SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Filmik absolutnie genialny i trafny, niestety. :P Zagram pewnie 5 lat po premierze, jak w każdego Wiedźmina. :D Swoją drogą, coś czuję, że ten miły rosyjski osobnik stanie się takim samym filmowym memem, jak Adolf H. :P

@Prince_Miki - nie Sherlockuj aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 18:10, Gumisiek2 napisał:

A myślałem, że "szokolatku" to po rosyjsku "Wiedźmin".

A ja słyszałem, że to synonim ;-)

@Firefly94

Dnia 12.01.2015 o 18:10, Gumisiek2 napisał:

@Prince_Miki - nie Sherlockuj aż tak.

Przecież to Miki on tak lubi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 19:01, Tyler_D napisał:

Nic nowego. Podczas pogrzebu Kaczyńskiego też panowała częściowa prohibicja. :P Poza tym, trochę stary ten news. ;) A z samego faktu wprowadzenia takiego zakazu nikt sobie niczego nie robi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że głupie. Ale tak jak mówię, nie zauważyłem, żeby ktoś cokolwiek sobie robił z tego powodu. ;) Zresztą ten wpis jest trochę nierzetelny. Całkowitej prohibicji nigdy nie będzie, co najwyżej w najbliższym sąsiedztwie. I to też tylko do którejś tam godziny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 19:21, Tyler_D napisał:

Ostatnio o tym usłyszałem po raz pierwszy więc wrzuciłem. Dla mnie to jest zwyczajnie
chore żeby nie powiedzieć - głupie.

Wrzuciłeś to najpierw do wątku o kościele i tam Ci odpowiedziałem. Ale odpowiem i tutaj - za komuny prohibicja obowiązywała na 1 maja, praktycznie w całym kraju, z tych samych powodów. Jak ludzie sobie popija, to robią się agresywni, a tam, gdzie są tłumy, byle co doprowadzić może do awantur. Stąd wcale nie uważam tej decyzji za głupią. A Ty możesz sobie zrobić w domu zapas piwa czy wódki i mieć co pić przez cały czas.
I jeszcze - za komuny w dni świąt kościelnych takich ja Boże Ciało czy Wielkanoc w telewizji puszczano najlepsze filmy, oczywiście w czasie nabożeństw czy procesji. Ciekawe, czy chciałbyś mieć na czas wizyty Papieża najlepsze programy w telewizji, a przed wizytą i po wizycie kompletny chłam w telewizji (teraz też jest chłam, ale wtedy będzie chłam wyjątkowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak ludzie sobie popija, to robią się agresywni,
Po pierwsze uogólniasz a po drugie chcesz mi i innym świadomie lub nie wcisnąć kit że każdy kto sobie popije to od razu leci się awanturować, robić burdy i generalnie siać zamęt. No i oczywiście KAŻDY kto pije od razu bierze czteropak albo i więcej nie? To że mamy niechlubną pseudokulturę picia i mieszkamy blisko Rosjan czy innych Słowian nie znaczy z automatu że każdy kto kupi piwo czy małpkę to chlejus i łachmyta.
>a tam, gdzie są tłumy, byle

Dnia 15.01.2015 o 19:57, KrzysztofMarek napisał:

co doprowadzić może do awantur.

Tak, bo pijący alkohol nie mają co robić tylko pchać się tam gdzie jest młodzież i kościelne farmazony o nienawiści do bliźniego ... khem ... miłosierdziu . ;)
>Ciekawe, czy

Dnia 15.01.2015 o 19:57, KrzysztofMarek napisał:

chciałbyś mieć na czas wizyty Papieża najlepsze programy w telewizji, a przed wizytą
i po wizycie kompletny chłam w telewizji (teraz też jest chłam, ale wtedy będzie chłam
wyjątkowy).

W telewizji i tak w większości jest chłam to po pierwsze. Po drugie - nie oglądam telewizji ''codziennie'' więc mnie ten problem nie dotyczy. Po trzecie - ten cyrk z zakazem jest kuriozalny. Bo co on daje? Chodzi o to żeby Franciszek nie zobaczył puszki na trawniku? Czy zataczającej się persony? Czy o co chodzi? Jak zwykle - kościelni szukają dziury w całym. Ewentualnie diabła tam gdzie go nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 20:06, Tyler_D napisał:

>Jak ludzie sobie popija, to robią się agresywni,
Po pierwsze uogólniasz a po drugie chcesz mi i innym świadomie lub nie wcisnąć kit że
każdy kto sobie popije to od razu leci się awanturować, robić burdy i generalnie siać
zamęt. /.../

Jesteś wyjątkowo krótkowzroczny.
Nie każdy, kto sobie popije, zaraz robi awantury. U mnie w Warszawie, na Bemowie, jest zwykle spokój. Ale jak zbierze się grupa "zawodników" to dochodzi do awantur. Do awantur prawdopodobnie dojdzie, jeśli zbierze się 100 tysięcy osób, bo będzie tam może 10, może 20 awanturników, którzy sobie popiją -jak będą mieli co. Zapasów nie zrobią, ale gdyby mogli bez kłopotu dokupić alkohol, to prawdopodobnie będą jakieś ekscesy. Jak zbierze się 500 tysięcy i będzie swobodny dostęp do alkoholu to awantury są pewne.

Dnia 15.01.2015 o 20:06, Tyler_D napisał:

Czy zataczającej się persony? Czy o co chodzi? Jak zwykle - kościelni szukają dziury
w całym. Ewentualnie diabła tam gdzie go nie ma ...

Ty chyba jesteś zaślepiony jakąś nienawiścią do kościoła, czy kleru, może do katolików, a może tylko do władzy państwowej - nie wiem. Bo przecież masz przykład chociażby z innych marszów czy demonstracji. Awanturnicy w tłumie czują się anonimowi i bezkarni, władze - burmistrzowie, policja - wiedzą o tym i dlatego zakazują sprzedaży alkoholu w tych miejscach i w tym czasie, kiedy zbierają się duże grupy ludzi. Bo alkohol likwiduje hamulce, które "normalnego" człowieka powstrzymują przed robienie głupot.
I jeszcze raz powtórzę: nikt nie zakazuje Ci zrobienia dzień wcześniej zapasów tego, co lubisz, piwa, wina, czy wódki. Możesz pić, ile chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy papież JPII przyjeżdżał do Wadowic z pielgrzymką, również zakazywano w okolicy (i to nawet sporej) sprzedaży alkoholu. W małym sklepiku (w Bulowicach albo Inwałdzie, nie pamiętam, ale blisko Andrychowa) podczas tej prohibicji (w kilka dni) sprzedano alkohol za kilkanaście tysięcy złotych. Tam już zakaz nie obowiązywał, a był bardzo blisko miasta (akurat sklep na Śląsku jest). Absurd, bo kto chciał kupić i tak kupił, a straciły tylko sklepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2015 o 10:53, Budo napisał:

Wrzucam za wykopem, odkrywanie na nowo starej sztuki łuczniczej. Robi Wrażenie :)
https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=BEG-ly9tQGk&x-yt-ts=1421914688

Trudno to nazwać kwasem, facet wymiata. Z pewnością wiele czasu poświęcił sztuce łucznictwa, ale efekty z najwyższej półki. Legolas musi się jeszcze wiele nauczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się