Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA Access, czyli jak grać w Battlefield 4 za piętnaście złotych miesięcznie

27 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Piątego września w naszym kraju zadebiutował nie tylko Xbox One, ale i usługa EA Access - pierwszy program abonamentowy wydawcy, dający m.in. dostęp do wyselekcjonowanych gier z katalogu firmy.

Przeczytaj cały tekst "EA Access, czyli jak grać w Battlefield 4 za piętnaście złotych miesięcznie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten cały abonament nieco przeraża. Bo niby masz te 3 gry za te 80 zł, ale tylko tak długo jak opłacasz abonament. Ja może jestem starej daty gość ale jak coś kupuję to wolę mieć to na zawsze, a nawet przekazać potomnym w spadku :) Poza tym jak autor sam zauważa dziś jest 80 zł a jutro...hmmmm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 19:04, Miastalman napisał:

@me up, może jak się pojawi DA:I to na miesiąc się zaopatrzę

Pewnie po premierze kolejnego DA (o ile seria/bioware tyle pociągnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że napiszę nie na temat, ale Boże jak czytam że Futbol Amerykański cieszy się w Polsce znikomym zainteresowaniem, to mnie aż korci aby uświadomić co niektórych. Tak kochani FA w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem. W Polsce mamy 5 klas rozgrywkowych począwszy od Topligi, PLFA I, PLFA II, PLFA8, PLFA Junior. Do tego mamy 70 drużyn w całej Polsce. Więc nie wiem jakim cudem cieszy się mały zainteresowaniem. Mecz finałowy PLFA obejrzało ponad 23 tyś kibiców. Sport rozrasta się w naszym kraju w rekordowym tempie. Sama liczba pasjonatów na fb liczy ponad 4 tyś użytkowników. Do tego mamy 4 sklepy w Polsce ze sprzętem do tego sportu. Więc macie rację sport jest mało znany w Polsce. Owszem jak bym to przeczytał 6 lat temu to można by się zgodzić. Amerykanie słysząc o tym jak ten sport się rozwija w Polsce mówią tylko WOW. Do tego mamy kadrę narodową, która zagrała już 2 mecze. W Polsce organizowane są Campy na które przyjerzdzają najlepsi trenerzy z NFL. Więc tak sport jest mało znany w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej taka jest tego idea, że bardziej jest to taka wypożyczalnia gier. Nic się na stałe nie posiada, tylko otrzymuje się dostęp na tak długo, na ile jest opłacone.
Z usługi za bardzo nie ma się co cieszyć, bo mogą sobie to potem "odbić" na dlc, mikropłatnościach czy różnych kontach premium do konkretnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 19:20, Arcling napisał:

No raczej taka jest tego idea, że bardziej jest to taka wypożyczalnia gier. Nic się na
stałe nie posiada, tylko otrzymuje się dostęp na tak długo, na ile jest opłacone.


Nic nowego. Teraz wszystkie gry są na takiej zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 19:31, Dandzialf napisał:

Nic nowego. Teraz wszystkie gry są na takiej zasadzie.

Wiadomo, ale przynajmniej na takim Steam czy Origin płaci się raz a grę ma się "na zawsze", dopóki ten klient nie padnie :) No a na razie się na to nie zanosi, chociaż nigdy nie wiadomo co będzie za te x lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 19:31, Dandzialf napisał:

Nic nowego. Teraz wszystkie gry są na takiej zasadzie.


Dokładnie, jakby nie patrzeć Steam działa podobnie, jeśli dobrze się wczytamy w regulamin.

Swoją drogą wyobrażacie sobie coś takiego na Steam? Dostęp do pełnej biblioteki za określoną kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 19:42, Arcling napisał:

Wiadomo, ale przynajmniej na takim Steam czy Origin płaci się raz a grę ma się "na zawsze",
dopóki ten klient nie padnie :) No a na razie się na to nie zanosi, chociaż nigdy nie
wiadomo co będzie za te x lat.


Steam może też zbanować ci konto bez podania przyczyny, a ty nie masz prawa się nawet od tego odwołać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 19:47, Dandzialf napisał:

Steam może też zbanować ci konto bez podania przyczyny, a ty nie masz prawa się nawet
od tego odwołać. :)

Słyszałem też o takich przypadkach na Origin, ale to głośno było o tym jakoś w okolicach premiery ME3. Osobiście na obu tych klientach mam niewiele gier, więc specjalnie tych spraw jakoś nie śledziłem, aczkolwiek jeśli ktoś ma tam kilkadziesiąt/kilkaset gier zapewne nie byłby zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 19:43, Zaix_91 napisał:

Swoją drogą wyobrażacie sobie coś takiego na Steam? Dostęp do pełnej biblioteki za określoną kwotę?

Nie. No bo jaka miałaby to być kwota - 1000 dolców? 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm będąc szczerym coś mi tu śmierdzi. EA i dobre pomysły, przyjazne graczom? Impossible. Coś czuję, że za parę miesięcy będzie afera, bo podniosą dwukrotnie ceny...

Z resztą... Na moje to wrzucają gry, które spalili. Nikt o zdrowych zmysłach ich nie kupi, co najwyżej spiraci ( Może i nie popieram piractwa, ale twórcą crapów życzę bardzo dobrych cracków ) Zapewne wyszło im, że zyskają na tym, wkrótce ogłoszą pewnie datę premiery E.T 2: powrót, i wydadzą do niego 50 DLC ( Miejmy nadzieję, że znalezienie na pustyni tych pudełek było prorocze ).

Ostatnio ich gry przypominają płatne dema. Wspomnę The Sims 4... Toż to jest demo! Inaczej tego nie nazwę. Demo, i wszystko aż emanuje wyciętymi Assetami. Uważam DLC za dobrą ideę, ale tylko jeśli mają adekwatną ilość zawartości do ceny, nie są wycięte z podstawki i są zrobione pomysłowo.

Ale może coś się zmieni? To zbyt piękne, ale warto mieć nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 21:27, MisticGohan_MODED napisał:

W żadną z tych gier nie chciałbym grać nawet za darmo...



I nikt cie nie zmusza, oferta jest dla tych którzy mają ochotę zagrać w te tytuły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem hak na Polskim XboxLive, ale ja ma konsole ustawioną na USA i w yskudze jes 2x wiecej tytułów. NHL, Plants vs Zombie GW, UFC, NBA. Tylko tam roczny abonament to 30$. Jak dla mnie usługa wymiata a do tego EA juz zapowiadało, ze gry nie będą stamtąd znikać tylko baza będzie sie powiększać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem hak na Polskim XboxLive, ale ja ma konsole ustawioną na USA i w yskudze jes
> 2x wiecej tytułów. NHL, Plants vs Zombie GW, UFC, NBA. Tylko tam roczny abonament to
> 30$. Jak dla mnie usługa wymiata a do tego EA juz zapowiadało, ze gry nie będą stamtąd
> znikać tylko baza będzie sie powiększać :)

No nie chciałbym Cię rozczarować, ale niestety jesteś w błędzie. W polskim XL jak się wejdzie w EA Access HUB, a następnie w katalog także gier jest więcej. To jakby reklama ich tytułów oraz forma promocji na tańsze DLC do nich. We wszystkich krajach zestaw gier jest ten sam. Spróbuj wejść do Plants vs Zombies, UFC czy NBA i je pobrać. Nie uda Ci się. NHL jest i w USA i w PL, ale to tylko wersja testowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 23:29, Zaix_91 napisał:

> Nie wiem hak na Polskim XboxLive, ale ja ma konsole ustawioną na USA i w yskudze
jes
> 2x wiecej tytułów. NHL, Plants vs Zombie GW, UFC, NBA. Tylko tam roczny abonament
to
> 30$. Jak dla mnie usługa wymiata a do tego EA juz zapowiadało, ze gry nie będą stamtąd

> znikać tylko baza będzie sie powiększać :)

No nie chciałbym Cię rozczarować, ale niestety jesteś w błędzie. W polskim XL jak się
wejdzie w EA Access HUB, a następnie w katalog także gier jest więcej. To jakby reklama
ich tytułów oraz forma promocji na tańsze DLC do nich. We wszystkich krajach zestaw gier
jest ten sam. Spróbuj wejść do Plants vs Zombies, UFC czy NBA i je pobrać. Nie uda Ci
się. NHL jest i w USA i w PL, ale to tylko wersja testowa.


Qrcze. Myślałem, ze jak są tam w ofercie to należą do programu. To trochę wprowadza w błąd. Dzieki wielkie za sprostowanie. W takim razie póki co nie jestem zainteresowany. Myślałem o NHL, bo demo ogrywałem i przypadła mi do gustu, ale skoro nie ma, to poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jest praktyka o której wcześniej wspominałem - mogą teraz gry bardziej obcinać, a podstawowe wersje traktować jak takie większe dema, które tafią do EA Access. Na czymś sobie muszą to dobrze odrobić, a za taką cenę nie mogą zaoferować zbyt wiele. Zresztą, seria Battlefield tutaj dobrym przykładem, premium i dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować