Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Sims 4 - recenzja

41 postów w tym temacie

> Niestety straszna zła logika simsów, narób pierdylion nawet fajnych dodatków. Wydaj nową
> cześć simsów bez rzeczy już wymyślonych, każ ludziom kupować to samo, tylko dla nowej
> wersji :D

gdyby to był problem taki jak napisałeś - że w Sims 4 brakuje żeczy z dodatków do TS3 - nie miałbym żadnych pretensji.

Ale ta gra ma 20% contentu co Podstawowe the Sims 3.
Ale tu nie chodzi tylko o coś co może być dodane w patchu dodatku czy DLC. W TS4 większość podstawowych aspeków została zdegenerowana i spłycona. Dotyczy to fundamentalnych założeń programu, rzeczy które nie mogą juz być odrócone.

Różnica jest jak między Fifą 2014 na PC i na Komórki. Jak między facebookową grą przeglądarkową a kompleksową grą strategiczną typu Civilization.

Moneygrab ochydny. Pracy włożyli 10 razy mniej niż w poprzednią część i jeszcze ta cena ! pffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na opinie ludzi wypowiadających się na /r/thesims, /r/gaming oraz streamerów i muszę powiedzieć, że całkowicie się one różnią od tych na gram.pl. Wiele ludzi chwali czwartą część, uważa ją za wiele lepszą niż część trzecią. Nawet ci, co byli zawiedzeni SimCity bardzo sobie cenią TS4. Ciekawe czy te całe narzekanie na Sims 4 jest cechą Polaków czy reszta świata jest po prostu ślepa na brak gazet i basenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby EA nie pomyślało o jakiś DLC dla FIFA 15... Jedna wielka komercha, liczą się tylko pieniążki, pieniążki i jeszcze raz pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem mojej siostrze, fance Simsów(ma 22 lata, nie jakiś bachor) to śmiechła. Przecież esencję tej gry zabrali i pewnie dopiero dodadzą w 30 DLC. Nie ma basenu? Będzie. w Dodatku PODWODNY ŚWIAT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest grywalna. Przy pierwszym podejściu, czyli jak w Simcity. Odpalając SC gra mnie niesamowicie wciągnęła. Ale gdy po trzech godzinach, no dobra - czterech, zabudowałem calutkie miasto i musiałem burzyć by zbudować coś nowego... to zacząłem rozmyślać, ze coś mi tu nie pasuje. Że po co te ograniczenia? Dlaczego EA nie dalo wyboru między małą, średnią a dużą parcelą jak w SC4?

Z TS4 jest to samo. Gra jest ładna płynna, ma dużo fajnych ficzerów. Ale gdy pograsz, to jest cholernie monotonna. Pomysł na rozgrywkę znika, gdy już się ohajtasz i będziesz miał dzieciaka. Że buduje się fajnie? Ano buduje. Że Sima się fajnie tworzy? Ano fajnie. Ale jak bym chciał posiedzieć Simem w domu, to bym sobie zagrał w jedynkę. Na miasto też fajnie jest się wybrać... ale zaraz, jakie miasto. Przecież świat jest zamknięty.

Ja tymczasem pobrałem sobie z Origina Simsy 3, w które grałem niewiele. I ta gra jest naprawdę świetna, może źle zoptymalizowana... ale świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak patrzę na opinie ludzi wypowiadających się na /r/thesims, /r/gaming oraz streamerów
> i muszę powiedzieć, że całkowicie się one różnią od tych na gram.pl. Wiele ludzi chwali
> czwartą część, uważa ją za wiele lepszą niż część trzecią. Nawet ci, co byli zawiedzeni
> SimCity bardzo sobie cenią TS4. Ciekawe czy te całe narzekanie na Sims 4 jest cechą Polaków
> czy reszta świata jest po prostu ślepa na brak gazet i basenów.

Ewentualnie serwis reddita jest przesiąknięty botami (bo jest i to całkiem konkretnie) w sensie ludzi jak i programów a, że jest bardzo popularny i potwornie opiniotwórczy to staje się celem (tak jak za każdym razem metacritic) by wyrabiać opinię wśród ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polityka EA wobec The Sims jest przykładem totalnego braku szacunku dla graczy. To ciągnie się już od czasów 2-ójki. Akceptuję, że nowa zawartość w grze jest wydawana jako osobny, płatny dodatek, ale tylko JEDEN raz. Np. dodatek "Zwierzaki" występujący w każdej części (w czwórce zapewne też będzie). To naprawdę nie fair, by cały czas płacić za coś, co było już wcześniej. To, co już raz się pojawiło powinno być od razu zaimplementowane w podstawowej wersji części następnej - tak byłoby najuczciwiej. Nie fair jest także nastawienie gry na dodatki - bo Simsy bez dodatków są po prostu tak ograniczone, że gra szybko się znudzi (tak samo jak Battlefield). Za czwartą część trzeba zapłacić 180 zł, co jak na grę na PC jest po prostu ceną skandaliczną i otrzyma się grę w którą najlepiej zagrać za kilka miesięcy, aż ukarzą się najbardziej podstawowe dodatki. W przeciwnym razie otrzymamy ograniczoną grę, która szybko znuży z powodu braku różnorakich funkcji.
Graficznie też nie widzę większej różnicy z Simsami 3, ale w sumie nie oczekiwałem, że użyją tu silnika Frostbite.
Krótko mówiąc, jest to przykład najgorszej możliwej polityki wydawcy gier wideo - zero ewolucji serii i chęć zarobienia pieniędzy nieuczciwymi sposobami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są ludzie którzy to kupują to byś z tego zrezygnował ? Tak samo robią ludzie z activision. Ludzie muszą przestać zapychać im kieszenie pieniędzmi może wtedy coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli są ludzie którzy to kupują to byś z tego zrezygnował ? Tak samo robią ludzie z
> activision. Ludzie muszą przestać zapychać im kieszenie pieniędzmi może wtedy coś się
> zmieni.

Na wstępie, ja nigdy nie wprowadziłbym takiej polityki jak EA, czy też Activision, jak słusznie stwierdziłeś. Rozumiem chęć zysków, no ale nie w taki sposób. Masz rację, tylko masowy bojkot wprowadziłby jakiekolwiek zmiany. Niestety, firmy o statusie korporacji zawsze starają się z każdego centa wycisnąć pięć, bez względu na głosy community. Najlepszym sposobem na ocenę danej korporacji byłoby postawić przed nią wybór: mniejsze zyski z gry (ale nadal na plusie) i pozytywne opinie graczy czy większe zyski i totalne olanie graczy. Każdej firmie, która wybrałaby opcję drugą, życzyłbym tylko rychłego bankructwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież zapowiadali hipokryci że w tym roku szykują się na 1mld zysku z samych dlc, do simsów bedzie pewnie z 3. Tak jak w cześniej pisaliście jedynym wyjściem jest nie kupowanie i bojkot tego tpypu polityki, no ale to ludzie zdecydują czy chcą być wiecznie oszukiwani i ruchani przez tego typu korporacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię serie TheSims, ale polityka EA jest okropna... Płacić 150 zł (na Origin nawet 199zł) za totalnie gołą podstawkę a następnie kupować szereg dodatków za kolejne min. 50-100 zł to brak szacunku dla graczy, oraz dla kogokolwiek kto musi mieć styczność z takim produktem (recenzenci np.) Ja czekam na zbiorowe wydanie podstawki+wszystkie dostępne dodatki coś w stylu TheSims 2 Ultimate Collection, wtedy pomyśle nad zakupem, teraz co najwyżej jak jakiś znajomy kupił to pogram z ciekawości. Pozbyć się niemowląt w grze o życiu to jakaś zbrodnia, ja się dziwię, że jeden z innych Polskich portali growych wystawił nowym simom 9\10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Sims to akurat seria kierowana do casuali, kierownictwo EA na pewno jest świadome tego, że lwia część odbiorców kupi nową część bez uprzedniego zapoznania się z opiniami na jej temat. Dla mnie od pierwszych, niemrawych zapowiedzi gra wyglądała na restart trójki (słowo daję, że nawet grafika wydaje mi się identyczna). Podziękowane, nie utopię ani centa w przewidywanym na ten rok dochodzie EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję że do nowego NFS''a się bardziej przyłożą i nie będzie to MW 2 albo
> Rivals 2 tylko będzie można z dumą go nazwać Underground 3.

A dlaczego nie miałby to być nowy Most Wanted (nawiązujący do pierwowzoru, a nie do nowszej wersji)?

Co do Simsów - zgoda, wciskają kolejny raz to samo, w dodatku mocno okrojone, plus kilka nie zawsze potrzebnych nowości.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 12:55, Headbangerr napisał:

A dlaczego nie miałby to być nowy Most Wanted (nawiązujący do pierwowzoru, a nie do nowszej
wersji)?

Jak już mają coś zrobić dobrego i z czegoś czerpać to z U3, w sumie MW robił Criterion i wyszedł im taki Burnouto-NFS :D. Z resztą mi to lotto jak będzie sie nazywać, ale życzyłbym sobie:
-Duży świat
-Różne wyscigi w tym drifty, Dragi, przejazdy przez bramki na czas jak w MW np ;p.
-Rozwiniętego tuningu (bardziej niż ma być ten w The Crew i ten co był w Underground 2 albo przynajmniej na tym samym poziomie)
-Dużo licencyjnych aut
-Widok z kokpitu
-No i dobrej grafiki takiej jaką miał Rivals na FB 3 no ale to chyba oczywiste.

I byłaby to dla mnie gra perfekcyjna :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 22:30, Tarasada napisał:

Jak już mają coś zrobić dobrego i z czegoś czerpać to z U3, w sumie MW robił Criterion
i wyszedł im taki Burnouto-NFS :D.


Ty chyba jesteś przekonany, że powstała tylko jedna gra pt.: "NFS: Most Wanted". Albo nie rozumiesz, co czytasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 02:05, Headbangerr napisał:

Ty chyba jesteś przekonany, że powstała tylko jedna gra pt.: "NFS: Most Wanted". Albo
nie rozumiesz, co czytasz ;)

Ale przecież ja piszę o ostatnich NFS''ach a nie U2 czy Hot Pursuit 2 czy NFS Proshe albo MW z 2005 roku. A ostatnie częsci to była kaszana jakich mało i jeśli zrobią drugiego takiego U3 (o ile w ogóle) jak ten z 2012 roku to o moich pieniądzach mogą zapomnieć jak i wielu fanów seerii ;). Mam nadzieję że w miarę Ci to wyjaśniłem o co mi chodzi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jak tak zastanowić się to już wiadomo dlaczego dali promocję na darmowe Sims 2. Dają 2 z dodatkami za free i spory procent albo kupi trójkę albo da się zrobić w balona i kupi 4 część w dniu premiery albo preorder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za namową siostry pobrałem te simy jej z [m] i lipa straszna ;/ Mam wrażenie, że stworzyli je tylko po to, żeby nabić sobie kasy. Nic więcej. Grafika straszna i ulepszeń to ja tu nie widzę. Cieszę się jedynie z tego, że siora nie wydała na ten badziew aż tyle kasy, jedynie transfer opłaciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować