Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fantastyczne premiery książkowe - co ciekawego wydano w sierpniu?

46 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Doskonale wiemy, że gracze bardzo często są też czytelnikami, zwłaszcza jeśli idzie o szeroko pojętą fantastykę. Postanowiliśmy wam nieco pomóc i opublikować ściągę z tego, co w ostatnim miesiącu się ukazało i co uznajemy za warte uwagi. Dorzuciliśmy też konkurs...

Przeczytaj cały tekst "Fantastyczne premiery książkowe - co ciekawego wydano w sierpniu?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie takie jakie napiszesz :)

Pamiętajcie tylko, że nie mają to być 300 stronicowe powieści, bo wtedy na wyniki trzeba byłoby dłuuugo czekać. Wygrani zostaną ogłoszeni w podsumowaniu września :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pan Szmidt chyba puszcza oko fanom Strugackich tytułem swojej książki ;)

Swoją drogą, bardzo fajny materiał. Pal licho, że to promocja - znalazłem dla siebie kilka nowych książek do przeczytania, z "Łatwo Być Bogiem" na czele. Więcej literatury na gramie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, pan Szmidt chyba puszcza oko fanom Strugackich tytułem swojej książki ;)
>
> Swoją drogą, bardzo fajny materiał. Pal licho, że to promocja - znalazłem dla siebie
> kilka nowych książek do przeczytania, z "Łatwo Być Bogiem" na czele. Więcej literatury
> na gramie!


Weź udział w konkursie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja obecnie siedze z ostatnim tomem trylogii Stark''a Jacka Campbell''a ("Krucjata Starka", wczesniej "Wojna Starka" i "Dowodztwo Starka"). Wiem, wiem, seria ma ponad dyche na karku, ale w PL ukazala sie doiero niedawno nakladem Fabryki Slow, chociaz przelozenie i wydanie trzech tomow zajelo jakies 2 lata. Nie wiem w sumie czemu, bo 6-cio tomowa "Zaginiona Flota", ktora ukazala sie po trylogi starka jest dostepna od dluzszego czasu :) W kazdym razie jak ktos lubi militarne SF, to trylogie Starka polecam. "Zaginiona Flote" w sumie tez, chociaz miejscami sie troche ciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 13:46, EddekFZ napisał:

A ja obecnie siedze z ostatnim tomem trylogii Stark''a Jacka Campbell''a ("Krucjata Starka",
wczesniej "Wojna Starka" i "Dowodztwo Starka").


a wiesz kto tłumaczył Starka i Flotę? ;) R. Szmidt. Znam go z fejsa :D:D Naprawde w porządku gość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytał już ktoś może "Forta", "Bot" albo Ponurą Drużynę? Książki wydają się interesujące, ale wolałbym wpierw usłyszeć czyjąś opinię na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz kto tłumaczył Starka i Flotę? ;) R. Szmidt. Znam go z fejsa :D:D Naprawde w porządku
> gość ;)

Wiem, tluamczenie samo z siebie jest fajne i czyta sie przyjemnie, zastanawia mnie tylko dlaczego Flota byla tlumaczona niemal na biezaco, a Stark dopiero po dekadzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 03:43, Kadaj napisał:

Ciekawe czy znajdę w sobie tyle motywacji by reanimować stary projekt i wziąć udział
w konkursie. ;p

Łap trochę odwagi ode mnie <odwaga> i działaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka (w tym jedno głupie, do wyboru):

1. Czy jest sens zakładać gramsajt tylko na czas konkursu? Ewentualnie trzymać go w oczekiwaniu na następne gramsajtowe konkursy.

2. Fantastyczne, czyli sci-fi, fantasy czy inny steampunk, czy też dowolność, byle nie obyczajowy dramat romantyczny? Pytam bo nie jestem pewien czy miecz&magia czy blastery&kosmici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Cecylio]

1. Możesz napisać Swoją pracę na świeżo założonym gramsajcie. Mam jednak nadzieję, że z czasem zachęcimy Cię do naskrobania tam czegoś więcej :)

PS: Coś nam się zdaje, że będzie trochę gramsajtowych konkursów ;)

2. W naszym "fantastycznym" zestawieniu są zarówno książki "kosmiczne" jak "Łatwo być bogiem" jak również, tak jak określiłeś, książki fantasy "miecz&magia", tak więc wybieraj w czym lepiej się czujesz :) Może być i steampunk - ważne, żeby nie był to nasz zwykły szary świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować