SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2014 o 10:27, Hubi_Koshi napisał:

Chodzi o wymóg "udowodnienia niewinności" czy o fragment "Jak do tej pory, tylko Kościół wyraził zastrzeżenia do tej procedury. Biuro radcy prawnego episkopatu Włoch uważa, że przepisy ustawy nie są jednoznaczne i jest zdania, że nie powinni jej podlegać katecheci."?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 14:14, zadymek napisał:

Chodzi o wymóg "udowodnienia niewinności" czy o fragment "Jak do tej pory, tylko Kościół
wyraził zastrzeżenia do tej procedury. Biuro radcy prawnego episkopatu Włoch uważa, że
przepisy ustawy nie są jednoznaczne i jest zdania, że nie powinni jej podlegać katecheci."
?

Głównie o fragment o Kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 14:26, Hubi_Koshi napisał:

Głównie o fragment o Kościele.

Alto taki suchar, że nawet popity nie wchodzi. Nie wiem co w tym śmiesznego, że oni jak zwykle chcą być ponad prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 11:16, Pawciu45 napisał:

Heh to akurat taka japońska specyfika. Z tego co czytałem to Yakuza ma nawet własne oficjalne biura, a i zdarzało się że wydawali oficjalne przeprosiny za to że walki między różnymi gangami zakłócały ludziom spokój. Grzeczność przede wszystkim XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 11:45, Hubi_Koshi napisał:

zdarzało się że wydawali oficjalne przeprosiny za to że walki między różnymi
gangami zakłócały ludziom spokój. Grzeczność przede wszystkim XD

Nigdy nawet nie próbowałem zrozumieć japońskiej kultury i zwyczajów tam panujących, bo najzwyczajniej na świecie mnie to przerasta, ale myślę, że wbrew pozorom moglibyśmy się od nich niejednego nauczyć :)

Hell''s Angels też mają swoją oficjalną stronę internetową, jednak dla nich to przede wszystkim kolejne alibi oraz "dowód" na to, że wcale nie są jednym z najgroźniejszych gangów motocyklowych na świecie lecz zwyczajnym klubem miłośników dwóch kółek. Takie czasy. Czekam na oficjalne fanpejdże na Facebooku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 11:16, Pawciu45 napisał:

Neonazisci mają to czemu mafia nie może mieć?
BTW W dbaniu o PR nie ma nic dziwnego, Sycylijczycy działali tak samo i nadal cieszą się dużą estymą: czy jesteś pro czy antyspołeczny warto mieć poukładane stosunki ze społeczeństwem, bo jak nikt cię nie lubi to wszyscy na ciebie kablują o zwijasz działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ŻE-NA-DA. Kościół po raz kolejny [ co prawda nie nasz rodzimy ale co to za różnica w sumie ] totalnie się ośmiesza.

Ciekawi mnie dlaczego episkopat uważa [?], że takie zaświadczenie dla księży i katechetów jest niepotrzebne. Może jakiś argument byśmy podali a nie na zasadzie ''nie bo nie''. Litości, rynce opadajo.

Nikt tu przecież nie chce patrzeć na co wydają pieniądze [ a może i to by się przydało ;-) ] ani kogo mieli w rodzinie w trzecim pokoleniu. Czyżby mieli coś za uszami? A może kogoś tu boli pewna część ciała bo śmiano od niego wymagać takiego czegoś? Toż to obraza majestatu ... Tylko co mają powiedzieć ludzie którzy przykładowo potrzebują zaświadczenia o niekaralności? Może niech też się oburzą. ^^ Ach ten Kościół ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 10:27, Hubi_Koshi napisał:


W Polsce też powinno być takie prawo. Sam jestem rodzicem i czułbym się spokojniejszy wiedząc, że jest jakieś dodatkowe sito (wiadomo, że 100% pewności nie można mieć nigdy) odsiewające zboczone szumowiny od normalnych pedagogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 17:39, zadymek napisał:

Tak, chichu śmichu a ciekaw jestem ilu tutaj piszących dało by radę zacytować tą Inwokację...bez
wikipedii.

Kilka linijek bym mógł. Co prawda to wywołuje chyba najmniejszy ból spośród tych kfiatków. Ja akurat uważam, że Pan Tadeusz to jednak nie jest coś co można by nazywać najbardziej wiekopomną epopeją i tym podobne cuda wianki a tym bardziej nie uważam by praktykowanie w szkołach ''kultywowania'' PT przez obowiązkowe recytowanie Inwokacji przed klasą na ocenę z pamięci było tym czego potrzeba młodym ludziom. To dla mnie kompletny idiotyzm.

To co najbardziej boli to chyba to literowanie wyrazów [ choć chciałbym by to było dla beki ] i niewiedza z zakresu podstawowej literatury i to ojczystej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 17:45, Tyler_D napisał:

Kilka linijek bym mógł. Co prawda to wywołuje chyba najmniejszy ból spośród tych kfiatków.

To szacun bo mi się zawsze myli z fraszką "Na zdrowie" ;)

Dnia 09.04.2014 o 17:45, Tyler_D napisał:

Ja akurat uważam, że Pan Tadeusz to jednak nie jest coś co można by nazywać najbardziej
wiekopomną epopeją i tym podobne cuda wianki a tym bardziej nie uważam by praktykowanie
w szkołach ''kultywowania'' PT przez obowiązkowe recytowanie Inwokacji przed klasą na
ocenę z pamięci było tym czego potrzeba młodym ludziom. To dla mnie kompletny idiotyzm.

Nom, co kto lubi: ja wolę Mrożka, nawet się kiedyś nauczyłem pełnego tekstu "Wesela w Atomicach" :)

Dnia 09.04.2014 o 17:45, Tyler_D napisał:

To co najbardziej boli to chyba to literowanie wyrazów [ choć chciałbym by to było dla
beki ] i niewiedza z zakresu podstawowej literatury i to ojczystej.

A ty: nigdy nie zapomniałeś języka w gębie przed kamerą/publiką/sympatią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 17:39, zadymek napisał:

> https://www.youtube.com/watch?v=7OUjxT0NFmU
>
> Ł JAK WIERTARKA T_T
Tak, chichu śmichu a ciekaw jestem ilu tutaj piszących dało by radę zacytować Inwokację...


TĘ Inwokację. I nie migaj mi się tu, że w słowie pisanym można tą albo, że jesteś potoczny! No. ;)

Sam jestem dzisiaj na tyle zmęczony, że jak usłyszałem pytanie o to kto napisał Quo Vadis to miałem pustkę w głowie. :P (Pan Tadeusz?)
Stanu wiedzy te programy raczej nie pokazują, choć czasami z niektórymi ludźmi naprawdę jest ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 18:49, ThimGrim napisał:

TĘ Inwokację. I nie migaj mi się tu, że w słowie pisanym można tą albo, że jesteś potoczny!
No. ;)

W potocznym kontekście wolno ;P

Dnia 09.04.2014 o 18:49, ThimGrim napisał:

Sam jestem dzisiaj na tyle zmęczony, że jak usłyszałem pytanie o to kto napisał Quo Vadis
to miałem pustkę w głowie. :P (Pan Tadeusz?)
Stanu wiedzy te programy raczej nie pokazują, choć czasami z niektórymi ludźmi naprawdę
jest ciężko...

To coś jak seria "Stupid Americans", na bank montaż, a i prezentera też nikt nie odpyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 18:49, ThimGrim napisał:

Sam jestem dzisiaj na tyle zmęczony, że jak usłyszałem pytanie o to kto napisał Quo Vadis
to miałem pustkę w głowie. :P (Pan Tadeusz?)


Oczywiście Pan Tadeusz Wołodyjowski ;)

Ale fakt, że czasem przy takim "znienacka" zadanym pytaniu człowiek głupieje choć odpowiedź zna.
Ja nie zapomnę, jak kiedyś na egzaminie ustnym, z nerwów zapomniałem własnego nazwiska ;)

A nie wiem czy widzieliście bonus do tego odcinka:
http://youtu.be/GimMzdIvYUE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się