SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dzisiaj rano coś mnie naszło na ircowanie w językach obcych. Trafił się jakiś Niemiec proszący o pomoc z matematyki. Postanowiłem pomóc. Zadanie, które ujrzałem było śmiesznie proste. No nic, rozwiązałem, wysłałem. Z ciekawości zapytałem o wiek rozmówcy. 15 lat... U nas takie zadania siedmioletnie dzieci w 1 klasie podstawówki rozwiązują. Pogratulować poziomu.

Poniżej owe zadanie z rozwiązaniem.

20080223101120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? 15 letni Niemiec nie mógł poradzić sobie z tym?
W takim razie z polskim szkolnictwem jest wszystko OK, za Germanów trzeba się wziąć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:14, Ostrowiak napisał:

Serio? 15 letni Niemiec nie mógł poradzić sobie z tym?
W takim razie z polskim szkolnictwem jest wszystko OK, za Germanów trzeba się wziąć xD


Seryjnie, jak zobaczyłem zadanie myślałem, że z jakimś dzieciakiem 7< pisze. Więcej czasu zabrało mi wycieranie oplutego ze śmiechu monitora niż rozwiązanie samego zadania. Współczuje im. I szkoda, że w LO w Polsce w tamtym roku doszło do okrojenia materiału.

Edit: Co ciekawe nie umieją rozwiązać takiego zadania, a stadiony maja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:19, morthi napisał:

ciekawa krzyzowka :) w sam raz dobra do nauki podstawowych dzialan matematycznych


Tyle, że w wieku 15 lat to nie za późno na takie działania? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to juz pomijam milczeniem :)
za to pomysl bardzo ciekawy - nie spotkalem sie z taka forma nauki matematyki w polskich podrecznikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze jedną moją rozmówkę z innym Niemcem. Uwaga! Występuje jeden wulgaryzm!

<Dark_Raven> German?
<Myniek> ich spreche deutsche
<Myniek> but not good ;P
<Dark_Raven> xD
<Dark_Raven> nl you are?
<Myniek> i form Poland :P
<Dark_Raven> k
<Dark_Raven> sper da laja
<Dark_Raven> lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać nie tylko amerykanie i anglicy mają tak niski poziom. Niemcy za to w każdej grze komputerowej są do bani ^^. Na przygład GW , CS , CoD itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w gimnazjum był gostek które wyjechał do anglii i tylko przyjeżdżał na egzaminy aby w Polsce zaliczyć gimnazjum pewnego razu przywiózł książkę od matmy z angielskiego gimnazjum pełno śmiechu było bo takie zadania były jak ja miałem w podstawówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się autentyczny klasy z życia wzięte. Miałem kiedyś jedną bardzo mało rozgarniętą koleżankę. Gadamy sobie na GG i poinformowałem ją o tym, że ukradli mi kilka dni temu telefon na co ona zareagowała:

"Z książki telefonicznej?"

Pamiętam to do dziś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:34, myniekka napisał:

Wrzucę jeszcze jedną moją rozmówkę z innym Niemcem. Uwaga! Występuje jeden wulgaryzm!

LOL. Ale gostek miał tupet, ciekawe czy wiedział, co to znaczy ;d.
A jeśli chodzi o tego matematycznego geniusza, to aż szkoda słów...
Ale właśnie, tu nasuwają się nam pewne refleksje. Czemu mimo takiego poziomu, Niemcy są o wiele bardziej rozwiniętym krajem niż my? To samo tyczy się też i USA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 12:02, gothicsheep napisał:

Ale właśnie, tu nasuwają się nam pewne refleksje. Czemu mimo takiego poziomu, Niemcy
są o wiele bardziej rozwiniętym krajem niż my? To samo tyczy się też i USA...

A jakie korzenie mają naukowcy? Oczywiście to przykład...Nie byłoby USA bez? Europy. Możliwe , że Niemcy są dobrze rozwiniętym państwem , ale poziom intelektualny jest niski :).

EDIT
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/USA - proszę w szczególności zwrócić uwagę na mapę świata :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 12:08, deih napisał:

A jakie korzenie mają naukowcy? Oczywiście to przykład...Nie byłoby USA bez? Europy.
Możliwe , że Niemcy są dobrze rozwiniętym państwem , ale poziom intelektualny jest niski
:).

Może i społeczeństwo staję się tam coraz bardziej ułomne, ale potrafi ono chociaż wybrać odpowiednich ludzi do rządu. I myślę, że właśnie w tym rzecz. U nas przepychanki i słowne pojedynki, to codzienność, tam coś takiego nie występuje. Nie marnuje się czasu na bzdurne kłótnie, tylko działa się w konkretnych celach. Chociaż z drugiej strony, zdecydowana większość polityków reprezentuje taki, a nie inny poziom, i ciężko jest znaleźć kogoś porządnego... No, ale to chyba nie jest odpowiedni temat na takie rozmowy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 12:02, gothicsheep napisał:

Ale właśnie, tu nasuwają się nam pewne refleksje. Czemu mimo takiego poziomu, Niemcy
są o wiele bardziej rozwiniętym krajem niż my? To samo tyczy się też i USA...

bo w zachodnich Niemczech był kapitalizm jak my brnęliśmy w socjalizm (z którego nie wydostaliśmy się do dzisiaj, i co gorsze większość nie ma zamiaru podjąć próby zmiany tego stanu rzeczy) pod kierownictwem "braci ze wschodu". Naturalnie są jeszcze mniej rozwinięte Niemcy wschodnie (byli w podobnej sytuacji co my), ale ci po połączeniu wzięli się do roboty i dobrze wykorzystali pomoc z zachodnich (podczas gdy u nas kombinowano by co zrobić żeby zrównać w dół tych bogatszych, zamiast własny poziom podnosić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ostatniego zdania - przypomniał mi się jeden dowcip.

Pewnego dnia Lucyfer przechadza się po piekle.Właśnie robi inspekcje kotłów w których gotują się grzesznicy, ogląda, wszystko pięknie, diabły pilnują każdego kotła, aby nikt nie uciekł nagle się pyta jednego diabła:
-Ej, a czemu nikt nie pilnuje tego kotła?
-A, tego? Nie ma po co, tam siedzą sami Polacy. Jak jednemu uda się niemal wydostać, zaraz reszta ściąga go do swojego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 12:54, Luk Zombi napisał:

Pewnego dnia Lucyfer przechadza się po piekle.Właśnie robi inspekcje kotłów w których
gotują się grzesznicy, ogląda, wszystko pięknie, diabły pilnują każdego kotła, aby nikt
nie uciekł nagle się pyta jednego diabła:
-Ej, a czemu nikt nie pilnuje tego kotła?
-A, tego? Nie ma po co, tam siedzą sami Polacy. Jak jednemu uda się niemal wydostać,
zaraz reszta ściąga go do swojego poziomu.

A jak Bracia go przeczytają? Wszyscy będziemy się smażyć w opozycji... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się