SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Tekst przypomina dowcip o inwazji na Rosję (chyba przez Chiny) gdzie swoja rolę odegrał sowiecki traktor.

Rosja na skraju potężnego skandalu. Służby wywiadowcze przez przypadek odkryły, że Władimir Putin posiada... rodzinę w Czeczeni. Okazało się, że dawno temu stryjeczny pradziad Władimira Władimirowicza pojął za żonę kobietę z tego ludu i osiadł z nią pod Groznem. Wytrwałe, prowadzone z radziecką fantazją śledztwo, pozwoliło trafić na ślad ostatniego żyjącego potomka tej pary, niejakiego Asmanbeka Putinewa, z zawodu mechanika samochodowego... Premier, świadom rozmiarów katastrofy, jaką stałoby się upublicznienie tej wiadomości, z bólem serca wydał decyzję o cichej likwidacji dalekiego kuzyna i zniszczeniu wszelkiej kompromitującej dokumentacji.

Akcja uzyskała najwyższy priorytet, zaangażowano najlepszych ludzi i przydzielono nieograniczone fundusze. Wiadomo, że kilka dni temu udało się zdybać Putinewa z dala od siedzib ludzkich, kiedy wybrał się w pieszą, samotną wędrówkę przez góry.

Obecnie walkę z nim prowadzą cztery dywizje pancerne i dwie powietrzno - desantowe, wspierane przez lotnictwo.

Udało nam się dowiedzieć, że na dzień dzisiejszy straty po stronie rosyjskiej w sprzęcie wojskowym wyniosły 118 samolotów, 333 helikopterów, 147 czołgów, 1 314 transporterów opancerzonych, 433 dział i moździerzy, 1 138 zestawów radiowych i wozów dowodzenia, 510 pojazdów inżynieryjnych, 11 369 ciężarówek i wozów tankowania. Liczba zabitych i rannych jest wciąż nieznana. Jak powiedział nam, pragnący zachować anonimowość, jeden z wysokich rangą dowódców rosyjskich:

- Nasi chłopcy, mimo ogromnych strat, robią tam świetną robotę. Putinewa jeszcze nie udało się pokonać, ale przynajmniej mamy już pewność, że to rodzony krewny naszego premiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 21:20, Vandaeriel napisał:

wolność FTW!

Nie widzę związku. Większość gier, które idą na rynek m.in. niemiecki jest cenzurowana, a niekiedy nawet lekko zmieniana. To, że na gramie pojawił się news o ocenzurowaniu MW2 akurat w rocznicę upadku muru to nic więcej jak zwykły zbieg okoliczności. W dodatku nieśmieszny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 21:55, Sandro napisał:


Nie widzę związku.


Nie widzisz związku pomiedzy rocznicą wydarzenia, które jest symbolem odzyskania wolności a ponownym ograniczaniem tej wolności?

Dnia 09.11.2009 o 21:55, Sandro napisał:

Większość gier, które idą na rynek m.in. niemiecki jest cenzurowana,
a niekiedy nawet lekko zmieniana.


No właśnie... państwo, w którym urządza się obchody rocznicy wyzwolenia sie spod reżimu totalitarnego jednocześnie samo wprowadza elementy tego reżimu...

To, że na gramie pojawił się news o ocenzurowaniu MW2

Dnia 09.11.2009 o 21:55, Sandro napisał:

akurat w rocznicę upadku muru to nic więcej jak zwykły zbieg okoliczności. W dodatku
nieśmieszny :/

Nie napisałem, że jest śmieszny, tylko że jest kwaśny. Do tego tematu mają trafiać linki z sieci, które śmieszą, oburzają, intrygują,są kontrowersyjne lub ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 22:04, Vandaeriel napisał:

>
> Nie widzę związku.

Nie widzisz związku pomiedzy rocznicą wydarzenia, które jest symbolem odzyskania wolności
a ponownym ograniczaniem tej wolności?

To sie nazywa zbieg okoliczności, poza tym tam sie czesto cenzuruje gry (kretyni myśla ze to cos da, zbrodniarze wojenni ktorzy czyszcza gry z jakiejkolwiek przemocy i bez przerwy pieprza o pokoju kiedy przecietne niemieckie dziecko nawet nie wie jak to bylo z zaglada zydow , HIPOKRYCI) wiec nie wiem czemu cie to tak boli

Dnia 09.11.2009 o 22:04, Vandaeriel napisał:


No właśnie... państwo, w którym urządza się obchody rocznicy wyzwolenia sie spod reżimu
totalitarnego jednocześnie samo wprowadza elementy tego reżimu...

Ja pierdziele czlowieku chyba nie wiesz co piszesz
Poza tym kogo obchodza niemcy? Codziennie rano wstajac powinni dziekowac sile wyzszej ze ich kraj jeszcze istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 09.11.2009 o 22:09, Shego napisał:

To sie nazywa zbieg okoliczności,

Noo, taki kwasowy zbieg okoliczności.

>poza tym tam sie czesto cenzuruje gry wiec nie wiem

Dnia 09.11.2009 o 22:09, Shego napisał:

czemu cie to tak boli


Pewnie dlatego, że nie lubię gdy ktoś ogranicza wolność innej osoby. Czy to że ktoś mnie często okrada powinno spowodować, że stane sie obojętny na takie działania?

Dnia 09.11.2009 o 22:09, Shego napisał:

>
Ja pierdziele czlowieku chyba nie wiesz co piszesz

A można wiedzieć czemu? Cenzura była powszechnie stosowana przez wiele reżimów totalitarnych, w tym komunistyczny. A nikt chyba nie zaprzeczy, że zmienianie zawartości gry, książki, filmu czy czegokolwiek innego dlatego, że nie podoba się to władzom jest cenzurą.

Dnia 09.11.2009 o 22:09, Shego napisał:

Poza tym kogo obchodza szwaby?


W 1939 we wrześniu Francuzi na murach paryskich budynków pisali : "Nie chcemy umierać za Gdańsk". Moim zdaniem taka postawa nie jest właściwa.
>Codziennie rano wstajac powinni dziekowac sile wyzszej

Dnia 09.11.2009 o 22:09, Shego napisał:

ze ich kraj jeszcze istnieje. Ja osobiscie gdybym zyl w tamtych czasach bylbym na nie

W dziejach każdego państwa, także Polski, zdarzył się władca, który chciał zagarnąć ziemie sąsiadów, często używając przemocy. Czy to znaczy, że te państwa mają dzisiaj nie istnieć?


Do deusER4 i innych którzy nie rozumieją:

Nie wydaje wam się, że huczne obchodzenie rocznicy odzyskania wolności i jednoczesne zabieranie tej wolności własnym obywatelom jest kwaśne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 22:04, Vandaeriel napisał:

No właśnie... państwo, w którym urządza się obchody rocznicy wyzwolenia sie spod reżimu
totalitarnego jednocześnie samo wprowadza elementy tego reżimu...

wprowadzenie ograniczeń w grze to nie reżim, tylko cenzura, w zamyśle twórców tego prawa w Niemczech jest opieka nad lekko zeschizowaną młodzieżą niemiecką (no bo jak to interpretować) ]:>

Dnia 09.11.2009 o 22:04, Vandaeriel napisał:

Nie napisałem, że jest śmieszny, tylko że jest kwaśny. Do tego tematu mają trafiać linki
z sieci, które śmieszą, oburzają, intrygują,są kontrowersyjne lub ciekawe.

mają trafiać linki, lecz Ty połączyłeś dwie zupełnie różne sprawy, co uważam i widząc reakcję innych za nie godne
tego topiku :<

EDIT:

Dnia 09.11.2009 o 22:04, Vandaeriel napisał:

Cenzura była powszechnie stosowana przez wiele reżimów totalitarnych, w tym komunistyczny.

jak również w innych w których panuje demokracja!

free your mind @Vandaeriel ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 22:26, Vandaeriel napisał:

>
> To sie nazywa zbieg okoliczności,
Noo, taki kwasowy zbieg okoliczności.

>poza tym tam sie czesto cenzuruje gry wiec nie wiem
> czemu cie to tak boli

Pewnie dlatego, że nie lubię gdy ktoś ogranicza wolność innej osoby. Czy to że ktoś mnie
często okrada powinno spowodować, że stane sie obojętny na takie działania?

A można wiedzieć czemu? Cenzura była powszechnie stosowana przez wiele reżimów totalitarnych,
w tym komunistyczny. A nikt chyba nie zaprzeczy, że zmienianie zawartości gry, książki,
filmu czy czegokolwiek innego dlatego, że nie podoba się to władzom jest cenzurą.

Ale porownywac cenzure jakiejs glupiej gry do tego co sie dzialo w nrd to pomylka zupelna. Niemcy sa przewrazliwieni i glupi dlatego wprowadzaja takie kretynizmy, nie ma sie to nijak do cenzuryktora stosowano w tamtych czasach. Jasne ze mozna powiedziec ze gry to element kultury i ze cenzura blah blah totalitaryzm etc ale tak naprawde nie ma sie o co klocic, poza tym to sa niemcy na litosc;d Powinienes sie cieszyc ze cierpia

Dnia 09.11.2009 o 22:26, Vandaeriel napisał:

W 1939 we wrześniu Francuzi na murach paryskich budynków pisali : "Nie chcemy umierać
za Gdańsk". Moim zdaniem taka postawa nie jest właściwa.

Co to ma do rzeczy:p

Dnia 09.11.2009 o 22:26, Vandaeriel napisał:

W dziejach każdego państwa, także Polski, zdarzył się władca, który chciał zagarnąć ziemie
sąsiadów, często używając przemocy. Czy to znaczy, że te państwa mają dzisiaj nie istnieć?

Niemcom sie to zdarzylo 2 razy w XX wieku, nie mowimy tu o sredniowieczu tylko o ostatnim stuleciu. Niemiec nie powinno byc i tyle. Nie powinno juz ich byc po i wojnie swiatowej (i o malo do tego nie doszlo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 22:28, deusER4 napisał:

wprowadzenie ograniczeń w grze to nie reżim, tylko cenzura,


" elementy tego reżimu". Cenzura jest właśnie elementem reżimu i tak napisałem.

Dnia 09.11.2009 o 22:28, deusER4 napisał:

w zamyśle twórców tego prawa
w Niemczech jest opieka nad lekko zeschizowaną młodzieżą niemiecką (no bo jak to interpretować)
]:>


To, że część ludzi ma problemy ze sobą nie znaczy, że normalni powinni z tego powodu miec ograniczony dostęp do czegoś. Rolą rodziców jest kontrolowanie, w co grają ich dzieci i czy nie ma to negatywnego wpływu na ich psychę...

Dnia 09.11.2009 o 22:28, deusER4 napisał:


> Nie napisałem, że jest śmieszny, tylko że jest kwaśny. Do tego tematu mają trafiać
linki
> z sieci, które śmieszą, oburzają, intrygują,są kontrowersyjne lub ciekawe.
mają trafiać linki, lecz Ty połączyłeś dwie zupełnie różne sprawy, co uważam i widząc
reakcję innych za nie godne tego topiku :<


Spójrz na końcówke mojego poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..i piszesz to wszystko tylko po to by udowodnić nam że niemiecka młodzież jak i jej zeschizowana część powinna eksterminować w MW2 bezdomnych na lotnisku.. KWAS

Dnia 09.11.2009 o 22:36, Vandaeriel napisał:

Spójrz na końcówke mojego poprzedniego posta.

pff, widziałem wcześniej i co? dalej twierdzę że post porównujący takie sprawy to kwas z Twojej strony!

i skończmy już tą gadkę.. bez odbioru

]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 22:35, Shego napisał:


Ale porownywac cenzure jakiejs glupiej gry

To czy jest głupia czy nie to już każdy indywidualnie oceni.


>do tego co sie dzialo w nrd to pomylka zupelna.
Tu i tu mamy do czynienia z ograniczeniem wolności obywateli. Poza tym od takich rzeczy się zaczyna. Najpierw częściowa zmiana treści gry, potem całkowity zakaz sprzedaży(tak było chyba z Postalem lub jakąś inną wyjątkowo brutalną grą) a później jakis film nie trafi do kin, bo będzie niepoprawny politycznie.

Dnia 09.11.2009 o 22:35, Shego napisał:

Niemcy sa przewrazliwieni i glupi dlatego wprowadzaja takie kretynizmy, nie ma sie to
nijak do cenzuryktora stosowano w tamtych czasach. Jasne ze mozna powiedziec ze gry to
element kultury i ze cenzura blah blah totalitaryzm etc ale tak naprawde nie ma sie o
co klocic, poza tym to sa niemcy na litosc;d Powinienes sie cieszyc ze cierpia


A ja myślałem, że to tacy sami ludzie jak my. Nie wiem, czemu miałbym się cieszyc z tego że ktos cierpi przez głupote rządzących.

Dnia 09.11.2009 o 22:35, Shego napisał:

> W 1939 we wrześniu Francuzi na murach paryskich budynków pisali : "Nie chcemy umierać

> za Gdańsk". Moim zdaniem taka postawa nie jest właściwa.
Co to ma do rzeczy:p


To, że obojętność i milczenie nie sprawdza się w takich sytuacjach.

Dnia 09.11.2009 o 22:35, Shego napisał:


> W dziejach każdego państwa, także Polski, zdarzył się władca, który chciał zagarnąć
ziemie
> sąsiadów, często używając przemocy. Czy to znaczy, że te państwa mają dzisiaj nie
istnieć?
Niemcom sie to zdarzylo 2 razy w XX wieku, nie mowimy tu o sredniowieczu tylko o ostatnim
stuleciu. Niemiec nie powinno byc i tyle. Nie powinno juz ich byc po i wojnie swiatowej
(i o malo do tego nie doszlo)

No cóż, to jest Twoja opinia. Nie chcę się tu zagłębiać w debaty historyczne, których państw powinno nie być bo takie rozważania nie prowadzą do niczego dobrego...


@deusER4

>..i piszesz to wszysto tylko po to by udowodnić nam że niemiecka zeschizowana po części młodzież powinna eksterminować w MW2 bezdomnych na lotnisku.. KWAS

Ogarniasz, że ci bezdomni to zbiór pikseli poruszanych kodem napisanym przez programistów?

>pff, widziałem wcześniej i co? dalej twierdzę że post porównujący takie sprawy to kwas

>i skończmy już tą gadkę

cóż, jak się nie ma argumentów to najlepiej skończyć, prawda :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 00:28, Some_kind_of_Devil napisał:

Ekhm.. nie wiem czy to legenda... chyba tak.

w pewnych kręgach uważana nawet za pierwowzór Polskiej muzyki rozrywkowej XXI (sic!)
..powaga, są tacy ludzie, ale lepiej z nimi nie zadzierać.. wiecie OCB, wiecie ]:>

Dnia 10.11.2009 o 00:28, Some_kind_of_Devil napisał:

A tu miałem zamiar napisać coś szyderczego, ale do tego nie potrafię
http://www.youtube.com/watch?v=eRZ5NcEJNLY

a ja potrafię.. MISTRZOSTWO :>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się