SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2015 o 22:57, Wipu napisał:

Dlaczego miałbyś się skrzywić?


Religie animistyczne występują jeszcze przeważnie w miejscach gdzie cywilizacja jeszcze nie dotarła. Wśród dżungli Południowej Ameryki, w głębi Afryki wyznają takie religie rdzenne plemiona, Aborygeni w Australii i ludy na zapomnianych wyspach pacyfiku. I w jednej Japonii, kraju G7. Ja wiem, że to jest poważna cześć ich kultury i historii, więc nie wymazywałbym tekstów, ale traktowałbym takie wirzenia jak historię i przerobiłbym na świecką tradycję, a nie wierzłybym w to na poważnie, bo to jest po prostu głupie. Urządzanie przestającym działać robotom pogrzebów, bo przecierz jak przestało się ruszać, to widocznie uleciała z tego dusza i konstruowanie humanoidalnych robotów, bo wierzy się w istnienie w nich tej duszy, co robią niektórzy inżynierowie poważnie wkręceni w Shinto, też jest głupie. Modlenie się ludzi do kota o pomyślność też jest imo bardzo nie poważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 23:17, Pawciu45 napisał:

Religie animistyczne występują jeszcze przeważnie w miejscach gdzie cywilizacja jeszcze
nie dotarła.

A inni ludzie wierzą że świat został stworzony w 7 dni, ludzkość pochodzi od jednej pary, a zbawca urodził się z wiecznej dziewicy. Jak sam powiedziałeś, co kraj to obyczaj więc nie osądzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 00:00, Hubi_Koshi napisał:

A inni ludzie wierzą że świat został stworzony w 7 dni, ludzkość pochodzi od jednej pary,
a zbawca urodził się z wiecznej dziewicy.

To też jest głupie. I jak próbowałeś uderzyć w tym w jakiegoś katolika, to dosłowne odczytywanie biblii to domena głównie ewangelików-kreacjonistów, katolicy i protestanci mają swoją "wyrafinowaną" teologię.

Dnia 13.07.2015 o 00:00, Hubi_Koshi napisał:

Jak sam powiedziałeś, co kraj to obyczaj więc nie osądzaj.

Srlsly, mi jest ich szkoda. Wyobraź sobie babcię modlącą się do tego kota o pomyślność dla wnuczka mającego przejść ciężką operację w nadziei, że ten wyzdrowieje. Albo tego dyrektora, człowieka najpewniej po studiach mówiącego: ,,Tama pojawiła się jak wybawca, jak bogini. To był dla mnie zaszczyt, że mogłem z nią pracować." do kota, który prawdopodobnie przez cały czas swojej "pracy" nie miał ziolonego pojęcia, co się wokół niego i z nim dzieje. Kota kierowanego przez zegar biologiczny karzący mu zostać na stacji, bo tam dostawał masę jedzenia. Zwierzę takie jak kot na pewno nie rozumiało w ogóle intecji i myśli swojego właściela a ten przpisuje mu jakieś zdolności typowo ludzkie i zrównuje się z nim ,,To był dla mnie zaszczyt, że mogłem z nią pracować.". Nie lepiej podejść i wytłumaczyć im, że marnują czas i mogą go jakoś lepiej zainwestować a nie mieć nadzieję, że jakiś bezmyślny kot coś poradzi na ich problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 00:43, Pawciu45 napisał:

Nie lepiej podejść
i wytłumaczyć im, że marnują czas i mogą go jakoś lepiej zainwestować a nie mieć nadzieję,
że jakiś bezmyślny kot coś poradzi na ich problemy.

Widzisz ja jestem ateistą więc dla mnie religia całościowo to jedno wielkie kłamstwo. Ale nie zapominaj że religia ma działanie psychologiczne, jak placebo. Jednym z jej głównych działań jest pocieszanie i wspieranie. Więc nie ma znaczenia czy modli się do Boga, Yahwe, Allaha czy kota. Ważne żeby się dzięki temu lepiej poczuł.
No, ale koniec offtopa z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zainteresowany przeczytaniem opinii to polecam,
Parę perełek:
"Worst summer camp ever" - Hoeryong Concentration Camp
"Besides having nothing to eat, being tortured and the public executions, it was an overall good vacation." - Yodeok Concentration Camp
"They had no chicken" - No. 14.
Śmiechłem.

20150819221451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kochanka zawsze chciała spotkać Ewę Drzyzgę. Uwielbia jej program "Rozmowy w toku". Postanowiłem spełnić marzenie ukochanej, więc zrobiłem dziecko jej siostrze... i poinformowałem o tym moją żonę...

Będziemy w programie na żywo w niedzielę o 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się