Zaloguj się, aby obserwować  
nvidk

zmiana karty graficznej czy kupno ps4?

2 posty w tym temacie

Witam wszystkich serdecznie!

Piszę tego posta jako gracz, nie jako żołnierz wojen konsolowo-PeCetowych i takie też osoby bez uprzedzeń proszę o pomoc :).

Tak jak w opisie tematu mam mały(/duży) dylemat co począć, aktualnie dysponuję pieniążkami w kwocie ~2000 zł, które planowałem przeznaczyć na kupno nowej karty graficznej, no ale siedziałem sobie dzisiaj w pracy i zacząłem myśleć o konsoli, w sumie na swoim leciwym xboxie360 sporo pograłem i nigdy specjalnie nie narzekałem na jego działanie, zawsze odpowiadał mi taki system:
- włącz
- siadaj
- graj

Jednak tym razem jakbym miał wybierać to PS4.

Komputer osobisty nie jest może jakimś potworem, ale bardzo ładnie ciągnie wszystkie dostępne póki co gry. Taki Watch Dogs działał z ustawieniami na ultra (prócz cieni oraz teksturami które wymagają 3GB vram).

Przejdę do rzeczy, mam problem z kartą graficzną. Niektóre gry działają jak należy, nic złego się nie dzieje, jednak w innych grafika zaczyna mieć jakiś problem... Jestem posiadaczem wersji OC, jak na moje doświadczenie ze sprzętem komputerowym, to dość spieprzonej i to jest przyczyną wysypywania się sterownika ekranu. Nawet underclock o 120Hz nic nie daje, pozwala tylko troszkę dłużej pograć w daną grę bez problemu, ale w końcu i tak się sypie.

Czym to się objawia? Kolorowym ekranem i wyłączeniem ekranu zaraz po tym pierwszym. Pomaga tylko reset.

Dużo czytałem o tym problemie, zmieniłem sobie bios na karcie, troszkę pomogło, mogłem grać w Crysisa 3 bez problemu w Far Cry 3 również, jednak Guild Wars 2 już się psuje, NAWET TAKA GRA JAK HEARTSTONE od blizzarda (karcianka) wiesza się po około 5min gry!!!

Nie chcę się babrać w RMA, karta kupiona w morele, nie dość, że reklamacja będzie trwała wieki to z tego co wyczytałem i tak wróci z powrotem ;).

DLATEGO proszę o pomoc, nie wiem co zrobić, zmienić kartę grafiki na nowszą i lepszą, czy kupić sobie PS4 za te 1,6k i bawić się równie dobrze?

Jestem graczem, chcę grać, nie jest ważne na czym, boję się tylko, że teraz znowu zainwestuję w PC a za półroku już będą problemy z graniem na najwyższych/wysokich ustawieniach... Na konsoli tego nie doświadczę.

Mój PC:

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz
Karta graficzna MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5
Pamięć Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 16GB (2x8GB) 1600MHz Dual Channel
Zasilacz SilentiumPC Deus M1 650W
Płyta główna MSI MSI B75A-G43


Tak więc:

Mam 2000 zł, kupić kartę graficzną czy konsolę PS4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować