Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Sims 4 - recenzja

41 postów w tym temacie

Ta gra to kopiuj wklej z Simsów 3, zmieniony tylko lekko design i cyferka przy nazwie gry. Mam nadzieję że do nowego NFS''a się bardziej przyłożą i nie będzie to MW 2 albo Rivals 2 tylko będzie można z dumą go nazwać Underground 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta gra to kopiuj wklej z Simsów 3, zmieniony tylko lekko design i cyferka przy nazwie
> gry. Mam nadzieję że do nowego NFS''a się bardziej przyłożą i nie będzie to MW 2 albo
> Rivals 2 tylko będzie można z dumą go nazwać Underground 3.

Kolego to z Need for Speedem, to bzdura co gadasz, lepiej by było jakby Undergrounda zignorowali, zakopali na jakimś odludziu i zapomnieli. Podobnie bzdury gadasz o Simsach. Przecież tak jak pisze autor recenzji Sims 4 nie posiada chociażby otwartego świata z Trójki, nie ma większości elementów - które w trójce były - a wszystko to pod pozorami DLC. Chyba, że nie przeczytałeś recenzji do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta gra to kopiuj wklej z Simsów 3, zmieniony tylko lekko design i cyferka przy nazwie
> gry.

To nawet ja jestem "Simsowym Januszem" i nie przepadam za serią, a wiem, że The Sims 4 to absolutny kastrat w stosunku do którejkolwiek poprzedniczki, nawet antycznej jedynki. Z tego co widziałem, to ta gra może co najwyżej pomarzyć o tym, by pochwalić się contentem na równi z trójeczką. Także bzdury panie opowiadasz.

No ale pisać dla samego pisania też można, prawda? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 16:43, PokerMorda napisał:

Kolego to z Need for Speedem, to bzdura co gadasz, lepiej by było jakby Undergrounda
zignorowali, zakopali na jakimś odludziu i zapomnieli.

A mnie z NFSów tylko następca Undergrounda byłby w stanie skłonić do zostawienia twórcą kasy. Ba, nawet w preorderze.

A co do The Sims 4 - we wczesnej wersji gry WooHoo istniało jako rozwijalny skill, szkoda że tego nie ma. I właśnie "szkoda że tego nie ma" najlepiej nadaje się na podsumowanie całości. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 16:31, Tarasada napisał:

Ta gra to kopiuj wklej z Simsów 3, /.../


Nie, w tej części dużo wycięli, sporo uprościli. Moim zdaniem nie wyszło to dobrze już samo demo mnie zniesmaczyło, w trójce było więcej możliwości edytowania sima tutaj czułem jaki niesmak, czegoś mi brakowało. Zgadzam się z przedmówcami, że ta gra może co najwyżej pomarzyć o contencie zawartym w chociażby części trzeciej.
A to jest smutne, bo widać, że twórcy szykują jeszcze wiecej dodatków jak i tych mini dodatków kupowanych w ich sklepie store czy jak to się nazywa w postaci obiektów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha. Wiecie co jest śmieszne? Że kolega próbował obrazić grę i jej twórców nazywając ją odgrzewanym kotletem. Nie spodziewał się natomiast, że ta gra to wiele gorszy syf, wykastrowany kotlet z wszelkich dodatków i przypraw. To sam mielony w nowej panierce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebyście widzieli ile EA wycięło contentu z tej gry i sprzeda go jako DLC za 40$
Przepraszam że po angielsku ale jak ktoś zna język to się dowie

Spoiler

MAJOR MISSING FEATURES THAT WERE IN TS3:

No create a style (CAST) - NOT possible in future expansions (x)
No modifications to world/public spaces - The park in the demo is a mix of a community lot and public space (x1) (x2)
No normal careers - Law enforcement, Medical, Business, etc. were removed (x)
No open world - You must incur a loading screen between each active lot; each neighborhood has 1-5 lots total (x1) (x2)
No pools (x)
No terrain tools other than paint; everything is perfectly flat (x)
No story progression - Sims in the neighborhood age, but do not have children, get jobs, move, get marriedetc. without player intervention (x)
No toddlers (x)
No way to create/place new lots - And you only have 2 empty ones at the start of the game!
No Mac version of the game at release

MAJOR CRIPPLED/LIMITED FEATURES THAT WERE IN TS3:

All buildings on a lot must have the same foundation. No mixing for sheds, garages, etc. (x)
Babies are mere objects - All interactions are through basinet. There are no baby objects. Babies can only be lifted directly above basinet. (x)
Backgrounds are illusions - The buildings in the background are not playable in the game. (x)
Completely FLAT lots - The entire build-able world is completely flat (x)
Fewer floors/levels, limited to three (x1) (x2)
SIGNIFICANTLY smaller worlds of <25 lots compared to 125+ lots in TS3 (x)
Smaller lots - Lots are limited to 50x50 instead of 64x64. (x)
Loading screens for individual lots (x)
The map is a one-dimensional picture (x)
Teens are same height as adults and they, along with elders, all look nearly identical. (x)

OTHER MISSING GAMEPLAY ELEMENTS FROM TS1-TS3:

No acne (x)
No aliens (x)
No animated hair (x)
No aspiration failures (x)
No babysitters (x)
No bartender (as NPC) (x)
No basements (x)
No bookstores (x)
No burglars (x)
No cars (not even as décor) (x)
No cemeteries (x)
No cutscenes (x)
No cleaning skill (x)
No clothes shopping (x)
No color wheel, predefined to ~20 colors (x)
No comfort need (x)
No curfew (x)
No customization of multi-tone hair color (users select only main color) (x)
No dinner proposals (x)
No diseases or illness (x)
No dreams (x)
No environment need
No eyelash length slider (x)
No favorites (food, color, music) (x)
No fears (x)
No full face make-up (x)
No garage doors (x)
No gardener for hire (x)
No ghosts (x1) (x2)
No grocery stores (x)
No male body hair (x)
No move object cheat (x)
No newspapers (x)
No opacity slider for makeup (x)
No party invitations from other Sims
No private school (x)
No rabbit holes at all - Sims move offscreen for work and school. There are no hospitals, work/school buildingsetc. (x)
No random or accidental deaths
No repairman (x)
No repo man - (x)
No restaurants
No skin slider (x)
No swimming/swimwear - Including lakes, fountains, etc. (x)
No tragic clown or social bunny (x)
No way to watch a Sim commute to work/school (x)
No website for browsing exchange or store (in-game only)
No zodiac signs

MISSING OBJECTS FROM TS1, TS2 OR TS3 BASE GAMES:

No bikes
No changing tables
No cribs
No dishwashers (x)
No highchairs
No hot tubs
No pool tables
No trash compactors (x)

MISC CRIPPLED GAME FEATURES:

32-bit executable - TS4 is not 64-bit, and cannot access more than 4GB of RAM. If you have more than 4GB then you are crippled.
Fewer traits in CAS (more traits must be unlocked/earned in-game)
Incompatible Simpoint currency - Sims 3 Store Simpoints do not work with TS4


jak widać EA leci sobie mocno w kulki z klientami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykastrowana gra do granic możliwości. EA wie, że bydło kupi przyszłe DLC :)

Ci co kupili bezpośrednio przez Origin mogą zwrócić grę i odzyskać pieniądze tak btw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pojawiła się recenzja, z którą zgadzałbym się w tak dużym stopniu. Bo gra rzeczywiście nie jest zła. Kto narzeka na ekrany ładowania i brak otwartego świata (i tworzenia własnych styli) proszony o usunięcie z komputera The Sims 2 i The Sims 3.

Dwójka była świetna, chociaż miała ekrany ładowania. Trójka też, chociaż z otwartym światem i własnymi stylami nie wyrabiała przy większej ilości dodatków i się cięła. Zdecydujcie się na coś, bo to jest EA i tutaj można pójść tylko na kompromis. Tu nie da się dogodzić wszystkim.
Czwórka nie jest tak naprawdę zła, bo zła jest polityka EA, która polega na wycięciu z gry 3/4 podstawowych elementów. I nie sądzę, że w przyszłych dodatkach się to zmieni, bo niemożność budowania piwnic to coś, czego nawet dodatki mogą nie przywrócić.

Niemniej uważam, że ocena 6 jest idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mam Sims 3 z 3-4 dodatkami + kilka modów + multum contentu od comunity.

Po tym co widziałem w Sims 4 nigdy nie spojrzę na ta gre już więcej.

Sims 4 przy poprzedniczce nie wypada nawet jako Demo - to Północno Koreańska podruba !
Z czasem polepszy się sprzęt - Sims 3 powinno działać szybciej pomimo problemów z ładowaniem, Moderzy mam nadzieję oleją 4 i skupią się na rozwoju "3".

Pies Lizał EA

BTW - kupiłem od nich niedawno gniota SIMCITY - ale SIMS 4 je przebija - to przekręt stulecia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 17:00, Isildur napisał:

Nie, w tej części dużo wycięli, sporo uprościli. Moim zdaniem nie wyszło to dobrze już
samo demo mnie zniesmaczyło, w trójce było więcej możliwości edytowania sima tutaj czułem
jaki niesmak, czegoś mi brakowało. Zgadzam się z przedmówcami, że ta gra może co najwyżej
pomarzyć o contencie zawartym w chociażby części trzeciej.
A to jest smutne, bo widać, że twórcy szykują jeszcze wiecej dodatków jak i tych mini
dodatków kupowanych w ich sklepie store czy jak to się nazywa w postaci obiektów...

Mi bardzej chodziło o graficzny aspekt i interface, bo to że tworzenie sima i jak i ilość mebli, i innych popierdółek jest tak ucięta że by dorównać trzeciej części to chyba z 20 mini dodatkówwyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety straszna zła logika simsów, narób pierdylion nawet fajnych dodatków. Wydaj nową cześć simsów bez rzeczy już wymyślonych, każ ludziom kupować to samo, tylko dla nowej wersji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakby zrobili FIFĘ załóżmy 15 po czym w dziesięciu DLC dodali 10 nowych lig, a następnie zrobili FIFĘ 16 bez tych dziesięciu lig. No co zrobisz EA. Rozumiem pogoń za pieniądzem, ale przede wszystkim ci *** (wstaw dowolne niecenzuralne słowo :D) powinni robić chociaż jakikolwiek progres w stosunku do poprzedniej odsłony, choćby to miało wyglądać tak jak w przypadku właśnie FIFY, niby nic wielkiego nie dodają ale jednak jest lepsza od poprzedniczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm

"Zapomnijcie o dawnych, nieskończenie długich czasach ładowania, bo gra jest teraz niesamowicie rącza (nawet na mającym już swoje kilka lat laptopie Lenovo Y580, na którym grę testowałem, a który do czołówki z pewnością się nie zalicza"

Ta "rącza". Rozumiem, ze szybko się ładuje i nie muli, albo coś w ten deseń :P

@
Komentarze jakby ludzie pierwszy raz simsy na oczy widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować