SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

>No co oni nie powiedzą... ^^''

Przepis to przepis, do niedawna ogórki importowane na teren Europy musiały mieć odpowiedni, proporcjonalny kształt do wielkości i masy (nawet podawano konkretne parametry (!)), podobnie jak wiele innych owoców i warzyw. Paranoja, ale co poradzisz? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 15:19, Dexter_McAaron napisał:

lecz na puszce orzeszków solonych?
Albo napis "Zawiera laktozę" na mleku i serze żółtym... orly?


Wybacz, ale tutaj dajesz upust swojej ignorancji :s Są osoby, które mogę nie wiedzieć (a są na pewno) , że laktoza jest w nabiałach. Wtedy np. jedzą to, na co są uczuleni i BUM! Piszemy podanie do sądu o odszkodowanie, bo na opakowaniu nie było ostrzeżenia. Podobnie było w McDonaldzie, z ich herbatami/kawami. Nie mieli na opakowaniach żadnych ostrzeżeń, że to jest gorące, póki jakaś kobieta nie poparzyła sobie nóg i pozwała ich do sądu, bo... Nie napisali, że kawa/herbata jest z wrzątku, że jest gorąca. Wygrała kilkaset tysięcy dolarów, a McDonald od tamtej pory umieszcza znaczki na opakowaniach :) To nie przepisy są głupi, a ludzie - bo skoro ktoś o takie coś może złożyć pozew, to prawo musi się ubezpieczać :) Przecież normalnym jest pozwanie któregoś z bogów do sądu o cokolwiek - i się sprawę wygra. Śmieszne? Nie bardzo. Tragiczne? Owszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 16:22, Mohair napisał:

> lecz na puszce orzeszków solonych?
> Albo napis "Zawiera laktozę" na mleku i serze żółtym... orly?

Wybacz, ale tutaj dajesz upust swojej ignorancji :s Są osoby, które mogę nie wiedzieć
(a są na pewno) , że laktoza jest w nabiałach. Wtedy np. jedzą to, na co są uczuleni
i BUM!


Misiu, zanim zaczniesz kogoś traktować protekcjonalnie, pomyśl czy nie jest on starszy do Ciebie... :/ I zanim zaczniesz kogoś pouczać, zastanów się kolejne dwa razy, bo tak się składa że na alergiach zęby zjadłem (choć szczęśliwie je pokonując, o ile alegrię w ogóle można pokonać).

Jeśli jakaś osoba jest uczulona, w tym wypadku na laktozę, to RACZEJ dokładnie zdaje sobie sprawę NA CO i gdzie ona się znajduje - od tego są lekarze, którzy tosz alergię zdiagnozowali. Więc o ile sensowne jest dawanie ostrzeżeń na produkty, że tak to ujmę, bardzo daleko pochodne od mleka i jego półproduktów, co do których zawartości laktozy w nich nie możemy być pewni lub świadomi, to ostrzeżenia na samym mleku czy też np. serach są absurdalne... Niemniej:

Dnia 26.05.2009 o 16:22, Mohair napisał:

Podobnie było w McDonaldzie, z ich herbatami/kawami. Nie mieli na opakowaniach żadnych
ostrzeżeń, że to jest gorące, póki jakaś kobieta nie poparzyła sobie nóg i pozwała ich
do sądu, bo... Nie napisali, że kawa/herbata jest z wrzątku, że jest gorąca. Wygrała
kilkaset tysięcy dolarów, a McDonald od tamtej pory umieszcza znaczki na opakowaniach
:) To nie przepisy są głupi, a ludzie - bo skoro ktoś o takie coś może złożyć pozew,
to prawo musi się ubezpieczać :) Przecież normalnym jest pozwanie któregoś z bogów do
sądu o cokolwiek - i się sprawę wygra. Śmieszne? Nie bardzo. Tragiczne? Owszem...


...no właśnie. Z tego sobie zdaję doskonale sprawę. Nawet miałem to napisać w poprzednim poście, z tym że nie chciałem offtopu rozwijać - sprowokowałeś, to masz. :> Jest to takie typowe "chuchanie na zimne" w wydaniu przedsiębiorstw i koncernów, aby - jakby co - móc udowodnić, że to wcale a wcale nie ich wina. To tak samo jak obniżanie daty przydatności niektórych produktów albo 150 obwarowań w ulotkach na leki. Niektóre są mądre, inne przepisy prawne, jak to określił Merovingian na niesławnym przykładzie ogórka i jego wielu warzywnych pobratymców (a ludzie się dziwią że jestem eurosceptykiem...) to czysta paranoja. Ale to co jest najgorsze, to że przez nadmiar takowych ostrzeżeń oraz czasami wręcz ich tragikomizm ludzie przestają zwracać na nie uwagę; jak w tej bajce o chłopcu, co dla żartów krzyczał iż wilk owce zjada, a kiedy wilk wreszcie faktycznie przyszedł...nikt mu nie uwierzył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 18:24, hiubx202 napisał:

Zazdrosczę Japończykom (Chińczykom?) tak "dobrych zespołów"

To Japończycy. W dodatku jest znacznie więcej LEPSZYCH zespołów u nich(UVERworld, Abingdon Boys School), bo to tylko jest zrobienie live endingu jednego z najpopularniejszych anime - "The Melancholy of Haruhi Suzumiya", ten "koncert" to tylko jazda na jego popularności, w dodatku podobać się może tylko dla fanów. <3
Naprawdę mogli się postarać o ruchy ust w stosunku do dźwięku w tym wypadku, ale sam taniec zrobiony był nieźle. Ten utwór jest średni tak jak większość stosowanych w anime, jednak chwytliwy. : P

Dnia 26.05.2009 o 18:24, hiubx202 napisał:

Hihihi... Fajne... Trzeba było to wrzucić do tematu Manga i Anime od razu, bo teraz są rozmówki właśnie o muzyczce i jej fandubach w anime. ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 15:24, Merovingian napisał:

Przepis to przepis, do niedawna ogórki importowane na teren Europy musiały mieć odpowiedni,
proporcjonalny kształt do wielkości i masy (nawet podawano konkretne parametry (!)),
podobnie jak wiele innych owoców i warzyw. Paranoja, ale co poradzisz? : )


A wiesz chociaż po co to było? W przypadku banana była to odpowiedź na podobne przepisy wprowadzone przez Amerykanów, które ograniczały import tych owoców do USA. Te przepisy też ograniczyły import bananów z Ameryki Środkowej do Europy po to, aby europejscy hodowcy nie padli.
Niektóre przepisy brzmią idiotycznie, ale są jakąś tam drogą do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst osoby, której nick pozwoliłem sobie częściowo zamazać, położył mnie na łopatki. Nie spodziewałem się, że można to zinterpretować, w aż tak (żeby nie powiedzieć idiotyczny) "dziwny" sposób. Wrzucam, bo może ktoś jeszcze tego nie widział :)

Uwaga !!! Znalazłem tego posta na necie, a dokładniej na bardzo popularnym forum internetowym. Wszelkie podobieństwa do osób i wydarzeń z gram.pl są zupełnie przypadkowe - to tak na wypadek przypiętego posta xD Uwaga!!!

20090526185402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 17:45, Zabujca_Smokuf napisał:


Może sam najlepszego poczucia humoru nie mam i nie zawsze wrzucam tu linki do super śmiesznych filmów/tekstów itp...ale szczerze mówią, po kiego wrzucasz linki do zwykłej piosenki? Ja rozumiem, że głos Japończyków jest nietypowy, ale dla nich głosem nietypowym jest głos np. Polaków...

Sam rozumiesz o co kaman :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ja mam po prostu specyficzne poczucie humoru - bo mnie to śmieszy ,ich ruchy nie tylko głos ale też sama piosenka ;P W każdym razie nie każdemu musi się podobać.

Rozumiesz o co chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 19:19, Ranveld napisał:

I tak wszyscy wiedzą, o kogo chodzi ;p

O kogo? Jak już pisałem znalazłem to w sieci... różni ludzie różne interpretacje xD

Dnia 26.05.2009 o 19:19, Ranveld napisał:

Btw. "Ten temat nie służy do naśmiewania się z innych użytkowników."

ufff... dobrze, że napisałem, że zbieżność jest przypadkowa (bo znowu dostałbym degrada/bana xD)... interpretacja j/w
Poza tym, nawet jeśli na gram.pl jakimś cudem (zupełnie przypadkowo) ktoś napisał identycznego posta o tej samej godzinie to zamazałem nick (częściowo oczywiście xD).

http://infobot.pl/r/1esW to mnie załatwiło, szczególnie, że na jednego gościa mówimy chicken a dzisiaj całą biologię gadaliśmy o kurach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 19:30, confident napisał:

O kogo? Jak już pisałem znalazłem to w sieci... różni ludzie różne interpretacje xD

Aha, to sorry. Jak mogłem pomyśleć, że to z forum gram.pl. To pewnie przez to białe tło. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się