Zaloguj się, aby obserwować  
Johnny_Bravo

Rise of Nations: Rise of Legends – oficjalny temat gry

453 postów w tym temacie

hej mam taki problem z gra kiedy juz jest ona zainstalowana i chce ja odpalic to pojawia mie się komunikat
-------->MSXML 4.0 niepoprawnie zainstalowany <_-------------
a nawet odinstalowałem i zainstalowałem raz jeszcze i to samo
co robic? a gierke kupiłem z extra klasyka hit (no i hit hit )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 12:13, NuGGet napisał:

dzieki za pomoc a mam jeszcze jedno chociaz mam problem z inna gra call of duty 4 modern warfear kupilem ja w angli a gdy ja odpalam to pojawa sie mały obrazek call of duty4 nastepnie znika tak jagby mial odpalic gre a tu zonk gra nie chce sie uruchomic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem.

Nie mogę spaczować gry bo nie da się połączyć zserwerem aktualizującym. Co się dzieje?
Firewall off porty otwarte.... co się dzieje. Zawsze się patchowało, nawet na tym installu windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może udało Ci się rozwiązać swój problem? Bo u mnie jest dokładnie ta sama sytuacja. Nie mogę zpatchować gry, bo serwer aktualizacji w ogóle nie reaguje, a nie mam żadnej blokady w firewallu. Gra się przycina tak jak u Ciebie co kilka sekund, mam podobną, choć lepszą konfigurację sprzętu, też Vista. Ktoś wie, o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, poradziłem sobie z klatkowaniem - pomogło zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej. Jednak w żaden sposób nie potrafię zaktualizować gry, a w Internecie nie ma patcha do samodzielnego pobrania. To jak niby ją zaktualizować? Oczywiście firewall nie blokuje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 03:23, GanD napisał:

Ok, poradziłem sobie z klatkowaniem - pomogło zainstalowanie najnowszych sterowników
do karty graficznej. Jednak w żaden sposób nie potrafię zaktualizować gry, a w Internecie
nie ma patcha do samodzielnego pobrania. To jak niby ją zaktualizować? Oczywiście firewall
nie blokuje gry.

Tak, z klatkowaniem pomogło to samo lecz patch dalej nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączysz całkiem firewall lub dodasz ręcznie porty TCP 80 i UDP 6112, to jest malutka poprawa. Wprawdzoe gry dalej nie można zaktualizować, ale nie wyskakuje już komunikat o niemożliwości połączenia z Internetem, a o niemożliwości połączenia z serwerem aktualizacji, a pasek postępu stoi cały czas na 0%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 14:11, GanD napisał:

Jeśli wyłączysz całkiem firewall lub dodasz ręcznie porty TCP 80 i UDP 6112, to jest
malutka poprawa. Wprawdzoe gry dalej nie można zaktualizować, ale nie wyskakuje już komunikat
o niemożliwości połączenia z Internetem, a o niemożliwości połączenia z serwerem aktualizacji,
a pasek postępu stoi cały czas na 0%.

To i tak za mało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, ale w końcu udało mi się wszystko załatwić. Okazuje się, że developer był tak miły, że po prostu bez żadnego ostrzeżenia wyłączył wszystkie serwery do gry i nigdzie na zewnątrz nie umieścił patchy do niej, a te są niedostępne do ściągnięcia inaczej niż przez menu gry. Poprosiłem na pewnym forum fanowskim o udostępnienie plików potrzebnych do zaktualizowania gry przez osoby, które je pobrały, gdy serwery jeszcze działały, a człowiek który mi odpowiedział okazał się na tyle kompetentny, że nie dość iż, bez problemu udostępnił te pliku, to w dodatku napisał mały programik do ręcznej aktualizacji gry. Wystarczy tylko ściągnąć wszystko, zapakować do folderu z grą, odpalić ten programik i gotowe. Wszystko działa, sam sprawdziłem. Wprawdzie grać przez Internet dalej się nie da, ale tego chyba obejść nie można, bo gra zawsze najpierw próbuje się połączyć z serwerem aktualizacji, a ten po prostu nie działa. Niezbędne informacje znajdziesz poniżej:

Looks like the Rise of Legends patch server has been shut down leaving a lot of people with a problem. I have therefore desided to upload the patches for RoL on different online file storage services.

As there is a 200MB limit on the file size at Rapidshare I have split the patches between two zip files. The first file contains everything needed for patching the game on WinXP including the required batch file (patch_manual.bat) and a readme telling how to install the patches. The second file contains the last released patch which ensure better compatibility on Vista, this patch may also contain minor bugfixes that has not been official reported.

I have been unable to locate the very first patch released for RoL. This patch is only required on the US version of the game as the European version allready contains that very first patch. The name of the patch is RETAIL-0604.1602-0604.2001.RTP. If you have allready installed this patch on your US version of the game you can also install the manual patches.

http://rapidshare.com/files/131820196/European_patches_for_RoL_part_one.zip Size about 160MB

http://rapidshare.com/files/131844038/European_patches_for_RoL_part_two.zip Size about 160MB
There is a one hour wait between each download at Rapidshare unless you are a paying Premium member.

http://www.megaupload.com/?d=JWUC489T Size about 320MB, contains all EU patches.
On the site type the three letters into the field and hit Download

More download servers are in the process.

Hope above is of help to you.


Forum jak zwykle wywala błędy przy dodawaniu długich linków, ten pierwszy trzeba skopiować ręcznie do przeglądarki i usnąć zbędną spację przed końcówką "zip". Próbowałem to poprawić, edytując posta, ale to nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytowana informacja pochodzi z forum Rise of Legends Heaven (rol.heavengames.com). To nie jest reklama. Po prostu zapomniałem podać źródła informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paczka z aktualizacjami dostępna jest również na serwerze gram.pl.
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/rise_of_legends/patch/rise_of_legends_pl_patch_pack.zip
Aby wykorzystać paczkę, należy pliki wypakować do folderu PATCHES w katalogu z grą (domyślnie C:\Program Files\Microsoft Games\Rise of Legends\Patches\)
Następnie należy uruchomić plik Patcher.exe, który znajduje się w głównym katalogu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiem, czy to na skutek mojego posta do moderatorów. W każdym razie o coś takiego chodziło. Mógłbyś jeszcze przypiąć własnego posta. A jak ta paczka będzie dodatkowo dostępna z poziomu katalogu patchy ze strony głównej, to już całkiem super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patche do gry dostępne były już od początku zeszłego roku.
Ostatnio zmieniliśmy go na pack (wszystko w jednym), gdyż przy pobieraniu pojedynczych czasami pojawiały się błędy i problemy z aktualizacją.

Informacja wraz z przepisem od jutra dostępna będzie w rozwiązaniach pomocy technicznej dla gry Rise of Legends.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 21:27, RobeN napisał:

Informacja wraz z przepisem od jutra dostępna będzie w rozwiązaniach pomocy technicznej
dla gry Rise of Legends.



Aha, no tylko pies pogrzebany był w tym, że nigdzie tej informacji nie było widać - aż do teraz. Ani w tym wątku (przekopywać cały nie zawsze się chce), ani w katalogu, ani na karcie pomocy podręcznej. W każdym razie dobrze, że sprawa się wyjaśniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 20:21, zaba184 napisał:

Siemka
Gra ktoś W RoL-a?? Ja mam problem z patchem... :D
Wygląda to tak:
BŁĄD BHG
Type:warn_unclassified No Response from host!
PL wersja gry...

0.0612.1201.0000.13.0

Siemka mam problem ze sterowaniem w RoL... Mianowicie mam na myśli kamerę...Jak ruszam myszką i na granicy ekranu jak już chcem przesunąć to wyskakuje mi że mam aktywowaną blokadę kamery czy coś takiego... Może wie ktoś jak to wyłączyć?? Bo troszkę mnie to denerwuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować