SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2007 o 22:50, Sith66 napisał:

Taki niesmaczny kawał:
Czym się różni duży Żyd od małego Żyda ?
Dużemu wystają nogi z pieca.


Jezu ... weźcie się z tymi dowcipasami ... :-?
Lepiej zapodajcie jakieś kawały o niemcach ... uwielbiam kawały o niemcach :-PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:53, Dann napisał:

Lepiej zapodajcie jakieś kawały o niemcach ... uwielbiam kawały o niemcach :-PP.


Proszę bardzo:
- Gdzie leżą Niemcy?
- Pod Stalingradem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie przyjęte:

II wojna światowa, 2 okopy - w jednym Niemcy a w drugim Polacy. Polacy siedzą, nudno im się zrobiło no to kombinują. Jakie jest popularne niemieckie imie? Może Hans. No to zaczynają wołać.
- Ej, Hans?
- Ja? - Niemiec wychyla się z okopu i dostaje kulkę.
Polacy próbują po raz drugi.
- Ej, Hans?
- Ja?
Bum. Kolejny Niemiec pada. Niemcy siadają, myślą - no to może my im też tak zrobimy? Jakie jest popularne polskie imie... może Zdzichu?
- Zdzichu, Zdzichu?
- Zdzicha nie ma, jest na przepustce... to ty Hans?
- Ja!
Bum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:53, Dann napisał:

> Taki niesmaczny kawał:
> Czym się różni duży Żyd od małego Żyda ?
> Dużemu wystają nogi z pieca.

Jezu ... weźcie się z tymi dowcipasami ... :-?
Lepiej zapodajcie jakieś kawały o niemcach ... uwielbiam kawały o niemcach :-PP.

Co złe ? Może jesteś semitą

Do modów - NIe powiedziałem że mam coś do semitów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta osoba już po raz drugi zagaduje do mnie przypadkiem na gg (ktoś kompletnie mi obcy). Dziś postanowiłem z nią trochę dłużej porozmawiać.

617xxx 20:34:27
elo
617xxx 20:34:39
jak tam Malwina uczy sie angola ??
Maciek 20:35:21
niee, Malwina przerzuca się na arabski
Maciek 20:35:37
bo to teraz podobno bardziej opłacalne wyjechać do arabii/kuwejtu niż do anglii
617xx 20:36:20
tak
617xxx 20:36:22
no moze:D
Maciek 20:36:51
Malwina także wzięła teraz korepetycje z wiedzy o ropie naftowej
Maciek 20:37:05
podobno teraz zanim się skończą złoża to to bardzo dochodowy interes
617xxx 20:39:46
no prosze
617xxx 20:39:58
rozumiem ze ty jej tych korkow udzielasz:D
Maciek 20:40:23
ha, proste, przeszedłem już w tym 2-miesięczne praktyki
Maciek 20:40:33
niedługo dadzą mi licencję nauczyciela
Maciek 20:40:47
a także możliwość bycia przewodnikiem po arabii
Maciek 20:40:57
muszę się tylko zaopatrzyć w ten turban w szachownicę
617xxx 20:41:37
no raczej:D
617xxx 20:41:47
kur*** znowu dostalam zly nr gg

chyba dobrze się wczułem w rolę, bo dopiero po 7 minutach rozowy się skapnęła że nie pisze do właściwej osoby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:31, Amistan napisał:

> Taa... a wiesz że współcześnie niektórzy Żydzi mówią że to nawet dobrze(!) że powstały
takie
> obozy, bo wyeliminowane ciemnotę? Inteligentniejsi już dawno uciekli, bo wiedzieli co
się święci.

Ciekaw jestem skąd masz takie informacje. Nie zdziwi mnie to jednak jeśli to nawet prawda.
Idioci są wszędzie, sami się wylęgają na przekleństwo ludzkości. A mówią że jak Bóg chce kogoś
pokarać to mu najpierw rozum odbiera.
Tym niemniej ci, którzy tak twierdzą nie są w niczym lepsi od tych, którzy zabijali w tych
obozach. I cóż z tego że Żydzi? To bynajmniej nie rozgrzesza i daje im racji.

> Ja odwiedziłem.I mimo to mnie śmieszą. Czy to znaczy że jestem rasistą?Albo że nie mam
szacunku
> dla ludzkiego życia?

Jeżeli tak jest rzeczywiście, to uważam że tak - nie masz według mnie szacunku dla ludzkiego
życia i tragedii w takim wymiarze. Albo nie starcza Ci wyobraźni lub intelektu aby choć część
z tego objąć rozumem.

> To zależy czy dana osoba jest tym urażona.To pierwsza rzecz. Druga rzecz to taka że na
polskim
> forum to raczej siedzą Polacy, nie Żydzi. To samo tyczy się innych obcokrajowców.

Ja się czuję urażony tymi żartami i to bardzo. I nie zależy to od narodowości, zresztą
tam ginęli nie tylko Żydzi, też Polacy i wielu innych, powinieneś to wiedzieć, zwłaszcza jeśli
tam - jak twierdzisz - byłeś.

> IMO w tym kawale nie ma żadnych treści propagujących nazizm, zbrodnie hitlerowskie, czy
też
> dyskryminacji na tle rasowym.

Ja dostrzegam te treści. Może niekoniecznie propagujące, ale przez ten tak zwany "humor" stawiają
na równi oprawców i ofiary poniżając tych ostatnich. Zresztą - gdyby np. Twoja siostra albo
matka została w okrutny sposób zgwałcona i zamordowana to chyba nie za bardzo śmieszyłyby Cię
kawały na ten temat?

do
> Novalis
Jeśli jest tak jak piszesz to współczuję Ci.
Jeśli nie dostrzegasz różnicy pomiędzy kawałami o mordowaniu ludzi w obozach koncentracyjnych
a kawałami o blondynkach to też Ci współczuję.

Tak się składa że w Oświęcimiu zginął mój pradziadek, Prababcia dała wszystką biżuterię by go przenieśli tam z pawiaka, takie kawały uważam nie są złe - pod warunkiem że wie się co w tamtych obozach się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz świat nie jest czarno-biały w polityce - w Izraelu ostatnio głośno o młodych Żydach którzy... obnoszą się z swastykami i uważają się za nazistów (nie żartuję) i to nie tylko wśród młodych imigrantów!

A w Polsce głośno o skandalicznym zachowywaniu wycieczek z Izraela - vide ostatni "Przekrój" i co na ten temat pisał!

Prawda jest też taka że podczas II w. ś. Żydzi z USA i Wlk. Brytanii nie byli zainteresowani ratowaniem Wschodnich Żydów (Aszkenazyjczyków)

Przeciw tej obojętności i brakowi pomocy Zachodu (zachodnich rządów i żydowskiej diaspory) na znak protestu popełnił samobójstwo Szmul Zygielboim. członek (Polskiej) Rady Narodowej w Londynie (wyskoczył przez okno na bruk) i dopiero ten krok spowodował ruszenie pierwszej pomocy finansowej w końcu 1942 r., a właściwie w 1943 r., czyli już po śmierć 80% Żydów polskich — a dziś diaspora żydowska jest pierwsza po wyciąganie raczek po pieniądze za zmarłych/zamordowanych Zydach!

Cyt.: "...Tak to ginący na ziemiach polskich w kaźniach hitlerowskich typ tzw. Ostjude by tak nie lubiany przez ogół światowego żydostwa, że nie chcieli dawać im pomocy. Nie lubili ich za zacofanie kulturowe, za ich obyczaje (chasydyzm), nieeuropejskie stroje, no i za biedę — wymagającą ciągłej pomocy. A tak problem załatwiali im Niemcy, a odpowiedzialność za brak pomocy można było zwalić na Polaków. Wśród Żydów sefardyjskich. wyższych w ich rozumieniu rasowo (problem ten istnieje i obecnie w Izraelu w stosunku do Żydów kolorowych), słyszało się liczne głosy przed wojną i podczas okupacji, że Ostjude jest kulą u nogi i kompromitacją Żydów zachodnich..."
(Tadeusza Bednarczyka "Życie codzienne warszawskiego getta" - Warszawa 1995)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupi dowcip:)


Kazik od zawsze robił to co lubił : całował żonę, wślizgiwał się do wyrka i od razu zasypiał. Pewnego dnia obudził się obok podstarzałego faceta ubranego w biały szlafrok.
- "Co ty do cholery robisz w moim łóżku?...I kim do cholery jesteś?" zapytał facet.
- "To nie jest twoja sypialnia.
- Jestem Św. Piotr i jesteś w niebie" dodał.
- "Że co Twierdzisz, że jestem martwy Nie chcę umierać, jestem na to jeszcze za młody! Chcę natychmiast wrócić na Ziemię!"
- "To nie takie proste" odpowiedział święty. "Możesz wrócić jako kura albo jako pies. Wybór należy do ciebie" Kazio pomyślał przez chwilę i doszedł do wniosku, że bycie psem jest stanowczo za bardzo męczące a życie kury wydaje się być miłe i relaksujące. Bieganie po zagrodzie z kogutem nie może być złe.
- "Chcę powrócić jako kura" odpowiedział.
W kilka sekund później znalazł się w skórze całkiem przyzwoicie upierzonej kury. Nagle jednak poczuł, że jego kuper zaraz eksploduje. Wtedy podszedł do niego kogut.
- "Hej! To pewnie ty jesteś tą nową kurą, o której mówił mi Św. Piotr" powiedział kogut. Jak ci się podoba bycie kurą?"
- "No jest ok ale mam to dziwne uczucie, że mi kuper zaraz eksploduje"
- "Ooo, no tak. To znaczy,że musisz znieść jajko" powiedział kogut
- "Jak mam to zrobić?"
- "Gdaknij dwa razy i zaprzyj się jak najmocniej potrafisz"
Kazio zagdakał i zaparł się jak najmocniej potrafił. Nagle "chluś" i jajko było już na ziemi.
- "Łoł to było ekstra!" powiedział Kazik. Zagdakał jeszcze raz, zaparł się i wypadło z niego kolejne jajo. Za trzecim razem, gdy zagdakał usłyszał krzyk swojej żony :
- "Kazik co ty robisz?! Obudź się! Zasrałeś całe łóżko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tym razem o obecnej sytuacji w Polsce i "równych i równiejszych"

Z netu:
Od „Greya” do „Vera Cruz”
Autor: Mirek Kokoszkiewicz

„W świetle dostępnych dokumentów nie podlega wątpliwości fakt świadomej tajnej współpracy ks. Stanisława Wielgusa ze Służbą Wywiadu w latach 1973-1978.”
Tak brzmiał komunikat Rzecznika Praw Obywatelskich po spotkaniu z badaczami dokumentów hierarchy znajdujących się w IPN. To wystarczyło. Żadnych wątpliwości, moralnych rozterek, prób analiz ówczesnych uwarunkowań.
Wyrok niemal jednogłośny. Taka osoba nie może uchodzić za autorytet mimo bogatego dorobku naukowego. Niespotykana nagonka medialna zakończona pełnym sukcesem.
Duchowny nie należał nigdy do ulubieńców salonu więc sam jest sobie winien.
Mimo wszystko uważam, że fakt współpracy w oczywisty sposób dyskredytuje biskupa.
A teraz garść tytułów prasowych:

„Ksiądz Wielgus był cennym agentem”

„Abp Wielgus pracował dla najgroźniejszych esbeków”

„S.Wielgus był wieloletnim, gorliwym sługą SB”

„Arcybiskup Wielgus świadomie współpracował z SB”

„Stanisław Wielgus donosił”

Teczka salonowca Ryszarda Kapuścińskiego jest o wiele bardziej jednoznaczna. Świadoma i tajna współpraca nie podlega dyskusji. Zachowały się nawet donosy zwane „raportami” i „charakterystykami”. Jest udokumentowany fakt przyjmowania pieniędzy.
A jak w przypadku TW „Vera Cruz” „Poeta” reagują media?

"Nie ma żadnych wątpliwości, co do uczciwości Kapuścińskiego"

"Bez współpracy nie byłoby Ryszarda Kapuścińskiego"

"Rząd bliźniaków jest coraz bardziej zdenerwowany i gotowy na wszystko"

„Lustracja grozi zbrukaniem wszystkiego"

"Najnowsza, wybitna ofiara polowania na czarownice, rozpętanego przez polski rząd"

Brawo „profesjonalni” dziennikarze..
Brawo salon.

Tak właśnie broni się swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 23:01, Fumiko napisał:

Zamówienie przyjęte:


Heh, kawał jak mniemam "napisany na kolanie" lub jak kto woli "na serwetce stołowej" ;-), ale i tak lekko mnie rozśmieszył :-P) Thx.
Nie będą tu ukrywał, że zbytnią sympatią do niemieckiego narodu to ja raczej nie grzeszę ;-)

PS. przypomniał mi się jeden z odcinków 13-ego posterunku, kiedy to na tytułowy posterunek zawitało dwóch cudzoziemców : amerykanin (bodajmy murzyn) i niemiec :-PP. Jeden z moich ulubionych odcinków, niechlubnie się przyznam (i Arni grający w Wolftensteina ;-D).

@ Skrytobójca

Nie jestem ani semitą, ani tym bardziej antysemitą. Po prostu ten jeden kawał wydał mi się odrobinę ... niesmaczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 23:08, strajker napisał:

Wiesz świat nie jest czarno-biały w polityce - w Izraelu ostatnio głośno o młodych Żydach którzy...
obnoszą się z swastykami i uważają się za nazistów (nie żartuję) i to nie tylko wśród młodych
imigrantów!


Zgadza się, ale ja się odwołuję do czarno-białego świata moralności.
Myslę że to lepszy wzór niż gówniano - błotny świat polityki.
Co sądzę na temat Żydów - nazistów - pisałem już wcześniej.

Dnia 24.05.2007 o 23:08, strajker napisał:

Skrytobójca


Chyba nie bardzo wiesz co się w tych obozach działo. Nie mam na myśli "technicznej" strony zagadnienia.
Ciekawe co by na temat tych kawałów powiedziała Twoja prababcia?
Ja czytałem opinie ludzi, którzy przeżyli Oświęcim. Opinie na temat autorów kawałów takie jak "zezwierzęcenie", "zbydlęcenie" były jednymi z łagodniejszych.
Zresztą - cóż może wiedzieć o cierpieniu, strachu i głodzie człowiek przezwyczajony do codziennego papu i którego zajwiększym zmartwieniem jest zła ocena w szkole albo kłótnia z dziewczyną czy chłopakiem?

eeech... nie będę poruszał tego tematu już więcej - mam wrażenie że nie przegadam towarzystwa i tak, a nie mam zamiaru zaśmiecać tematu.
Zwrócę się jednak do moderatorów o opinię na temat tych kawałów, w końcu oni tu rządzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 23:56, Amistan napisał:

> Wiesz świat nie jest czarno-biały w polityce - w Izraelu ostatnio głośno o młodych Żydach
którzy...
> obnoszą się z swastykami i uważają się za nazistów (nie żartuję) i to nie tylko wśród
młodych
> imigrantów!

Zgadza się, ale ja się odwołuję do czarno-białego świata moralności.
Myslę że to lepszy wzór niż gówniano - błotny świat polityki.
Co sądzę na temat Żydów - nazistów - pisałem już wcześniej.

> Skrytobójca

Chyba nie bardzo wiesz co się w tych obozach działo. Nie mam na myśli "technicznej" strony
zagadnienia.

Twierdzisz że nie wiem ? Ech...

Dnia 24.05.2007 o 23:56, Amistan napisał:

Ciekawe co by na temat tych kawałów powiedziała Twoja prababcia?

Ona jeszcze żyje i ma się dobrze...
Nie lubi takich kawałów, choć nie jest to w stylu " płacz szloch i lament"

Dnia 24.05.2007 o 23:56, Amistan napisał:

Ja czytałem opinie ludzi, którzy przeżyli Oświęcim. Opinie na temat autorów kawałów takie jak
"zezwierzęcenie", "zbydlęcenie" były jednymi z łagodniejszych.
Zresztą - cóż może wiedzieć o cierpieniu, strachu i głodzie człowiek przezwyczajony do codziennego
papu i którego zajwiększym zmartwieniem jest zła ocena w szkole albo kłótnia z dziewczyną czy
chłopakiem?

eeech... nie będę poruszał tego tematu już więcej - mam wrażenie że nie przegadam towarzystwa
i tak, a nie mam zamiaru zaśmiecać tematu.
Zwrócę się jednak do moderatorów o opinię na temat tych kawałów, w końcu oni tu rządzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że moralność w naszej europejskiej kulturze (cywilizacji chrześcijańskiej) ma dwie barwy: białą i czarną.
I nie ma odcieni szarości w moralności (etyce) - bo szarość na tym gruncie to relatywizm moralny!.

Tyle że ja nie oceniam z kategoriach dobra i zła innych w tym wątku - i nie dlatego abym się silił na „szlachetnie bezstronnego” i jednocześnie dobrego ale dlatego że niniejszy wątek dot. sarkazmu a także polityki i historii - a w tych dziedzinach co jak co nie masz i nie będziesz miał nigdzie bezstronności (obiektywizmu)!:))

Może się mylę ale uważam że zawsze gdzieś na coś będziemy (Polacy) spoglądać inaczej np. gdy mowa o Polakach a a inaczej gdy mowa np. o Niemcach, Rosjach czy Żydach!
Inne „własne” kryteria – i szczerze powiedziawszy to zdrowe podejście bo tak każdy u siebie robi.

A zwłaszcza że Polacy są takimi wielkimi (naiwnymi) romantykami:))

Gotowi zawsze uwierzyć innym gdy inni coś wykrzeszą w łamanej polszczyźnie w stylu: " Ja lubić Polaków, ja dać wam wiele, ale wy najpierw dać mi swoje woja: najlepiej na San Domingo, Irak, Iran, Afganistan etc. - mieć nasz tarcza za którą wy zapłacić choć ona wcale was nie chronić":P

Nara:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 00:40, Arkadiusz napisał:


LoOOoL ... "a still living brain, today being carried by symbiot vant in his jewel crusted ceremonial stasis orb" - LOL ; "... receving a long line of drones from Digitox, the removable hard drive planet. As they aproch him one by one, he imputs new data and sends them on there way" :-DD. Niezłe :-)
Tak BTW, ja osobiście nie widzę tu żadnych obraźliwych treści. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się