SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2010 o 23:42, Luk_Der_Ritter napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Paul_Bunyan
Jedna z najdziwniejszych operacji US Army...


Śmiej się, śmiej, ale wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy incydent pomiędzy Izraelem, a Libanem, w którym zginęło paru ludzi, także zaczął się od chęci wycięcia drzewa, utrudniającego obserwację ''ziemi niczyjej'', przez Izraelskich żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 00:22, Tyler_D napisał:

Dla tych którzy wierzą w oficjalną wersję zdarzenia może być to na swój sposób śmieszne.


Na swój sposób śmieszne jest też to, że ktoś wierzy w którąkolwiek z nieoficjalnych wersji zdarzenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pani od przyrody robi eksperyment z robakami.
Wkłada 1 robaka do szklanki i nalewa alkoholu - robak zdechł.
Wkłada 2 robaka i nasypuje tytoniu - robak zdechł...
Wkłada 3 robaka do szklanki ze zwykłą wodą - robak żyje.
Pyta się Jasia:
- Jaki wyciągamy z tego wniosek?
- Kto pije i pali ten niema robali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:04, Budo napisał:


Pewnie niewielu widziało, bo w kraju tego filmu w całości raczej nie ma. Animowana historia
Polski by Bagiński z expo.
http://www.tudou.com/programs/view/W48q3gfa9F0/

Dzięki.Nie wiedziałem,że wyszła już pełna częsc.Strasznie mi sie podoba ten kawałek ;) Wiesz moze jak sie nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:04, Budo napisał:


Pewnie niewielu widziało, bo w kraju tego filmu w całości raczej nie ma. Animowana historia
Polski by Bagiński z expo.
http://www.tudou.com/programs/view/W48q3gfa9F0/

Piękne tylko szkoda, że nie po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:23, donard napisał:

Piękne tylko szkoda, że nie po polsku.


Nie po Polsku? Przecież tam nic nie mówią, a filmik jest zrobiony po polsku, lecz na te napisy są nałożone tłumaczenia.
A co do tego filmiku, to jest bardzo dobry, lecz uważam, że brakuje kilku ważnych momentów z historii, jak na przykład Hołd Pruski, powstanie księstwa Warszawskiego, i powstania październikowe, listopadowe i warszawskie są trochę za krótko przedstawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2010 o 21:27, Piotrbov napisał:

i powstania
październikowe, listopadowe i warszawskie są trochę za krótko przedstawiane.

Hm, październikowe? Kiedy to było? Listopadowe - 1830, to jasne, styczniowe-1863

Moim zdaniem z Grunwaldem nie zaszalał, coś nie za bardzo widać kto w ogóle walczył. Stan wojenny chyba też nie był jakoś dobitnie pokazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:35, Rick napisał:

Hm, październikowe? Kiedy to było? Listopadowe - 1830, to jasne, styczniowe-1863


Mea Culpa, proste przejęzyczenie.

Dnia 04.08.2010 o 21:35, Rick napisał:

Moim zdaniem z Grunwaldem nie zaszalał, coś nie za bardzo widać kto w ogóle walczył.
Stan wojenny chyba też nie był jakoś dobitnie pokazany.


Nom to fakt, na szczęście fajnie jest zrobiony Cud nad Wisłą, to również jest bardzo ważna bitwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że filmu nie można obejrzeć w całości na polskich stronkach, mimo, że gotowy jest od dawna.

tutaj inny film- historia Polski w 10 minut- ilustrowana obrazami itd, nie animowana- zrobiona przez kogoś na youtube :)
fajnie dobrana muzyka
http://www.youtube.com/watch?v=Quld5950v6w

Bartex69---> muzyka pewnie robiona specjalnie do filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:04, Budo napisał:

Pewnie niewielu widziało, bo w kraju tego filmu w całości raczej nie ma. Animowana historia Polski by Bagiński z expo.
http://www.tudou.com/programs/view/W48q3gfa9F0/


Hmm.. A mnie się mówiąc szczerze nie bardzo ta animacja podoba :?
Jak na lekcję historii czy coś co ma pokazać naszą historię - za chaotycznie, za szybko.. No i ludziom nie obeznanym, i to nieźle, z historią niewiele on tak naprawdę mówi.. Ot bijemy się, bijemy, tłuczemy, znikamy, jesteśmy, znikamy całkiem, potem są nysy i zomo i znowu jesteśmy..
Zdaję sobie sprawę, że w tak wybranej formie filmu inaczej zrobić się raczej nie dało - ale mnie ciężko było za nim nadążyć. Oglądałem go specjalnie kilkukrotnie..
Technicznie - też ciężko mi to ocenić, całość nie powala na kolana, wykonanie jest proste, choć to nie koniecznie znaczy, że gorsze..
Z drugiej strony sam animacją sie zajmuję i jestem pod wrażeniem ilości przygotowanych scen. Zdaję sobie sprawę, że już samo przygotowanie ich to praca liczona zapewne w miesiącach..
No i tu wracamy trochę do początku - czy w tym przypadku wybrana forma trochę nie przerosła twórców? Sam nie wiem.. Bo ni to przerysowany komiksowy styl (a''la Fallen Art), ni realistyczny - wyszło takie coś pomiędzy..
Podsumowując - całość jest dla mnie cóż.. pracą robioną trochę w pośpiechu, tak by było wszystko co ma być a termin gonił.

Ten spot dla mnie pasowałby jako intro do jakiejś części Empire Earth czy Cywilizacji. Bo wg mnie - wykonany jest na poziomie niezłego intra do gier - niestety nie animacji czołowego polskiego studia animacyjnego..
Mam wrażenie, że nawet filmy w Diablo 1 biły tą animację pod względem zarówno technicznym jak i wizualnym - a łącznie trwały chyba dłużej niż te 8.30 min (choć wiem, że to trochę nie fair, ilość modeli, scen była tam nieporównywalnie mniejsza, choć były dużo dokładniejsze.. no z drugiej strony - jak już porównywać najlepszych polskich animatorów, to czemu nie z Blizzardem, który od lat w tej dziedzinie przoduje?)..

Chłopaki i dziewczyny z Platige Image zaangażowali się ostatnio w bardzo dużo projektów - może to było za dużo?

Osobiście wolę ich prace skupiające się na jednym, konkretnym temacie. Spoty na Grunwald mnie powaliły
http://www.youtube.com/watch?v=vpR_Ckg3q6s&feature=related
Jakość wykonania, dbałość o najdrobniejsze szczegóły, dopracowanie i jakość efektów - bije na głowę nawet efekty wysokobudżetowych filmów z Hollywood.. Tutaj naprawdę pokazali co potrafią. Przekazali co mieli przekazać, skopali tyłki wszystkim animatorom dookoła..
Historia polski - była niezła, ale mogła.. powinna być lepsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się