SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2013 o 23:23, Darkstar181 napisał:

Nie wiadomo po co porównujesz NFZ do WOŚP, gdyż składki na NFZ są obowiązkowe, i jednocześnie
stanowią ekwiwalent oferowanego (rzekomo) leczenia. Nie jest to w żadnym razie instytucja
charytatywna.

Nie wiem jaka jest skuteczność NFZ, ale jak czytam, ze nawet jakby wynosiła 40%!!! to bym i tak na to płacił, to po co płacić na coś innego? To jest to dla mnie dziwne. Dlatego właśnie pytam co jest wyznacznikiem, że płącę na coś. Równie dobrze mógłby dla mnie to być NFZ jakby miał taki PR!!! Łapiesz to? Nawet jak ktoś ruszy dupę (a przecież akcji charytatywnych są tony) to i tak po co płacić na nie, skoro jest WOŚP (a żadna bez takiego medialnego wsparcia jaki ma WOŚP się nie przebije). Tutaj nawet nie chodzi o ten sens, ale o argumentację "dlaczego". Bo jest akcją charytatywną, a nie obowiązkową? Ja nie chcę wojować, bo jest to bezsens, ale otworzyć temat tabu który jest w durnowaty sposób zamykany.

Dnia 19.01.2013 o 23:23, Darkstar181 napisał:

Datki na Wośp to dobrowolne darowizny, i pierwsze słyszę żeby ktoś kogoś napastował że
NIE dał. Raczej jest fala krytki za to że ktoś dał!.

Dobrowolne to i kredyty są.

Dnia 19.01.2013 o 23:23, Darkstar181 napisał:

I na koniec... nie leczenie a głównie zakup sprzętu medycznego

Tak, tak wiem, wiem napisałem ogólnie... ale przecież jestem zły, obrażony na cały świat bo ktoś płaci na WOŚP?

Dnia 19.01.2013 o 23:23, Darkstar181 napisał:

Nie moja wina że ktoś czuje się źle bo JA dałem a on nie...

No właśnie po co rozpoczynać dyskusje jak jestem traktowany jak trędowaty i mi się wsadza coś czego nie napisałem, nie? Było kiedyś powiedzenie o drzazdze i belce w oku? Dla mnie koniec tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 23:23, Darkstar181 napisał:

Zanim rozpoczniesz dyskusję, najpierw odrób pracę domową(...)

W ogóle nie rozumiem po co temat WOŚP został tu tu poruszony i tak chętnie podjęty. Nagle, niczym wybuch wulkanu, powstała wrzawa i gorąca dyskusja. Nie zauważyłem, żeby przy okazji ktoś wrzucił jakiś kwas z tym związany (film, zdjęcia etc.) czy przytoczył coś KONKRETNEGO z czego można by się było pośmiać/zgodzić. Poleciało za to sporo epitetów od zwolenników orkiestry, skierowanych bezosobowo...
Zagadnienie do dyskusji może być z tego dobre, ale to chyba w innym temacie (Polska, polityka...) nie tu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieszne, od razu mówię. Dla niektórych może byc wręcz przerażające, chociaż nie zawiera krwi, flaków ani niczego takiego.
I moim zdaniem osoby "pod wpływem" oraz z zaburzeniami osobowości zdecydowanie NIE powinny tego klikać.

http://www.youtube.com/watch?v=0vvU-Ajwbok

Zostało mi to podesłane przez znajomego psychologa, który aktualnie pisze pracę na temat zaburzeń percepcyjnych w chorobach psychicznych. Jest to próba "odtworzenia" halucynacji słuchowych jakich doznają schizofrenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In 1995 a group of NASA scientists repeated and refined some earlier tests on the effect that various drugs have on the web building abilities of the common garden spider. They tested the the effect of caffeine, benzedrine, marijuana and chloral hydrate and as you can see the results were pretty extreme!

Noever, R., J. Cronise, and R. A. Relwani. 1995. Using spider-web patterns to determine toxicity. NASA Tech Briefs 19(4):82.

20130121140354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2013 o 05:55, Fumiko napisał:

Zostało mi to podesłane przez znajomego psychologa, który aktualnie pisze pracę na temat
zaburzeń percepcyjnych w chorobach psychicznych. Jest to próba "odtworzenia" halucynacji
słuchowych jakich doznają schizofrenicy.


+1, hit sezonu na moim roku studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 18:14, necron1501 napisał:

Nie powiem żeby wywołało strach, ale jest jak najbardziej warte odsłuchania w pokoju
ze słuchawkami na uszach.


Wiesz, bardzo indywidualna reakcja. Znajomy co mi to podesłał mówił, że dziewczyna z jego studiów zrzuciła słuchawki w połowie bo nie dała rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 18:53, Fumiko napisał:

Wiesz, bardzo indywidualna reakcja. Znajomy co mi to podesłał mówił, że dziewczyna z
jego studiów zrzuciła słuchawki w połowie bo nie dała rady.

Niech jej Lustmorda puści na dobrych słuchawkach, imo bardziej niszczy psychikę, zwłaszcza stare albumy ;]
Co do tego, przesłuchałem z przyjemnością, lecz nie powiem żebym chciał mieć takie urojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wieku 12 lat miałem ogromne problemy z psychiką, zaczeły się długo trwające wizyty u psychologów i psychiatrów. Wykryli u mnie syndromy podobne do schizofreni, byłem tym przestraszony i przestałem tam chodzić. Nastała przeprowadzka i udawałem przed rodzicami, że to przeszło; jakoś specjalnie nie nalegali bym znowu zaczął chodzić. Któż chce mieć świra w rodzinie?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że miewam czasami również ataki takich głosów już od wielu lat. Szczególnie, gdy jestem wśród sporej ilości ludzi, bądź wystawiony na całkowitą ciszę. Atakują również przed snem. Nie wiem jak mają to prawdziwi schizofrenicy, bo tematu się do dzisiaj boję, ale gdy mam taki atak, słysze tysiące głosów, kompletnie wyrwanych z kontekstu. Są to jakieś rozmowy między ludźmi, czasami są to jakieś urwane głosy. Na przykład, kobieta rozmawia z mężczyzną, za chwilę się coś gwałtownie urywa, słyszę jakieś pomruki i następnie nachalne głosy skierowane w moją stronę. Czasami bywa bardzo męczące, ale przyzywczaiłem się do tego. O dziwo, wcale nie nasila się to z wiekiem.
Filmik jakoś niespecjalnie na mnie zadziałał, bo można odczuć wyreżyserowanie tego wszystkiego mając kontrast jak mój. Ale mogę potwierdzić, że jest to bardzo podobne do tego, co odczuwam. Odwieczne propsy za znalezisko. Pozdrawiam. <:

(Sorry za zbędny off-topic, ale i tak to randomowe forum xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może warto by było się przejść przebadać? Żaden wstyd, po prostu trafił Ci się trochę wadliwy system nerwowy, innym się trafia serce czy wątroba. A być może udałoby się znaleźć leki, które podniosłyby Twój komfort życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 18:53, Fumiko napisał:

Wiesz, bardzo indywidualna reakcja. Znajomy co mi to podesłał mówił, że dziewczyna z jego studiów zrzuciła słuchawki w połowie bo nie dała rady.


Eee a jak to kompletnie na mnie nie zadziałało to zanczy, że ze mną dobrze, czy źle? o_O Serio pytam..
Dla mnie jakby dodać beata w tle wyszedłby z tego niezły DnB.. To pierwsze i w sumie jedyne co mi przychodziło na myśl - słuchając w słuchawkach i ciszy itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 19:19, ManweKallahan napisał:

W rodzinie królewskiej chyba się cieszą, że to Harry jest młodszy...


On sam chyba też jest z tego faktu zadowolony, może pozwolić sobie na więcej. A tak to wygląda na spoko gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się