Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wideoporównanie grafiki w Project Cars na PS4 i PC

68 postów w tym temacie

Po pierwsze to takie porównanie jest bez sensu, bo nawet w jakości FHD kompresja YT robi swoje. W porównaniu z tym co widać to SHIFT 2 wygląda lepiej na moim PC przy średnich ustawieniach.

Po drugie materiał nagrany przy 30 FPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 12:56, bVarador napisał:

Ładny strzał w kolano. Bo sam pokazałeś, że PC idzie 55-80 w 1080p. Kiedy konsole (czyli
też sprzęt nie obsługujący dx11) miały 720p@30fps a x360 potrafił spaść do 20fps. 2-3
razy niższy fps w rozdzielczości mającej ponad połowę pikseli mniej. A że z efektami
DX10 wydajność spadała. Cóż, to były początki teselacji i optymalizacja była daleka od
idealnej.


To, że downgradując grafikę możemy uzyskać 55 fps (czyli defakto 30 biorąc pod uwagę nie adaptive vsync) jest oczywiste. Chodzi mi tutaj o fakt, że każdy, jak to zabawnie ktoś napisał wcześniej, komunijny cieszy się że będzie miał ładniejszą grafikę niż na PS4, a nie bierze pod uwagi, że owszem będzie miał ładniej ale w 22-25 fpsach.

Dnia 06.09.2014 o 12:56, bVarador napisał:

I skąd to przeświadczenie, że recenzent musi mieć sprzęt pierwszej klasy? Tym szeregowy
pracownik portalu internetowego, czyli osoba która sam musi wydać na pieniądze, a zarobki
o ile nie jest się gwiazdą YT wcale wysokie nie są. W ogóle rozumowanie - mnie nie stać,
to innych pewnie też nie - pierwsza klasa.


Więc twierdzisz, że recenzenci pracują na pecetach słabszych od pecetów statystycznego Kowalskiego?
Rozumowanie pierwsza klasa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 12:43, DonOskar napisał:

Fragment recenzji Dragon Age 2 z portalu Gram.pl:

Tak z ciekawości dlaczego akurat DAII?

Dnia 06.09.2014 o 12:43, DonOskar napisał:

No wybaczcie, ale jak RECENZENCI grają w 22-25 klatkach, to jak ma grać zwykły Kowalski?

Z fragmentu wynika, że nie opłaca się pierdzielić z DX 10 i 11. A po prostu grać na DX 9.
Chyba moje czytanie ze zrozumieniem mięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 13:34, Zgreed66 napisał:

> Fragment recenzji Dragon Age 2 z portalu Gram.pl:
Tak z ciekawości dlaczego akurat DAII?


Bo właśnie teraz w to gram będąc kilka tysięcy kilometrów od mojej PS4. Btw też gram na DX 9 na laptopie z i7 i 660M.

Dnia 06.09.2014 o 13:34, Zgreed66 napisał:

> No wybaczcie, ale jak RECENZENCI grają w 22-25 klatkach, to jak ma grać zwykły Kowalski?

Z fragmentu wynika, że nie opłaca się pierdzielić z DX 10 i 11. A po prostu grać na DX
9.
Chyba moje czytanie ze zrozumieniem mięknie.


Prawie, wynika, że nie opłaca się pierdzielić z DX 10 i 11 jak się ma komputer klasy recenzenta jednego z najlepszych portali o grach w tym kraju. I nie winie tutaj portalu, komputery są drogie a gram.pl jeszcze trochę brakuje do IGN, niczemu się nie dziwię. Chodzi mi tylko o to, że bez sensu jest jarać się tym że na PC część gier można odpalić z ładniejszą grafiką, jeśli statystyczny człowiek i tak tego nie zobaczy, oraz o to, że mit jakoby na 2 letnim kompie chodziło wszystko w ultra nadal pozostaje mitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 13:34, DonOskar napisał:

Więc twierdzisz, że recenzenci pracują na pecetach słabszych od pecetów statystycznego
Kowalskiego?

Jak widać nie pracują na lepszych. Warto byłoby poczytać o nazewnictwie kart zanim zacznie wypowiadać się banialuki. Wiec karty o oznaczeniach X5X i X6X należą do pułapu "consumer grade" - przeważnie 150-250$. To nie jest sprzęt dla entuzjastów, tylko właśnie dla statystycznego Kowalskiego dający najlepszy balans między wydajnością i ceną. Przykro mi burzyć twój światopogląd, ale to nie jest karta poza zasięgiem statystycznego gracza. Chyba że uznajesz, że odłożenie 200-250$ raz na 3-4 lata to jest problem. W takim razie ktoś kto ma problem z odłożeniem 20 złotych co miesiąc na swoje hobby, powinien poszukać lepszej pracy a nie marnować swój czas przed ekranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 11:42, Numenpl napisał:

Akurat parę różnic między wersjami PC i PS4 widać gołym okiem na filmiku. Najważniejsza
to że wersja PC widać działa w natywnym 1080p podczas gdy PS4 ma upscale do 1080p. Oraz
sam fakt że wersja PS4 została potraktowana tym cholernym bloomem co większość na ekranie
ulega rozmazaniu.

Skąd to info o upscale''u? PS4 miało działać w 1080p. Żródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 12:35, DonOskar napisał:

Z komunii nie zostało to nie kupujecie. PS - Jak kupisz grę na konsole na allegro i potem
odsprzedasz to wyjdzie taniej niż na steamowej wyprzedaży. Spytaj taty, serio.


Gdyby babcia miala wasy :) A mnie wyjdzie taniej jak w ogole gry nie kupie, i co z tego?
I daruj sobie te osobiste wycieczki, wiem ze sie denerwujesz tym ze wszyscy pierdzielicie glupoty i nie potraficie liczyc (130 =/= 250 trust me), ale to nie powod zeby wspominac odrazu mojego tate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 13:42, DonOskar napisał:

Bo właśnie teraz w to gram będąc kilka tysięcy kilometrów od mojej PS4. Btw też gram
na DX 9 na laptopie z i7 i 660M.

A ja sobie gram w DX 11 i przeważnie 60fpsach. Ba, mogę w FHD. Czego nie mogę powiedziec o X360 albo ps3.

Dnia 06.09.2014 o 13:42, DonOskar napisał:

Prawie, wynika, że nie opłaca się pierdzielić z DX 10 i 11 jak się ma komputer klasy
recenzenta jednego z najlepszych portali o grach w tym kraju.

Szkoda tylko, że w czasie gdy wychodziło DA II, były sobie GeForce Serii 5.
GTX 560Ti, a GTX 260 to niebo a ziemia. Ten drugi to rok 2008.

Dnia 06.09.2014 o 13:42, DonOskar napisał:

Chodzi mi tylko o to, że bez sensu jest jarać się tym że na PC część gier można odpalić
z ładniejszą grafiką, jeśli statystyczny człowiek i tak tego nie zobaczy

Są kłamstwa duże, małe i statystyka.

>, oraz o to, że mit jakoby na 2 letnim kompie chodziło wszystko w ultra nadal pozostaje mitem.
Bo DAII? xD Nie no fakt są jeszcze Watch Dogsy, Crysis 3. Ale generalnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logika knsolowców Nabijać się, że efekty na pc nic nie dają a wymagają nowego sprzętu, skoro nie wnoszą wiele to po co upgarde? Tak samo jak titan za 4 tysiące karta skrajnie nie opłacalna dlatego tak często wymieniana przez fanbojów konsol.Pamiętam jak wyszło Ryse na Xboxa, żaden komputer NEVER EVER miał nie udźwignąć tej gry.
Wciskanie kitu na przykładzie The order 30 fps i 800p x1080p dla osiągnięcia filmowych doznań haha
i te zabawne komentarze tupu konsola jest mocarna ale programistą się nie chce, optymalizacja do jedno a słaby sprzęt to swoją drogą.Kolejny przykład porównanie gier z ps3 początek generacji a teraz tylko, że ps4 nie jest takie mocne jak ps3 na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 14:04, Zgreed66 napisał:

A ja sobie gram w DX 11 i przeważnie 60fpsach. Ba, mogę w FHD. Czego nie mogę powiedziec
o X360 albo ps3.

To gratuluję, bardzo się cieszę twoim szczęściem. "Przeważnie 60 fps" w DA2 w 2014 roku to nie lada osiągnięcie. Sam mógłbym sobie kupić jeszcze dziś trzy titany w sli, i tak jak ty w DA2 grać we wszystkie gry, ale jakimś dziwnym trafem nie uważam tego za najlepszą inwestycję.

Dnia 06.09.2014 o 14:04, Zgreed66 napisał:

Szkoda tylko, że w czasie gdy wychodziło DA II, były sobie GeForce Serii 5.
GTX 560Ti, a GTX 260 to niebo a ziemia. Ten drugi to rok 2008.

Mi tego nie pisz, napisz list otwarty do redakcji.

Dnia 06.09.2014 o 14:04, Zgreed66 napisał:

Są kłamstwa duże, małe i statystyka.

Są też różnego rodzaju powiedzenia i porzekadła ludowe, tylko nie bardzo wiem czemu miałbym je tutaj wklejać.

Dnia 06.09.2014 o 14:04, Zgreed66 napisał:

Bo DAII? xD Nie no fakt są jeszcze Watch Dogsy, Crysis 3. Ale generalnie działa.

Przepraszam, ale sam to pisałeś, czy google tłumacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to pięknie brzmi z ust konsolowców, że PC-owcy dają się dymać twórcą...
Cena na PC - 130zł
Cena na konsolach - ~248.
Ceny z sklepu gram.pl... ach ten żal konsolowców.. którzy próbują gdzie się da nagiąć fakty na swoją stronę, byle tylko podrasować swoje bezwartościowe konsole. Nie wspominająć że 4x w roku na steam są gigantyczne obniżki gier i nawet topowe tytuły się na nie łapią. Cena na steam dostaje obniżke, to i odrazu Polskie ceny w sklepach spadają (klucze w końcu maja z steam zakupione, jeżeli gra jest tylko tam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 14:12, BFG10K napisał:

Logika knsolowców

Logika dzieci wrzucać wszystko i wszystkich do jednego worka. A Ci konsolowcy to niby kto ? Jakaś frakcja polityczna ;) ?
Takie porównania dajecie chyba po to żeby wywołać kłótnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logika wstawiania materiałów porównawczych na konsol do PC mi umyka. Przecież wersję na blaszakach da się odpalić w wyższych rozdzielczościach, ze wsparciem programów oferujących dodatkowe efekty czy zmieniających pewne filtry. Publikowanie takich tworów ma na celu tylko i wyłącznie wszczynanie bezsensownej wymiany komentarzy. Nikomu i niczemu to nie służy, jak już porównywać to wersje konsolowe. Przynajmniej fanatycy będą się mogli poobijać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Logika dzieci wrzucać wszystko i wszystkich do jednego worka. A Ci konsolowcy to niby
> kto ? Jakaś frakcja polityczna ;) ?
> Takie porównania dajecie chyba po to żeby wywołać kłótnie

Chodzi o fanbojów to powinno być oczywiste dla kogoś kto nie jest już dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak to pięknie brzmi z ust konsolowców, że PC-owcy dają się dymać twórcą...
> Cena na PC - 130zł
> Cena na konsolach - ~248.
> Ceny z sklepu gram.pl... ach ten żal konsolowców.. którzy próbują gdzie się da nagiąć
> fakty na swoją stronę, byle tylko podrasować swoje bezwartościowe konsole. Nie wspominająć
> że 4x w roku na steam są gigantyczne obniżki gier i nawet topowe tytuły się na nie łapią.
> Cena na steam dostaje obniżke, to i odrazu Polskie ceny w sklepach spadają (klucze w
> końcu maja z steam zakupione, jeżeli gra jest tylko tam).

Gram to (niestety) konsolowy folklor. Mają Killzona na ps4 po 279 zł (allegro ~ 60zł) i sprzedają AC4 day one za 249 zł a tą samą grę w goty za 189 zł. Ekonomia sprzedaży gier konsolowych w gram.pl to nie ekonomia, to stan umysłu. Także zły przykład wybrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 14:46, Arborr napisał:

Jak to pięknie brzmi z ust konsolowców, że PC-owcy dają się dymać twórcą...
Cena na PC - 130zł
Cena na konsolach - ~248.
Ceny z sklepu gram.pl... ach ten żal konsolowców.. którzy próbują gdzie się da nagiąć
fakty na swoją stronę, byle tylko podrasować swoje bezwartościowe konsole. Nie wspominająć
że 4x w roku na steam są gigantyczne obniżki gier i nawet topowe tytuły się na nie łapią.
Cena na steam dostaje obniżke, to i odrazu Polskie ceny w sklepach spadają (klucze w
końcu maja z steam zakupione, jeżeli gra jest tylko tam).


Nie wspominając o tym, że grę można bez problemu dostać na konsolę taniej niż w sklepie gram.pl, będzie można kupić też jeszcze tańszą używkę, będzie można kupić grę na promocji, będzie można grę sprzedać po tym jak się znudzi/nie spełni wymagań/whatever. To tak a propos naginania faktów pod swoje argumenty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 14:15, DonOskar napisał:

To gratuluję, bardzo się cieszę twoim szczęściem. "Przeważnie 60 fps" w DA2 w 2014 roku
to nie lada osiągnięcie.

Bardziej się cieszyłem z minimalnego fpsa na poziomie 30fps w Saint''s Row 2... srsly.
W końcu ukończyłem grę która ciągnie więcej niż Crysis 3 na Ultra, a wygląda przy tym jak kupa g****.

Dnia 06.09.2014 o 14:15, DonOskar napisał:

Sam mógłbym sobie kupić jeszcze dziś trzy titany w sli, i tak jak ty w DA2 grać we wszystkie gry,
ale jakimś dziwnym trafem nie uważam tego za najlepszą inwestycję.

Jakoś nie mam 3 Titanów i też gram we wszystkie gry. Ba PS4 też nie ma Titana i też działa.
Już kompletnie pomijając, że w DA II różnica między DX 11, a DX 9 to w zasadzie na moje oko troszkę inaczej rzucone cienie.

Dnia 06.09.2014 o 14:15, DonOskar napisał:

Mi tego nie pisz, napisz list otwarty do redakcji.

Po co? Redakcja przytoczyła ten argument? Jak redaktor miał, tak napisał. Słusznie z resztą.
Dziś nawet pomimo tego, że DA II miało skaszaniony tryb DX11, to mogę go sobie używać. Tylko i wyłącznie dlatego, że MOGĘ. Ciekawe co ja bym napisał mając wtedy 3850. O joj ja biedny jestem gra ledwo chodzi. Wszystkim z tego powodu się powinno nogi up****ć. No bo przecież gdzie wtedy high detalom w 1280x720. W porównaniu do Ultra, FHD i do tego jeszcze AA. Nie daj Boże ktoś będzie miał lepiej, bo ja nie mam. Jak wychodził Doom 3. To też miałem GeForce 2. To był przynajmniej zamysł, aby coś z tym zrobić.

Dnia 06.09.2014 o 14:15, DonOskar napisał:

Są też różnego rodzaju powiedzenia i porzekadła ludowe, tylko nie bardzo wiem czemu miałbym
je tutaj wklejać.

Każdy przeciętny użyszkodnik będzie widział różnicę. Chyba, że będzie siedział na swoim złomie przez długie lata.
No, ale to nie jest rzeczowe.

Dnia 06.09.2014 o 14:15, DonOskar napisał:

Przepraszam, ale sam to pisałeś, czy google tłumacz?

Pewnie dlatego, że nie opieram się na grze która ma totalnie skaszanioną optymalizację w określonym trybie.
Równie dobrze możesz się powołać na Saint''s row 2. Konia z rzędem temu kto wyciągnie minimum 60fps w tym starym gniocie (optymalizacyjnym, bo gra jako coś służące od grania" jest całkiem spoko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem potrzeby porównywania wersji gier na konsole z grami na PC-ty ??

Takie porównania niczemu dobremu nie służą, a na pewno nie skłonią graczy grających na konsolach do ich porzucenia i zakupu PC-tów do grania.
Wiem bo sam gram na konsolach ( kiedyś grałem na PC-cie i nawet co roku go ulepszałem ), ale to se ne wrati.
Mam konto na steam-ie, jeszcze z dawnych lat ;).
Decyzję o graniu na konsolach podjąłem świadomie i nie zmieni jej ŻADNE porównywanie.
Mam Xboxa 360 i PS3, dwa dni temu kupiłem PS4 a kiedyś ( może za 2 lata ) kupię też Xbox 1 i nie czuję się z tego powodu ani wyróżniony ani też zapóźniony w stosunku do grających na PC-tach.
I tak to prawda, że gry ( generalnie ) są droższe na konsole i co z tego ??
Skoro zdecydowałem się na takie rozwiązanie to moja sprawa a nie ból głowy jakiegoś bliżej nieokreślonego gracza na innej platformie.

Gram ja, moje córki, moi znajomi ich znajomi i jest mi z tym dobrze.
Konsole to dla mojej rozrywki idealne rozwiązanie.
I nie piszcie proszę o moim Tacie, bo On jest już na emeryturze i dajcie mu spokój, ani o mojej komunii, bo obie moje córki już dawno są po komunii a ja o swojej już zapomniałem :))

Poza tym, żeby w ogóle zobaczyć różnice pomiędzy WSZYSTKIMI istniejącymi platformami, musiałbym grać na nich symultanicznie ;)
A to chyba "trochę trudne" haha.

Nie chcę się z nikim tutaj sprzeczać, piszę jak jest i co myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że na konsole nie będzie się dało wyłączyć efektu rozmycia horyzontu tak jak jest to w większości gier na konsolach po to aby zakrywać nieostre tekstury, np. The Last of Us Remastered na PS4, mnie by krew zalała jak bym miał tak grać.

http://i2.minus.com/iUNMHwpW1PInN.jpg
http://i2.minus.com/ioLrqIjTptehJ.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować