SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2007 o 21:54, Skrytobójca napisał:

Boże zabiłbym tą matkę...

Może zamiast tego spróbowałbys dziecko przypilnować chociaż przez kilka godzin (żeby nie zrobiło sobie krzywdy), zamiast pisać takie bzdury?
Nie takie rzeczy się zdarzają z takimi małymi dziećmi. I rodzice wcale nie muszą byc winni. Mogą być po prostu zmęczeni i niewyspani po 3 latach ciągłego utrzymywania dzieciaka przy życiu.
Dzieci w tym wieku mają wszystkie możliwe cechy charakteru uważane u dorosłych za podstawowe wady (głupota, nieobliczalność, nieodpowiedzialność, fochy, skłonność do przemocy, przecenianie własnych możliwości i nierozróżnianie fantazji od rzeczywistości).
Często więc są nieświadomymi samobójcami, których mogą powstrzymac tylko rodzice i czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 23:19, Olamagato napisał:

> ple ple ple

(wiem że zaraz zostanę wyzwany albo zdegradowany bo mam inne zdanie niż moderator)
Robiąc za przeproszeniem dziecko się decyduje na ( po kolei) duży ból przy porodzie, wstawanie po kilka razy w nocy dziecka, przytulanie go czy chce się czy nie , przewijanie, naukę go wielu rzeczy, gdy jest starze to budzenie cię nad ranem, w tym i pilnowanie dziecka...


To idąc tym tropem to winę za psy mordercy które zagryzają ludzi to ponoszą ci ludzie którzy byli np. na ulicy a nie właściciele( nie mówię o wtargnięciu na teren bo to inna sprawa - oczywista) tyle że większość ludzi, ofiary wypadków i ja twierdzą inaczej ...

wiem jedno - wychowywanie dzieci to ciężka sprawa i oczywiste że są ludzie opóźnieni w rozwoju którzy nie potrafią temu sprostać ( z takiego dziecka np. później wyrasta plebs - złodziej itp.)

Dlatego ja jak najpóźniej będę mieć dziecko... Żeby być przygotowanym na tak odpowiedzialne zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 23:19, Olamagato napisał:

Dzieci w tym wieku mają wszystkie możliwe cechy charakteru uważane u dorosłych za podstawowe
wady (głupota, nieobliczalność, nieodpowiedzialność, fochy, skłonność do przemocy, przecenianie
własnych możliwości i nierozróżnianie fantazji od rzeczywistości).
Często więc są nieświadomymi samobójcami, których mogą powstrzymac tylko rodzice i czas.


Czemu piszesz o dzieciach tylko?
Twój opis pasuje do ogromnej rzeszy kierowców, zwłaszcza młodocianych ;-)
Z wyłączeniem niestety rodziców. No i tego że to nie tylko samobójcy ale i zabójcy potencjalni... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

wiem jedno - wychowywanie dzieci to ciężka sprawa i oczywiste że są ludzie opóźnieni w rozwoju
którzy nie potrafią temu sprostać ( z takiego dziecka np. później wyrasta plebs - złodziej
itp.)


Człowieku! Nie wiesz chyba o czym piszesz, nie dość, że co chwilę sobie przeczysz, to jeszcze masz strasznie spaczony/odrealniony pogląd jeśli chodzi o sprawę wychowywania dzieci.
A Twojego tekstu, że ludzie którzy nie radzą sobie z wychowaniem dziecka są "opóźnieni" umysłowo już w ogóle nie chce mi się komentować, bo jesteś chyba za mało dojrzały, żeby mnie zrozumieć -_-

A teraz coś, żeby OT nie robić ;-)

<Elle> Artykuł w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

Może już było i mało śmieszne ale prawdziwe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

Robiąc za przeproszeniem dziecko się decyduje na

Taaaak? Ciekawe. To zapytaj dowolnej matki lub ojca czy zanim je mieli wiedzieli na co sie decydują? Mogę się założyć, że duża większość szczerze odpowiadając powie "nie". W naszym kraju w ogóle nie ma edukacji w tej dziedzinie. Jedyną rzeczywistą edukacją jak zachowują się małe dzieci i jak postępować nimi są ostatnio programy typu Superniania. Żeby było śmieszniej nie z pobudek edukacyjnych. I nie robi takich programów, ani telewizja publiczna, ani nie ma nic podobnego w programie szkolnym dla nastolatków.

Jednak młodzi i tak czują co w trawie piszczy, więc starają się unikać posiadania dzieci jak tylko mogą, dzięki czemu mamy teraz największy ujemny przyrost naturalny w Europie. I nie jest to całkowicie ich wina, lecz ich rodziców, którzy takie wrogie dla rodzin państwo zbudowali (świadomie bądź nie).

Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

( po kolei) duży ból przy porodzie, wstawanie po kilka razy w nocy dziecka, przytulanie go czy chce się czy nie, przewijanie, naukę go wielu rzeczy,
gdy jest starze to budzenie cię nad ranem, w tym i pilnowanie dziecka...

OK. A alternatywą jest u dwojga pracujących młodych ludzi nadwyżka 2-5 k zł miesięcznie do wydania na przyjemności lub odłożenie/inwestowanie; coroczne wyjazdy na zagraniczne porządne wczasy samolotem, mnóstwo wolnego czasu, mnóstwo sposobów na płacenie mniejszych podatków bo wydatków na dzieci nie sposób rozliczyć jako kosztów żadnej możliwej firmy (poza profilem dziecięcym) i mozna jeszcze znaleźć kilkadziesiąt innych ważnych argumentów na to jak nie warto być rodzicem. Do tego dokładasz kolejny - najmniejszy bład czy pomyłka, która dla singli czy bezdzietnych par są bez konsekwencji, dla rodziców są często katastrofalne.

Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

To idąc tym tropem to winę za psy mordercy które zagryzają ludzi to ponoszą ci ludzie którzy byli np. na ulicy a nie właściciele

Chyba Ci się coś ostro pomyliło.:P
Psy mogą być zagrożeniem dla każdego, dziecko może być zagrożeniem jedynie dla samego siebie lub innych dzieci. Nie porównuj dwóch sytuacji, które są zupełnie inne. Nie chodziło mi o zwalnianie rodziców z winy, ale o to, że łatwo komuś oceniać cudze błędy szczególnie gdy sam ich nie może popełnić.

Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

oczywiste że są ludzie opóźnieni w rozwoju którzy nie potrafią temu sprostać

Dość prymitywny wniosek.

Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

( z takiego dziecka np. później wyrasta plebs - złodziej itp.)

I jeszcze na dodatek infantylny. Wniosek oczywiście.

Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

Dlatego ja jak najpóźniej będę mieć dziecko...

Czysta hipokryzja. Trudno to inaczej nazwać.

Dnia 29.05.2007 o 23:38, Skrytobójca napisał:

Żeby być przygotowanym na tak odpowiedzialne zadanie.

To zadanie nazywa się życiem. Traktowanie tego w kategorii zadania do wykonania, to tak jakby można było "wykonać oddychanie". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 01:08, Olamagato napisał:

Mogę się założyć, że duża większość szczerze odpowiadając powie "nie".

Niesamowite jest to że tak mało dzieci się rodzi u młodzieży ( przy takiej marnej edukacji)

Dnia 30.05.2007 o 01:08, Olamagato napisał:

Jednak młodzi i tak czują co w trawie piszczy, więc starają się unikać posiadania dzieci jak
tylko mogą, dzięki czemu mamy teraz największy ujemny przyrost naturalny w Europie.

Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale taka jest prawda - Dziecko, jakie by nie było przeszkadza w pracy

Dnia 30.05.2007 o 01:08, Olamagato napisał:

Do tego dokładasz kolejny - najmniejszy bład czy pomyłka, która dla singli czy bezdzietnych
par są bez konsekwencji, dla rodziców są często katastrofalne.

Dlategoż mówię - to odpowiedzialne zadanie i niektórzy nie są w stanie sprostać...

Dnia 30.05.2007 o 01:08, Olamagato napisał:

Nie porównuj dwóch sytuacji, które są zupełnie inne. Nie chodziło mi o zwalnianie
rodziców z winy, ale o to, że łatwo komuś oceniać cudze błędy szczególnie gdy sam ich nie może popełnić.

Twierdzisz że nie mogę mieć dzieci ? Dobra to twój błędny pogląd, ale ja w takiej czy nie innej sytuacji bym uważał bo zgadzam się że trzeba myśleć ZA dziecko, a na pewno jakby coś się takiego stało to bym sobie do końca życia nie darował...

Dnia 30.05.2007 o 01:08, Olamagato napisał:

I jeszcze na dodatek infantylny. Wniosek oczywiście.

Coś źle powiedziałem ?

Dnia 30.05.2007 o 01:08, Olamagato napisał:

> Dlatego ja jak najpóźniej będę mieć dziecko...
Czysta hipokryzja. Trudno to inaczej nazwać.

Chyba pomyliłeś słowa ? Twierdzisz że ja będę mieć wcześnie dzieci ?

Dnia 30.05.2007 o 01:08, Olamagato napisał:

Traktowanie tego w kategorii zadania do wykonania, to tak jakby można było "wykonać oddychanie". :)

To dlaczego niektórzy ludzie nie radzą sobie z nim ? (tak samo jak też z oddychaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2007 o 07:36, Adamzzz napisał:

Padłem, Tinky-Winky jest homoseksualistą! Co te dzieci oglądają!?


A jednak - nigdy bym się nie spodziewał, że takie coś w telewizji nasze dzieci oglądają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 07:27, Skrytobójca napisał:

Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale taka jest prawda - Dziecko, jakie by nie było przeszkadza
w pracy


Już mnie kusi napisać Ci, żebyś szedł pracować do kołchozu...

Skoro tak ważna dla Ciebie jest praca to Ty nawet dziewczyny nie będziesz miał.

A co za tym idzie i dziecka.

Ehhh co za ludzie... Jestem ciekaw czy jesteś z gatunku kujonów czy tylko z gatunku pazernych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 07:52, dawidos160 napisał:

Już mnie kusi napisać Ci, żebyś szedł pracować do kołchozu...

Nie obchodzą mnie twoje plany na przyszłość - Nie idę do kołchozu

Dnia 30.05.2007 o 07:52, dawidos160 napisał:

Skoro tak ważna dla Ciebie jest praca to Ty nawet dziewczyny nie będziesz miał.
A co za tym idzie i dziecka.

Wręcz przeciwnie, ale moim zdaniem nad każdą DOSŁOWNIE KAŻDĄ rzeczą w życiu trzeba się zastanowić ( wyjątki tu stanowią potrzeby pójścia do WC cofanie ręki od ognia itp.) znaczy się- nad jej pozytywnymi i negatywnymi skutkami...

Dnia 30.05.2007 o 07:52, dawidos160 napisał:


Ehhh co za ludzie... Jestem ciekaw czy jesteś z gatunku kujonów czy tylko z gatunku pazernych...

Nic z tych rzeczy,poraża mnie tylko głupota niektórych ludzi, ( to akurat jeden z łagodniejszych przypadków ale zakończony pewnie poważnymi konsekwencjami) np. zakłada sobie facet nakrętkę na wacka od śruby i dziwi się dlaczego ten wacuś mu puchnie...

Albo biorą rozpędzają karuzelę skuterem ... Cóż, dzieci że tak powiem dosłownie - wystrzeliły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "mistrzowie logistyki :)

Dużo takich zdjęć już było na forum, wiec jeśli to powtórka to przepraszam...


20070530095646

20070530095654

20070530095703

20070530095712

20070530095719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! Po pierwsze: tnij cytaty, po drugie: nie offtopój. po trzecie: gdzie kwas?

Żeby rozluźnić atmosferę proponuje taki trochę niepoprawny politycznie kawał, pewnie niektórzy znają, ale co tam.
- Mama, mamo chce mi sie kupę - mówi mały Rumun
- To idź do lodówki i sobie ukrój.
:]
@Chaszu >> najlepsze jest z tym stogiem siana i świniami. Należałoby sie zastanowić kto jest bardziej świnią :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się