Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

11 urodziny Steama - czy jest co świętować?

101 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2014 o 19:04, Giret napisał:

Poprawie Cię, kupując płytę tez gry nie kupujesz...
Polecam chociaż raz przeczytać umowę licencyjna zanim klikniesz akcept i instaluj.


No ameryki to nie odkryłeś. Tu nie chodzi o płytę. Gra i tak wymaga steama czy innych originów. Kiedyś grę pudełkową, mozna powiedzieć, że się kupowało. Nabywało się (prawie zawsze) dożywotnią licencję na daną grę.
Aktualnie nie kupujemy gry, licencji także. Teraz kupujemy "usługę", która jest tak zdefiniowana, że Steam czy inni może bez jakiejkolwiek konsekwencji czy podania przyczyny. zaprzestać świadczyć usługę. Wtedy właśnie tracisz wszystkie gry które" kupiłeś". A teraz nawet nie możesz się od tego odwołać.
Tak samo kiedyś gra była traktowana jak produkt, nawet jeśli kupowałem wówczas licencję na nią. Mogłem grę pożyczyć, odsprzedać. Teraz nie mogę odsprzedać, pożyczyć, wynająć, bo łamię regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przynajmniej ma płytę do której w razie czego ściągnie cracka jak zamkną steama. A jak
> nie ma to i całą grę będzie musiał sciagać od nowa...

O właśnie o to chodziło, to jest odpowiedz na wszystkich malkontentów co bredzą co będzie jak zamkną steama, a nic! ściągnie się z neta i tyle. O jak kolega wyżej już wspomniał Steam wyda (bądz i nie wyda) pacha na DRM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 19:35, Giret napisał:

O właśnie o to chodziło, to jest odpowiedz na wszystkich malkontentów co bredzą co będzie
jak zamkną steama, a nic! ściągnie się z neta i tyle. O jak kolega wyżej już wspomniał
Steam wyda (bądz i nie wyda) pacha na DRM


Nie po to wydaję kasę na grę, żeby musieć później ją ściągać czy crackować. To już o wiele lepiej po prostu, od razu sobie ją ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 19:48, Dvight napisał:

To może ktoś mnie teraz oświeci. Skoro grę kupiłem w sklepie, a gra wymaga aktywacji
w serwisie Steam, to grę kupiłem czy wypożyczyłem?


Wykupiłeś usługę w serwisie steam. Nawet prawnikom ciężko zdefiniować, to co steam i inni robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie po to wydaję kasę na grę, żeby musieć później ją ściągać czy crackować. To już o
> wiele lepiej po prostu, od razu sobie ją ściągnąć.
>
Nie popadajmy w skrajność, nie mowie tu o piractwie. Nawet gdy steam (sklep i dystrybutor) padnie, dalej chyba obowiązuje użytkowanie licencji na soft z wydawca. Więc wtedy już pochodzenia softu nie a znaczenia. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 18:10, deamon-pl napisał:

ja też nie świętuje bo dla mnie Steam koszmarny monopolista .


Nie, konkurencja dla Steama jest. A to, że po za GOGem ta konkurencja jest słaba to cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 21:56, Giret napisał:

Nie popadajmy w skrajność, nie mowie tu o piractwie. Nawet gdy steam (sklep i dystrybutor)
padnie, dalej chyba obowiązuje użytkowanie licencji na soft z wydawca. Więc wtedy już
pochodzenia softu nie a znaczenia. Tak przynajmniej mi się wydaje.


Nie obowiązuje żadna licencja. Jesteś na absolutnej łasce steama, origina i innych. I właśnie w tym rzecz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 20:03, Dandzialf napisał:

Wykupiłeś usługę w serwisie steam. Nawet prawnikom ciężko zdefiniować, to co steam i
inni robią.

To niezupełnie tak. Regulamin dotyczy gier kupionych na Steam - te się "subskrybuje". Prawo własności retail''a nie ulega zmianie bo gry nie kupujesz od Valve. I Steam nie będzie ci przeszkadzał w przeniesieniu własności -jest nawet do tego odpowiednia opcja. Prawdopodobnie nabycie gry przez pośrednika też załatwi sprawę "usługi zwanej grą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 23:15, zadymek napisał:

To niezupełnie tak. Regulamin dotyczy gier kupionych na Steam - te się "subskrybuje".
Prawo własności retail''a nie ulega zmianie bo gry nie kupujesz od Valve. I Steam nie
będzie ci przeszkadzał w przeniesieniu własności -jest nawet do tego odpowiednia opcja.
Prawdopodobnie nabycie gry przez pośrednika też załatwi sprawę "usługi zwanej grą".


No nie wiem... "However, Subscriptions are not transferable, and even if your access to a Subscription for a particular game or application is terminated, the original activation key will not be able to be registered to any other account, even if the Subscription was obtained in a retail store."

Pierwsze słyszę o przeniesieniu własności na steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 23:42, Dandzialf napisał:

No nie wiem... "However, Subscriptions are not transferable, and even if your access
to a Subscription for a particular game or application is terminated, the original activation
key will not be able to be registered to any other account, even if the Subscription
was obtained in a retail store."

A można by dać kompletny akapit? Bo nie łapię kontekstu, czegoś mi tu brakuje.

Dnia 12.09.2014 o 23:42, Dandzialf napisał:

Pierwsze słyszę o przeniesieniu własności na steamie.

Ja to już parę razy przeprowadziłem, żadna sensacja. Co prawda klucza z zamkniętego konta nie da się odzyskać, ale usunąć (zresetować) z działającego już jak najbardziej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 00:08, MBi napisał:

A GDZIE PREZENTY ?!

Z okazji 11-sotlecia "usługi" uruchomiłem client Steam ...pierwszy raz od miesiąca ;)
Starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 23:59, zadymek napisał:

A można by dać kompletny akapit? Bo nie łapię kontekstu, czegoś mi tu brakuje.


http://store.steampowered.com/subscriber_agreement/?l=polish punkt 10

Dnia 12.09.2014 o 23:59, zadymek napisał:

Ja to już parę razy przeprowadziłem, żadna sensacja. Co prawda klucza z zamkniętego konta
nie da się odzyskać, ale usunąć (zresetować) z działającego już jak najbardziej tak.


Możesz usunąć grę z konta, ale nie dostajesz żadnego zwrotu ani samego klucza, żeby go sprzedać czy ponownie użyć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 00:39, Dandzialf napisał:

> A można by dać kompletny akapit? Bo nie łapię kontekstu, czegoś mi tu brakuje.

http://store.steampowered.com/subscriber_agreement/?l=polish punkt 10

No, to wyraźnie tytuł akapitu mówi
"10. TERM AND TERMINATION
A. Term(...)
B. Termination by You"
Wg mojego rozumienia taka sytuacja występuje gdy zażądasz skasowania konta.

Dnia 13.09.2014 o 00:39, Dandzialf napisał:

Możesz usunąć grę z konta, ale nie dostajesz żadnego zwrotu ani samego klucza, żeby go
sprzedać czy ponownie użyć.

To chyba jakieś cuda się dzieją, że mi się udało. Możliwe też, że przy okazji którejś zmiany regulaminu Valve usunęło opcję resetu klucza - w każdym razie odpowiedni temat pomocy usunęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 01:02, zadymek napisał:

To chyba jakieś cuda się dzieją, że mi się udało. Możliwe też, że przy okazji którejś
zmiany regulaminu Valve usunęło opcję resetu klucza - w każdym razie odpowiedni temat
pomocy usunęli.


No i wszystko jasne. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 01:15, Dandzialf napisał:

No i wszystko jasne. :)

To akurat może znaczyć cokolwiek: od nieprzyjemnych praktyk w ramach nowej polityki do błędu pracownika. Sama pozycja w dziale pomocy istnieje tylko link w połowie drogi przekierowuje do innego tematu.
Dla pewności zapytał bym Support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 08:47, zadymek napisał:

> No i wszystko jasne. :)
To akurat może znaczyć cokolwiek: od nieprzyjemnych praktyk w ramach nowej polityki do
błędu pracownika. Sama pozycja w dziale pomocy istnieje tylko link w połowie drogi przekierowuje
do innego tematu.
Dla pewności zapytał bym Support.


Jakby tak było, to ludzie by sobie "odpinali" gry, dostawali swoje klucze i by je odsprzedawali. A nigdy o takim czymś nie słyszałem. Nawet teraz szukałem na googlach i nic. No chyba, że ten klucz i tak można ponownie użyć tylko na swoim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 09:00, Dandzialf napisał:

Jakby tak było, to ludzie by sobie "odpinali" gry, dostawali swoje klucze i by je odsprzedawali.
A nigdy o takim czymś nie słyszałem. Nawet teraz szukałem na googlach i nic. No chyba,
że ten klucz i tak można ponownie użyć tylko na swoim koncie.

To pewnie dlatego, że odpinanie tyczy się(a przynajmniej w moim przypadku tyczyło się) retaili (w ramach procedury musiałem wysłać Valve fotkę CD-key''a, tak wiem jak to brzmi) i generalnie Valve pomaga/ło w sprawach wyjątkowych. Natomiast Support z góry deklaruje, że nie pomaga w łączeniu kont i takich tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować