Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

11 urodziny Steama - czy jest co świętować?

101 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2014 o 00:30, Kirabaxior napisał:

Nie boję się, że Steam pewnego dnia zabierze mi gry.


Ja tak samo. Smiesza mnie te teorie spiskowe w stylu "Steam usunie Ci konto, zabierze wszystkie gry i zastrzeli kota".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 07:11, leszeq napisał:

> Nie boję się, że Steam pewnego dnia zabierze mi gry.

Ja tak samo. Smiesza mnie te teorie spiskowe w stylu "Steam usunie Ci konto, zabierze
wszystkie gry i zastrzeli kota".


Kota jak Kota, utopi Ci rybki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Dzięki za szersze wytłumaczenie ;) Ja osobiście ze steam nie miałem nigdy problemów, no chyba,że ładnych kilka lat do tyłu kiedy to mój internet ciężko się łączył :D i wtedy rzeczywiście steam mnie denerwował. Teraz nie mam co prawda wielkiej kolekcji na steamie czy originie, ale problemów z platformami nigdy nie miałem, albo jeszcze nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 09:00, Luk04229 napisał:

Dzięki za szersze wytłumaczenie ;) Ja osobiście ze steam nie miałem nigdy problemów,
no chyba,że ładnych kilka lat do tyłu kiedy to mój internet ciężko się łączył :D i wtedy
rzeczywiście steam mnie denerwował. Teraz nie mam co prawda wielkiej kolekcji na steamie
czy originie, ale problemów z platformami nigdy nie miałem, albo jeszcze nie :D


Tu nie chodzi o to, że ma się jakieś problemy ze steamem. Tutaj chodzi o uświadomienie sobie, jak bardzo jesteśmy (jako gracze) ograniczani w podstawowych prawach konsumenta. Jak widać w komentarzach tutaj, albo nie jesteśmy tego świadomi, albo... co gorsze... nie widzimy w tym nic złego. Więc później nie dziwmy się, że korporacje traktują graczy tak jak to robią obecnie. Robimy to na własne życzenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 09:15, Dandzialf napisał:

Tu nie chodzi o to, że ma się jakieś problemy ze steamem. Tutaj chodzi o uświadomienie
sobie, jak bardzo jesteśmy (jako gracze) ograniczani w podstawowych prawach konsumenta.

Nie czuję się ograniczony. Tak działa świat. Masz kilka produktów i masz wybór. Jeśli Ci nic nie pasuje, to nie musisz kupować, ale jeśli musisz mieć dany produkt bo albo jednak chcesz, albo jest Ci niezbędny do życia do go wybierzesz z tych jakie są.

Dnia 14.09.2014 o 09:15, Dandzialf napisał:

Jak widać w komentarzach tutaj, albo nie jesteśmy tego świadomi, albo... co gorsze...
nie widzimy w tym nic złego. Więc później nie dziwmy się, że korporacje traktują graczy
tak jak to robią obecnie. Robimy to na własne życzenie. :)

To chyba ja jestem tym gorszym. Chyba troszeczke przesadzasz. Demokracja jest poniekąd tylko na pokaz, byś ty czy ja nie czuł się zamknięty i ograniczony bo to obniża poczucie własnej wartości, humor i wiele innych uczuć, a w konsekwencji efektywność pracy, wydawanie prywatnych pieniędzy czyli krążenie pieniążków w obiegu (Tak, tak, w wielu krajach jest inny system i jakoś takie Chiny mają ogromny wpływ...itd.itp.) Ale my żyjemy w innym systemie i świecie, który działa w taki sposób. Fakt w wielu rzeczach masz wybór, ale chyba nikt nie jest na tyle głupi i myśli że ma aż taki wpływ na funkcjonowaine najbogatszych, którzy siędzą w cieniu i patrzą sobie na lud czy wpływ na funkcjonowanie gigantów biznesu każdej dziedziny albo przynajmniej większości (więc niby od Chin aż tak wiele nas nie różni, oczywiście teoretycznie, bo w praktyce wiemy jak jest). Z grami głupi lud prędzej czy później się opamięta jeżeli rzeczywiście wszyscy będą robić ich w balona na każdym kroku (tak jak zaczyna robić EA np. z Simsami jest tego blisko) i wtedy polityka wydawców się zmieni oczywiście tylko na pokaz żeby znów móc zarabiać wielkie $$$, ale najwięcej i najlepiej jak się da kontrolowac i manipulować grupą graczy w taki sposób żeby byli zadowoleni i nie zorientowani, że są pod kontrolą. Jesteśmy im potrzebni, może nawet bardziej niż oni nam choć tu ciężko ocenić ( a może nie tak ciężko?). Nie ma co robić paniki, jakiś protestów itd. Gry nie znikną. Przynajmniej nie w takim świecie jaki jest teraz. Dobra, nie wiem czy potrzebnie tu wgl zaczynać różne teorie prawdziwe nieprawdziwe i spiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 09:49, Luk04229 napisał:

Nie czuję się ograniczony. Tak działa świat. Masz kilka produktów i masz wybór. Jeśli
Ci nic nie pasuje, to nie musisz kupować, ale jeśli musisz mieć dany produkt bo albo
jednak chcesz, albo jest Ci niezbędny do życia do go wybierzesz z tych jakie są.


Steam jest obecnie praktycznie monopolistą. Więc wybór jest na zasadzie kupujesz i grasz, albo nie kupujesz i nie grasz.

Dnia 14.09.2014 o 09:49, Luk04229 napisał:

Z grami głupi lud prędzej
czy później się opamięta jeżeli rzeczywiście wszyscy będą robić ich w balona na każdym
kroku (tak jak zaczyna robić EA np. z Simsami jest tego blisko) i wtedy polityka wydawców
się zmieni oczywiście tylko na pokaz żeby znów móc zarabiać wielkie $$$, ale najwięcej
i najlepiej jak się da kontrolowac i manipulować grupą graczy w taki sposób żeby byli
zadowoleni i nie zorientowani, że są pod kontrolą. Jesteśmy im potrzebni, może nawet
bardziej niż oni nam choć tu ciężko ocenić ( a może nie tak ciężko?). Nie ma co robić
paniki, jakiś protestów itd. Gry nie znikną. Przynajmniej nie w takim świecie jaki jest
teraz.


Dlatego tak ważny jest świadomy konsument. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 10:07, Dandzialf napisał:

Steam jest obecnie praktycznie monopolistą. Więc wybór jest na zasadzie kupujesz i grasz,
albo nie kupujesz i nie grasz.

Oczywiście, praktycznie tak jest. Wiem, że tobie chodzi głównie o to jak kupowanie gier na steam, gdzie jest taki regulamin jaki opisałeś wcześniej ma się do prawa konsumenta. Bo jeśli kupiłeś to jesteś właścicielem robisz z tym co chcesz, oczywiście to co legalne, i nikt nie może Ci tego od tak zabrać. Chociaż w przypadku np. broni palnej i kilku innych rzeczy spokojnie zgodzę się z tym, że powinna być odbierana idiotom.

Dnia 14.09.2014 o 10:07, Dandzialf napisał:


Dnia 14.09.2014 o 10:07, Dandzialf napisał:

Dlatego tak ważny jest świadomy konsument. :)

Nawet najgłupszy prędzej czy później się połapie jeżeli coś jest nie tak. Dziś każdy kombinuję i jako, że jestem tylko człowiekiem to rozumiem to i potrafię przymknąć oko, o ile nie jest to przegięcie i po prostu jawna kradzież, czy stworzenie i ''wciśnięcie'' crapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 10:17, Luk04229 napisał:

Oczywiście, praktycznie tak jest. Wiem, że tobie chodzi głównie o to jak kupowanie gier
na steam, gdzie jest taki regulamin jaki opisałeś wcześniej ma się do prawa konsumenta.
Bo jeśli kupiłeś to jesteś właścicielem robisz z tym co chcesz, oczywiście to co legalne,
i nikt nie może Ci tego od tak zabrać. Chociaż w przypadku np. broni palnej i kilku innych
rzeczy spokojnie zgodzę się z tym, że powinna być odbierana idiotom.


No wreszcie... ktoś zrozumiał o co mi chodzi. :D
A napisałem o tym tylko dlatego, że ten "rzetelny" tekst o tym nawet nie wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 10:21, Dandzialf napisał:

No wreszcie... ktoś zrozumiał o co mi chodzi. :D
A napisałem o tym tylko dlatego, że ten "rzetelny" tekst o tym nawet nie wspomniał.

To tylko literki, więc czasem naprawdę ciężko przekazać jakąś myśl, czy ją odczytać w 100% poprawnie, tak jak autor chciał :D
Ciężka sytuacja jest z takimi rzeczami jak np. właśnie kupowanie na steam w świetle naszego prawa bo prawo nasze jest mocno przestarzałe w wielu aspektach. Regulamin steam, a przynajmniej to o czym pisaliśmy nie pomaga. Mogliby np. zmienić opcje kup na wypożycz, tyle że dożywotnio. Wtedy po 1. nie możnaby odsprzedać, bo nie byłoby to twoje, a po 2 mogliby właśnie spokojnie (w odniesieniu do prawa) blokować czy odbierać oczywiście za złamanie regulaminu, które byłoby udowodnione, a nie od tak po prostu. To znowu miałoby też minusy. Takie jak gracze, którzy buntowaliby się ''bo jak to oni płacą tyle pieniędzy i tylko wypożyczają grę, a nie stają się właścicielami'' (w sumie to już w tym momencie tak jest) a drugim minusem były by wersje pudełkowe bo jakby to miało wyglądać? Mam pudełko z grą, płyte i oni mi ją wypożyczają?? (ale względem regulaminu już mamy jedynie dostęp do gry) Ciężkie jest to życie oj ciężkie, a jakie skomplikowane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zmiana regulaminu steama to było zwykłe uniknięcie prawnych konsekwencji. Co by się działo jakby Gabe zabrał ludziom gry... no i zresztą, po co mialby to robic? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2014 o 09:15, Dandzialf napisał:

Tu nie chodzi o to, że ma się jakieś problemy ze steamem. Tutaj chodzi o uświadomienie
sobie, jak bardzo jesteśmy (jako gracze) ograniczani w podstawowych prawach konsumenta.

No to na co czekasz? Wyjdź na ulicę, oddaj steama biednym ludziom... no co jest, dalej siedzisz na forum i biadolisz, jak to Valve tnie w uja ludzi? Gry masz, nikt Ci ich nie zabierze, w dodatku te gry często można dostać za darmo(polecam lowcygier.pl) ale nie, trzeba pogadać...
A Steam monopolistą jest z jakiegoś powodu. Gdyby ta usługa była po kiju, jak Origin czy Uplay, to nie sądze że przetrwałaby, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 10:07, Dandzialf napisał:

Steam jest obecnie praktycznie monopolistą. Więc wybór jest na zasadzie kupujesz i grasz,
albo nie kupujesz i nie grasz.


Jestem kolekcjonerem. Gry zachowuję dla potomnych. Mój wybór jest więc bardzo prosty. Nie kupuję gier wymagających do odpalenia/instalacji neta. Ja naprawdę na tym nie tracę, w ostateczności i tak większość pojawia się na konsole więc tu jest alternatywa. Steam beze mnie też dużo nie traci;) Cóż, wybór jest inny: grasz w nowe gry wymagające steama na PC albo przerzucasz się na nowe gry na konsole i zostajesz przy starych na PC steama niewymagających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 13:35, Kirabaxior napisał:

No to na co czekasz? Wyjdź na ulicę, oddaj steama biednym ludziom... no co jest, dalej
siedzisz na forum i biadolisz, jak to Valve tnie w uja ludzi? Gry masz, nikt Ci ich nie
zabierze, w dodatku te gry często można dostać za darmo(polecam lowcygier.pl) ale nie,
trzeba pogadać...


Myślałem, że forum jest od gadania na różnorakie tematy. Skomentowałem steama (zgodnie z tematem artykułu), ktoś zechciał rozwinięcia mojej myśli więc rozwinąłem. Niektórych nawet to zainteresowało. Jak Ci się nie podobały moje posty, to było je zignorować.
Sam kupuje gry na steama jedynie w wyprzedażach lub dodaje darmowe. Jako że nie mam pełni praw konsumenckich, tak też nie płacę pełnej ceny za gry.

Dnia 14.09.2014 o 13:35, Kirabaxior napisał:

A Steam monopolistą jest z jakiegoś powodu. Gdyby ta usługa była po kiju, jak Origin
czy Uplay, to nie sądze że przetrwałaby, nie sądzisz?


Powody sukcesu Steama, to materiał na zupełnie inną rozmowę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ludziska dajcie, że już spokój ;) ktoś wyraził swoje zdanie, doszło troche nieporozumienia, wyszła jakaś kłótnia. Steam jaki jest każdy widzi. Jedni go lubią inni mniej. Ja mam pare tytułów na steam i jest mi całkiem obojętny. Rzadko go używam jeśli można tak powiedzieć. Ani mi nie przeszkadza, ani nie pomaga, no może tym, że ściągają mi się zawsze aktualizacje do gry. Ma ten ''kruczek'' w regulaminie, ale mi tam gier nie zabral, nie blokował i wątpie żeby to zrobili no chyba, że odwaliłbym coś głupiego. Wyluzujcie gramowicze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może troche generalizowałem, ale strasznie mnie bawią wypowiedzi (nie mówię o tobie, mówię ogólnie) takich śliniących się ze złości hejterów stima :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko to już tyle lat. Pamiętam jeszcze recenzję Half-Life II w CDA w 2004 roku. Jak marzyłem o tym żeby zagrać w tą grę. A obok narzekania na coś o nazwie steam i wymagany do grania internet. Wtedy jeszcze tego wszystkiego nie rozumiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować