Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wideoporównanie grafiki w Project Cars na PS4 i PC

68 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2014 o 09:40, bVarador napisał:

W porównaniu z newsa nie ma wzmianki o cenie/opłacalności systemu. Dotyczy on tylko jakości
grafiki i w takim przypadku PC wygrywa, bo nawet jeśli jakość efektów i tekstur będzie
ta sama, to konsole mają z góry narzuconą rozdzielczość i fps, którego zmienić się nie
da. Chyba tylko Forza 4 pozwalała na zwiększenie rozdzielczości po spięciu do siebie
3 xboksów i odpalenia gry na 3 ekranach.


Ja przecież nie mówię nic o cenie, tylko o mocy sprzętu na jakim działa wymaksowana gra. Na takich porównaniach pokazuje się grę w pełnej krasie i to zawsze PC wygląda/działa lepiej, ale to nie znaczy że tak gra będzie wyglądała u każdego, czy nawet większości graczy PC, o czym są przeświadczeni fanboje tej platformy.

Dnia 08.09.2014 o 09:40, bVarador napisał:

To fani konsol w komentarzach podnoszą kwestię opłacalności, a skoro tak to trzeba im
przypomnieć o specyfikacji pc-tów. To nie są konsole, na których gra będzie wyglądała
tak samo dzisiaj i za 3 lata. Więc żeby grać w pełnych detalach nie trzeba wydawać majątku
na komputer, wystarczy że przeczeka się rok-dwa po zmianie generacji nadrabiając zaległości
ze starej.


Wspominają o cenie, bo wrzucono taki komentarz "The PC was running dual-titans". To oczywiste, że mocniejszy sprzęt kupi się taniej po jakimś czasie, konsole też potanieją rok-dwa po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 09:56, Diabolicus napisał:

Ja przecież nie mówię nic o cenie, tylko o mocy sprzętu na jakim działa wymaksowana gra.

No ja też. I mówię, że komputer do maksymalnych może być tani i na pewno nie musi być high-endowy. Za rok albo dwa to nie będzie już duży wydatek. A nie ma obowiązku grać w każdą nowość jeśli twój sprzęt nie gwarantuje ci komfortowych doznań. Możliwość wymiany posiadanego sprzętu częściej niż raz na generację to prawdopodobnie największa zaleta pc-tów nad konsolami jeśli chodzi o granie. I upgreade wcale nie znaczy, że trzeba wydawać góry pieniędzy. Dwukrotną wymianę karty graficznej i raz platformy (płyta+procesor+ram) podczas jednej generacji na rozsądnej jakości sprzęt można spokojnie zamknąć w 2000 złotych. Czyli to wcale nie jest cena dużo przekraczająca koszt zakupu konsoli jeśli chce się ją mieć od razu.

Nie wiem nic o fanbojach PC-tów bo nie znam wielu, ale to dość prawdopodobne zachowanie choć głupota nie jest ekskluzywna dla pctowców. Fanatycy jakiejkolwiek platformy wydają się być zaślepieni i pozbawieni rozsądku w równym stopniu.

Za to każdy rozsądny użytkownik komputera wie, że każdy i nie zawsze ma sprzęt pozwalający na odpalenie wszystkiego na maksa. Część bo jeszcze nie zdążyła zrobić upgreadu, część bo się nie interesuje komputerami i kupiła bubel. Ludzie z pierwszej grupy nie mają problemu, bo oni o tym wiedzą, że to konieczny stan przejściowy. Ci z drugiej nie są świadomym odbiorcą PC-tów i dla nich do grania konsola jest lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 12:23, bVarador napisał:

No ja też. I mówię, że komputer do maksymalnych może być tani i na pewno nie musi być
high-endowy. Za rok albo dwa to nie będzie już duży wydatek. A nie ma obowiązku grać
w każdą nowość jeśli twój sprzęt nie gwarantuje ci komfortowych doznań.


Pewnie, ale mówimy o obecnej sytuacji, każdy wie że za jakiś czas będzie można kupić mocniejszy sprzęt taniej niż dzisiaj. Blaszaka w cenie równej lub mniejszej niż current geny, który potrafiłby uciągnąć wszystkie nowości z wymaksowanymi wszelkimi opcjami graficznymi przy stabilnym 60+ fps po prostu nie kupisz. Konsola zawsze stanowiła kompromis między wydajnością, a przystępnością ceny.

Dnia 08.09.2014 o 12:23, bVarador napisał:

Za to każdy rozsądny użytkownik komputera wie, że każdy i nie zawsze ma sprzęt pozwalający
na odpalenie wszystkiego na maksa.


Właśnie sęk w tym, że rozsądny użytkownik zdaje sobie z tego sprawę, fanboj rzadko kiedy zalicza się do tej grupy. :P Przeciętny przedstawiciel Master Race jest święcie przekonany o tym, że przeciętny gracz PC ma kilkakrotnie silniejszy sprzęt niż konsole i wymaksowane gry w 1080p@60fps to na tej platformie absolutny standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 19:18, Bambusek napisał:

Czasopisma papierowe mogą mieć normalne redakcje (co tam mogą - muszą) i tam faktycznie
sprzet może być z najwyższej półki. Jednak już w portalach o grach jak gram.pl to tak
nie działa. Pracowałem dla tego serwisu 5 lat i wierz mi - żadnego potwora nie miałem.


Spoko, ale nie wierzę, że recenzują na komputerze słabszym od statystycznego kowalskiego. Twierdzenie, że człowiek który zarabia na chleb za pomocą komputera będzie miał słabszy od średniej to nonsens. Nie traktujcie pracowników gram.pl jak idiotów-biedaków. Mnie również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowe konsole maja za malo tytułów zęby się interesowac. Destiny ma być na PC wiec nawet glowny tytuł który mnie interesuje najprawdopodobniej będzie dostępny wiec luz. Co do kosztow PC to w te wakacje na urlopie sobie ztuningowalem 1600 zł nowa płyta, procek i 8gb szybkich ramow. Za stary sprzęt w rozliczeniu dostałem 350 zł. Dodatkowo na allegro kupilem grafikę za 900 zl stara poszła za 200zl. Koszt ogólny 1950 zł i sprzęt ciągnie wszystko na maksa i jestem pewien ze dzięki temu ze z nowych konsol więcej juz nie wyciagna, jest to next gen a ciągle czytam o problemach z płynnością choćby naszego wieska znaczy cudów nie będzie, pewnie kolejna wymiana za 2 lata chociaż watpie ze będzie potrzeba. A w moim przypadku gdzie kupuje dużo gier konsola to żaden interes. Na 3 grach juz wyjde na swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować