SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2015 o 13:04, Prince_Miki napisał:

Niewątpliwie tak, z tym, że to z Kwasami ma niewiele wspólnego, bo to ekranizacja realiów
za czasów PRL-u, a nie żaden dowcip.


No i tutaj się nie zgodzę. PRL w życiu codziennym jest wspominany z dozą dystansu i w 90% jako anegdota. Kaszanka, cebula, kawa/herbata w szklance z koszyczkiem. Wszystko gra i jest prześmiewcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę, że klerykałowie w swoim żywiole. :P Według mnie lekka przesada. To, jak to kto żyje, to sprawa tylko i wyłącznie tej osoby i nic nikomu do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 19:46, Piotrbov napisał:

Nie rozumiem, czemu to pojawiło się w kwasach.

Sam pomysł na reklamę zabawne, ale najbardziej mnie rozwala jak to z buta wwalają się ludziom do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 19:56, Hubi_Koshi napisał:

> Nie rozumiem, czemu to pojawiło się w kwasach.
Sam pomysł na reklamę zabawne, ale najbardziej mnie rozwala jak to z buta wwalają się
ludziom do życia.


Nie rozumiem tego "jak to z buta wwalają się ludziom do życia. "

Jak osoba nie wierzy, jak nie jest katolikiem itd. to powinna ignorować słowo takie jak grzech. Bo przecież co jego obchodzi "jakaś religia", która informuje, że konkubinat nie jest dobry?

No i ogólnie, wszystkie badania wskazują, że dla istnienia państwa, ciągłości państwa konkubinat nie jest dobry. Brak ślubu powoduje mniejszą pewność, że związek się uda, że przetrwa, w takim razie takie pary nie chcą mieć dzieci, które są niezbędne do ciągłości Państwa.

Polska para się z bardzo małym poziomem dzietności i każda akcja, która promuje małżeństwo powinna być wychwalana, a nie wyśmiewana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 20:04, Piotrbov napisał:

Jak osoba nie wierzy, jak nie jest katolikiem itd. to powinna ignorować słowo takie jak
grzech. Bo przecież co jego obchodzi "jakaś religia", która informuje, że konkubinat
nie jest dobry?

Tylko widzisz, wierzących mało obchodzi czy jesteś wierzący czy nie. Będą się na ciebie wilkiem patrzeć że nie żyjesz wedle ich zasad.

Dnia 04.03.2015 o 20:04, Piotrbov napisał:

Polska para się z bardzo małym poziomem dzietności i każda akcja, która promuje małżeństwo
powinna być wychwalana, a nie wyśmiewana.

Promowane powinno być rozsądne żenienie się, to by para się dobrze poznała, najlepiej nawet pożyła co najmniej rok czy dwa ze sobą by wiedziała w co się pakuje. Bo gdy zagoni się ich do małżeństwa to po roku czy kilku latach zdecydują że to jednak nie to i się rozwiodą. Mały problem jeśli nie mieli dzieci, dużo większy jeśli te dzieci już są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 20:04, Piotrbov napisał:

Nie rozumiem tego "jak to z buta wwalają się ludziom do życia. "
Jak osoba nie wierzy, jak nie jest katolikiem itd. to powinna ignorować słowo takie jak
grzech. Bo przecież co jego obchodzi "jakaś religia", która informuje, że konkubinat
nie jest dobry?

Szkoda tylko że tak wielu ''wierzących katolików'' żyje na kocią łapę. :D Cóż ... to zawsze była religia pełna sprzeczności, paradoksów i bezsensu.

Ja po prostu czasami już po prostu myślę że oni te wszystkie akcje, kampanie i gadki robią po to by mieć uzasadnienie że ''pracują'' i wcale im nie zależy na tym by kogokolwiek przekonać bo przekonać się mało kogo raczej da. :D

Dnia 04.03.2015 o 20:04, Piotrbov napisał:

No i ogólnie, wszystkie badania wskazują, że dla istnienia państwa, ciągłości państwa
konkubinat nie jest dobry. Brak ślubu powoduje mniejszą pewność, że związek się uda,
że przetrwa, w takim razie takie pary nie chcą mieć dzieci, które są niezbędne do ciągłości
Państwa.

A z moich obserwacji wynika że ludzie szybciej pozbierają się po związku na kocią łapę niż by mieli się łączyć jako swoi ''pierwsi'' i do śmierci [ wedle namów Kościoła ] i potem mieli się wachlować z unieważnieniem ślubu, rozwodem, walką o dzieci i innymi takimi. Ludzie żyli bez Kościoła i żyć będą. Dzieci też się rodzą od początku świata i jakoś sobie radzimy także sorry bro ale religia tu nie pomoże.

Tak w ogóle to zamiast się płodzić na potęgę i słuchać namów kolejnych kleryków i politykierów może ludzie by się zajęli tymi dzieciakami z biduli?

Dnia 04.03.2015 o 20:04, Piotrbov napisał:

Polska para się z bardzo małym poziomem dzietności i każda akcja, która promuje małżeństwo
powinna być wychwalana, a nie wyśmiewana.

Polacy nie mają / nie chcą mieć dzieci w ogóle / W TYM KRAJU bo ich na to nie stać. I powie ci to chyba co druga osoba która ma trochę pojęcia o życiu.

Się rozpisałem ... to nie temat na takie dysputy więc ...

20150304201138

20150304201211

20150304201226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 20:12, Tyler_D napisał:

Szkoda tylko że tak wielu ''wierzących katolików'' żyje na kocią łapę. :D Cóż ... to
zawsze była religia pełna sprzeczności, paradoksów i bezsensu.

W sumie jak jesteśmy przy księżach i życiu na kocią łapę to ja sam mam tu niezłego Kwasa.
Ksiądz z mojej okolicy się ostatnio wybrał na drogie wakacje za granicę ze swoją "dziewczyną". Ludzie się nieźle burzą, a mi tam wszystko jedno bo to nie za moje pieniądze.
Gość ogólnie jest z kobietą która nie dość że ma dziecko z innym facetem to jeśli dobrze pamiętam, formalnie, nadal jest żoną tego faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 20:46, Tuchaczevsky napisał:

Nawiązując do plakatów w całej Polsce. Oto piękna odpowiedź: http://tnij.org/bh18uoh

I bardzo dobrze. Pedofilia to o wiele gorszy i bardziej aktualny problem, niż życie z kimś bez "duchowych formalności". Chciałbym zaznaczyć, że molestowanie / wykorzystywanie seksualne dziecka odbija się na jego psychice, a konkubinat na... no właśnie, na czym? Według mnie co najwyżej na pewności siebie, iż jest się ze właściwą osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 20:08, Hubi_Koshi napisał:

Tylko widzisz, wierzących mało obchodzi czy jesteś wierzący czy nie. Będą się na ciebie
wilkiem patrzeć że nie żyjesz wedle ich zasad.


Sorry, jestem jak najbardziej wierzącym i praktykującym katolikiem i mi naprawdę nie przeszkadza jak inni żyją, jednak uważam, że jak ktoś chce razem żyć, to musi się to uprawomocnić.


A co do pedofilii, to ssr, ale dane mówią same za siebie. W nawiązaniu do tego zmienionego billboardu mogę wnioskować, że chodzi o to, że pedofilia szerzy się wśród kapłanów Kościoła Katolickiego, jednak prawda jest inna:
http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/jackowski/4202o.pdf
Z ponad 1400 spraw "blisko 900 osób nie posiadało wyuczonego zawodu, około 70 osób wykonywało zawód murarza, około 30 ślusarza, około 30 rolnika, 25 mechanika samochodowego"
Księża wymienieni są razem z nauczycielami, lekarzami, pedagogami itd. i te zawody "wykonywały pojedyncze osoby"

Z mojej strony EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 22:09, Piotrbov napisał:

A co do pedofilii, to ssr, ale dane mówią same za siebie. W nawiązaniu do tego zmienionego
billboardu mogę wnioskować, że chodzi o to, że pedofilia szerzy się wśród kapłanów Kościoła
Katolickiego, jednak prawda jest inna


Wydaje mi się, że tutaj raczej chodzi o prztyczek w nos dla kościoła, który potępia konkubinat, a za uszami ma o wiele poważniejsze sprawy. Nie interesuje mnie czy zjawisko ma tendencję wzrostową lub spadkową. Obchodzi mnie, że w ogóle miało miejsce, co jest niedopuszczalne. W związku z tym uważam za stosowne olewać wszelkie apele kościelne, bo to zwykła hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 22:09, Piotrbov napisał:

> Tylko widzisz, wierzących mało obchodzi czy jesteś wierzący czy nie. Będą się na
ciebie
> wilkiem patrzeć że nie żyjesz wedle ich zasad.

Sorry, jestem jak najbardziej wierzącym i praktykującym katolikiem i mi naprawdę nie
przeszkadza jak inni żyją, jednak uważam, że jak ktoś chce razem żyć, to musi się to
uprawomocnić
.

I to by było na tyle jeśli chodzi o "jak inni żyją".

Dnia 04.03.2015 o 22:09, Piotrbov napisał:

A co do pedofilii, to ssr, ale dane mówią same za siebie. W nawiązaniu do tego zmienionego
billboardu mogę wnioskować, że chodzi o to, że pedofilia szerzy się wśród kapłanów Kościoła
Katolickiego, jednak prawda jest inna:

Z mojej strony to cały problem nie polega nawet na tym że Kościół ma w swoich szeregach pedofilii bo to się w każdym innym zdarza. Problemem jest to jak Kościół z owymi pedofilami postępuje, kryje ich, zmusza ofiary do milczenia i ogólnie próbuje udawać że nic się nie dzieje. A to już jest hipokryzja największego kalibru za którą hierarchowie którzy takie numery odstawiają powinni na kolanach do ziemi świętej zasuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się