłem, że wykorzystuję Twoją wypowiedź jako zaczątek do dyskusji :) jutro mam egzamin z językoznawstwa, więc był to idealny moment do rozpoczęcia takiej rozmowy :D

Dnia 02.09.2014 o 13:05, Kafar napisał:

Z tych tytułów co wymieniłeś na DS to np. dla mnie żaden nie jest wart wyrzucenia powiedzmy
tej 100 polskich złotych. (a wiadomo że te tytuły są droższe) ale nie oceniam ich jako
syf. Z WiiU wszystkie chyba te gry mogę mieć na konsolach starej bądź obecnej generacji
albo na PC. Ja jestem graczem PC ale uważam że powinno się mieć jak najwięcej platform
do grania, natomiast musiałem wprowadzić kryteria i patrzeć na liczbę exclusivów.

Szczęśliwie to się zmienia. Te ceny nie zawsze są aż tak przegięte. Sam RES jest do wyrwania za 70 złotych w dół, Street Fighter czy Ghost Reacon to znowu 40 zyli, itd. Szczególnie tymi się warto zainteresować Fire Emblem: Awakening Zero''s Escape: Virtue''s Last Reward, bo dostarczają bardzo wielu godzin, intensywnej gry, a których nie dostaniesz na PC.
W ogóle to też pisałem trochę pod to, że posiadasz 3DSa, bo tak napisałeś w pierwszym poście, a tu klops :D

Dnia 02.09.2014 o 13:05, Kafar napisał:

Nintendo na razie nie ma ani jednego dla mnie ciekawego (i pewnie dla statystycznego
gracza z europy tez nie) patrząc po wynikach sprzedaży konsol i gier w europie.

Czy ja wiem? Jak dla mnie to sobie radzi (szczególnie 3DS) bardzo dobrze skoro gry z 3DSa/WiiU potrafią wskoczyć do top3 w momencie gdy są jedynymi exami w obliczu gier multiplatformowych - WiiU się nie przejmuj, sprzedaż WiiU podskoczy dopiero od października ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal mam starego, kupionego w dniu premiery (czyli jakoś w marcu 2005 roku jeśli dobrze pamiętam) DSa, ale od lat go nie używam ... ciekawe czy dałoby się go sprzedać i kupić nowy model? xD
Pewnie raczej już takiego starocia nikt by nie chciał :P
No cóż, nawet całkiem byłbym zainteresowany najnowszym DSem, ale jednak na liście wydatków priorytet ma PS4, zatem raczej szybko w handhelda nie zainwestuję :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 15:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Szczęśliwie to się zmienia. Te ceny nie zawsze są aż tak przegięte. Sam RES jest do wyrwania
za 70 złotych w dół, Street Fighter czy Ghost Reacon to znowu 40 zyli, itd. Szczególnie
tymi się warto zainteresować Fire Emblem: Awakening Zero''s Escape: Virtue''s Last
Reward
, bo dostarczają bardzo wielu godzin, intensywnej gry, a których nie dostaniesz
na PC.


Ale dostane te tytuły na konsoli. Zeros Escape na Vicie mam, ogólnie średnie no ale tu nie dyskutujemy o gustach dotyczących gier bo niektórzy lubią czytać książkę natakim ekraniku ;P ja do czytania mam kindla ;P

Dnia 02.09.2014 o 15:07, Ichibanboshi-kun napisał:

W ogóle to też pisałem trochę pod to, że posiadasz 3DSa, bo tak napisałeś w pierwszym
poście, a tu klops :D


Tak, pomyliło mi się. Mam DS Lite.

Dnia 02.09.2014 o 15:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Czy ja wiem? Jak dla mnie to sobie radzi (szczególnie 3DS) bardzo dobrze skoro gry z
3DSa/WiiU potrafią wskoczyć do top3 w momencie gdy są jedynymi exami w obliczu gier multiplatformowych


Mało takich gier jest i w tej chwili takich nie pamiętam. Ostatnim tytułem który się dobrze rozchodził to wiadomo Mario Kart :P chyba że potem był jakiś mario jeszcze to pewnie i on. Oczywiście jest święta trójca Nintendo czyli Mario, Pokemony i Monster Huntery. Te dwa ostatnie w europie ciężko się rozchodzą, nadal są to duże liczby ale ogólnie nie ma szału. Ja tu raczej wsskazuje WiiU. DS odnosił sukcesy na początku, teraz to słabnie ale to jak z subskrypcją w WoWie.. stare, ludzie odchodzą, subskrybentów ubywa ale jednak nadal dużo osób tam jest. Tylko w obu przypadkach jest brak zawartości/znudzenie zawartością.

Widzisz wyżej kolejny przykład kogoś po za mną kto kupił kiedyś DS i się znudził/nie było w co grać ;) kto lubi pokemony to ok ale ja już się nagrałem na game boyu w pokemony ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co kupujac konsole nintendo -ktores Wii lub DS- to lepiej z nastawieniem by wybrac garstke tytulow, ktore zechce sie "wymasterowac" na przestrzeni wielu lat, bo nastawienie by zaliczyc gre jak najszybciej (moze) doprowadzic do rozczarowania konsola lub gra/grami?

> > Drogi po zbóju jest i ciężki do zdobycia
Ten problem jest chyba przy kazdej "uznanej" grze N. ? Np. Last story chyba tez jest ciezkie do zdobycia? Nie moga ich sprzedawac w eshopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 18:26, Sarinew napisał:

Czyli co kupujac konsole nintendo -ktores Wii lub DS- to lepiej z nastawieniem by wybrac
garstke tytulow, ktore zechce sie "wymasterowac" na przestrzeni wielu lat, bo nastawienie
by zaliczyc gre jak najszybciej (moze) doprowadzic do rozczarowania konsola lub gra/grami?

Gier jest cholernie dużo, więc można przechodzić tak szybko jak się da ;)

Dnia 02.09.2014 o 18:26, Sarinew napisał:

> > Drogi po zbóju jest i ciężki do zdobycia
Ten problem jest chyba przy kazdej "uznanej" grze N. ? Np. Last story chyba tez jest
ciezkie do zdobycia? Nie moga ich sprzedawac w eshopie?


No właśnie nie. Jest dziwna sprawa, bo ciężko zdobyć 3 tytuły z Wii.
- The Last Story,
- Pandora''s Tower,
- Xenoblade Chronicles.

Są one przez to drogie. Nie jestem pewien co do ilości wydanych egzemplarzy, ale jednym z problemów jest to, że mało kto chce się ich pozbyć z kolekcji. Na eShopie się nie pojawi dopóki nie będzie Wii Virtual Console. Za to wersja z 3DSa będzie pewnie od dnia premier dostępna na eShopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nowego 3ds''a jest taki że reklamowany jest jako po prostu nowy 3ds, a nie nowa konsolka. I to dodatkowo jest kolejny fail bo to oznacza że 3ds nie wytrzymał dłużej niż 3 lata. Średnio oczekuje się że konsolka powinna starczyć na 5-6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 18:40, Ichibanboshi-kun napisał:

Gier jest cholernie dużo, więc można przechodzić tak szybko jak się da ;)


To fajnie, ze duzo jest, ale ile w praktyce mozna "ograc" na tydzien/miesiac? Kazdy gra inaczej, ma mniej/wiecej czasu na granie i inne indywidualne zmienne. Ciezki zywot gracza;)

Troche szkoda, ze jest kilka gier ciezkie do zdobycia, bo to tez oslabia chetke zakupu glownego urzadzenia-konsoli, jezeli ktos uzna je za "osobiste must-have"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 19:33, Sarinew napisał:

To fajnie, ze duzo jest, ale ile w praktyce mozna "ograc" na tydzien/miesiac? Kazdy gra
inaczej, ma mniej/wiecej czasu na granie i inne indywidualne zmienne. Ciezki zywot gracza;)

Na ratunek idzie eShop. Nintendo stworzyło wygodne środowisko dla twórców neizależnych, którzy ze względu na swoje zasoby nie robią gier na XX godzin.

A i na Kirby Epic Yarn, Skyward Sword czy Ivy the Kiwi nie potrzebujesz 100 godzin :) Skyward Sword przeszedłem w chyba 47 kończąc jakieś 80+% zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 21:22, Ichibanboshi-kun napisał:

Na ratunek idzie eShop. Nintendo stworzyło wygodne środowisko dla twórców neizależnych,
którzy ze względu na swoje zasoby nie robią gier na XX godzin.

Czy ty w ogóle czytałeś co sami pisali ci twórcy niezależni o eShopie, a raczej ile muszą płacić nintendo żeby ich gry tam się znalazły i jak cholernie Nintendo wciska się do produkcji by na siłę wykorzystać ten ich tablet. Bo coś mi się nie wydaje. Druga sprawa nie robią gier na XX godzin weź ty się zastanów nim coś palniesz bo od twoich tekstów widać że realiów nie znasz za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, czy mi się wydaje czy ja napisałem "nie robią gier na XX godzin."? Shit albo wyedytowałem tekst albo Ty źle go przeczytałeś?
Najpierw sprawdź czy teksty, o których mówisz dotyczą Wii czy WiiU, a potem jeszcze wpisz sobie "Nintendo and Unity Engine" w google i poczytaj co i jak. Aha, warto też żebyś datę sprawdził i faktycznie obczaił jak Nintendo dało sobie spokój, z tym jak to uroczo nazwałeś, na siłę wykorzystywanym tabletem. BO O MÓJ BOŻE! Steamworld Dig, Mighty Switch Force czy Guacamele korzystają z pada, że ja pierdziu! Wtopili z tym gamepadem i chociaż ZombiU, W101 i Deus Ex pokazały jak dobrze go wykorzystać to wyraźnie stracili do tego zapał.
Masz rację że Nintendo ma wciąż głupie zasady (np. konieczność "posiadania przeszłości" czyli wydania gier już na czymś, ale szczęśliwie znieśli wyznacznik na bazie sprzedanych egzemplarzy) z tym że najgłupsze już zniesiono: limity wielkości przesłanych plików, konieczność posiadania biura,, minimalną cenę, a wtrynianie się w gry tyczyło się 1st i 2nd party.

Poza tym wrzuć na luz lub idź się wyszalej gdzieś nim zaczniesz pisać na forum, bo rzucasz się na każdego z kim piszesz i skończy się to tym, że każdy będzie miał Cię w rzyci. Jedziesz po ludziach i wyzywasz od fanbojów, a na każdego się rzucasz jakby Ci co zrobili, a co najgorsze zabraniasz - no tak NIE DOSŁOWNIE, bo pewnie tego też się czepisz lub ponownie nie przeczytasz uważnie - wyrażać opoinię na dany temat.

Z mojej strony koniec rozmowy jak nie zmienisz podejścia do rozmów, na forum piszę, bo lubię, a nie by użerać się z kimś i nerwy psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować