Zaloguj się, aby obserwować  
Michal_Mielcarek

Xbox One - spojrzenie redakcji gram.pl

22 postów w tym temacie

Cześć,

W związku z premierą Xboksa One w Polsce publikujemy megatekst o tej konsoli. Czekamy na Wasze opinie. To pierwszy tego typu materiał w naszym serwisie. Przygotowaliśmy do niego specjalny, nowoczesny layout, przystosowany również do urządzeń mobilnych.

Dajcie znać, co myślicie i jak widzielibyście takie artykuły w przyszłości.

http://www.gram.pl/xboxone/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pojawiają się dłuższe teksty. Tym razem o X1, ale mam nadzieję, że będą też o innych urządzeniach czy trendach. Osobiście lubie jak tekst jest równy i czytelny, a nie taki hmmm... rozstrzelany. Dlatego osobiście bym go wyjustował. Zmieniający się kolor belki w trakcie przewijania to z jednej strony dobry pomysł, z drugiej akurat w tym tekście zmiana koloru - jak dla mnie - była zbyt częsta. Ale ogólnie - good job.

A i jeszcze jedna uwaga: niepotrzebnie zmienia się tło pod tekstem np. w sekcji poświęconej grze. Dzięki temu niezbyt wygodnie się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kształt i rozmiary konsoli mówią jedno - ma być przede wszystkim funkcjonalna
Mowia jedno - ktos niezle popil w trakcie designu

To miała być nieinwazyjna skrzynka stawiana pod telewizorem i właśnie taki efekt udało się osiągnąć.
Nieinwazyjna skrzynka wielkosci Mercurego. Dobre.

Więcej miejsca wewnątrz konsoli oznacza więcej miejsca na przepływ powietrza
A po co? Wystarczy ukierunkowac strumien powietrza i wsio. Widzieliscie jak X-One wyglada w srodku? To wyglada jakby domorosly technik-specjalista wzial sprzet i pomyslal JAK WIELKI moze wstawic wentylator.

Dalej czytac nie zamierzam. Poczekam na kolejne takie artykuly. A nuz sie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że takie teksty nie będą pojawiały się częściej o innych konsolach czy też grach? Akurat premiera XBoxa One w Polsce to idealny moment, aby przedstawić konsolę bliżej wszystkim tym, którzy jeszcze konsoli nowej generacji nie kupili. Nie pamiętam jak wyglądało to wszystko w przypadku Playstation 4, ale chyba podobne teksty się pojawiały w innej formule. Tak czy inaczej - zawsze lepiej wiedzieć coś niż kupować w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku PS4 nic takiego nie było. Jedynym tekstem o konsoli była recenzja.

Co akurat mnie jakoś nie dziwi - Sony gramowi nie posmarowało, Microsoft tak. Dlatego Xbox One ma zielony banner u góry strony, artykułu z serii "12 dni z" a to wszystko w celu "przedstawienia sprzętu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie pamiętam po prostu czy było czy nie było w przypadku Sony, ale taki też jest biznes związany z grami. Nic nowego ani zaskakującego. Jeszcze gdyby mówiono dobrze o czymś, co jest tragiczne to wtedy można byłoby mieć jakieś wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 13:47, Muradin_07 napisał:

A skąd wiesz, że takie teksty nie będą pojawiały się częściej o innych konsolach czy
też grach?


A czy mi o Microsoft chodzi? Tak samo bym napisał, jakby to było Sony, EA, Ubisoft i inni. Dla mnie sama idea artykułów sponsorowanych jest nieetyczna. :)

Dnia 02.09.2014 o 13:47, Muradin_07 napisał:

Akurat premiera XBoxa One w Polsce to idealny moment, aby przedstawić konsolę
bliżej wszystkim tym, którzy jeszcze konsoli nowej generacji nie kupili. Nie pamiętam
jak wyglądało to wszystko w przypadku Playstation 4, ale chyba podobne teksty się pojawiały
w innej formule. Tak czy inaczej - zawsze lepiej wiedzieć coś niż kupować w ciemno.


Co jak co, ale nie wiem czy powinno brać się pod uwagę teksty, publikowane na stronie sklepu internetowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 14:20, Dandzialf napisał:

A czy mi o Microsoft chodzi? Tak samo bym napisał, jakby to było Sony, EA, Ubisoft i
inni. Dla mnie sama idea artykułów sponsorowanych jest nieetyczna. :)

Artykuły sponsorowane były zawsze w przestrzeni gier komputerowych od lat. Nic nowego, bo pojawiają się teksty recenzenckie i pojawiają się też te sponsorowane i te są oznaczane specjalnie. Nic w tym nieetycznego nie widzę dopóki na przykład w recenzji nie pojawia się wychwalanie produktu, który jest crapem i wszyscy dobrze o tym wiedzą.

Dnia 02.09.2014 o 14:20, Dandzialf napisał:

Co jak co, ale nie wiem czy powinno brać się pod uwagę teksty, publikowane na stronie
sklepu internetowego. :)

A to dziwne, że sklep internetowy chce zarobić? Tak jak napisałem wcześniej - teksty związane ze sklepem i te sponsorowane są oznaczane w specjalny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 14:20, Dandzialf napisał:

Dla mnie sama idea artykułów sponsorowanych jest nieetyczna. :)


Za to cholernie dochodowa, nie tylko sprzętu ale i gier - których noty są zawyżane, wbrew temu co sobą reprezentują. Co ciekawe nawet przy wolnym dostępie do informacji (setek recenzji) są ludzie którzy się na to łapią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 14:27, Muradin_07 napisał:

Nic w tym nieetycznego nie widzę dopóki na przykład w recenzji nie pojawia
się wychwalanie produktu, który jest crapem i wszyscy dobrze o tym wiedzą.


No właśnie. :D

Dnia 02.09.2014 o 14:27, Muradin_07 napisał:

A to dziwne, że sklep internetowy chce zarobić? Tak jak napisałem wcześniej - teksty
związane ze sklepem i te sponsorowane są oznaczane w specjalny sposób.


Oczywiście, że nie dziwne. Jak na pelikanach można zarabiać, to się to robi. Na tym jest zbudowana cała growa branża. :)


@Shinigami


Otóż to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 14:00, Henrar napisał:

W przypadku PS4 nic takiego nie było. Jedynym tekstem o konsoli była recenzja.

Jeśli się nie mylę, to wtedy był inny redaktor naczelny. Może wtedy nikt czegoś takiego nie wymyślił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 13:47, Muradin_07 napisał:

jak wyglądało to wszystko w przypadku Playstation 4, ale chyba podobne teksty się pojawiały
w innej formule. Tak czy inaczej - zawsze lepiej wiedzieć coś niż kupować w ciemno.


Bo m. musi za promocję płacić, Sony już nie za bardzo musi się promować. W życiu PS4 nie bło na gramie tak pchane z takimi bajerami jak xbox one. No ale może faktycznie ktoś chciał to z mocnym uderzeniem zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2014 o 14:20, Dandzialf napisał:

A czy mi o Microsoft chodzi? Tak samo bym napisał, jakby to było Sony, EA, Ubisoft i
inni. Dla mnie sama idea artykułów sponsorowanych jest nieetyczna. :)


Bo artykuły sponsorowane nigdy nie będą artykułami czy recenzjami obiektywnymi i to jest najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem co z nowym layoutem gram - nie przemawia do mnie projektowanie dla ślepców albo idiotów, którzy gubią się jeśli na stronie widać więcej niż 100 słów. W 720p nic nie widać, bo nawet jeden akapit na stronę nie wchodzi a żeby się do pierwszego dostać trzeba przescrollować 3 długości ekranu, a na tablecie z taką rozdziałką sprawdzałem. Przy 1080p i 24" monitorze wcale lepiej nie jest. I dopiero skalowanie poniżej 70% robi stronę akceptowalną i w miarę czytelną. Ale pierwsze wrażenie jest na tyle złe, że zagłębiać się w tekst o platformie, która w ogóle mnie nie interesuje nie mam zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 16:52, Michal_Mielcarek napisał:

W związku z premierą Xboksa One w Polsce publikujemy megatekst o tej konsoli.

Witam. Czy w zwiazku premiera New 3DSa tez planujecie taki tekst?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby artykuły sponsorowane były jako takie oznaczone. Fakt, biorąc pod uwagę layout można się łatwo domyśleć, ale mimo wszystko...

Swoją drogą, przezabawne jest to, że M. musi posmarować, żeby ktoś napisał coś pozytywnego o X1. Nie ma się co kryć, artykuł równie dobrze mógł mieć tytuł "Wymyślamy dlaczego warto mieć tą gorszą konsolę"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł mimo, że w połowie reklamowy to w dalszym ciągu fajnie i elegancko napisany.
Ja czekam na premierę X1, a mimo wszystko dowiedziałem się paru rzeczy tj oszczędzanie baterii pada przez kinecta czy zapamiętywnie kto jakiego pada w ręku trzymał. Dobre przy graniu w Raymana z drugą połówką (:

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2014 o 15:42, Kafar napisał:


Bo artykuły sponsorowane nigdy nie będą artykułami czy recenzjami obiektywnymi i to jest
najgorsze.


Dokładnie, dlatego przedostatni numer PSXExtreme był tak żenujący. Przecież, to pismo to jedna wielka reklama PS4, a redakcja nawet się z tym nie kryje, że jest sponsorowana przez Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować